Atlantic City Results

Atlantic City Info

Studio Pick

Studio Routine
companyONE Hopeless
Seven Star School of Performing Arts No Doubt
Addicted 2 Dance Company Windows To The Soul
Brava Dance Center Ba Bing
Prestige Academy of Dance Elephant
Fancy Feet Dance Studio Culture
Monroe Dance Academy Order
Progressive Dance Studio The March
Jill Justin Dance Alliance Head Home
New Jersey Dance Fusion Fusion
Touch of Class Dance Studio Call Me Gangsta Mack

Best NU Group (Nubies)

Studio Routine
Prestige Academy of Dance Yellow Polka Dot Bikini
New Jersey Dance Fusion Malaguena

Best NU Group (Mini)

Studio Routine
Prestige Academy of Dance Cosmic Love
Touch of Class Dance Studio Boom Boom
ProDance Dance Off

Best NU Group (Junior)

Studio Routine
Prestige Academy of Dance Resist
companyONE Journey
Seven Star School of Performing Arts Crash Test Dummies
New Jersey Dance Fusion Dirty Diana

Best NU Group (Teen)

Studio Routine
companyONE Hopeless
Fancy Feet Dance Studio Culture
Prestige Academy of Dance Elephant
New Jersey Dance Fusion Fusion
Monroe Dance Academy Order

Best NU Group (Senior)

Studio Routine
Seven Star School of Performing Arts No Doubt
Jill Justin Dance Alliance Head Home

nubie • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Stranger Things  (Vivian Nguyen )  ProDance
2nd Goose Bumps  (Sophia ODonnell )  ProDance
3rd Runaway  (Sophia Gomez )  ProDance
4th Here I Come  (Jayda Siminou)  Progressive Dance Studio
5th How do I Look?  (Gia Valenciano)  New Jersey Dance Fusion
6th Control  (Anaih Lazo)  New Jersey Dance Fusion
6th Paper Moon  (Melany Bazil)  New Jersey Dance Fusion
7th Life of the Party  (Mikayla Diekhaus)  New Jersey Dance Fusion

nubie • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st It's Raining Men Prestige Academy of Dance
2nd Wonderful World New Jersey Dance Fusion

nubie • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Yellow Polka Dot Bikini Prestige Academy of Dance
2nd Malaguena New Jersey Dance Fusion
3rd Hair Up Touch of Class Dance Studio

nubie • line

Place Routine/Dancer Studio
1st True Colors New Jersey Dance Fusion

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Painting Greys  (Cameron Voorhees)  Evolve Dance Complex
2nd Hidden Echoes  (Anthony LaGrega)  companyONE
2nd The Meadow  (Jessica Toriello)  Prestige Academy of Dance
3rd Small Leaf  (Scarlet Sperry)  Prestige Academy of Dance
3rd Paradox  (Ava Carroll)  ProDance
4th Shoe Shine  (Julian DeLeon)  Prestige Academy of Dance
5th I Am The Music  (Madison Jacobs)  NJ Dance Academy
6th Fly  (Gianna Caramucci)  Prestige Academy of Dance
7th Sense Of Snow  (Adrianna Geraci )  ProDance
8th Luminous  (Hailey Panchame)  New Jersey Dance Fusion
9th Sticky Leaves  (Jadeyn Ballard )  ProDance
10th Hallelujah  (CC Weil)  Prestige Academy of Dance

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st You're The Top Prestige Academy of Dance
2nd Two Of A Kind Seven Star School of Performing Arts
3rd Embers Prestige Academy of Dance

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Pure Imagination Prestige Academy of Dance
2nd It's A Small World Prestige Academy of Dance
3rd This Joint Is Jumpin Prestige Academy of Dance

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Blackbird Prestige Academy of Dance
2nd You're The One That I Want Prestige Academy of Dance
3rd Somewhere Over The Rainbow Prestige Academy of Dance

mini • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Cosmic Love Prestige Academy of Dance
2nd Dance Off ProDance

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Doubt  (Emily DiMaggio)  companyONE
2nd Evolving  (Arianna Quant)  Stars Dance Studio
3rd Bird Girl  (Olivia Schetelich)  Prestige Academy of Dance
4th The Unspoken  (Isabella Roberts )  Encore Performing Arts Center
5th Sun Peeking Through  (Giovanna LaGrega)  companyONE
5th Flowers  (Alyssa Farina)  Prestige Academy of Dance
6th New York, New York  (Ava Paliotta)  Prestige Academy of Dance
7th No Light  (Samantha Pecora)  Prestige Academy of Dance
7th You Better Have My Money  (Olivia Fasulo)  Prestige Academy of Dance
8th Relentless  (Sophia Furno)  companyONE
9th Am I  (Ava Raucci)  Monroe Dance Academy
10th Lay Down  (Kayla Guindi)  ICON Dance Complex

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Big Finish Prestige Academy of Dance
2nd Particles Prestige Academy of Dance
3rd Hypericum Seven Star School of Performing Arts

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Resist Prestige Academy of Dance
2nd Guess Who's Back? companyONE
3rd Journey companyONE

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Crash Test Dummies Seven Star School of Performing Arts
1st Finding Wonderland Prestige Academy of Dance
2nd Swing Kids Seven Star School of Performing Arts
3rd Breakers Seven Star School of Performing Arts

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Polly  (Angelina Velardi)  Prestige Academy of Dance
1st 4 or 5 Trees  (Deborah Borges)  New Jersey Dance Fusion
2nd Transcendence  (Madison Mazovec)  companyONE
2nd Bitter  (Annalise Hofman)  Prestige Academy of Dance
3rd You're Driving Me Crazy  (Sarah Shectman)  Seven Star School of Performing Arts
4th Rapture  (Nicole Kelly)  Prestige Academy of Dance
5th If You Wait  (Bryanna Strickland)  Prestige Academy of Dance
5th Andras  (Ruby Thompson)  Touch of Class Dance Studio
6th Tomorrow  (Jailin Garcia)  New Jersey Dance Fusion
7th Gold  (Jenna Ebbinghousen)  Prestige Academy of Dance
7th Blue  (Franco LaGrega)  companyONE
8th Collision  (Amy Shuster)  Touch of Class Dance Studio
9th Somebody Told Me  (Julianna Cauterrucci)  Jill Justin Dance Alliance
10th Resonance  (Alexandra DiMaria)  companyONE

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Elegy Prestige Academy of Dance
2nd Dip Seven Star School of Performing Arts
3rd Minor Swing Seven Star School of Performing Arts

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Mercy companyONE
2nd Wonka companyONE
2nd Elephant Prestige Academy of Dance
3rd Star Boy Fancy Feet Dance Studio
3rd Save Me New Jersey Dance Fusion

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Hopeless companyONE
2nd Game Over companyONE
3rd Metamorphosis companyONE
3rd The Knife companyONE

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st The Moment companyONE
1st Culture Fancy Feet Dance Studio
2nd Fusion New Jersey Dance Fusion
3rd Cry Me A River Prestige Academy of Dance

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st What Happens In Vegas Prestige Academy of Dance
2nd Janet New Jersey Dance Fusion
3rd Call Me Gangsta Mack Touch of Class Dance Studio

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st El Payende  (Olivia Alboher)  For Dancers Only
2nd Unconsciousness  (Luke Romanzi)  TKO Dance Academy
3rd The End  (Michelle Quiner)  Hunterdon Hills Ballet
4th A Thousand Stars  (Amanda Ostuni)  Seven Star School of Performing Arts
4th I'm Through  (Jessica Hofman)  Prestige Academy of Dance
5th Always On My Mind  (Kristen Vasconcelos)  Prestige Academy of Dance
6th Chou A La Creme  (Katherine Lorber)  Seven Star School of Performing Arts
7th Dance In My Heart  (Mikhaela Ampeloquio)  Seven Star School of Performing Arts
8th Resolve  (Sarah Keck)  companyONE
8th Honey I'm Good  (Jessica Lauro)  Seven Star School of Performing Arts
8th Experience  (Alex Haquia)  NBDC
9th Sweet Georgia Brown  (Jillian McNamara)  Seven Star School of Performing Arts
10th Tear  (Kathleen Cathcart)  Prestige Academy of Dance

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Bohemian Rhapsody Seven Star School of Performing Arts
2nd Ain't No Sunshine Seven Star School of Performing Arts
3rd Parameters Prestige Academy of Dance

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st No Doubt Seven Star School of Performing Arts
2nd March Seven Star School of Performing Arts
3rd Funkdified Seven Star School of Performing Arts

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Head Home Jill Justin Dance Alliance
2nd The Look The Dance Academy
3rd Windows To The Soul Addicted 2 Dance Company

nubie • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Shopaholics Addicted 2 Dance Company

nubie • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Yellow Polka Dot Bikini Prestige Academy of Dance

nubie • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st True Colors New Jersey Dance Fusion

nubie • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Crazy Little Thing Addicted 2 Dance Company

mini • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Cosmic Love Prestige Academy of Dance

mini • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Peter Piper Touch of Class Dance Studio

mini • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Blackbird Prestige Academy of Dance

mini • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Song of the Siren The Dance Academy

mini • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st I Like To Fuss Brava Dance Center

mini • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st This Joint Is Jumpin Prestige Academy of Dance

junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Opening Monroe Dance Academy

junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Resist Prestige Academy of Dance

junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Not a Chance New Jersey Dance Fusion

junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Guess Who's Back? companyONE

junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Finding Wonderland Prestige Academy of Dance

junior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Me & My Shadow Prestige Academy of Dance

junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Dirty Diana New Jersey Dance Fusion

junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Crash Test Dummies Seven Star School of Performing Arts

teen • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Between The Lines companyONE

teen • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Hopeless companyONE

teen • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st The Moment companyONE

teen • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Wonka companyONE

teen • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Change Touch of Class Dance Studio

teen • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st What Happens In Vegas Prestige Academy of Dance

teen • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Order Monroe Dance Academy

teen • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Superstition companyONE

senior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Integrity Addicted 2 Dance Company

senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Dusty Trails Seven Star School of Performing Arts

senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Who We Are Seven Star School of Performing Arts

senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st The Capacity to Feel The Dance Academy

senior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Mein Herr Addicted 2 Dance Company

senior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st March Seven Star School of Performing Arts

senior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st No Doubt Seven Star School of Performing Arts

Mini Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Gianna Caramucci Prestige Academy of Dance
Winner Ava Carroll ProDance
Winner Olivia Gallo New Jersey Dance Fusion
Winner Noelle Hogan Brava Dance Center
Winner Caroline Quiner Hunterdon Hills Ballet
Runner-Up Victoria Axelsson ProDance
Runner-Up Jaylin Campbell ProDance
Runner-Up Jordin Campbell ProDance
Runner-Up Lucia Caramucci Prestige Academy of Dance
Runner-Up Alexa Colombo Monroe Dance Academy
Runner-Up Isabella Corvino ICON Dance Complex
Runner-Up Dionna Darpino Prestige Academy of Dance
Runner-Up Hailey Dolan Dance Arts Collaborative
Runner-Up Carly Fisher ICON Dance Complex
Runner-Up Adrianna Geraci ProDance
Runner-Up Fallyn Kauffman Centre Dance
Runner-Up Hailey Keaveney The Dance Academy
Runner-Up Erin Kirk NBDC
Runner-Up Sienna McCarthy ProDance
Runner-Up McKenna O'Connor Prestige Academy of Dance
Runner-Up Hailey Panchame New Jersey Dance Fusion
Runner-Up Olivia Piccuirro Prestige Academy of Dance
Runner-Up Charlize Quinteros ProDance
Runner-Up Gabriella Schetelich Prestige Academy of Dance
Runner-Up Scarlet Sperry Prestige Academy of Dance
Runner-Up Emma Syros Prestige Academy of Dance
Runner-Up Concetta Tamburri Prestige Academy of Dance
Runner-Up Jessica Toriello Prestige Academy of Dance
Runner-Up Ciara Volson Fancy Feet Dance Studio

Mini Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Julian DeLeon Prestige Academy of Dance
Winner Anthony LaGrega companyONE
Runner-Up kevin carson Fancy Feet Dance Studio
Runner-Up Frankie Rodriguez Fancy Feet Dance Studio
Runner-Up John- John Santoro ProDance
Runner-Up Jaden Tran Encore Performing Arts Center
Runner-Up Andrew Worthington Dance Arts Collaborative

Junior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Delaney Diaz Stagelite Academy Of Performing Arts
Winner Mackenzie Edelstein Precision Dance Competition Team
Winner Alyssa Farina Prestige Academy of Dance
Winner Eliza Farr Evolve Dance Complex
Winner Pressley Hosbach NBDC
Winner Riley Kauffman Centre Dance
Winner Ava Paliotta Prestige Academy of Dance
Winner Olivia Schetelich Prestige Academy of Dance
Runner-Up Destiny Cruz [N/A]
Runner-Up Annika Davis Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Rylee Anne Duffelmeyer Seven Star School of Performing Arts
Runner-Up Olivia Fasulo Prestige Academy of Dance
Runner-Up Meghan Ferris Monroe Dance Academy
Runner-Up Olivia Frank Prestige Academy of Dance
Runner-Up Sophia Furno companyONE
Runner-Up Isabella Garber Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Sydney Heltzer Prestige Academy of Dance
Runner-Up Emma Kirby Prestige Academy of Dance
Runner-Up Maggie Kirkpatrick Brava Dance Center
Runner-Up Abigail Lewis Contempro Dance Theatre
Runner-Up Caroline McAleavey Monroe Dance Academy
Runner-Up Meadow Motroni Precision Dance Competition Team
Runner-Up Samantha Pecora Prestige Academy of Dance
Runner-Up Julia Peters Dance Arts Collaborative
Runner-Up Francesca Pupo Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Ava Raucci Monroe Dance Academy
Runner-Up Delaney Reed Cape May County Performing Arts Academy
Runner-Up Amelia Reilly Conklin Dance Academy
Runner-Up Rebecca Rincon The Teen Company NYC
Runner-Up Isabella Roberts Encore Performing Arts Center
Runner-Up Briana Romero New Jersey Dance Fusion
Runner-Up Bella Rose Dain Dance Academy
Runner-Up Gabrielle Salla Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Cameron Smith Jersey Cape Dance & Gymnastics Academy
Runner-Up Ruby Thomas ProDance
Runner-Up Julia White ProDance

Junior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Gavin Garolis-Bechtold Prestige Academy of Dance
Runner-Up Will Galt Dance Arts Collaborative
Runner-Up John Phillips Dain Dance Academy

Teen Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Annalise Hofman Prestige Academy of Dance
Winner Aaliyah Johnson Touch of Class Dance Studio
Winner Nicole Kelly Prestige Academy of Dance
Winner Kayla LaVine The Teen Company NYC
Winner Amy Shuster Touch of Class Dance Studio
Winner Angelina Velardi Prestige Academy of Dance
Runner-Up Gianna Alava Ultimate Dance Academy
Runner-Up Deborah Borges New Jersey Dance Fusion
Runner-Up Emma Chiaverini Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Kaycee Dominguez Ultimate Dance Academy
Runner-Up Alexis Donato Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Jenna Ebbinghousen Prestige Academy of Dance
Runner-Up Sofia Gallo New Jersey Dance Fusion
Runner-Up Jailin Garcia New Jersey Dance Fusion
Runner-Up Marin Gold Prestige Academy of Dance
Runner-Up Gianna Guzzo Newington Ballet Center
Runner-Up Nicole Konides Encore Performing Arts Center
Runner-Up Madison Mazovec companyONE
Runner-Up Gaby Medina Art of Dance
Runner-Up Brooke Melillo Sarah Kennedy Ballet
Runner-Up Isabelle Ondrush companyONE
Runner-Up Kayla Pereira New Jersey Dance Fusion
Runner-Up Victoria Perez Prestige Academy of Dance
Runner-Up Karisa Pluchino companyONE
Runner-Up Alana Pomponio Prestige Academy of Dance
Runner-Up Jalyn Postadan The Teen Company NYC
Runner-Up Cassidy Reigel D and J Dynamite Dance Company
Runner-Up Amelya Rivera companyONE
Runner-Up Ava Sacco Elite Dance Company With Miss Lisa
Runner-Up Hunter Schnall Prestige Academy of Dance
Runner-Up Sabrina Sperry Prestige Academy of Dance
Runner-Up Bryanna Strickland Prestige Academy of Dance
Runner-Up Maxine Tattoli Prestige Academy of Dance
Runner-Up Camryn Taylor Jill Justin Dance Alliance
Runner-Up Ruby Thompson Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Adriane Vanace ProDance
Runner-Up Alexa Villega Seven Star School of Performing Arts
Runner-Up Isabella Voorhees Evolve Dance Complex
Runner-Up April Watson Adagio Dance Center
Runner-Up Kamea Wilson E-Street Dance Academy
Runner-Up Tatiana Winnik Jill Justin Dance Alliance
Runner-Up Maggie Wise Touch of Class Dance Studio

Teen Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Konnor Kelly Step By Step
Runner-Up Anthony Ciaccio NJ Dance Academy
Runner-Up Braden King Strictly Rhythm
Runner-Up Franco LaGrega companyONE
Runner-Up Daniel Tajes Jill Justin Dance Alliance

Senior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Michelle Quiner Hunterdon Hills Ballet
Winner Kristen Vasconcelos Prestige Academy of Dance
Runner-Up Julia Adams The Dance Academy
Runner-Up Kathleen Cathcart Prestige Academy of Dance
Runner-Up Eleanor Dalsass Dance Arts Collaborative
Runner-Up Paige DeAngelo Ovations Dance Studio
Runner-Up Hannah Fenstemacher Diane Medeiros Academy of Dance
Runner-Up Valeria Jurado New Jersey Dance Fusion
Runner-Up Shannon Lloyd The Dance Academy
Runner-Up Fernanda Marques Elite Dance Academy
Runner-Up Jillian McNamara Seven Star School of Performing Arts
Runner-Up Sierra Mills [N/A]
Runner-Up Amanda Ostuni Seven Star School of Performing Arts
Runner-Up Kaylee Phillips Jill Justin Dance Alliance
Runner-Up Isabella Picinic New Jersey Dance Fusion
Runner-Up Isabella Rivera Jill Justin Dance Alliance
Runner-Up Eileen Salvato Jill Justin Dance Alliance
Runner-Up Tori Sokalski ProDance

Senior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Alex Haquia NBDC
Winner Connor Muldoon Ovations Dance Studio
Winner Luke Romanzi TKO Dance Academy
Runner-Up Sloane Burling Monroe Dance Academy
Runner-Up Nick Camarero Elite Dance Academy
Runner-Up Anthony Campolei Diane Medeiros Academy of Dance
Runner-Up TaJohn Curtis Fancy Feet Dance Studio
Runner-Up Jonathan Golden Edge Dance Company
Runner-Up Bryce Harding Fancy Feet Dance Studio
Runner-Up Chad Santiago Fancy Feet Dance Studio

StandOut in Tap

Placement Dancer Studio
Winner Lindsey Bieber Seven Star School of Performing Arts
Winner Ava Camarero Elite Dance Academy
Winner Ava Casale Prestige Academy of Dance
Winner Elisha Choi Seven Star School of Performing Arts
Winner Veronica Deneny Seven Star School of Performing Arts
Winner Emma Donovan Seven Star School of Performing Arts
Winner Anna Farnan Contempro Dance Theatre
Winner Addison Freitas For Dancers Only
Winner Danielle Nicole Garcia Seven Star School of Performing Arts
Winner Gina Gazzara Adagio Dance Center
Winner Macey Hollander Seven Star School of Performing Arts
Winner Madison Jacobs NJ Dance Academy
Winner Jessica Lauro Seven Star School of Performing Arts
Winner Katherine Lorber Seven Star School of Performing Arts
Winner Jenna McNamara Seven Star School of Performing Arts
Winner Jasmine Mustafa Yolanda's Academy of Music and Dance
Winner Alice Pichel Progressive Dance Studio
Winner Morgan Plitnick Monroe Dance Academy
Winner Ella Rossi Releve Dance Academy
Winner Sofia Ruggiero Seven Star School of Performing Arts
Winner Angie Santamorena Seven Star School of Performing Arts
Winner Samantha Thorwart The Dance Academy
Winner Madison Vendel Seven Star School of Performing Arts
Winner Alexandra Werner Elite Dance Academy

StandOut in Jazz

Placement Dancer Studio
Winner Marta Alfaro Brava Dance Center
Winner Angelina Alliano Jersey Cape Dance & Gymnastics Academy
Winner Amanda Arredondo companyONE
Winner Kyra Baily Progressive Dance Studio
Winner Kiley Barbour Conklin Dance Academy
Winner Sashel Beltran Fancy Feet Dance Studio
Winner Victoria Borges New Jersey Dance Fusion
Winner Lisa Buchinsky Contempro Dance Theatre
Winner Brooke Camp ProDance
Winner Megan Carter Elite Dance Academy
Winner Carolyn Chester The Star Maker School
Winner Arianna Cipollini Contempro Dance Theatre
Winner Samantha Craven Touch of Class Dance Studio
Winner Carnia Deas Fancy Feet Dance Studio
Winner Lexi Deignan Prestige Academy of Dance
Winner Hannah Delamonico Seven Star School of Performing Arts
Winner Rylee Dennis Prestige Academy of Dance
Winner Josephine Desjardins Contempro Dance Theatre
Winner Ayanna Diaz New Jersey Dance Fusion
Winner Emily DiMaggio companyONE
Winner Ava DiOrio Prestige Academy of Dance
Winner Kayleigh Dobbs Xpressions Creative Dance
Winner Mia Dougherty Jersey Cape Dance & Gymnastics Academy
Winner Cassisy Dunbar Jersey Cape Dance & Gymnastics Academy
Winner Brenda Evangelista New Jersey Dance Fusion
Winner Amaryn Farr Brava Dance Center
Winner Maria Fatiga Addicted 2 Dance Company
Winner Kelvin Figueroa Fancy Feet Dance Studio
Winner Alaire Galloway Dance Arts Collaborative
Winner Isabella Gamba Kinections DanceGroup
Winner Alexandra Garcia Fancy Feet Dance Studio
Winner Taylor Garibell Prestige Academy of Dance
Winner Danni Gerace Releve Dance Academy
Winner Sophia Gomez ProDance
Winner Audriana Guidice Prestige Academy of Dance
Winner Chelsea Hafetz Touch of Class Dance Studio
Winner Kylie Hennelly ProDance
Winner Mallory Hersh Addicted 2 Dance Company
Winner Gabrielle Katz Addicted 2 Dance Company
Winner Briana Katz Addicted 2 Dance Company
Winner Caleigh Kellerman companyONE
Winner Danielle Kilcawley Seven Star School of Performing Arts
Winner Paige Kirby Prestige Academy of Dance
Winner Cherica Kofele Fancy Feet Dance Studio
Winner Briella Kramer Touch of Class Dance Studio
Winner Claire Krauss companyONE
Winner Ella Kuebler Contempro Dance Theatre
Winner Giovanna LaGrega companyONE
Winner Reese Lejuez Brava Dance Center
Winner Bella Liberatore Touch of Class Dance Studio
Winner Mikayla Little Denise Daniele Dance Center
Winner Renae Lombardo companyONE
Winner Augustina Mallous Jersey Cape Dance & Gymnastics Academy
Winner Chelsea Mateo Contempro Dance Theatre
Winner Lainey Mathis ProDance
Winner Rachel McGurrin Contempro Dance Theatre
Winner Bella McKeeown Jersey Cape Dance & Gymnastics Academy
Winner Pauline Medina Yolanda's Academy of Music & Dance
Winner Tessa Meehan The Dance Academy
Winner Cayla Michels Donna's Danceworks
Winner Nialynn Miro Fancy Feet Dance Studio
Winner Jaymee Mojica New Jersey Dance Fusion
Winner Sara Mooney Dain Dance Academy
Winner Melissa Myrtaj Prestige Academy of Dance
Winner Abby Nagel Jersey Cape Dance & Gymnastics Academy
Winner Jayda Niedzielski Denise Daniele Dance Center
Winner Amber Nodes Denise Daniele Dance Center
Winner Meadow Paliotta Prestige Academy of Dance
Winner Skylar Pawlik NJ Dance Academy
Winner Alexis Pawlik NJ Dance Academy
Winner Riley Pelczarski Adagio Dance Center
Winner Jeydy Perez NJ Dance Academy
Winner Robyn Reynes Fancy Feet Dance Studio
Winner Jayda Ryan Addicted 2 Dance Company
Winner Brittany Saddler Fancy Feet Dance Studio
Winner Gianna Salla Touch of Class Dance Studio
Winner Julia Samuelson companyONE
Winner Gina Santorella Jill Justin Dance Alliance
Winner Grace Santoro ProDance
Winner Cara Scansaroli Brava Dance Center
Winner Gianna Segarich Contempro Dance Theatre
Winner Ella Shaak Touch of Class Dance Studio
Winner Ella Siminou Progressive Dance Studio
Winner Kaylee Slota The Dance Academy
Winner Amber Sun Progressive Dance Studio
Winner Jemma Topakbashian Touch of Class Dance Studio
Winner Jade Tortorice Touch of Class Dance Studio
Winner Sophia Villani Prestige Academy of Dance
Winner CC Weil Prestige Academy of Dance
Winner Reann Williams Fancy Feet Dance Studio

StandOut in Ballet

Placement Dancer Studio
Winner Isabella Aletrakis Air Dance and Theater
Winner Olivia Bissol The Dance Academy
Winner Tiffani Britton N/A
Winner Mary Burdick Brava Dance Center
Winner Marissa Camper Addicted 2 Dance Company
Winner Julia Carroll Brava Dance Center
Winner Maya Castro Kinections DanceGroup
Winner Julianna Cauterrucci Jill Justin Dance Alliance
Winner Chloe Conahan Releve Dance Academy
Winner Alexa Ferrigno Prestige Academy of Dance
Winner Savannah Fisher Seven Star School of Performing Arts
Winner Brianna Hinkel Accent School of Dance
Winner Melanie Klein Brava Dance Center
Winner Megan Panacek Addicted 2 Dance Company
Winner Elizabeth Spatola Seven Star School of Performing Arts
Winner Katelyn Szarko Dance Arts Collaborative
Winner Emma Zucker Dance Arts Collaborative

StandOut in Hip-Hop

Placement Dancer Studio
Winner Jillian Bieber Seven Star School of Performing Arts
Winner Nahja Callis Progressive Dance Studio
Winner Emily Canfora Prestige Academy of Dance
Winner Jazmine Carnedas NJ Dance Academy
Winner Alicia Castiblanco NJ Dance Academy
Winner Jayda Chambers Contempro Dance Theatre
Winner Taliyah Cherry Fancy Feet Dance Studio
Winner Kaisa Codner Edge Dance Company
Winner Johnna Corrao Seven Star School of Performing Arts
Winner Nicholas Dambrosio Touch of Class Dance Studio
Winner Nyla Frisbey Adagio Dance Center
Winner Brielle Garber Touch of Class Dance Studio
Winner Lilly Hanover Jersey Cape Dance & Gymnastics Academy
Winner Mariyah Harvey Fancy Feet Dance Studio
Winner Chloe Howard ProDance
Winner Sophia Kenworthey Touch of Class Dance Studio
Winner Anna Kielkowski Avenue To Broadway
Winner Emeral Neloms Touch of Class Dance Studio
Winner Vivian Nguyen ProDance
Winner Sophia ODonnell ProDance
Winner Adriana Phillips Jersey Cape Dance & Gymnastics Academy
Winner Thea Pryce Fancy Feet Dance Studio
Winner Gabriella Ramirez Fancy Feet Dance Studio
Winner Jaden Sabathia Progressive Dance Studio
Winner Taniyah Smith Fancy Feet Dance Studio
Winner Leah Taylor Adagio Dance Center
Winner Mia Tinoco New Jersey Dance Fusion
Winner Zowie Trent Fancy Feet Dance Studio
Winner Justin Troxell ICON Dance Complex
Winner Riely Wilson Jersey Cape Dance & Gymnastics Academy
Winner Brielle Wymbs Seven Star School of Performing Arts
Winner Jordyn Wynn Progressive Dance Studio

StandOut in Ballroom

Placement Dancer Studio
Winner Mikhaela Ampeloquio Seven Star School of Performing Arts
Winner Gianna Carbonetta Dain Dance Academy
Winner Alana Cerniglia ICON Dance Complex
Winner Jordan Cooper Jersey Cape Dance & Gymnastics Academy
Winner Alexa Cross Monroe Dance Academy
Winner Raya Downs Touch of Class Dance Studio
Winner Emiko Dunn Seven Star School of Performing Arts
Winner Nailah Gabriel Fancy Feet Dance Studio
Winner Joelene Hefferon Seven Star School of Performing Arts
Winner Avery Kurman ProDance
Winner Adrianna Leaze NJ Dance Academy
Winner Charli Mosley Progressive Dance Studio
Winner Savannah Schuermann Jill Justin Dance Alliance
Winner Ava Skura Shore Dance Center
Winner Lauren Somers Encore Performing Arts Center
Winner Katy Stowell Touch of Class Dance Studio
Winner Jen Tran Encore Performing Arts Center
Winner Izabella Velasquez New Jersey Dance Fusion
Winner Molly Weidmaier Jill Justin Dance Alliance
Winner Suyri Williams The Dance Academy

Die Hard Dancer

Placement Dancer Faculty Studio
Winner Abigail Allen Lindsay Leuschner ProDance
Winner Cami Brooks Mark Meismer Brava Dance Center
Winner Gianna Carbonetta Dana Foglia Dain Dance Academy
Winner Ariel Choi Anthony Morigerato Seven Star School of Performing Arts
Winner A'shey Clement Martha Nichols Fancy Feet Dance Studio
Winner Sarah Fratesi Travis Wall [N/A]
Winner Jack Habash Will Loftis Accent School of Dance
Winner Autumn Jolly Kenny Wormald Touch of Class Dance Studio
Winner Grayson Kahny - Touch of Class Dance Studio
Winner Sarai Maynard Ray Leeper Progressive Dance Studio
Winner Antonia Panico Ashly Costa Jersey Cape Dance & Gymnastics Academy
Winner Victoria Toner Denise Wall ProDance
Winner Sophia Witzmann Stacey Tookey Prestige Academy of Dance