Long Beach Results

Back to Past Seasons

Studio Pick

Studio Routine
Burbank School of the Ballet The Walk Back Home
Danceology Fading Innocence
The Rage The Face
Club Dance Studio In Chains
Royal Academy of Performing Arts Copley Act III
Momentum Dance Company Bad Woa

Best NU Group (Mini)

Studio Routine
Danceology Smash
San Diego Dance Centre Burnin' Up
Bobbie's School of Performing Arts The Bird
Royal Academy of Performing Arts Copley Act III

Best NU Group (Junior)

Studio Routine
Club Dance Studio Bang Bang
Danceology Fading Innocence
Bobbie's School of Performing Arts Ghost

Best NU Group (Teen)

Studio Routine
Westside Dance Project Move Me
Bobbie's School of Performing Arts Enemy of the State
Club Dance Studio In Chains

Best NU Group (Senior)

Studio Routine
Serendipity Dance Co. Ceiling
Dance Dynamics Eternal Love
Burbank School of the Ballet The Walk Back Home

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st I Promise  (Gavin Morales)  The Rage
2nd Forever  (Ava Brooks)  Danceology
3rd Last Fall  (Hailey Meyers)  Danceology
4th Circus  (Sophia DeRienzo)  San Diego Dance Centre
5th Queen Bee  (Kennedy Barry)  Danceology
6th Golden Slumbers  (Victoria Peterson)  Royal Academy of Performing Arts
7th Evil Gal  (Alexis Marxer)  Royal Academy of Performing Arts
8th The Prayer  (Mariah Humphrey)  San Diego Dance Centre
9th Home  (Rachel Pizzurro)  Danceology
10th Have Some Fun  (Chloee O'Bannon)  The Dance Company
10th Then You Look at Me  (Mia Riley)  San Diego Dance Centre

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Talkin' In Rhythm Danceology
2nd Cest la Vie Simi Dance Center
3rd Safe and Sound Pam Rossi's Dance Ten

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Smash Danceology
2nd Over The Pond Danceology
3rd Above Average Danceology

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st As The World Goes By Danceology
2nd Divas Danceology
3rd Paris Stroll Danceology

mini • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st The Bird Bobbie's School of Performing Arts

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Medicine  (Bostyn Brown)  Club Dance Studio
2nd Roman Candle  (Keely Meyers)  Westside Dance Project
2nd Descending Angel  (Carlee Schield)  Club Dance Studio
3rd Movin'  (Sarah Bamford)  Danceology
3rd Afterlife  (Jaycee Wilkins)  Club Dance Studio
3rd At Last  (Jenna Valenzuela)  Club Dance Studio
4th Departure  (Emma York)  Danceology
5th Finding Beauty  (Jade Bucci)  Danceology
6th Blower's Daughter  (Caitlyn Feddock)  San Diego Dance Centre
6th Demons  (Alex Andrada)  Danceology
7th Carnival  (Imani Frazier)  Tucson Dance Academy
7th Forte'  (Rachael Hudak)  San Diego Dance Centre
8th This is Freedom  (Dylynn Jones)  Club Dance Studio
9th Forever Young  (Jessica Wicke)  Studio Fusion
10th People Help People  (Julia Gaspari)  Dance Dynamics

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st My Conscience Club Dance Studio
2nd Endangered Species Tucson Dance Academy
3rd Tell Him South Coast Conservatory

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Bang Bang Club Dance Studio
2nd Nature Club Dance Studio
2nd Fading Innocence Danceology
3rd Read All About It Danceology

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Run Club Dance Studio
2nd Kids Don't Stand A Chance Danceology
3rd Street Conversations Danceology

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Crush Bobbie's School of Performing Arts
2nd Jack Is Back Tucson Dance Academy
3rd Willow Royal Academy of Performing Arts

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Moonlight  (Megan Goldstein)  Westside Dance Project
2nd Lurking Feeling  (Nathan Hirschaut)  Club Dance Studio
2nd Ocean Deep  (Bella Allen)  Westside Dance Project
3rd Twice  (Brynklie Brown)  Club Dance Studio
3rd Once More  (Sam Grayson)  Westside Dance Project
4th North  (Lizzy Trinh)  Studio Fusion
4th Drifting  (Ariana McClure)  Danceology
5th Leave Me Here  (Shelby Patterson)  Westside Dance Project
5th Crystals  (Macy Smith)  Westside Dance Project
6th Dumbing Down of Love  (Karina Cairo)  Studio Fusion
7th Frida  (Chloe Enriquez)  Project Unveiled
7th The Night Sky  (Kaliana Medlock)  Serendipity Dance Co.
7th Fools  (Reanna Lee)  Tucson Dance Academy
8th No More I Love You's  (Alexis Watson)  Club Dance Studio
9th The One Who Got Away  (Madison Tanguay)  South Coast Conservatory
9th Elephant  (Jordyn Bautista)  Dance Dynamics
9th Listen  (Hayley Houghton)  The Rage
10th Titanium  (Payton Poole)  Tucson Dance Academy
10th Variation from La Bayadere  (Chloe Crenshaw)  Burbank School of the Ballet
10th Song For Viola  (Atiana Smith)  Danceology
10th Meant  (Kylie Davis)  The Dance Factory School of Performing Arts

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Bright Lights Westside Dance Project
2nd The Sun Is Going Down Tucson Dance Academy
3rd Odalisque Burbank School of the Ballet

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Natural Woman Club Dance Studio
1st Shake It Off Club Dance Studio
1st The Third Party Bobbie's School of Performing Arts
2nd Solitary Despair Danceology
3rd Home Coming Danceology

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Move Me Westside Dance Project
2nd Enemy of the State Bobbie's School of Performing Arts
3rd In Chains Club Dance Studio

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st U Got the Look Bobbie's School of Performing Arts
2nd Glory Hallelujah Tucson Dance Academy

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Carnival Bobbie's School of Performing Arts

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Under the Moon  (Lynnette Paz)  Westside Dance Project
1st A Case of You  (Addison Moffett)  Club Dance Studio
2nd Without You  (Hayley Myers)  Serendipity Dance Co.
3rd Long Long Way  (Justine Hannan)  Tucson Dance Academy
4th Grief  (Bailey Woodruff)  Danceology
5th Say You Love Me  (Hailey Stockbrugger)  Dance Dynamics
6th Stutter  (Elena Anamos)  Burbank School of the Ballet
7th The First Time  (Taylor Valadez)  Project Unveiled
8th Fourteen, Twenty-Seven, Two  (Jolie Moray )  Burbank School of the Ballet
8th Winter  (Sara Erickson)  Dance Dynamics
8th For My Help  (Aaron Williams)  Studio Fusion
9th Shelter  (Cali Poole)  Tucson Dance Academy
10th Roxanne  (Bridgette Jensen)  Tucson Dance Academy

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Rite of Spring Westside Dance Project
2nd Shallows Studio Fusion
3rd Ever loving Arms Tucson Dance Academy

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Ceiling Serendipity Dance Co.
2nd Eternal Love Dance Dynamics
3rd The Walk Back Home Burbank School of the Ballet

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Bad Woa Momentum Dance Company

senior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st It's About That Walk Momentum Dance Company

open • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st You Need Me I Don't Need You  (Taylor Atelian)  Momentum Dance Company
2nd Brick Walls  (Pablo Gatica)  Momentum Dance Company

open • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Otherside Momentum Dance Company

mini / junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st You'll Be In My Heart Pas De Deux Hawaii

mini / junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Vio Vorrum Sma Stars Dance Studio

mini / junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Roll Out Pas De Deux Hawaii

mini / junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Mr. J Pas De Deux Hawaii

mini / junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Moana Pas De Deux Hawaii

mini / junior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Hairspray Pas De Deux Hawaii

mini / junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Encounter Aspire Dance Studio

mini / junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st I've Got Rhythm Long Life Dance Company

mini / junior • improvisation

Place Routine/Dancer Studio
1st Improvisation Tawn Marie's Dance Center

teen / senior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Coppelia Variation Tampa Bay Dance Academy

teen / senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st River Pas De Deux Hawaii

teen / senior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Addiction L.A. Dance

teen / senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Toy Soldier L.A. Dance

teen / senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st How Can It Be L.A. Dance

teen / senior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Momma West Florida Dance Center

teen / senior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Drop DanceTown

teen / senior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Din Da Da L.A. Dance

teen / senior • improvisation

Place Routine/Dancer Studio
1st TBD Dance Studio 111

Mini Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Peyton Heitz Dance Precisions
Winner Jordan Manchin Pam Rossi's Dance Ten
Winner Scarlette Palacios Mather Dance Company
Winner Kaylee Quinn Just Plain Dancin'
Winner Brianna Racewicz Dance Precisions
Winner Sarah Stillman Bobbie's School of Performing Arts
Winner Sienna Vargas Simi Dance Center
Runner-Up Faith Aguilar South Coast Performing Arts
Runner-Up Kennedy Barry Danceology
Runner-Up Chloe Bland Bobbie's School of Performing Arts
Runner-Up Hannah Choe Dance Precisions
Runner-Up Aleah Doone West Coast School of The Arts
Runner-Up Ayanna Dowell South Coast Performing Arts
Runner-Up Alina Draa Danceology
Runner-Up Selena Hamilton Dance Precisions
Runner-Up Daly Holman McCoy Rigby Conservatory of the Arts
Runner-Up Mariah Humphrey San Diego Dance Centre
Runner-Up Miranda Kotero Cutting Edge Dance Center
Runner-Up Alexa Kreider West Coast School of The Arts
Runner-Up Ava Lynn Bobbie's School of Performing Arts
Runner-Up Breonna Madrigal Pam Rossi's Dance Ten
Runner-Up Sofia Mah Royal Academy of Performing Arts
Runner-Up Alexis Marxer Royal Academy of Performing Arts
Runner-Up Irisa Masino Bobbie's School of Performing Arts
Runner-Up Leila Meghdadi West Coast School of the Arts
Runner-Up Tara Mohtashami West Coast School of the Arts
Runner-Up Rachel Pizzurro Danceology
Runner-Up Presley Pukke West Coast School of the Arts
Runner-Up Camille Rivera West Coast School of the Arts
Runner-Up Jenna Sousa Cutting Edge Dance Center
Runner-Up Natalie Steele Dmitri Kulev's Classical Ballet Academy
Runner-Up Brenna Stone Bobbie's School of Performing Arts
Runner-Up Madeleine Tahl Danceology
Runner-Up Sydney Thomas Cutting Edge Dance Center
Runner-Up Ramiyah Thorn West Coast School of the Arts
Runner-Up Kaeli Tripp Dancers Edge
Runner-Up Katie Vlasic South Coast Conservatory
Runner-Up Ava Zamadics Danceology

Mini Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Gavin Morales The Rage

Junior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Bostyn Brown Club Dance Studio
Winner Imani Frazier Tucson Dance Academy
Winner Taylor Nunez West Coast School of the Arts
Winner Laura Parrish Danceology
Winner Emma York Danceology
Runner-Up Rachael Anderson Bobbie's School of Performing Arts
Runner-Up Alex Andrada Danceology
Runner-Up Jade Bucci Danceology
Runner-Up Shylah Bucher Bobbie's School of Performing Arts
Runner-Up Cassidy Donaho West Coast School of the Arts
Runner-Up Caitlyn Feddock San Diego Dance Centre
Runner-Up ChrisAnn Gonzalez McCoy Rigby Conservatory of the Arts
Runner-Up Isabella Heilbrunn Danceology
Runner-Up Lilah Horton Danceology
Runner-Up Rachael Hudak San Diego Dance Centre
Runner-Up Dylynn Jones Club Dance Studio
Runner-Up Sophia Laufer The Rage
Runner-Up Mia Maxwell Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Keely Meyers WESTSIDE Dance Project
Runner-Up Jasmine Robinson Dancers Domain
Runner-Up Michelle Siemienowski Danceology
Runner-Up Jenna Waller Danceology

Junior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Hayden Luedde Dance Precisions
Winner Ryan Maw [N/A]
Winner Diego Pasillas Mather Dance Company
Winner Sage Rosen The Company
Runner-Up Joseph Darcey-Alden Breeonna Fiamengo Dance Company
Runner-Up Michael Filgas Bobbie's School of Performing Arts
Runner-Up Spencer Frey Dance Precisions
Runner-Up Caden Holloway Bobbie's School of Performing Arts
Runner-Up Dylan Shube McCoy Rigby Conservatory of the Arts

Teen Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Bella Allen WESTSIDE Dance Project
Winner Kennedy Frazier Tucson Dance Academy
Winner Megan Goldstein WESTSIDE Dance Project
Winner Sam Grayson WESTSIDE Dance Project
Winner Ariana McClure Danceology
Winner Lizzy Trinh Studio Fusion
Winner Lucy Vallely Westside Dance Project
Winner Genneya Walton [N/A]
Runner-Up Malia Asahino West Coast School of The Arts
Runner-Up Hannah Azadi Breeonna Fiamengo Dance Company
Runner-Up Brandy Baker West Coast School of the Arts
Runner-Up Lauren Brenner Danceology
Runner-Up Brynklie Brown Club Dance Studio
Runner-Up Kenedy Brown Club Dance Studio
Runner-Up Karina Cairo Studio Fusion
Runner-Up Lexine Cantoria Just Plain Dancin'
Runner-Up Kylie Davis The Dance Factory School of Performing Arts
Runner-Up Erin Gonzales Bobbie's School of Performing Arts
Runner-Up Hayden Hilles Broadway Dance Center
Runner-Up Eleanor Hoover Danceology
Runner-Up Sarina Jassy Danceology
Runner-Up Mallory Jul San Diego Dance Centre
Runner-Up Abbey Klingler Tucson Dance Academy
Runner-Up Savanna Kubat South Coast Conservatory
Runner-Up Chloe Kumamoto West Coast School of the Arts
Runner-Up Juliette Martinez Evoke Dance Movement
Runner-Up Tessa Matson South Coast Conservatory
Runner-Up Lo Matsuno Pacific Dance
Runner-Up Jadeyn McCook Tucson Dance Academy
Runner-Up Tayler McGuire Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Caitlin Mead Westlake Dance
Runner-Up Taegan Mehrens Project Unveiled
Runner-Up Jensen Merrill Bobbie's School of Performing Arts
Runner-Up Delaney Miner Bobbie's School of Performing Arts
Runner-Up Jordan Nguyen West Coast School of the Arts
Runner-Up Corea Park West Coast School of the Arts
Runner-Up Sky Pasqual Danceology
Runner-Up Shelby Patterson WESTSIDE Dance Project
Runner-Up Grace Rodenbeck Danceology
Runner-Up Nikki Rosenbloom Lovett Dance Center
Runner-Up Brenna Shannon West Coast School of the Arts
Runner-Up Ronnie Simon San Diego Dance Centre
Runner-Up Macy Smith WESTSIDE Dance Project
Runner-Up Jennifer Vieweg Breeonna Fiamengo Dance Company
Runner-Up Alexis Watson Club Dance Studio
Runner-Up Brooke Willoughby Danceology
Runner-Up Aaliyah Zolina West Coast School of the Arts

Teen Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Marcus Sarjeant San Clemente Dance & PAC
Winner Eli Shi [N/A]
Runner-Up Conrad Borges-Moraes Just Plain Dancin'
Runner-Up Shea Durazzo Studio Fusion
Runner-Up Corey Karp Tucson Dance Academy
Runner-Up Jack Maier Bobbie's School of Performing Arts
Runner-Up Spencer Seebach Bobbie's School of Performing Arts
Runner-Up Tristan Simpson Bobbie's School of Performing Arts

Senior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Shelby Davis Nor Cal Dance Arts
Winner Aika Doone West Coast School of The Arts
Winner Addison Moffett Club Dance Studio
Winner Molly Peterson Dance Dynamics
Runner-Up Megan Arnold Danceology
Runner-Up Kelcey Bligh West Coast School of The Arts
Runner-Up Kasey Chiu Studio Fusion
Runner-Up Erica Cohen The Pulse Performing Arts Center
Runner-Up Natalie Conn Mather Dance Company
Runner-Up Sara Erickson Dance Dynamics
Runner-Up Stephanie Gonzalez Dancers Edge
Runner-Up Kaitlyn Hackworth West Coast School of the Arts
Runner-Up Justine Hannan Tucson Dance Academy
Runner-Up Bridgette Jensen Tucson Dance Academy
Runner-Up Fallon Johnson Gayle's Dance Phase
Runner-Up Janelle Kaneda West Coast School of The Arts
Runner-Up Dayna Madison The Dance Spot
Runner-Up Brandi Miller Dance Precisions
Runner-Up Hayley Myers Serendipity Dance Co.
Runner-Up Lynnette Paz Westside Dance Project
Runner-Up Cali Poole Tucson Dance Academy
Runner-Up Hailey Stockbrugger Dance Dynamics
Runner-Up Catey Thomson Cutting Edge Dance Center
Runner-Up Hailey Transue [N/A]
Runner-Up Taylor Valadez Project Unveiled
Runner-Up Alyssa Winnie Gayle's Dance Phase
Runner-Up Bailey Woodruff Danceology
Runner-Up Hanna Yorke Serendipity Dance Co.

Senior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Justin Pham Murrieta Dance Project
Winner Aaron Williams Studio Fusion
Runner-Up Nicholas Hammond Centre Stage Dance Academy
Runner-Up Jason Lopez Dance Etc

StandOut in Tap

Placement Dancer Studio
Winner Yasmeen Baghdadi West Coast School of the Arts
Winner Sarah Bamford Danceology
Winner Ashley Berdelis West Coast School of the Arts
Winner Ava Brooks Danceology
Winner Vanessa Carroll South Coast Performing Arts
Winner Caitlin Chun The Dance Spot
Winner Mykenzie Clements Danceology
Winner Kaitlyn Desautels Pam Rossi's Dance Ten
Winner Olivia Hussey Danceology
Winner Xochi Luna South Coast Performing Arts
Winner Amanda Malfavon South Coast Conservatory
Winner Julia Miller Danceology
Winner Riley Perrin Studio One Arizona Dance Company
Winner Tara Petersen Studio One Arizona Dance Company
Winner Payton Poole Tucson Dance Academy
Winner Hailey Pugliese Studio One Arizona Dance Company
Winner Ariana Ruiz Tucson Dance Academy
Winner Maddison Schickel Studio One Arizona Dance Company
Winner Sarah Sporn The Dance Spot
Winner Sierra Tanji South Coast Performing Arts
Winner Sydney Tanji South Coast Performing Arts
Winner Sophia Tazerouni West Coast School of the Arts

StandOut in Jazz

Placement Dancer Studio
Winner Juliana Albertini Dance Dynamics
Winner Sienna Alvarado Simi Dance Center
Winner Nina Amato Danceology
Winner Allie Antoyan West Coast School of the Arts
Winner Athena Apodaca Tucson Dance Academy
Winner Julianna Applestein Danceology
Winner Samantha Baez Tucson Dance Academy
Winner Victoria Batlle South Coast Conservatory
Winner Karli Berger Bobbie's School of Performing Arts
Winner Jacob Boarnet Focus Dance Center
Winner Kaylee Brown Onstage
Winner Victoria Bush McCoy Rigby Conservatory of the Arts
Winner Riley Carey South County Dance
Winner Katie Carnaroli San Diego Dance Centre
Winner Sophie Carrera Entourage Dance
Winner Audrey Cavanah Westlake Dance
Winner Sydney Chow MNR Dance Factory
Winner Rachel Claas Danceology
Winner Aspen Cunningham South Coast Conservatory
Winner Gabi D'Ambra West Coast School of the Arts
Winner Tessa Dalke Dancers Edge
Winner Tiffany Dang South Coast Performing Arts
Winner Alejandra Del Prado The Rage
Winner Tayler Douglass West Coast School of The Arts
Winner Kennedy Dragon Dance Dynamics
Winner Alexis Dugel Elite Dance Studio
Winner Sarah Eisendrath Royal Academy of Performing Arts
Winner Haley Elliott Royal Academy of Performing Arts
Winner Chloe Enriquez Project Unveiled
Winner Keyanna Esteban Dance Studio 84
Winner Juliana Ezzat Dance Studio 84
Winner Shannon Fitzpatrick Bobbie's School of Performing Arts
Winner Grace Flagg West Coast School of the Arts
Winner Maya Galipeau Bobbie's School of Performing Arts
Winner Julia Gaspari Dance Dynamics
Winner Raquel Glasser West Coast School of the Arts
Winner Skyy Gonterman Studio Fusion
Winner Alexis Gonzalez Rainbow Express
Winner Kalyn Goossen The Dance Company
Winner Anaisa Gorbea The Rage
Winner Nyah Grande The Urge Dance Complex
Winner Linzey Guerra Dance Precisions
Winner Layne Harris Dancers Edge
Winner Sydney Hartwick West Coast School of The Arts
Winner Lilah Haye Dance Precisions
Winner Sarah Hidayat [N/A]
Winner Paige Higham Westlake Dance
Winner Ella Hosseinpour Bobbie's School of Performing Arts
Winner Hayley Houghton The Rage
Winner Carly Howard Dance Dynamics
Winner Jolie Ana Hoyle Royal Academy of Performing Arts
Winner Paige Ingles Westlake Dance
Winner Brianna Jensen Tucson Dance Academy
Winner Alejandra Jimenez CSC Dance Company
Winner Chandra Joy The Dance Factory School of Performing Arts
Winner Penelope Kalamaras San Diego Dance Centre
Winner Bailey Kang-Illescas Elite Dance Studio
Winner McKennah Kaplan McCoy Rigby Conservatory of the Arts
Winner Raegan Lamb Club Dance Studio
Winner Kyla Laufer The Rage
Winner Jordan Le Danceology
Winner Shine Lim Dance Studio 84
Winner Emily Lim Royal Academy of Performing Arts
Winner Trinity Littleton The Rage
Winner Isabella Lochowitz Tucson Dance Academy
Winner Emily Long Studio Fusion
Winner Sophia Lopez Just Plain Dancin'
Winner Hunter Luedde Dance Precisions
Winner Lauren Madrigal Breeonna Fiamengo Dance Company
Winner Katelyn McAdam-Rusk Bobbie's School of Performing Arts
Winner Jessica McGuire The Dance Company
Winner Ava McLarand West Coast School of The Arts
Winner Sami Mennell Dance Studio 84
Winner Katherine Mertel Bobbie's School of Performing Arts
Winner Kennedy Mills South Coast Performing Arts
Winner Gianna Mojonnier Danceology
Winner Talyn Mumford Simi Dance Center
Winner Sara Najm Dance Precisions
Winner Trileen Nguyen San Diego Dance Centre
Winner Isabella Nguyen Royal Academy of Performing Arts
Winner Reese O'Leary Momentum Dance Company
Winner Kaylie O'Meara [N/A]
Winner Audrey Olaes San Diego Dance Centre
Winner Nicole Park Dance Studio 84
Winner Taylor Pascua Project Unveiled
Winner Kiaya Perez Bobbie's School of Performing Arts
Winner Cassidy Petroccione Westlake Dance
Winner Rihanna Quinn Just Plain Dancin'
Winner Lexie Ramos The Rage
Winner Kaitlyn Rice South Coast Conservatory
Winner Natasha Riemer Studio Fusion
Winner Mia Riley San Diego Dance Centre
Winner Sabrina Rincon West Coast School of The Arts
Winner Kelly Rivard Mather Dance Company
Winner Vickie Roan The Dance Factory School of Performing Arts
Winner Riley Robertshaw Danceology
Winner Alanna Rodriguez West Coast School of The Arts
Winner Sydney Rosefsky Dance Dimensions Performing Arts Center
Winner Aubrianna Sabatini Bobbie's School of Performing Arts
Winner Jade Sanchez Breeonna Fiamengo Dance Company
Winner Logynn Schickel Studio One Arizona Dance Company
Winner Carlee Schield Club Dance Studio
Winner Scarlett Schoonmaker Dance Precisions
Winner Sarah Shepard Mather Dance Company
Winner Paige Shin Elite Dance Studio
Winner Jordyn Smith Club Dance Studio
Winner Siena Snure Breeonna Fiamengo Dance Company
Winner Melina Soriano Dancers Edge
Winner Kaliyah Souksavath Dancers Edge
Winner Alessandra Spadaro Dance Precisions
Winner Elise Sprague South County Dance
Winner Faith Stevenson The Rage
Winner Hailey Stoller McCoy Rigby Conservatory of the Arts
Winner Emily Sutton Serendipity Dance Co.
Winner Ashley Takasaki The Dance Factory School of Performing Arts
Winner Madison Tanguay South Coast Conservatory
Winner Lauryn Tepezano Bobbie's School of Performing Arts
Winner Sophia Terango Bobbie's School of Performing Arts
Winner Keyanna Thompson South Coast Performing Arts
Winner Jenna Valenzuela Club Dance Studio
Winner Alie Valery Pam Rossi's Dance Ten
Winner Stevie Vladic Dance Dynamics
Winner Alexis Weldner Royal Academy of Performing Arts
Winner Katelyn Whitaker Dance Precisions
Winner Brooke Wixom Danceology
Winner Riley Woodruff Danceology
Winner Brynlee Woods The Dance Company
Winner Kaitlin Yamano San Clemente Dance & PAC
Winner Hannah Yasenchok Pam Rossi's Dance Ten
Winner Naoki Yogi Breeonna Fiamengo Dance Company

StandOut in Ballet

Placement Dancer Studio
Winner Irma Almada Tucson Dance Academy
Winner Bella Ashline Danceology
Winner Madison Besnard South Coast Performing Arts
Winner Elyse Bollesen Burbank School of the Ballet
Winner Paige Carlborg Danceology
Winner Bea Catacutan West Coast School of the Arts
Winner Natalie Clement South Coast Conservatory
Winner Bridget Crenshaw Burbank School of the Ballet
Winner Kellie Glenn South Coast Performing Arts
Winner Brooke Grabosch Studio One Arizona Dance Company
Winner Mya Hanauska Tucson Dance Academy
Winner Avery Hewitt Simi Dance Center
Winner Amber Hoffman San Diego Dance Centre
Winner Sarah Karcher McCoy Rigby Conservatory of the Arts
Winner Lucinda Kiernan Studio One Arizona Dance Company
Winner Hannah List Tucson Dance Academy
Winner Kayla Malloy Dance Studio 84
Winner Elle McCue Royal Academy of Performing Arts
Winner Julia Milligan Studio One Arizona Dance Company
Winner Noelle Osuch South Coast Conservatory
Winner Victoria Peterson Royal Academy of Performing Arts
Winner Lara Ray Dance Studio 84
Winner Maya Schonbrun Studio One Arizona Dance Company
Winner Karissa Seitz Dance Studio 84
Winner Sheridan Slaterbeck Bobbie's School of Performing Arts
Winner Payton Stevenson The Rage
Winner Gianna Van den Bosch West Coast School of the Arts
Winner Briana Voss Dance Etc

Die Hard Dancer

Placement Dancer Faculty Studio
Winner Kira Bartholomew Travis Wall South County Dance
Winner Kaelyn Choe Dana Foglia Dance Precisions
Winner Pablo Gatica Jason Parsons Momentum Dance Company
Winner Kaitlyn Glenn Chebar Williams Burbank School of the Ballet
Winner Charlie Goubran Mark Meismer South County Dance
Winner Isaac Koster Anthony Morigerato Studio One Arizona Dance Company
Winner Reanna Lee Denise Wall Tucson Dance Academy
Winner Caelyn Loya Will Loftis Tucson Dance Academy
Winner Alyx Pawlawski Kim McSwain McCoy Rigby Conservatory of the Arts
Winner Marcus Phillips Ivan Koumaev Evolution Dance Center
Winner Lynne Richards Ray Leeper Bobbie's School of Performing Arts

StandOut in Hip-Hop

Placement Dancer Studio
Winner Ashlyn Bachelor Bobbie's School of Performing Arts
Winner Hannah Baxter Dancers Edge
Winner Alicia Bolivar Studio One Arizona Dance Company
Winner Jenna Brooks South County Dance
Winner Nicole Brown Dancers Edge
Winner Ashlynn Chong The Company
Winner Naomi Corona Just Plain Dancin'
Winner Campbell Crites Dancers Edge
Winner Isabella Dascanio Dance Precisions
Winner Sophia DeRienzo San Diego Dance Centre
Winner Isabella Dimopoulos Dance Precisions
Winner Emma Donnelly Royal Academy of Performing Arts
Winner Isabelle Erlanson Mather Dance Company
Winner Julie Frohman [N/A]
Winner Emily Gao San Diego Dance Centre
Winner Malia Gardner Dance Precisions
Winner Roxann Garza Dancers Edge
Winner Hannah Goddard [N/A]
Winner Julia Gracia Rainbow Express
Winner Blake Gregory Studio One Arizona Dance Company
Winner Madison Harris Dance Precisions
Winner Libby Haye Dance Precisions
Winner Giuliana Hernandez The Dance Factory School of Performing Arts
Winner Cienna Hintz Signature Dance Academy
Winner Jenna Holloway Bobbie's School of Performing Arts
Winner McKenna Holt McCoy Rigby Conservatory of the Arts
Winner Veronica Hutchison McCoy Rigby Conservatory of the Arts
Winner Leanne Langston The Rage
Winner Adia Larsen San Diego Dance Centre
Winner Kyra Lesson Danceology
Winner Suarez Lilian Just Plain Dancin'
Winner Avery Maroj Cutting Edge Dance Center
Winner Abbie Mathews Pam Rossi's Dance Ten
Winner Gabriella Miraglia Dance Studio 84
Winner Britton Moore Dance Precisions
Winner McKenzie Morales The Rage
Winner Mia Mormino Westlake Dance
Winner Gabi Munoz Serendipity Dance Co.
Winner Melissa Nemec South Coast Conservatory
Winner Chloee O'Bannon The Dance Company
Winner Alessandra Panetta The Dance Factory School of Performing Arts
Winner Aubrey Rogers Dance Studio 84
Winner Erin Rosebeck Studio One Arizona Dance Company
Winner Sara Rutledge Dancers Edge
Winner Alyssa Ryan Studio One Arizona Dance Company
Winner Reilly Segraves Dance Studio 84
Winner Cameron Smith Studio One Arizona Dance Company
Winner Jessica Spencer Breeonna Fiamengo Dance Company
Winner Jamie Stepanian Pacific Dance
Winner Sally Stuart Onstage Dance Center
Winner Sophia Thayer-Pham West Coast School of The Arts
Winner Allie Thompson Elite Dance Studio
Winner Bella Velarde McCoy Rigby Conservatory of the Arts
Winner Calysta Westlake Mather Dance Company