Phoenix Results

Back to Past Seasons

Studio Pick

Studio Routine
Soul Shock Dance Company @ PDC Nicest Things
Dance Connection 2 Capulet
Dance Studio 111 Control
Dance Connection The Link
Bunker Dance Center Extensions of You
Tucson Dance Academy Watermark
The Dance Loft Baby I'm A Star
Drewitz Dance Productions Come Fly With Me
Dance Republic Time After Time
Club Dance Studio Insane
ShowBiz Academy of Dance How Do You Mend a Broken Heart
Impact Dance Stay Golden
Tempe Dance Academy Weight of Silence
Royal Dance Works Fall Creek
Inspire Dance Company Structured Chaos

Best NU Group (Mini)

Studio Routine
Soul Shock Dance Company @ PDC Fix You
Dance Connection Schiebe
Club Dance Studio Big Dollhouse
Drewitz Dance Productions That's Entertainment

Best NU Group (Junior)

Studio Routine
Tucson Dance Academy Incantation
Dance Connection 2 Dont Chu Worry bout Me
Club Dance Studio Take Me To Heaven
Tempe Dance Academy Ding Dong Daddy

Best NU Group (Teen)

Studio Routine
Inspire Dance Company Structured Chaos
Bunker Dance Center Extensions of You
Tempe Dance Academy Weight of Silence
WESTSIDE Dance Project Pale
Dance Connection 2 Capulet

Best NU Group (Senior)

Studio Routine
Royal Dance Works Fall Creek
Tempe Dance Academy This too shall pass
Dance Connection The Link
Impact Dance Stay Golden

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Dream  (Sophia Lucia)  San Diego Dance Centre
2nd Smile  (Jaycee Wilkins)  Club Dance Studio
3rd I'm Available  (Dylynn Jones)  Club Dance Studio

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Glory Club Dance Studio
1st Sisters Club Dance Studio
2nd Forget You Bunker Dance Center
2nd Camille, Collette, Fifi Club Dance Studio
3rd Anymore Club Dance Studio

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Schiebe Dance Connection
1st Fix You Soul Shock Dance Company @ PDC
2nd Perfect Young Ladies Club Dance Studio
3rd Hushabye Mountain Tucson Dance Academy

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Twist My Hips Drewitz Dance Productions
2nd Via Delarosa Dance Connection
3rd Two Tribes Dance Connection

mini • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Big Dollhouse Club Dance Studio
2nd When You Believe Club Dance Studio
3rd That's Entertainment Drewitz Dance Productions

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st AfterLife  (Kalani Hilliker)  Club Dance Studio
2nd Starry Starry Night  (Abbey Klingler)  Tucson Dance Academy
3rd Your Song  (Emma Kate Ring)  Soul Shock Dance Company @ PDC
3rd Pocketbook  (alex gonzalez)  Murrieta dance project

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Catch Your Breath Dance Connection
2nd heart cry Inspire Dance Company
3rd Phantom Dance Connection

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Watermark Tucson Dance Academy
2nd Girls Just Wanna Have Fun Tucson Dance Academy
3rd Boats and Birds Dance Connection

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Dont Chu Worry bout Me Dance Connection 2
2nd Incantation Tucson Dance Academy
3rd Stairway Dance Connection 2

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Paris is Burning Dance Connection 2
2nd Fan Tan Fannie Tempe Dance Academy
3rd Requiem Club Dance Studio

junior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Ding Dong Daddy Tempe Dance Academy
1st Take Me To Heaven Club Dance Studio
2nd Praise the King Dance Republic

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Path of Enlightenment  (Kolton Krouse)  Tempe Dance Academy
1st Never Let me Go  (Paulina Meneses)  Inspire Dance Company
2nd Within Me Cries  (Bostyn Ashjian)  Bunker Dance Center
2nd This Year's Love  (Justin Pham)  [N/A]
3rd Faun  (Christina Ricucci)  WESTSIDE Dance Project
3rd Poisson Rouge  (Dani Coen)  Tempe Dance Academy
3rd This place is a shelter  (Mary Mcwilliams)  Tempe Dance Academy

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Cambridge WESTSIDE Dance Project
2nd In Three Minutes Bunker Dance Center
3rd Without You Inspire Dance Company

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Plains Inspire Dance Company
2nd Pale WESTSIDE Dance Project
3rd Seven Devils Inspire Dance Company

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Structured Chaos Inspire Dance Company
2nd Journey Tempe Dance Academy
3rd Capulet Dance Connection 2

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Extensions of You Bunker Dance Center
2nd Perhaps Tucson Dance Academy
3rd Colors of India Bunker Dance Center

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Weight of Silence Tempe Dance Academy
2nd America Tempe Dance Academy
2nd Cathedrals Dance Connection
3rd Cut Loose Bunker Dance Center

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Iris  (Lily Leyva)  Inspire Dance Company
2nd When I Go  (Samantha Cantoria)  WESTSIDE Dance Project
3rd Syrup & Honey  (Makenzie Dustman)  WESTSIDE Dance Project
3rd Vans Sa Verice  (Courtney Barth)  Inspire Dance Company

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Atessa Tempe Dance Academy
2nd Poison & Wine Dance Connection 2
3rd Threading Through Bunker Dance Center

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Fall Creek Royal Dance Works
2nd This too shall pass Tempe Dance Academy
3rd We Are Shining Royal Dance Works

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Fluke Royal Dance Works
2nd Dream Chasers Tempe Dance Academy
3rd Diamond Royal Dance Works

senior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Brotsjor Tempe Dance Academy
2nd Mother's Prayer Drewitz Dance Productions

mini / junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Allgretto Boston Dance Collective
2nd Habenera Seville Joanne Chapman School of Dance
3rd Serenade Joanne Chapman School of Dance

mini / junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st TBA The Pulse Performing Arts Studio
2nd Sisters Warehouse Dance Complex
3rd Settle Down Danceworks Costa Rica

mini / junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Our Hands Evolution Dance Company
2nd Game On Studio 82
3rd SORRY NOT SORRY Rios Dance

mini / junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st I Don't Want To Show Off Inspired Movement Dance
2nd Ruby Blue Dance 4 Real
3rd Shake-N-Pop Dance 4 Real

mini / junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Angel by the Wings All That Dance
2nd Keep Breathing Performance Edge 2 School of Dance
3rd Ave Maria Universal Performing Arts Center

mini / junior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st New York, New York Dance Academy of North Lauderdale
2nd The Fight The Pulse Performing Arts Studio
3rd Santa Baby NorthPointe Dance Academy

mini / junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Abstract Dance Unlimited
2nd Nostalgic CC & Co. Dance Complex
3rd Angels Among Us Devotion Dance Company

mini / junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Boogie Wonderland Denise Wall's Dance Energy
2nd Wings The Pulse Performing Arts Studio
3rd Hello Dolly Joanne Chapman School of Dance

mini / junior • improvisation

Place Routine/Dancer Studio
1st Improv Steps N Motion
2nd Improv Summit Dance Shoppe
3rd Improv Steps N Motion

teen / senior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Esmeralda Variation The Dance Studio Of Fresno
2nd Love Song Joanne Chapman School of Dance
3rd Pas de Deux from Giselle Elite Danceworx

teen / senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st TBA The Pulse Performing Arts Studio
2nd Walk It Off Dance Empire of Miami
3rd Love and Tears Lourdes Academy Dancers (Highschool Dance Team)

teen / senior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Soldiers Coral Reef Senior High Magnet Dance
2nd Look At My Chick Performance Edge
3rd Fancy Footwork Warehouse Dance Center

teen / senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Upside Down Essence Dance Company from BCFD
2nd Besame D'ansa Jazz Stage
3rd Walk The Line D'ansa Jazz Stage

teen / senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Without a Word Essence Dance Company from BCFD
2nd Papa, Can Your Hear Me? Dance Unlimited
3rd Born Again New Image Dance Company

teen / senior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st UP! Coral Reef Senior High Magnet Dance
2nd On Broadway Roc Dance
3rd Show Off Focal Point Dance Studios

teen / senior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Die Trying School of Classical Ballet
2nd Please Don't Fall In Love Dance Empire of Miami
3rd Victory Patricia Penenori Dance Center

teen / senior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Be Italian Joanne Chapman School of Dance
2nd TBA Dance 4 Real
3rd Din Da Da Denise Wall's Dance Energy

teen / senior • improvisation

Place Routine/Dancer Studio
1st Improv Velocity Dance Center, LLC
2nd TBA Dance Unlimited
3rd Improv Summit Dance Shoppe

Mini Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Taylee Hunter Center Stage Performing Arts Studio
Winner Brynn Rumfallo Club Dance
Winner Makenzie Stratton Tempe Dance Academy
Winner Emma Wells Dance Connection
Runner-Up Bostyn Brown Club Dance
Runner-Up Kennedi Childs Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Emma Collet Inspire Dance Company
Runner-Up Veronica Comelek Inspire Dance Company
Runner-Up Brooke Flores Dance Connection 2
Runner-Up Ainslee Gehrman Club Dance Studio
Runner-Up Emma Harris Club Dance
Runner-Up Kamilla Johnson Club Dance
Runner-Up Dylynn Jones Club Dance
Runner-Up Riley King Dance Connection 2
Runner-Up Mia McGarity CentreStage Dance Studio
Runner-Up Avery Katharine Rehkow Dance Studio 111
Runner-Up Carlee Schield Club Dance
Runner-Up Krosby Shippy Club Dance Studio
Runner-Up Brinley Terry Dance Connection 2
Runner-Up Jenna Valenzuela Club Dance
Runner-Up Jaedyn Webb Club Dance Studio
Runner-Up Jaycee Wilkins Club Dance

Mini Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Cole Newburg Tempe Dance Academy
Runner-Up Zachary Barto Tempe Dance Academy
Runner-Up Ryley Duncan Cheryl's School of Dance

Junior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Danielle Bowen Tempe Dance Academy
Winner Taylor Knight Dance Studio 111
Winner Celin Ramirez Dance Connection 2
Winner Erina Ueda Tempe Dance Academy
Runner-Up Kenedy Brown Club Dance
Runner-Up Ivy Brown Impact Dance
Runner-Up Kaitlyn Garland Dance Connection 2
Runner-Up alex gonzalez Murrieta dance project
Runner-Up Olivia Gregg Dance Studio 111
Runner-Up Kenedy Kallas Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Abbey Klingler Tucson Dance Academy
Runner-Up Brynn Levitt Drewitz Dance Productions Ltd.
Runner-Up Gerianna Lotempio Inspire Dance Company
Runner-Up Jadeyn McCook Tucson Dance Academy
Runner-Up Sara Nalli Dance Connection
Runner-Up Sarah Reasons Dance Connection 2
Runner-Up Rozlyn Reese Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Emma Kate Ring Soul Shock Dance Company @ PDC
Runner-Up Camryn Schroeder Club Dance Studio
Runner-Up Felisya Soqui-Garcia Impact Dance
Runner-Up Stephanie Sosa Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Olivia Speno Dance Connection
Runner-Up Renata Tyler Impact Dance
Runner-Up Gennevieve Wiktor Dance Studio 111

Junior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Ezra Sosa Center Stage Performing Arts Studio
Winner Zack Torres Dance Connection
Runner-Up Jacob Hancock Center Stage Performing Arts Studio

Teen Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Te'a Costi WESTSIDE Dance Project
Winner Kierra Kelp Inspire Dance Company
Winner Cassie Lindsey Tempe Dance Academy
Winner Kailyn Rogers Dance Connection 2
Winner McKenna Ross Dance Connection 2
Runner-Up Athena Apodaca Tucson Dance Academy
Runner-Up Dominique Arciniega Mather Dance Company
Runner-Up Bostyn Ashjian Bunker Dance Center
Runner-Up Kalyn Berg Tucson Dance Academy
Runner-Up Kaylin Branch Club Dance Studio
Runner-Up Bryton Brown Impact Dance
Runner-Up Tatum Buck Dance Studio 111
Runner-Up Justine Hannan Tucson Dance Academy
Runner-Up Leah Hansen Inspire Dance Company
Runner-Up Taylor Harrison Tempe Dance Academy
Runner-Up Michaela Horger Royal Dance Works
Runner-Up Gabriella Keski Scottsdale School of Ballet
Runner-Up Taylor LaBruzzo Bunker Dance Center
Runner-Up Ashlynn Miller Tempe Dance Academy
Runner-Up Jasmine Pham [N/A]
Runner-Up Kailey Tamarkin Club Dance Studio
Runner-Up Naomi Wade Impact Dance
Runner-Up Alexa Zoellner Impact Dance

Teen Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Kolton Krouse Tempe Dance Academy
Winner Moises Parra WESTSIDE Dance Project
Winner Justin Pham Murrieta Dance Project
Runner-Up Kedric Bateman Inspire Dance Company
Runner-Up Brandt Czerniski Dance Works by Dannis
Runner-Up Zane Green Royal Dance Works
Runner-Up Perry Kerner Dance Force 1

Senior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Courtney Barth Inspire Dance Company
Winner Taryn Earl Bunker Dance Center
Winner Lily Leyva Inspire Dance Company
Winner Victoria McWilliams Tempe Dance Academy
Winner Bridget Whitman Tempe Dance Academy
Runner-Up Jessica Alvarez Master Ballet Academy
Runner-Up Elleni Avila [N/A]
Runner-Up Madi Brown Dance Connection 2
Runner-Up Caroline Cox Royal Dance Works
Runner-Up Makenzie Dustman WESTSIDE Dance Project
Runner-Up Rachel Engman Studio One Arizona Dance Company
Runner-Up Hailey Hoffman Dance Connection 2
Runner-Up Kyndall Johnston Tempe Dance Academy
Runner-Up Terra Kell Drewitz Dance Productions
Runner-Up Sydney Levitt Drewitz Dance Productions Ltd.
Runner-Up Lauryn Manning Tucson Dance Academy
Runner-Up Nicole Mayes Dance Connection 2
Runner-Up Gabrielle Miliilo Tempe Dance Academy
Runner-Up Lauren Powell Royal Dance Works
Runner-Up Amanda Wade Impact Dance
Runner-Up Natasha Walter Tempe Dance Academy
Runner-Up Lauren Witherill Tempe Dance Academy

Senior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Spencer Dennis Dance Connection
Winner James Gowen Tempe Dance Academy
Winner DeQuan Lewis Dance Connection 2
Winner Sean Santhon West Coast/ OCPPA
Runner-Up Billie-Joe Bouey Arizona State University
Runner-Up Ty Brown Dance Studio 111
Runner-Up Cody Larkin Arizona State University
Runner-Up Brandon Pettie Inspire Dance Company
Runner-Up Cody Pickens Royal Dance Works
Runner-Up Lucas Santhon Westside Dance Project
Runner-Up Austin Spacy Royal Dance Works

StandOut in Musical Theater

Placement Dancer Studio
Winner Chloe Anglin
Winner Jasmine Bassham Dance Studio 111
Winner devon brown [N/A]
Winner Devan Campbell
Winner Samantha Cantoria WESTSIDE Dance Project
Winner Katie Cavanaugh Dance Studio 111
Winner Courtney Cavendish Dance Connection
Winner Lexee Crandall Club Dance
Winner Braedan Deitsch Drewitz Dance Productions
Winner Emilie Henrichsen Dance Studio 111
Winner Niki Rondeau Dance Connection 2
Winner Samantha Rowley Dance Connection 2
Winner Kennedie Stokes Dance Republic
Winner Mimi Taylor Bunker Dance Center

StandOut in Tap

Placement Dancer Studio
Winner Emily Anderson Bunker Dance Center
Winner Kaylee Cottrell [N/A]
Winner rebecca foote diverse elements
Winner Susanna Garner Impact Dance
Winner M'Kayla Kongnetiman Drewitz Dance Productions Ltd.
Winner Olivia LaBruzzo Bunker Dance Center
Winner Erika Low Drewitz Dance Productions
Winner Weslie McBride Dance Connection 2
Winner Rylie Parr Studio One Arizona Dance Company
Winner Caitlin Pelkey Drewitz Dance Productions Ltd.
Winner Payton Poole Tucson Dance Academy
Winner Chloe Richeson Tempe Dance Academy
Winner Jasmine Robinson Tempe Dance Academy
Winner Adam Shykula Drewitz Dance Productions
Winner Courtney Stewart Michaela's Dance Magic
Winner Mia Tyler Impact Dance

StandOut in Jazz

Placement Dancer Studio
Winner Emily Anderson Bunker Dance Center
Winner Jada Ballard Soul Shock Dance Company @ PDC
Winner Paige Beringer Club Dance Studio
Winner Brianna Bishop Tucson Dance Academy
Winner Payton Blanchette Club Dance
Winner Brenna Brockert Dance Republic
Winner Hannah Burton Tempe Dance Academy
Winner Chelsea Buss Dance Connection 2
Winner MacKenzie Buss Dance Connection 2
Winner Giulia Casha Drewitz Dance Productions
Winner Cela Dadian San Diego Dance Centre
Winner Micaela DePauli Foundations of Freedom
Winner Angelica Dewitt Dance Connection
Winner Ashley Dodd Club Dance Studio
Winner Roxy Drewitz Drewitz Dance Productions
Winner Sarah Engles Soul Shock Dance Company @ PDC
Winner Madysen Fritz Bunker Dance Center
Winner Susanna Garner Impact Dance
Winner Avery Gay CentreStage Dance Studio
Winner Samantha Gramer CentreStage Dance Studio
Winner Destinee Hanson Dance Connection 2
Winner Marlye Harris Club Dance Studio
Winner Jenna Hart Dance Republic
Winner Taylor James Impact Dance
Winner Nicole Kaiden Soul Shock Dance Company @ PDC
Winner Allison Kenley Impact Dance
Winner Whitney Kimmel Tucson Dance Academy
Winner Maddie Kirkegaard Dance Studio 111
Winner Lexi Korkosz Dance Republic
Winner Nicole Lince Tempe Dance Academy
Winner Kaylen Lucas Dance Connection
Winner Corina MacIsaac Dance Connection 2
Winner Maile Makaafi Tempe Dance Academy
Winner Gabrielle McCarter Center Stage Performing Arts Studio
Winner Lexi McClure WESTSIDE Dance Project
Winner Madyson McCook Tucson Dance Academy
Winner Tate McRae Drewitz Dance Productions
Winner Mateya Miguel Drewitz Dance Productions
Winner Kelly Molera Soul Shock Dance Company @ PDC
Winner Ainsley Montgomery Dance Connection
Winner Michaela Mosbaugh Dance Republic
Winner Jessica Navarrette ShowBiz Academy of Dance
Winner Baylie Olsen Inspire Dance Company
Winner Lynnette Paz Westside Dance Project
Winner Madison Penney Tempe Dance Academy
Winner Katie Pretzlaff All About Dance
Winner Haylie Pullan Bunker Dance Center
Winner Niki Rondeau Dance Connection 2
Winner Tatiana Savedra Club Dance
Winner Allie Sharp Tucson Dance Academy
Winner Chloe Shippy Club Dance Studio
Winner Kaylee Stowers Club Dance Studio
Winner Valentina Sytchera Inspire Dance Company
Winner Maria Tapia Dance Republic
Winner Amanda Taylor Center Stage Performing Arts Studio
Winner Alexandra Taylor Center Stage Performing Arts Studio
Winner Tyra Thompson Dance Connection 2
Winner Courtney Vogel Dance Republic
Winner Brittany Vuk Dance Connection
Winner Aspen Waddell Dance Connection 2
Winner Alexis Watson Club Dance
Winner Jaymie Wells Dance Connection
Winner Kendall Wheeler Royal Dance Works
Winner Alexa Zoellner Impact Dance

StandOut in Ballet

Placement Dancer Studio
Winner Zachary Barto Tempe Dance Academy
Winner Cate Baskin Dance Studio 111
Winner Kate Bernardo Drewitz Dance Productions
Winner Lauren Best The Dance Loft
Winner Sara Blanchard Tucson Dance Academy
Winner Ally Coen Tempe Dance Academy
Winner Dani Coen Tempe Dance Academy
Winner Alyssa Craig Royal Dance Works
Winner Shae-Lin Falica Drewitz Dance Productions
Winner Alyssa Federico Drewitz Dance Productions
Winner Tatum Graham Tempe Dance Academy
Winner Taylor Harrison Tempe Dance Academy
Winner Bridgette Jensen Tucson Dance Academy
Winner Brianna Jensen Tucson Dance Academy
Winner Taylor Johnson Soul Shock Dance Company @ PDC
Winner Lindsey Karmen Drewitz Dance Productions
Winner Ashley Klingler Tucson Dance Academy
Winner Michelle Lasso Inspire Dance Company
Winner Corina MacIsaac Dance Connection 2
Winner Arianna Malone Master Ballet Academy
Winner Shea McAdoo Master Ballet Academy
Winner Mateya Miguel Drewitz Dance Productions
Winner Lola O'Regan Drewitz Dance Productions Ltd.
Winner Karina Sbiera Master Ballet Academy
Winner Amelia van't Riet Drewitz Dance Productions
Winner Avery Walker Center Stage Performing Arts Studio

StandOut in Hip-Hop

Placement Dancer Studio
Winner T'Ana Andam Center Stage Performing Arts Studio
Winner Alyssa Bortono Club Dance Studio
Winner derek brown [N/A]
Winner Trinity Bryce Safford Dance Academy
Winner Mariah Capaldi Dance Element
Winner Makayla Casillas Club Dance Studio
Winner Kaiulani Chastain Safford Dance Academy
Winner Braedan Deitsch Drewitz Dance Productions
Winner Allison Dyer
Winner Claire Farmer Soul Shock Dance Company @ PDC
Winner Lily Fuchs Dance Studio 111
Winner Nicole Golucci Dance Connection
Winner Laynee Hahn Club Dance
Winner Rylee Hanson Dance Connection 2
Winner Lexi Hergott Inspire Dance Company
Winner lex ishimoto West Coast School of the Arts
Winner Brooke Jacobson ShowBiz Academy of Dance
Winner Camryn James Impact Dance
Winner Arielle Jennings Club Dance Studio
Winner Brooklynn Jensen Bunker Dance Center
Winner Demi Johnson Soul Shock Dance Company @ PDC
Winner Lauren Kelly Royal Dance Works
Winner Phoebe Koyabe Dance Studio 111
Winner Reanna Lee Tucson Dance Academy
Winner Kaylen Lucas Dance Connection
Winner Hayley Mallory Arizona Edge
Winner Jessica Marrello Dance Connection
Winner Sarah Miles Michaela's Dance Magic
Winner Ashlynn Miller Tempe Dance Academy
Winner Khalah Mitchell Bunker Dance Center
Winner Taylor Patten Royal Dance Works
Winner Catherine Perrin Studio One Arizona Dance Company
Winner Olivia Podmore Drewitz Dance Productions Ltd.
Winner Hailey Pugliese Studio One Arizona Dance Company
Winner Emily Reynolds Bunker Dance Center
Winner Cierra Rogers Dance Connection
Winner RheAnna Rosciszewski Dance Connection 2
Winner Payton Rutkowski Dance Connection
Winner Mikayla Scaife Tempe Dance Academy
Winner Cedar Sugarman Royal Dance Works
Winner Mimi Taylor Bunker Dance Center
Winner Tyra Thompson Dance Connection 2
Winner Krista Wheatley Bunker Dance Center
Winner Caeli Willie Tempe Dance Academy
Winner Brittney Winnitoy Drewitz Dance Productions
Winner hayden wright [N/A]

Die Hard Dancer

Placement Dancer Faculty Studio
Winner Kaiulani Chastain Randi Kemper Safford Dance Academy
Winner Erika George Stacey Tookey [N/A]
Winner Jenna Hillman Kim McSwain Dance Republic
Winner Isaac Koster Ivan Koumaev Studio One Arizona Dance Company
Winner Kauri Modrzejewski Ray Leeper Studio One Arizona Dance Company
Winner Payton Poole Anthony Morigerato Tucson Dance Academy
Winner Mia Romero Travis Wall Michaela's Dance Magic
Winner Alli Serpa Denise Wall Dance Connection 2
Winner Kyra Tyler Mark Meismer Impact Dance
Winner Alexis Watson Cody Green Club Dance
Winner Taylor Westin Chebar Williams Drewitz Dance Productions