Denver Results

Back to Past Seasons

Studio Pick

Studio Routine
Elite Dance Academy Give Us A Little Love
Dance in the Rockies Stop Tha Press
Parker Dance Academy Pick-Me-Up
Dye'n 2 Dance Run Boy Run
Boutique Dance Academy Requiem
Kinesis Dance Company Creative Emptiness
En Face Studios Bo$$
Michelle Latimer Dance Academy I Can Almost See You
Metropolitan Academy of Dance Jazz Suite No. 1
Artistic Fusion Dance Academy Doing It Right
Dance Dimensions Man In The Mirror
Synergy Dance Academy The Giving Tree

Best NU Group (Mini)

Studio Routine
Artistic Fusion Dance Academy Rather Be
Michelle Latimer Dance Academy The Optimist
Boutique Dance Academy Anchor
Elite Dance Academy Chasing the Sun
Dye'n 2 Dance Reign

Best NU Group (Junior)

Studio Routine
Michelle Latimer Dance Academy Unto My Heart
Artistic Fusion Dance Academy Heartbreaker
Synergy Dance Academy Ghosts That We Knew

Best NU Group (Teen)

Studio Routine
Artistic Fusion Dance Academy Hunger Games
Michelle Latimer Dance Academy Mean Muggin
Synergy Dance Academy The Giving Tree
Dance Dimensions Man In The Mirror

Best NU Group (Senior)

Studio Routine
Michelle Latimer Dance Academy I Can Almost See You
Artistic Fusion Dance Academy Doing It Right

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Don't Rain On My Parade  (Elliana Walmsley)  Elite Dance Academy
2nd To Build a Home  (Annabelle Finch)  En Face Studios
3rd Not About Angels  (Arina Mouradian)  Elite Dance Academy
4th Brace Yourself  (Kelly O'Keefe)  Contemporary Dance Academy

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Dream Dye'n 2 Dance
2nd Not About Angels En Face Studios
3rd Fashionista Westwoods Center of Performing Arts

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st The Optimist Michelle Latimer Dance Academy
2nd Anchor Boutique Dance Academy
3rd Chasing the Sun Elite Dance Academy
3rd See You Again Boutique Dance Academy

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Great Balls Of Fire Elite Dance Academy
2nd Swingin' Boutique Dance Academy
3rd Just Can't Stop Boutique Dance Academy

mini • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Rather Be Artistic Fusion Dance Academy
2nd Fancy Phresh Artistic Fusion Dance Academy

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Not Over You  (Mia Taskey)  Dance Dimensions
2nd I See Fire  (Kaylee Downey)  En Face Studios
3rd Game On  (Claudia Parsons)  Elite Dance Academy
4th Everybody Wants to Rule the World  (Madison Jeffers)  Dance Dimensions
5th Home  (Swan Gerlach)  Production Company Dance Centre
6th Catch My Breath  (Elizabeth Soltis)  Elite Dance Academy
7th Gone Away  (Devyn Sandstrum)  Elite Dance Academy
8th Fall Creek  (Alex Jenkins)  En Face Studios
8th All The Way  (Emma Keith)  Metropolitan Academy of Dance
9th I'm Outta Love  (Melana Mouradian )  Elite Dance Academy
10th Let's Go  (Mayor Watts)  Production Company Dance Centre
10th Run  (Maddie Barrett)  Production Company Dance Centre

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Forget You Dance Dimensions
2nd Falling En Face Studios
3rd Earth Intruders The Studio

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Unto My Heart Michelle Latimer Dance Academy
2nd Storms Michelle Latimer Dance Academy
3rd S'entraider Michelle Latimer Dance Academy

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Egypte Artistic Fusion Dance Academy
2nd Heartbreaker Artistic Fusion Dance Academy
3rd Ghosts That We Knew Synergy Dance Academy

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Hey Artistic Fusion Dance Academy
2nd Snow Synergy Dance Academy

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Big Red Machine  (Tim Blankenship)  Kinesis Dance Company
2nd West Meets East  (Hannah Weinmaster)  Dance Dimensions
3rd Visibility  (Camryn Hill)  Elite Dance Academy
4th Count To Zero  (Lisa Hansen)  Kinesis Dance Company
5th Details In The Fabric  (Katey Fitzgerald)  Contemporary Dance Academy
6th Jumping Girl Variation from Paquita  (Jenny Lansdon)  Parker Dance Academy
7th The Downward Spiral  (Ashley Andrews)  Kinesis Dance Company
8th A Day Without  (Claudia Strobel)  Canyon Concert Ballet
9th Odalisque Variartion from Le Corsaire  (Katie Warren)  Parker Dance Academy
10th Laying Gently  (Zoe Barley)  Kinesis Dance Company
10th Dear Future Husband  (Tatum Olson)  Parker Dance Academy

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st It's Okay Dance Dimensions
2nd Fletta The Studio
3rd I Won't Let You Down Encore Dance

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st The Giving Tree Synergy Dance Academy
2nd Man In The Mirror Dance Dimensions
3rd You've Got The Look Dance Dimensions

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Mean Muggin Michelle Latimer Dance Academy
2nd Sing Michelle Latimer Dance Academy
3rd Go Home Michelle Latimer Dance Academy

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Spiraling Michelle Latimer Dance Academy
2nd Do You Remember Artistic Fusion Dance Academy
3rd Numinous Michelle Latimer Dance Academy
3rd Infinity Dance Dimensions

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Hunger Games Artistic Fusion Dance Academy
2nd Hanging On Artistic Fusion Dance Academy
3rd Sing, Sing, Sing Michelle Latimer Dance Academy

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Iron  (Zane Green)  Master Ballet Academy
2nd Tethered  (Takara Thede)  Dance Dimensions
3rd After the Storm  (Madeline Rush)  Dance Dimensions
4th Get Together  (Alyssa Lopez)  Dance Dimensions
5th Youth  (Emily Waddell)  Dance in the Rockies
6th Latching On  (Mackenzie Northburg)  Canyon Concert Ballet
7th Lazy River  (Gideon Hatch)  Dye'n 2 Dance
8th Torn  (Madison Dickson)  Dance in the Rockies
9th Run  (Brenna Meighen)  Contemporary Dance Academy
10th Tomorrow  (Morgan Deaguero)  Parker Dance Academy

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Wallflower Dance Dimensions
2nd Painter Revolution Dance Academy
3rd Werk Revolution Dance Academy

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st I Can Almost See You Michelle Latimer Dance Academy
2nd Doing It Right Artistic Fusion Dance Academy
3rd Reveling Michelle Latimer Dance Academy

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Smart But Not Too Smart Artistic Fusion Dance Academy
2nd This Loneliness Won't Last Artistic Fusion Dance Academy
3rd Never Gonna Slow Me Down Artistic Fusion Dance Academy

senior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st The River Michelle Latimer Dance Academy
2nd Song Of Love Michelle Latimer Dance Academy

mini • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st The Optimist Michelle Latimer Dance Academy

mini • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Fancy Phresh Artistic Fusion Dance Academy

mini • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Rather Be Artistic Fusion Dance Academy

mini • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Anchor Boutique Dance Academy

mini • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Hard Knock Life Dye'n 2 Dance

mini • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Seven Nation Army En Face Studios

mini • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Happy Encore Dance

junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Rain Encore Dance

junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Egypte Artistic Fusion Dance Academy

junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Storms Michelle Latimer Dance Academy

junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Unto My Heart Michelle Latimer Dance Academy

junior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Press Conference Rag Michelle Latimer Dance Academy

junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Hey Artistic Fusion Dance Academy

junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Bumpin' Beat Revolution Dance Academy

teen • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Jazz Suite No. 1 Metropolitan Academy of Dance

teen • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Mean Muggin Michelle Latimer Dance Academy

teen • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Hunger Games Artistic Fusion Dance Academy

teen • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Hanging On Artistic Fusion Dance Academy

teen • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Go Home Michelle Latimer Dance Academy

teen • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Dancin' Fool Dance Dimensions

teen • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st I Am Artistic Fusion Dance Academy

teen • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Man In The Mirror Dance Dimensions

senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st I Can Almost See You Michelle Latimer Dance Academy

senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st The River Michelle Latimer Dance Academy

senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Hurt Michelle Latimer Dance Academy

senior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Song Of Love Michelle Latimer Dance Academy

senior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Doing It Right Artistic Fusion Dance Academy

Mini Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Ava DiPretoro Michelle Latimer Dance Academy
Winner Lela Dye Dye'n 2 Dance
Winner Kelsey Keenan Artistic Fusion Dance Academy
Winner Reese Owens Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Lyndsey Arterburn Encore Dance
Runner-Up Madalin Autry Kemper Dance Academy
Runner-Up Jillian Axton Rhapsody Performing Arts Center
Runner-Up Mallory Barnhart Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Mykkah Berg Dye'n 2 Dance
Runner-Up Cenaiya Billups Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Maycee Budge Synergy Dance Academy
Runner-Up Ella Chapman Boutique Dance Academy
Runner-Up Brielle Creamer Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Kayla Engelhardt Boutique Dance Academy
Runner-Up Kennedy Hughes Underground Dance Factory
Runner-Up Campbell Moore Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Arina Mouradian Elite Dance Academy
Runner-Up Hailey Nelson Sweatshop
Runner-Up Adriana Reidle Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Elliana Walmsley Elite Dance Academy
Runner-Up Sydona Young Sweatshop

Mini Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Anthony Dicciardello Artistic Fusion Dance Academy

Junior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Jordyn Hubbs Michelle Latimer Dance Academy
Winner Mia Maxwell Michelle Latimer Dance Academy
Winner Marcel Owens Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Kennadi Boese Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Chloe Canon Synergy Dance Academy
Runner-Up Kennady Doggett Synergy Dance Academy
Runner-Up Aliya Janov Kinetic Arts Dance Studio
Runner-Up Alex Jenkins En Face Studios
Runner-Up Fatu Martin Sweatshop
Runner-Up Melia Ramirez The Studio
Runner-Up Polina Shestak Kinesis Dance Company
Runner-Up Mia Spilotro The Dance Factor
Runner-Up Lucy Stewart Kinetic Arts Dance Studio
Runner-Up Mia Taskey Dance Dimensions
Runner-Up Addi Weeder Michelle Latimer Dance Academy

Junior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Bronson Dahmer Sweatshop
Winner TJ Williams Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Rylann Keaney Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Sam Kurtz Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up J.D. Malkin Synergy Dance Academy

Teen Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Nina Bartell Sweatshop
Winner Jacey Carroll Michelle Latimer Dance Academy
Winner Katie Rhodus Dance Movement
Winner Samantha Soto Artistic Fusion Dance Academy
Winner Hannah Weinmaster Dance Dimensions
Runner-Up Lexi Bader Synergy Dance Academy
Runner-Up Ciara Billups Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Caelyn Fletcher Kemper Dance Academy
Runner-Up Maddie Gilbert Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Brooklyn Goodwin Rhapsody Performing Arts Center
Runner-Up Cassie Greenly Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Jaesha Hall Dye'n 2 Dance
Runner-Up Lisa Hansen Kinesis Dance Company
Runner-Up Camryn Hill Elite Dance Academy
Runner-Up Kira Leach Sweatshop
Runner-Up Grace LeMieux Sweatshop
Runner-Up Lilli Maples Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Talia Markowski Synergy Dance Academy
Runner-Up Kendall Napier Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Jacqueline Pham Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Sara Reder Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Noelle Schramm Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Rylie Shipman Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Amelia Wood Underground Dance Factory
Runner-Up Kaylee Wright Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Reagan Zimmermann Sweatshop

Teen Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Scott Autry Kemper Dance Academy
Winner Harrison Knostman Studio West Dance Center
Winner Matthew Spangler Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Tim Blankenship Kinesis Dance Company
Runner-Up Terin Christopher Studio West Dance Center
Runner-Up Austin Lawley Dance Dimensions
Runner-Up Daede Ott Michelle Latimer Dance Academy

Senior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Olivia Gieringer Michelle Latimer Dance Academy
Winner Megan Grabau Artistic Fusion Dance Academy
Winner Riley Higgins Artistic Fusion Dance Academy
Winner Natasha Wells Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Kathleen Belarde Revolution Dance Academy
Runner-Up Abby Dick Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Anjelina Escobar Kemper Dance Academy
Runner-Up Jonelle Guthrie Revolution Dance Academy
Runner-Up Sierra Hodges Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Phoebe Jenkins Encore Dance
Runner-Up Mallory Kane Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Bailey Mutschler Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Mackenzie Northburg Canyon Concert Ballet
Runner-Up Adriana Rothey Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Madeline Rush Dance Dimensions
Runner-Up Makena Sneed Boutique Dance Academy
Runner-Up Takara Thede Dance Dimensions
Runner-Up Tiffany Theodore Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Hunter Turbyne Michelle Latimer Dance Academy

Senior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Zane Green Master Ballet Academy
Winner Cameron McMechen Sweatshop
Runner-Up Gideon Hatch Dye'n 2 Dance
Runner-Up Zach Nizzi Kemper Dance Academy

StandOut in Tap

Placement Dancer Studio
Winner Sydney Baker Parker Dance Academy
Winner Kaitlyn Beale Dance Dimensions
Winner Elyssa Benson The Studio
Winner Brianna Bondurant Encore Dance
Winner Emily Carpenter Studio West Dance Center
Winner Ethan Clock Parker Dance Academy
Winner Chloe Courson Dance Dimensions
Winner Kaela Fajardo Westwoods Center of Performing Arts
Winner Renee Gangwish Kinesis Dance Company
Winner Ellie Gould Michelle Latimer Dance Academy
Winner Abby Hedberg Artistic Fusion Dance Academy
Winner Elizabeth Higgins Parker Dance Academy
Winner Genevieve Holliday Michelle Latimer Dance Academy
Winner Jessi Ivie Dye'n 2 Dance
Winner Madison Jeffers Dance Dimensions
Winner Savannah Jones The Studio
Winner Alyssa Lopez Dance Dimensions
Winner Maggie Machado Parker Dance Academy
Winner Taylor Piper Westwoods Center of Performing Arts
Winner Maclaine Reeder Artistic Fusion Dance Academy
Winner Brooke Schalk Artistic Fusion Dance Academy
Winner Sasha Serdyukov Dance Dimensions
Winner Payton Sullivan Murrieta Dance Project
Winner Taryn Tucker Revolution Dance Academy
Winner Haley Westmoreland Dance Dimensions
Winner Lindsey Wirth Dance Dimensions

StandOut in Jazz

Placement Dancer Studio
Winner Rachel Anderson Studio West Dance Center
Winner Millie Anderton Dye'n 2 Dance
Winner Maddie Barrett Production Company Dance Centre
Winner Liesl Brauch Boutique Dance Academy
Winner Addison Bridges Synergy Dance Academy
Winner Nicole Britt Parker Dance Academy
Winner Emma Broome Sweatshop
Winner Alexa Bugarin Artistic Fusion Dance Academy
Winner Layne Bulik Kemper Dance Academy
Winner Maggie Burdine Artistic Fusion Dance Academy
Winner Allison Burgess Boutique Dance Academy
Winner Ella Buskirk Artistic Fusion Dance Academy
Winner Grace Calderoni Kinesis Dance Company
Winner Haley Carlson Dance Dimensions
Winner S. Eliza Carter The Studio
Winner Megan Chirco Artistic Fusion Dance Academy
Winner Grace Corry Synergy Dance Academy
Winner Vivian Corry Synergy Dance Academy
Winner Lauren Cott Boutique Dance Academy
Winner Olivia Daugherty Revolution Dance Academy
Winner Gianna de Bastos Michelle Latimer Dance Academy
Winner Jessie DeGroff Elite Dance Academy
Winner Cheyenne Denver Dye'n 2 Dance
Winner Ruth Dickson Dance in the Rockies
Winner Emerson Dini Artistic Fusion Dance Academy
Winner Kaylee Downey En Face Studios
Winner Macee Eppard Synergy Dance Academy
Winner Ava Fahlsing Artistic Fusion Dance Academy
Winner Annabelle Finch En Face Studios
Winner Claire Fitzgerald Michelle Latimer Dance Academy
Winner Ashlyn Foss Westwoods Center of Performing Arts
Winner Allison Frandsen Metropolitan Academy of Dance
Winner Abbey Gardner Boutique Dance Academy
Winner Bailey Geisel Boutique Dance Academy
Winner Swan Gerlach Production Company Dance Centre
Winner Emma Giedd Artistic Fusion Dance Academy
Winner Brynna Goodwin Rhapsody Performing Arts Center
Winner Ella Greene Metropolitan Academy of Dance
Winner Ali Guerrero In the Spotlight Dance Company
Winner Dylan Hartley Live 2 Dance
Winner Opal Henley Dye'n 2 Dance
Winner Dylan Higley Artistry in Motion
Winner Jordan Himelrick Encore Dance
Winner Ellie Hoffman Kemper Dance Academy
Winner Lola Iglesias Michelle Latimer Dance Academy
Winner Evee Jessen Dye'n 2 Dance
Winner Maddie Jessen Dye'n 2 Dance
Winner Taylor Johnson Boutique Dance Academy
Winner Avery Jones Boutique Dance Academy
Winner Emma Keith Metropolitan Academy of Dance
Winner Wren Kelman Artistic Fusion Dance Academy
Winner Jordyn Kemper Kemper Dance Academy
Winner Jack Koressel Danza Dance Academy
Winner Taylor Kramer Kemper Dance Academy
Winner Jaden Lang Encore Dance
Winner Leah Latorra Kinesis Dance Company
Winner Sam Lee [N/A]
Winner Samantha Lee Boutique Dance Academy
Winner Arianna Levy Danza Dance Academy
Winner Maddy Lyskawa The Pointe Dance Academy
Winner Kingsley Mason Synergy Dance Academy
Winner Ruby Mayeranderson Westwoods Center of Performing Arts
Winner Will McAfee Kinesis Dance Company
Winner Lauren McGhee Dye'n 2 Dance
Winner Sarah Mearing Dance Dimensions
Winner Julia Meyer Kemper Dance Academy
Winner Morgan Militare Artistic Fusion Dance Academy
Winner Avery Miller Westwoods Center of Performing Arts
Winner Maren Mosley Nebraska Dance
Winner Katherine Nehring Elite Dance Academy
Winner Grace Newell Boutique Dance Academy
Winner Piper Northburg Canyon Concert Ballet
Winner Allie Oestman Boutique Dance Academy
Winner Karlee Padgett In the Spotlight Dance Company
Winner Shailee Parks Live 2 Dance
Winner Claudia Parsons Elite Dance Academy
Winner Raylee Perry Dye'n 2 Dance
Winner Isabella Pierro Westwoods Center of Performing Arts
Winner Abrianna Qvale Westwoods Center of Performing Arts
Winner Kailey Rabel The Pointe Dance Academy
Winner Damaris Radilla Dye'n 2 Dance
Winner Gabriella Rae Revolution Dance Academy
Winner Mikayla Rahman Michelle Latimer Dance Academy
Winner Gia Ramirez Michelle Latimer Dance Academy
Winner Kinley Rex Boutique Dance Academy
Winner Devyn Sandstrum Elite Dance Academy
Winner Ava Soderfelt Elite Dance Academy
Winner Ella Grace Starr Artistic Fusion Dance Academy
Winner Vinae Stillman Live 2 Dance
Winner Hallie Stull Encore Dance
Winner Samuel Stull Encore Dance
Winner Kayla Swanson Synergy Dance Academy
Winner Cadey Turner Dual Star Academy of Dance
Winner Lauren Valley Boutique Dance Academy
Winner Shay Ward Artistic Fusion Dance Academy
Winner Katie Warren Parker Dance Academy
Winner Dylan Wray Artistry in Motion
Winner Savannah Wright Artistic Fusion Dance Academy
Winner Olivia Wright Artistic Fusion Dance Academy
Winner Averie Zumalt Production Company Dance Centre
Winner Rylee Zurbrigen Dance Dimensions

StandOut in Ballet

Placement Dancer Studio
Winner Zoe Barley Kinesis Dance Company
Winner Sophie Broome Sweatshop
Winner Emily Chei Parker Dance Academy
Winner Quinn Corry Synergy Dance Academy
Winner Madeline Daigle Synergy Dance Academy
Winner Kaytie de Bastos Michelle Latimer Dance Academy
Winner Reese Ferber Parker Dance Academy
Winner Katey Fitzgerald Contemporary Dance Academy
Winner Grace Gardner Boutique Dance Academy
Winner Brook Gauthier Dance in the Rockies
Winner Ally Greene Metropolitan Academy of Dance
Winner Zoe Holland Michelle Latimer Dance Academy
Winner Abbie Jenkins Dye'n 2 Dance
Winner Hannah Johnson Danza Dance Academy
Winner Ysabel Keaney Artistic Fusion Dance Academy
Winner Regan Lavallee Metropolitan Academy of Dance
Winner Jennifer Listerman Michelle Latimer Dance Academy
Winner Nevin Lockwood Dance Dimensions
Winner Zoe Maurice-Snider Boutique Dance Academy
Winner Taylor Mearing Dance Dimensions
Winner Bailie Meyers Artistic Fusion Dance Academy
Winner Molly Monsen Dye'n 2 Dance
Winner Moriah Montoya Artistic Fusion Dance Academy
Winner Hannah Myhill Boutique Dance Academy
Winner Anne Nevadomski Artistic Fusion Dance Academy
Winner Bella Northburg Canyon Concert Ballet
Winner Joy Palmer The Studio
Winner Emily Pedersen Danza Dance Academy
Winner Kennedy Polovich Canyon Concert Ballet
Winner Ashton Rabas En Face Studios
Winner Myah Raby Kemper Dance Academy
Winner Elizabeth Salvador Revolution Dance Academy
Winner Hope Schwanke Artistic Fusion Dance Academy
Winner Anna Thorson Boutique Dance Academy
Winner MiKaila Torres The Studio
Winner Erin White Premier School of Dance

Die Hard Dancer

Placement Dancer Faculty Studio
Winner Brooke Bader Ivan Koumaev Synergy Dance Academy
Winner Lucia Brown Ray Leeper Danza Dance Academy
Winner Joseph Cassidy Anthony Morigerato Danza Dance Academy
Winner Dartagnan Downing Mark Meismer Revolution Dance Grand Junction
Winner Ashlyn Evans Judy Rice Production Company Dance Centre
Winner Noah Hatch Jason Parsons Dye'n 2 Dance
Winner Sydney Moore Travis Wall Studio West Dance Center
Winner Michelle Paige Denise Wall Boutique Dance Academy
Winner Kelsey Vaughn Stacey Tookey Kinetic Arts Dance Studio

StandOut in Hip-Hop

Placement Dancer Studio
Winner Camryn Arterburn Encore Dance
Winner Cameron Cahill Artistic Fusion Dance Academy
Winner Amie Cai Michelle Latimer Dance Academy
Winner Caitlin Colohan Artistic Fusion Dance Academy
Winner Frida Dawson Studio West Dance Center
Winner Rhiannan Dennon Studio West Dance Center
Winner Alexa Dobbs Dance in the Rockies
Winner Merielle Gojo Metropolitan Academy of Dance
Winner Camille Guillen Boutique Dance Academy
Winner Penellope Holland Danza Dance Academy
Winner Presleigh Kreiensieck Michelle Latimer Dance Academy
Winner Courtney Lebsock Production Company Dance Centre
Winner Megan Livermore Michelle Latimer Dance Academy
Winner Sophia Meza En Face Studios
Winner Jacy Oakes Synergy Dance Academy
Winner Maddie Padgett In the Spotlight Dance Company
Winner Kinly Panas Dye'n 2 Dance
Winner Hannah Pavon Dance in the Rockies
Winner Avery Phillips Boutique Dance Academy
Winner Brooklyn Reddy Artistic Fusion Dance Academy
Winner Caroline Schnelle Artistic Fusion Dance Academy
Winner Elizabeth Soltis Elite Dance Academy
Winner Rebekah Spors Rhapsody Performing Arts Center
Winner Kira Taskey Dance Dimensions
Winner Miley Triebelhorn Encore Dance
Winner Laetizia Ybarra Encore Dance