Dallas Results

Back to Past Seasons

Studio Pick

Studio Routine
McKinney Dance Studio Skeletons
Studio A Dance Mend
Dance Industry Performing Arts Center In All Of Us
Prodigy Dance and Performing Arts Centre The Substitute
Next Step Dance Performing Arts Center Boys & Girls
Premiere Dance Center Short Sighted

Best NU Group (Mini)

Studio Routine
Prodigy Dance and Performing Arts Centre Inflate My Ego
Dance Industry Performing Arts Center Prom 2025

Best NU Group (Junior)

Studio Routine
Next Step Dance Performing Arts Center Fresh
Prodigy Dance and Performing Arts Centre The Substitute
Dance Industry Performing Arts Center Moving Steady

Best NU Group (Teen)

Studio Routine
Dance Industry Performing Arts Center Wait Until It's Your Turn
Next Step Dance Performing Arts Center Boys & Girls
Premiere Dance Center Hardest of Hearts

Best NU Group (Senior)

Studio Routine
Next Step Dance Performing Arts Center I See Fire
Dance Industry Performing Arts Center In All Of Us
Premiere Dance Center Short Sighted
Prodigy Dance and Performing Arts Centre Vista

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Afraid of Nothing  (Reagan Davidson)  Prodigy Dance and Performing Arts Centre
2nd Magic  (Isabelle Rhodes)  Rock City Dance Center
2nd Anchor  (Lindsey Wade)  Prodigy Dance and Performing Arts Centre
3rd Shatter Me  (Ava Tiffany)  The Dallas Conservatory
4th Esmeralda  (Natalia Scuilla)  Legacy Dance Center
4th Hunter  (Caroline Holloway)  Paragon Dance Centre
5th Stairway to Heaven  (Madison Taylor)  Star Steppers Studio
6th Will You Be There  (Madelyn Munz)  Star Steppers Studio
7th Dancing with myself  (Whitney Stewart )  Ms Karens Dance Studio
7th What a Wonderful World  (Keagan Capps)  The Pointe PAC
8th It Must Be Love  (Chloe Champion)  Cindy's School of Dance
9th Little Wings  (Makenzie Esparza)  Imagery In Motion Dance
10th Bang Bang  (Dakota LaPenna)  MOVZ Dance Company - DSOD

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Moccasin Mile Next Step Dance Performing Arts Center
2nd Storm McKinney Dance Studio
3rd Vacation Frisco Dance Studio

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Salute Prodigy Dance and Performing Arts Centre
2nd Miss Kiss Premiere Dance Center
3rd Glam Studio A Dance

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Inflate My Ego Prodigy Dance and Performing Arts Centre
2nd Hanging By A Thread Dance Industry Performing Arts Center
3rd Magical Bamboo McKinney Dance Studio

mini • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Prom 2025 Dance Industry Performing Arts Center

mini • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Dive In The Pool Dance Industry Performing Arts Center

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Luminous  (Courtney McColley)  Prodigy Dance and Performing Arts Centre
2nd Eternal Forest  (Kirsten Smerud)  Prodigy Dance and Performing Arts Centre
3rd Encumbered  (Eden Ryder)  The Dallas Conservatory
4th Roxy  (Taya Thurston)  Studio A Dance
4th I Won't Give up  (Ande Godwin)  Dance Integrity
5th Shine  (Siena Donatiello)  Premiere Dance Center
6th Pure Imagination  (Summer Sexton)  The Dallas Conservatory
7th I Never Saw Another Butterfly  (Kali Kleiman)  The Dallas Conservatory
7th Wild Thing  (Riley Berger)  Imagery In Motion Dance
8th For You  (Kamryn Funk)  Kim Massay Dance Productions
8th Gracious  (Autumn McKee)  MOVZ Dance Company - DSOD
9th Dream  (Katia Beales-Salovitch)  Evolve Dance Company
10th Torn  (Rileigh San Angelo)  Legacy Dance Center
10th Who's Got The Pain  (Jordan Greenwood)  Tommie's Dance Academy
10th I Wanna Be Evil  (Treasure Wensauer)  Kim Massay Dance Productions

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Atlas Kitty Carter Dance Factory
2nd Watching Over You McKinney Dance Studio

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Moving Steady Dance Industry Performing Arts Center
2nd Slap That Bass Next Step Dance Performing Arts Center
3rd Brilliant Strike Studio A Dance

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Our Faults Prodigy Dance and Performing Arts Centre
2nd Clarity Dance Industry Performing Arts Center
3rd Variations in C Dance Industry Performing Arts Center

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Go Get It Dance Industry Performing Arts Center

junior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Fresh Next Step Dance Performing Arts Center
2nd The Substitute Prodigy Dance and Performing Arts Centre
3rd End Of Time Dance Industry Performing Arts Center

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st For All We Know  (Mykayla Hicks)  Dance Industry Performing Arts Center
2nd Of Long Ago  (Olivia Vanderslice)  Dance Industry Performing Arts Center
3rd Cold  (Kayleigh Smerud)  Prodigy Dance and Performing Arts Centre
3rd Suspended  (Hannah Karim)  Prodigy Dance and Performing Arts Centre
3rd Fame  (Jada German)  Prodigy Dance and Performing Arts Centre
3rd Falling  (Londyn Alexander)  Int'l Conservatory of Performing Arts
4th Manhattan  (Maddie Gold)  Dance Industry Performing Arts Center
5th Come Back  (Jordyn Waldo)  MOVZ Dance Company - DSOD
6th Disconnect  (Paige Connery)  Premiere Dance Center
6th Cosmic Love  (Shelly Harper)  Woodlands Independents
7th Love and Loss  (Sammie Salter)  Artistry in Motion Performing Arts Center
8th Do Something  (Katelin MacDonald)  Kim Massay Dance Productions
8th There's No Leaving Now  (Harley Durbin)  MOVZ Dance Company - DSOD
9th Love Come Back  (Greyson Thomas)  DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
9th Long Days  (Morgan Brown)  [N/A]
10th What Once Was  (Jenna Hutson)  Artistry in Motion Performing Arts Center
10th Wanting  (Ashley Little)  Premiere Dance Center

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Boss [N/A]
2nd Shelter Studio A Dance
3rd Fix You Imagery In Motion Dance
3rd Show Me A Good Time DV8 the Company - Dana's Studio of Dance

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Boys & Girls Next Step Dance Performing Arts Center
2nd All of Me Next Step Dance Performing Arts Center
3rd Always On My Mind Dance Industry Performing Arts Center

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Bitterly Next Step Dance Performing Arts Center
2nd Not Good For Me Dance Industry Performing Arts Center
3rd Man Like That Dance Industry Performing Arts Center

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Big Mistake Next Step Dance Performing Arts Center
2nd She Made Me Love Dance Industry Performing Arts Center
3rd Bring Em Out Prodigy Dance and Performing Arts Centre

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Wait Until It's Your Turn Dance Industry Performing Arts Center
2nd Let It Go Dance Industry Performing Arts Center

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Please Your Pride  (Joi Ware)  Dance Industry Performing Arts Center
2nd No Resistance  (Montana Dalton)  Dance Industry Performing Arts Center
3rd Remnants  (Kaylin Sturtevant)  Dance Industry Performing Arts Center
3rd Feedback  (Taylor Olson)  Premiere Dance Center
3rd Run Cry The Crawling  (Maggie Joy)  Dance Industry Performing Arts Center
4th A Day or A Life  (Ilana Lemack)  Dance Industry Performing Arts Center
5th Sweat  (Alex Brooks)  Dance Industry Performing Arts Center
6th Fire  (Leah Messinger)  Dance Industry Performing Arts Center
7th Flickers  (Jensen Eggleston)  DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
8th Indecision  (Aubrey Chick)  Prodigy Dance and Performing Arts Centre
9th Easy  (Ashley Gallagher)  Premiere Dance Center
10th Give It to Me  (Grant Guram)  DV8 the Company - Dana's Studio of Dance

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Forsake The City Premiere Dance Center
2nd Bitter DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
3rd Total Eclipse DV8 the Company - Dana's Studio of Dance

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st In All Of Us Dance Industry Performing Arts Center
2nd Short Sighted Premiere Dance Center
3rd A Way To Kill Time Dance Industry Performing Arts Center

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st I See Fire Next Step Dance Performing Arts Center
2nd Cry to Me Next Step Dance Performing Arts Center
3rd Jungle Dance Industry Performing Arts Center

senior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Vista Prodigy Dance and Performing Arts Centre

mini / junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Don Quixote Vlad's Dance Company

mini / junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Prone Danz Studio (Costa Rica)

mini / junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st The Band Stars Dance Studio

mini / junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Thumbs Honolulu Dance Studio & Boogie Down Prod.

mini / junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st See You Shining Dance Unlimited

mini / junior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Le Jazz Hot Joanne Chapman School of Dance

mini / junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Rule The World Southern Strutt

mini / junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Acapella Tempe Dance

mini / junior • improvisation

Place Routine/Dancer Studio
1st Improv Echo Summit Dance Shoppe

teen / senior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Le Corsaire Variation Aspire Dance Academy

teen / senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Drifting From Our Nature Rhythm Dance Center

teen / senior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Here Comes The Boom Southern Strutt

teen / senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st It's Not Right Creative Arts Academy

teen / senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Hold Me Mansfield Academy of Dance

teen / senior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Reach For The Gun Vlad's Dance Company

teen / senior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st If I Try Larkin Dance Studio

teen / senior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st TBA Dance 4 Real

teen / senior • improvisation

Place Routine/Dancer Studio
1st Improv Yaya Summit Dance Shoppe

Mini Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Ava Arbuckle Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Haley Beck Dance Industry Performing Arts Center
Winner Reagan Davidson Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Caroline Holloway Paragon Dance Centre
Winner Saliya Magolnick Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Ella Berner Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Sophie Bishop Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Makenzie Esparza Imagery In Motion Dance
Runner-Up Alexa Hendricks Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Emma Johnson Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Elise Kniff Studio A Dance
Runner-Up Dakota LaPenna MOVZ Dance Company
Runner-Up Sydney Pitts Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Isabelle Rhodes Rock City Dance Center
Runner-Up Natalia Scuilla Legacy Dance Center
Runner-Up Reagan Stafford Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Madison Taylor Woodlands Underground
Runner-Up Ava Tiffany The Dallas Conservatory
Runner-Up Dasha Vishnyakova Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Lindsey Wade Prodigy Dance And Performing Arts Centre

Mini Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Andrew Nash [N/A]
Runner-Up William Huguet Jean Leigh Academy of Dance

Junior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Haley Bogdon Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Faith Huguet Jean Leigh Academy of Dance
Winner Jacqueline (JJ) Jankovsky Dance Industry Performing Arts Center
Winner Eden Ryder The Dallas Conservatory
Runner-Up Michelle Arriaga The Dallas Conservatory
Runner-Up Reagan Baker Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Katia Beales-Salovitch Evolve Dance Company
Runner-Up Ellie Bush Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Kendal Daniel Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Kelly Gleason Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Ande Godwin Dance Integrity
Runner-Up Delaney Goheen Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Brooklynn Green MOVZ Dance Company - DSOD
Runner-Up Emma Huguet Jean Leigh Academy of Dance
Runner-Up Kaki Kennedy The Dallas Conservatory
Runner-Up Kali Kleiman The Dallas Conservatory
Runner-Up Elise Knecht Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Paige McManaman Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Madelyn Moats Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Jenna Monahan Artistry in Motion Performing Arts Center
Runner-Up Mia Murphy Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Kori Nelson Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Ella Pierce Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Ysabella Reyes Dance Town
Runner-Up Daryn Rowlett Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Summer Sexton The Dallas Conservatory
Runner-Up Kirsten Smerud Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Emma Sucato Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Taya Thurston Studio A Dance

Junior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Justin Grapentine Premiere Dance Center
Winner Ethan Slaughter Studio A Dance

Teen Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Tea Devereaux Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Shelly Harper [N/A]
Winner Mykayla Hicks Dance Industry Performing Arts Center
Winner Payton Primer [N/A]
Winner Olivia Vanderslice Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Taytum Buford [N/A]
Runner-Up Imani Butler Studio A Dance
Runner-Up Brooklyn Davis Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Breanne Elwell Kim Massay Dance Productions
Runner-Up Jada German Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Maddie Gold Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Tyler Harvey Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Shadden Hashem Artistry in Motion Performing Arts Center
Runner-Up Aleigh Hawkins XD2 Dance Studio
Runner-Up Jenna Hutson Artistry in Motion Performing Arts Center
Runner-Up Jimmia Jackson Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Kindle Kelley Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Cierra Kennedy Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Rachel Monger Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Mikaela Morisato Living Art Dance Co. (By DSOD)
Runner-Up Madison Pineda MOVZ Dance Company - DSOD
Runner-Up Mia Rooker Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Sammie Salter Artistry in Motion Performing Arts Center
Runner-Up Julie Shilling The Dallas Conservatory
Runner-Up Kayleigh Smerud Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Abbey Winiger Next Step Dance Performing Arts Center

Teen Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Jordan Lovelace The Dallas Conservatory
Winner Zane Unger Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Dylan Cedillo MOVZ Dance Company
Runner-Up Matthew James Foot Works Performing Arts Center
Runner-Up Jacob Wiederrich Top Hat Dance Centre, Inc.
Runner-Up Jacob Windeler Studio A Dance

Senior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Montana Dalton Dance Industry Performing Arts Center
Winner Ilana Lemack Dance Industry Performing Arts Center
Winner Justice Moore Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Paisley Norburg Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Taylor Olson Premiere Dance Center
Winner Kaylin Sturtevant Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Jayce Appleton Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Alex Brooks Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Erica Campbell Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Claire Davis Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Peyton Davis Artistry in Motion Performing Arts Center
Runner-Up Nia Edwards Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Marissa Ferrin Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Ashley Gallagher Premiere Dance Center
Runner-Up Logan Glazier Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Angelina Granitz [N/A]
Runner-Up Maggie Joy Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Amanda Knecht Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Jacy Leatherman Foot Works Performing Arts Center
Runner-Up Leah Messinger Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Maddie Murphy Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Keaten Olson Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Lily Rollins Artistic Motion Dance
Runner-Up Holly Skillings Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Kristen Smith Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Julianne Swaykus Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Joi Ware Dance Industry Performing Arts Center

Senior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Todd Baker Top Hat Dance Centre
Winner Michael Garcia Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Pierce Bailey DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
Runner-Up Grant Guram DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
Runner-Up Christian Nevarez [N/A]
Runner-Up Ian Shover Next Step Dance Performing Arts Center

StandOut in Tap

Placement Dancer Studio
Winner Masen Angell Class Act Dance
Winner Zoe Bator Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Gabby Benavides MOVZ Dance Company
Winner Gabrielle Booker Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Grace Bradbury Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Brianne Buschbaum Foot Works Performing Arts Center
Winner Maddie Cendrick MOVZ Dance Company
Winner Meredith Flabiano Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Jaylie Geyer Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Chloe Gutierrez Legacy Dance Center
Winner Chloe Hall A Step in Time
Winner Ava Harkness Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Sydney Hendricks Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Jenna Hines Living Art Dance Co. (By DSOD)
Winner Morgan Huhndorff Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Bailee Jennings Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Hannah Lee The Dallas Conservatory
Winner Belle Marley Premiere Dance Center
Winner Nina Putlak Studio A Dance
Winner Evalyn Sartuche [N/A]
Winner Alexandra Thomas Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Sydney Thomas Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Grace Wagner [N/A]
Winner Jordyn Waldo MOVZ Dance Company - DSOD
Winner Delaney Walker Next Step Dance Performing Arts

StandOut in Jazz

Placement Dancer Studio
Winner Annie Ablon Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Abby Alexander Paragon Dance Centre
Winner Jessica Ball Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Sophie Barber Legacy Dance Center
Winner Zoey Barnes Dallas Youth Repertory Project
Winner Emma Bebermeyer Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Scout Beeson Kitty Carter Dance Factory
Winner Skyler Bendt Premiere Dance Center
Winner Hailey Bills Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Claudia Birch Imagery In Motion Dance
Winner Delaney Boggan Dance Industry Performing Arts Center
Winner Devin Bravenec Legacy Dance Center
Winner Lauren Burgess Dance Integrity
Winner Zoe Burke Southern EDGE Dance Studio
Winner Megan Campbell Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Keagan Capps The Pointe PAC
Winner Christianette Caro Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Madison Carter Kitty Carter Dance Factory
Winner Madeline Chartrand McKinney Dance Studio
Winner Kendall Chatham A Step in Time
Winner Kelsey Cochran Lifesong Studio
Winner Kelsey Cockerham Artistry in Motion Performing Arts Center
Winner Kennedy Coker Dance Prodigy Studios
Winner Sophie Collins Foot Works Performing Arts Center
Winner Ava Cosentino Dance Industry Performing Arts Center
Winner Madison Couch Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Carys Curdy Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Alexis Davidson Dance Integrity
Winner Taylor Dietrich Allen Dance Studio
Winner Siena Donatiello Premiere Dance Center
Winner Vianni Dudley Dance Integrity
Winner Cambree Dupuy Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Delaney Ellis Dance Industry Performing Arts Center
Winner Reagan Ellis Foot Works Performing Arts Center
Winner Morgan Ferris Dance Industry Performing Arts Center
Winner Lola Foley Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Haley Fuller Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Jordan Garner [N/A]
Winner Grace Gatewood McKinney Dance Studio
Winner Lyris Gordon Premiere Dance Center
Winner Kaede Gordon Premiere Dance Center
Winner Sophia Graves Studio A Dance
Winner Katie Beth Haidet Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Hailey Harding [N/A]
Winner Maggie Hartman DREAM Dance Conservatory
Winner Skylar Holmes Southern EDGE Dance Studio
Winner Hunter Huckin Southern EDGE Dance Studio
Winner McKenzie Huffman Tommie's Dance Academy
Winner Ella Jerrier Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Elizabeth Johnson Dance Industry Performing Arts Center
Winner Camryn Jones Imagery In Motion Dance
Winner Allison Khong Studio A Dance
Winner Kaitlin Kinsey Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Emily Klein Studio A Dance
Winner Kali Knewitz Dance Industry Performing Arts Center
Winner Taylor Kniff Studio A Dance
Winner Kelsey Kocher Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Sarah Katie Kurzius Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Madeline Lanciani McKinney Dance Studio
Winner Rachel Lee Imagery In Motion Dance
Winner Vivian Lee Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Emme Lenahan Living Art Dance Co. (By DSOD)
Winner Aspen Lowden Premiere Dance Center
Winner Graceanna MacKaron Studio A Dance
Winner Emmalynn MacKaron Studio A Dance
Winner Jessica McCardel Artistry in Motion Performing Arts Center
Winner Lana McGarity Artistic Motion Dance
Winner Autumn McKee MOVZ Dance Company - DSOD
Winner Alyssa Meissner Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Abbee Merryman Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Avery Meyer MOVZ Dance Company
Winner Payton Millis Talent N More
Winner Sarah Moayedi Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Melannie Montalvo Cindy's School of Dance
Winner Michael Moore Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Madelyn Munz Masters Upper Level
Winner Kaitlyn Murphy Cindy's School of Dance
Winner Logan Muzyka MOVZ Dance Company
Winner Dru Neal Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Annalise Nevitt Top Hat Dance Centre Inc
Winner Quynh-An Nguyen Cindy's School of Dance
Winner Ava Noble Kitty Carter Dance Factory
Winner Julie Nowlin Foot Works Performing Arts Center
Winner Caroline Nunnelee Living Art Dance Co. (By DSOD)
Winner Lauren O'Connell McKinney Dance Studio
Winner Lindsay Ollivant DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
Winner Teaghan Ortega Imagery In Motion Dance
Winner Morgan Pawloski Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Sophia Pennington Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Alexis Perry Foot Works Performing Arts Center
Winner Aspen Powell BC Dance
Winner Ava Quisling Cindy's School of Dance
Winner Roya Rahimi Artistry in Motion Performing Arts Center
Winner Lauren Rahimizadeh Dance Industry Performing Arts Center
Winner Megan Ramseyer DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
Winner Mylee Rice XD2 Dance Studio
Winner Jordan Ricker Paragon Dance Centre
Winner Maya Sample Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Rileigh San Angelo Legacy Dance Center
Winner Jessi Schmitt Steps A Dance Studio
Winner Emily Sesler Kitty Carter Dance Factory
Winner Laney Shepherd Cindy's School of Dance
Winner Cate Shirey Paragon Dance Centre
Winner Gwennyth Simmerman McKinney Dance Studio
Winner Rylan Smith Premiere Dance Center
Winner Morgan Smith Foot Works Performing Arts Center
Winner Gabriella Sower Dance Industry Performing Arts Center
Winner Whitney Stewart Rock City Dance Center
Winner Olivia Theis Dance Industry Performing Arts Center
Winner Melanie Turner Imagery In Motion Dance
Winner Victoria Ulrich Legacy Dance Center
Winner Lauren Utley Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Marisa Vasquez MOVZ Dance Company - DSOD
Winner Erica Veri Premiere Dance Center
Winner Tess Wagner Southern EDGE Dance Studio
Winner Rachel Weingarden Dance Industry Performing Arts Center
Winner Abby Welke Dance Integrity
Winner Ella Williams Dance Industry Performing Arts Center
Winner Makenna Wooldridge Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Makaylee Wooldridge Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Cierra Wooley Prodigy Dance And Performing Arts Centre

StandOut in Ballet

Placement Dancer Studio
Winner Leah Andiel XD2 Dance Studio
Winner Teaghan Barber Protege Danz Center
Winner Katie Blanton A Step in Time
Winner Olivia Browne Dance Industry Performing Arts Center
Winner Lauren Chamberlain Top Hat Dance Centre Inc
Winner Nicole Chatham Allen Dance Studio
Winner Paige Connery Premiere Dance Center
Winner Addison Davis Top Hat Dance Centre
Winner Kendol Davis Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Wilson Dean Int'l Conservatory of Performing Arts
Winner Alyssa Dwyer MOVZ Dance Company - DSOD
Winner Bethany Erway Legacy Dance Center
Winner Bella Fortino Dance Integrity
Winner Sophia Garland Imagery In Motion Dance
Winner Julia Gilbreath Legacy Dance Center
Winner Shawn Gordon Artistic Motion Dance
Winner Caitlyn Hankins Victory Dance
Winner Hayden Helms Legacy Dance Center
Winner Asia Kayanan Top Hat Dance Centre
Winner Paige Kutschall [N/A]
Winner Clara Mask Living Art Dance Co. (By DSOD)
Winner Gracie McPhetridge Victory Dance
Winner Maddie Obenshain Dance Industry Performing Arts Center
Winner Alyson Pennington The Dance Movement
Winner Sammy Ramirez [N/A]
Winner Sydney Sacks Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Anna Safstrom McKinney Dance Studio
Winner Kendal Seals McKinney Dance Studio
Winner Maddy Grace Sporl Studio A Dance
Winner Ashton Swift McKinney Dance Studio
Winner Olivia Tardibono Victory Dance
Winner Cara Wilson Legacy Dance Center
Winner Reagan Wood McKinney Dance Studio

Die Hard Dancer

Placement Dancer Faculty Studio
Winner Halle Berry Mark Meismer Doubletake Dance Studio
Winner Chloe Champion Denise Wall Cindy's School of Dance
Winner Lauren Garst Anthony Morigerato Dimensions Dance Zone
Winner Alexis Gillogly Chebar Williams Int'l Conservatory of Performing Arts
Winner Ella Hendricks Kim McSwain Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Karsyn Kelly Jason Parsons Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Zander Magolnick Travis Wall Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Addy Mims Will Loftis Allen Dance Studio
Winner Lucy Kate Murray Dana Foglia Kitty Carter Dance Factory
Winner Timothy Ray Ray Leeper Next Step Dance Performing Arts Center
Winner M'Khian Rhodes Kenny Wormald Next Step Dance Performing Arts Center

StandOut in Hip-Hop

Placement Dancer Studio
Winner Easton Bright BC Dance
Winner Savannah Cedillo MOVZ Dance Company
Winner Lauren Chapman Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Chloe Dupuy Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Harley Durbin MOVZ Dance Company - DSOD
Winner Jensen Eggleston DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
Winner Jordan Eldridge MOVZ Dance Company - DSOD
Winner Avery Foto Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Kamryn Funk Kim Massay Dance Productions
Winner Ellen Nicole Grinke Kitty Carter Dance Factory
Winner Olivia Kortge Paragon Dance Centre
Winner Ashley Massey Dance Industry Performing Arts Center
Winner Molly Molthan Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Kennedy Morrison McKinney Dance Academy
Winner Olivia Pauletti DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
Winner Ruby Perry Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Raychel Patryce Polk Kitty Carter Dance Factory
Winner Gabby Potter DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
Winner Jordyn Price Protege Danz Center
Winner J'Haira Rhodes Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Olivia Sherrington Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Greyson Thomas DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
Winner Tiana Watson Dance Industry Performing Arts Center