Houston Results

Houston Info

Studio Pick

Studio Routine
Collective Dance Artistry In Plain Sight
Allegro West Academy of Dance Salut d'Amour
Academy of Dance Arts Europe is Lost
Fredericksburg Dance Company H.S.K.T.
The Dance Movement A Closeness
Flash Dance Audacity
Dance Expressions Turn Up

Best NU Group (Nubies)

Studio Routine
Connolly Dance Arts Car Wash

Best NU Group (Mini)

Studio Routine
Masters Upper Level I Want You Back
Academy of Dance Arts Heads Up
Connolly Dance Arts Na Na Na

Best NU Group (Junior)

Studio Routine
Collective Dance Artistry Breathe, dive down
Academy of Dance Arts Worth It
Masters Upper Level The Louvre
The Project at HTX In The Air Tonight

Best NU Group (Teen)

Studio Routine
Artistic Soul Dance Company My Way
Jean Leigh Academy of Dance Impact, Gone
Collective Dance Artistry In Plain Sight
Academy of Dance Arts Malleable
The Project at HTX Rat Race
Main Street Dance Die Trying
Allegro West Academy of Dance Salut d'Amour

Best NU Group (Senior)

Studio Routine
Academy of Dance Arts Europe is Lost
Woodlands Underground Beautiful
Main Street Dance A Declaration
Monique Dance Studio Survive

nubie • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Colors of the Wind  (Marina Perez)  Dance Expressions
2nd Ain't She Sweet  (Abbey Tremper)  Fredericksburg Dance Company
3rd This Little Light of Mine  (Bliss Beicker)  Fredericksburg Dance Company
4th Poison Ivy  (Wrenna Mann)  Fredericksburg Dance Company
4th Broadway Baby  (Mackenzie Love )  Fredericksburg Dance Company

nubie • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Papa Joe's Fredericksburg Dance Company
2nd With a Little Help From My Friends Fredericksburg Dance Company
3rd Fabulous Fredericksburg Dance Company

nubie • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Mr. Sandman Fredericksburg Dance Company
2nd Malambo Dance Expressions
3rd My Generation Fredericksburg Dance Company
3rd Honor to us All Dance Expressions

nubie • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Car Wash Connolly Dance Arts
2nd What A Wonderful World Fredericksburg Dance Company

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Baby Just Come Home  (Brooke Vorst)  Masters Upper Level
1st Busy at Sea  (Avynn Barnett)  Allegro West Academy of Dance
2nd 42nd Street  (Kaylee Leonard)  Fredericksburg Dance Company
3rd Fix You  (Kieran Holmes)  Masters Upper Level
4th A Fool In Love  (Kinley Bertrand)  Masters Upper Level
5th Blue Haze  (Mylee Rice)  Elevate Dance Center
6th I'm a Lady  (Antonella Gonzalez)  Dance Expressions
7th Kill of the Night  (Gianna G. Jacinto)  Dance Expressions
8th Despacito  (Emerson White)  Fredericksburg Dance Company

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Tap X 2 Masters Upper Level
2nd Better Together Elevate Dance Center
3rd Mama Knows Best Masters Upper Level

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st I Want You Back Masters Upper Level
2nd Heads Up Academy of Dance Arts
3rd Na Na Na Connolly Dance Arts

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Sing Allegro West Academy of Dance
2nd To Build A Home Fredericksburg Dance Company

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Through My Mind  (Mariella Saunders)  Jean Leigh Academy of Dance
1st The Ground You Walk On  (Madelyn Munz)  The Project at HTX
2nd Winter  (Keenan Kiefer)  Elevate Dance Center
3rd You Make Me Feel So Young  (Cambry Bethke)  Masters Upper Level
4th Remembrance  (Alessandra Gonzalez)  Collective Dance Artistry
5th Girl From Ipanema  (Mallory Love)  Fredericksburg Dance Company
6th Time  (Claire Schunneman)  The Project at HTX
7th The Wave  (Addie Tolar)  Allegro West Academy of Dance
8th Human Texas Academy of Dance Arts
9th Flying Solo  (Makenna LaLonde)  Allegro West Academy of Dance
9th Rich  (Jillian Sims)  Texas Academy of Dance Arts
10th Team  (Kate Abernathy)  Masters Upper Level
10th Jack You're Dead  (Lilli Bray)  Fredericksburg Dance Company
10th Pursuit  (Addison Bradley)  C Squared

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Manuscript Jean Leigh Academy of Dance
2nd Halo The Project at HTX
3rd Orange Colored Sky Elevate Dance Center

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st The Louvre Masters Upper Level
2nd In The Air Tonight The Project at HTX
3rd Ruby Royale Academy of Dance Arts

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Breathe, dive down Collective Dance Artistry
2nd Books Without Pages Academy of Dance Arts
3rd Sarah Cynthia Collective Dance Artistry
3rd Over the Sea to Skye Allegro West Academy of Dance

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Worth It Academy of Dance Arts
2nd Pools Academy of Dance Arts

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Vibin' Out  (Chloe Madding)  Artistic Soul Dance Company
2nd That Girl  (Madeline Payne)  Artistic Soul Dance Company
3rd Life On Mars  (Madison Taylor)  The Project at HTX
4th Enough Cryin'  (Morgan Manning)  Artistic Soul Dance Company
4th Beware of the Wolf  (Charlee Fagan)  Main Street Dance
5th Undone  (Faith Huguet)  Jean Leigh Academy of Dance
6th And Then It Rained  (Sole Mitchell)  Academy of Dance Arts
7th Reach  (Caitlin Smith)  Allegro West Academy of Dance
8th Bound Escape  (Paulina Flores)  Flash Dance
8th untitled  (Sarah Jurecek)  Woodlands Underground
9th My Heart  (Courtnee Gilchrist)  Academy of Dance Arts
9th In Between  (Caroline Pierce)  The Dance Movement
9th Seek  (Ellie Drotts)  Artistic Soul Dance Company
9th Black Rainbow  (Presley Gouge)  Artistic Soul Dance Company
9th Sinking In the Deep  (Cameron Wood)  Collective Dance Artistry
9th Remain  (Caroline Buchhorn)  Collective Dance Artistry
9th Fire To The Rain  (Jules Devine)  C Squared
10th Nothing Comes to Mind  (Gracie Llewellyn)  Academy of Dance Arts

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st I Need Your Light Jean Leigh Academy of Dance
2nd Me, Not You Artistic Soul Dance Company
3rd The Radical Self Main Street Dance

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st My Way Artistic Soul Dance Company
2nd Impact, Gone Jean Leigh Academy of Dance
3rd Only Pieces of Us Were Left Jean Leigh Academy of Dance
3rd Divided, We Stand... Artistic Soul Dance Company

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Salut d'Amour Allegro West Academy of Dance
1st Die Trying Main Street Dance
2nd Import/Export Collective Dance Artistry
3rd A Closeness The Dance Movement

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st {re}build Academy of Dance Arts
2nd Stream of Consciousness The Dance Movement
3rd Powerful Flash Dance

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Atlas Academy of Dance Arts
2nd Audacity Flash Dance
3rd Better When I'm Dancing Allegro West Academy of Dance

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Victor Hugo  (Haley Hartsfield)  Academy of Dance Arts
2nd Free At Last  (Paola Garza)  Monique Dance Studio
3rd Visions of Old  (Samantha Falk)  Main Street Dance
4th Shift of Purpose  (Hannah Garcia)  Woodlands Underground
5th A Whisper  (Chloe Martin)  The Project at HTX
6th Come Together  (Brooke Trahan)  Artistic Soul Dance Company
7th Lost and Found  (Gabrielle Ponthier)  Elevate Dance Center
8th Keep Me Dense  (Avery Whaling)  Collective Dance Artistry
8th Capricho  (Kimberly Quimio)  Woodlands Underground
8th What Have You Done  (Alexandra Cobb)  The Dance Movement
9th Have Mercy  (Anna Stephens)  Academy of Dance Arts
9th The Raven  (Ashleigh Wendrock)  Allegro West Academy of Dance
9th The Last Goodbye  (Ashlyn Smith)  Allegro West Academy of Dance
9th Wake Me Up  (Lillie Stockseth)  Avant Dance
10th We Gather Here  (Ella Gallegos)  Collective Dance Artistry
10th If You Don't  (Caitlyn Cork)  C Squared

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Moving On Woodlands Underground
2nd Misty Mountains Academy of Dance Arts
3rd Fall For You Monique Dance Studio

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Europe is Lost Academy of Dance Arts
2nd Beautiful Woodlands Underground
3rd Allegro Vivace Academy of Dance Arts

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st I'm Not Crying Academy of Dance Arts
1st Wanting Memories Academy of Dance Arts
2nd Despair Monique Dance Studio
3rd Eyes on Me Academy of Dance Arts

nubie • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Honor to us All Dance Expressions

nubie • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Malambo Dance Expressions

nubie • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st What A Wonderful World Fredericksburg Dance Company

nubie • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Car Wash Connolly Dance Arts

mini • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Reverence Collective Dance Artistry

mini • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Hold Up Dance Expressions

mini • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Dance Like Your Daddy Connolly Dance Arts

mini • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Believe Flash Dance

mini • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Heads Up Academy of Dance Arts

mini • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st I Want You Back Masters Upper Level

junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Ruby Royale Academy of Dance Arts

junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Breathe, dive down Collective Dance Artistry

junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Climbing Iron Cross Gymnastics and Dance

junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Books Without Pages Academy of Dance Arts

junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Worth It Academy of Dance Arts

junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Pools Academy of Dance Arts

junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Hey Mama Dance Expressions

teen • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Salut d'Amour Allegro West Academy of Dance

teen • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Only Pieces of Us Were Left Jean Leigh Academy of Dance

teen • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Audacity Flash Dance

teen • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Hit Me With a Hot Note Allegro West Academy of Dance

teen • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Impact, Gone Jean Leigh Academy of Dance

teen • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Forget About the Boy The Project at HTX

teen • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Malleable Academy of Dance Arts

teen • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st My Way Artistic Soul Dance Company

senior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Allegro Vivace Academy of Dance Arts

senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Europe is Lost Academy of Dance Arts

senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Survive Monique Dance Studio

senior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Eyes on Me Academy of Dance Arts

senior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st I'm Not Crying Academy of Dance Arts

Mini Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Audrey Bledsoe Academy of Dance Arts
Winner Sophia Carrera MoveMeant Illustr8ed
Winner Kieran Holmes Masters Upper Level
Winner Juliana Reyes Collective Dance Artistry
Runner-Up Zoe Acosta Brown Deal Dance Du Coeur
Runner-Up Avynn Barnett Allegro West Academy of Dance
Runner-Up Sadie Bethke Masters Upper Level
Runner-Up Lila Cain The Dance Movement
Runner-Up Adeline Caudle Dance Expressions
Runner-Up Alden Farrow Masters Upper Level
Runner-Up Antonella Gonzalez Dance Expressions
Runner-Up Keira Kingsmore Dance Institute
Runner-Up Nicole Larson Collective Dance Artistry
Runner-Up Abby Lenker Stacey's Dance Studio
Runner-Up Kate Meyer Stacey's Dance Studio
Runner-Up Addison Shanahan Revelution Performing Arts Center
Runner-Up Madelyn Tucker Stacey's Dance Studio
Runner-Up Mikayla Welch Jean Leigh Academy of Dance
Runner-Up Aly Woyt Stacey's Dance Studio

Mini Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Elliott Richards The Dance Works

Junior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Lauren Devaul DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
Winner Ashton Holleman Jean Leigh Academy of Dance
Winner Emily Kelavos Academy of Dance Arts
Winner Madelyn Munz The Project at HTX
Winner Claire Schunneman The Project at HTX
Runner-Up Kate Abernathy Masters Upper Level
Runner-Up Ashlee Allen Dance Works
Runner-Up Addison Bradley C Squared
Runner-Up Brecklyn Brown Masters Upper Level
Runner-Up Georgia Cain The Dance Movement
Runner-Up Ariana Fantin C Squared
Runner-Up Gianna Garwacki Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Alessandra Gonzalez Collective Dance Artistry
Runner-Up Gabby Hamill Elevate Dance Center
Runner-Up Bella Hosemann C Squared
Runner-Up Enya Hoxha Allegro West Academy of Dance
Runner-Up Alyse Huguet Jean Leigh Academy of Dance
Runner-Up Addisyn Lindholm Dance Unlimited
Runner-Up Paroma Pillay Dance Institute
Runner-Up Kylie Schwab Westwood Dance Academy
Runner-Up Jillian Sims Texas Academy of Dance Arts
Runner-Up Addie Tolar Allegro West Academy of Dance
Runner-Up Anndrea Tsai Academy of Dance Arts

Junior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner William Huguet Jean Leigh Academy of Dance
Winner Keenan Kiefer Elevate Dance Center
Winner Cristian Ponder Dance Du Coeur
Runner-Up Tristan Herschman C Squared
Runner-Up Carter Neil-Dobbs Houston Dance Works

Teen Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Faith Huguet Jean Leigh Academy of Dance
Winner Bella Lagunas The PAC
Winner Morgan Manning Artistic Soul Dance Company
Winner Damaris Salazar Texas Academy of Dance Arts
Runner-Up Estrella Anzalone Texas Academy of Dance Arts
Runner-Up Gabriella Arsenault Academy of Dance Arts
Runner-Up Sarah Bratby Avant Dance
Runner-Up Rachel Bueche Jean Leigh Academy of Dance
Runner-Up Abigail Caudle The Project at HTX
Runner-Up Samantha Cobb The Dance Movement
Runner-Up Jules Devine C Squared
Runner-Up Libby Dusek Allegro West Academy of Dance
Runner-Up Lily Fee Academy of Dance Arts
Runner-Up Paulina Flores Flash Dance
Runner-Up Sophia Goedderz The Dance Movement
Runner-Up Presley Gouge Artistic Soul Dance Company
Runner-Up Elizabeth Harrison Allegro West Academy of Dance
Runner-Up Emma Huguet Jean Leigh Academy of Dance
Runner-Up Brooke Jensen The Dance Movement
Runner-Up Emma Johnson Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Aubrey Kelley Katy Kress Dance Revolution
Runner-Up Chloe Madding Artistic Soul Dance Company
Runner-Up Saliya Magolnick Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Shaelyn Marks Collective Dance Artistry
Runner-Up Lily Melhorn Academy of Dance Arts
Runner-Up Caroline Pierce The Dance Movement
Runner-Up Lillian Pitre To The Pointe Academy of Dance
Runner-Up Sloane Ritterbush Masters Upper Level
Runner-Up Sophia Ross Academy of Dance Arts
Runner-Up Grace Sattem Collective Dance Artistry
Runner-Up Sophia Seymour Masters Upper Level
Runner-Up McKenzie Shaffer Jean Leigh Academy of Dance
Runner-Up Caitlin Smith Allegro West Academy of Dance
Runner-Up Valeria Stewart C Squared
Runner-Up Ally Tyrna DANCEZONE
Runner-Up Kaylie Wood Jean Leigh Academy of Dance
Runner-Up Gabby Woodall Main Street Dance

Teen Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Seth Judice [N/A]

Senior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Hannah Garcia Woodlands Underground
Winner Haley Hartsfield Academy of Dance Arts
Winner Kimberly Quimio Woodlands Underground
Runner-Up Alexandra Cobb The Dance Movement
Runner-Up Emily Dunbar Katy Kress Dance Revolution
Runner-Up Rachel Farmer Allegro West Academy of Dance
Runner-Up Mara Fernandez Monique Dance Studio
Runner-Up Rachel Fontenot Jean Leigh Academy of Dance
Runner-Up Paola Garza Monique Dance Studio
Runner-Up Darah Haidet Main Street Dance
Runner-Up Shelly Harper Woodlands Underground
Runner-Up Lauren Jones Academy of Dance Arts
Runner-Up Victoria Kalina Top Hat Dance Centre
Runner-Up Karlye Little [N/A]
Runner-Up Chloe Martin The Project at HTX
Runner-Up Sarah Mathers The Dance Movement
Runner-Up Laura Perich Allegro West Academy of Dance
Runner-Up Gabrielle Ponthier Elevate Dance Center
Runner-Up Ashlyn Smith Allegro West Academy of Dance
Runner-Up Anna Stephens Academy of Dance Arts
Runner-Up Anna Valdman KJ Dance
Runner-Up Andrea Villarreal Monique Dance Studio
Runner-Up Ashleigh Wendrock Allegro West Academy of Dance

Senior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Noe Fierro Cypress Dance Project

StandOut in Musical Theater

Placement Dancer Studio
Winner Abby Baden Masters Upper Level
Winner Cambry Bethke Masters Upper Level
Winner Dilyn Bray Masters Upper Level
Winner Caroline Buchhorn Collective Dance Artistry
Winner Dylan Burke The PAC
Winner Adaire Cramer Masters Upper Level
Winner Gracie DeJong Memorial Dance Center
Winner Anna Erb Connolly Dance Arts
Winner Madison Gerwing The Dance Movement
Winner Bella Harmon EPIC Center for Dance
Winner Galen Herschman C Squared
Winner Cate Jones Avant Dance
Winner Ayla Justus Collective Dance Artistry
Winner Eva Milam Ginger Gondron Dance Arts, llc
Winner Emma Miller Main Street Dance
Winner Harmony Moore Dance Infinity
Winner Emily Muhlbauer Masters Upper Level
Winner Lauren Oevermann C Squared
Winner Cate Parker Elevate Dance Center
Winner Kayla Pierce The PAC
Winner Ines Prieto Flash Dance
Winner Paige Ray Academy of Dance Arts
Winner Madi Reeh Fredericksburg Dance Company
Winner Mia Riccio Academy of Dance Arts
Winner Brianna Salinas Dance Infinity
Winner Ashley Stone Intempo Dance
Winner Mattie Teague Revelution Performing Arts Center
Winner Emma Valdez Collective Dance Artistry
Winner Caroline White Jean Leigh Academy of Dance
Winner Gracyn Womeldorph Academy of Dance Arts

StandOut in Tap

Placement Dancer Studio
Winner Emory Adams Fredericksburg Dance Company
Winner Kinley Bertrand Masters Upper Level
Winner Lara Cerda Pivotal Academy of Dance
Winner Baylee DuFour Hintze Dance Center
Winner Holly Gibson Connolly Dance Arts
Winner Kaylee Leonard Fredericksburg Dance Company
Winner Mallory Love Fredericksburg Dance Company
Winner Camryn Morales Synergy Dance Centre
Winner Madeline Payne Artistic Soul Dance Company
Winner Annaleise Perez Fredericksburg Dance Company
Winner Lexi Rendon Avant Dance
Winner Morgan Richardson Elevate Dance Center
Winner Daniela Soto Monique Dance Studio
Winner Lillie Stockseth Avant Dance
Winner Brooke Trahan Artistic Soul Dance Company
Winner Brooke Vorst Masters Upper Level

StandOut in Jazz

Placement Dancer Studio
Winner Fernanda Alverde Flash Dance
Winner Mallory Ansley Academy of Dance Arts
Winner Emilia Anzarut Flash Dance
Winner Elyse Armstrong Jean Leigh Academy of Dance
Winner Megan Barr Allegro West Academy of Dance
Winner Hannah Baxter C Squared
Winner Julia Beall Stacey's Dance Studio
Winner Emory Booth Allegro West Academy of Dance
Winner Malia Bowling Academy of Dance Arts
Winner Alessia Braggiato Intempo Dance
Winner Savanah Brose Jean Leigh Academy of Dance
Winner Sofia Burgos Flash Dance
Winner Charlotte Cain The Dance Movement
Winner Avry Carraway Academy of Dance Arts
Winner Macie Castellanos Collective Dance Artistry
Winner Maria Castillo Flash Dance
Winner Caitlyn Chitwood Westwood Dance Academy
Winner Kayden Coffelt The PAC
Winner Caitlyn Cork C Squared
Winner Willow Courtney The Dance Movement
Winner Kynadi Crain Jean Leigh Academy of Dance
Winner Angela Diaz Monique Dance Studio
Winner Ellie Drotts Artistic Soul Dance Company
Winner Emily Elsner Dance Du Coeur
Winner Grace Farris Academy of Dance Arts
Winner Madison Flores Collective Dance Artistry
Winner Rhiva Fortuna Elevate Dance Center
Winner Peityn Foster Academy of Dance Arts
Winner Nicole Garcia Texas Academy of Dance Arts
Winner Courtnee Gilchrist Academy of Dance Arts
Winner Daniela Gomez Flash Dance
Winner Stella Hafen Academy of Dance Arts
Winner Francesca Herrera EPIC Center for Dance
Winner Lilah Hunt Stacey's Dance Studio
Winner Aubree Jackson Katy Kress Dance Revolution
Winner Katie Kirkendall C Squared
Winner Anna Long Jean Leigh Academy of Dance
Winner Lorelai Marble Ginger Gondron Dance Arts, llc
Winner Grace Martinsen Hintze Dance Center
Winner Peyton McCalla Jean Leigh Academy of Dance
Winner Olivia McMasters Jean Leigh Academy of Dance
Winner Sole Mitchell Academy of Dance Arts
Winner Madison Morita Collective Dance Artistry
Winner Ainsley O'Brian Main Street Dance
Winner Dania Perez Flash Dance
Winner Emma Powell The Dance Movement
Winner Ella Radigan Dance Expressions
Winner Cate Raine The Dance Movement
Winner Emma Reuber Connolly Dance Arts
Winner Sofia Rivera Allegro West Academy of Dance
Winner Ashleigh Rose The Dance Movement
Winner Jisella Rueda Precision Dance Academy
Winner Riley Russo The Dance Movement
Winner Maria Fernanda Salinas Monique Dance Studio
Winner Amy Kate Schonberg Academy of Dance Arts
Winner Lauren Sinclair Academy of Dance Arts
Winner Samantha Slauter Westwood Dance Academy
Winner Mia Smith Hintze Dance Center
Winner Roberta Soto Borja Flash Dance
Winner Sarah Stanard The PAC
Winner Zoe Starr Allegro West Academy of Dance
Winner Katina Stephens Academy of Dance Arts
Winner Emerson Stielow Stacey's Dance Studio
Winner Kara Targac Westwood Dance Academy
Winner Ashleigh Taylor Academy of Dance Arts
Winner Arabella Turano All That's Dance
Winner Jensen Vann Connolly Dance Arts
Winner Amira Williams Academy of Dance Arts
Winner Meghan Woods The Dance Movement

StandOut in Ballet

Placement Dancer Studio
Winner Baleigh Alleman Jean Leigh Academy of Dance
Winner Marlee Bell The Pointe PAC
Winner Ashley Bledsoe Academy of Dance Arts
Winner Bree Burke Allegro West Academy of Dance
Winner Ava Grace Craig Jean Leigh Academy of Dance
Winner Bailey Crenshaw Revelution Performing Arts Center
Winner Grayson Criswell Ginger Gondron Dance Arts, llc
Winner Hannah Crowe Allegro West Academy of Dance
Winner Sadie Dufrene Jean Leigh Academy of Dance
Winner Allison Hamauei Academy of Dance Arts
Winner Avery Hammett Academy of Dance Arts
Winner Ellie Harbuck Allegro West Academy of Dance
Winner Mia Kennedy Jean Leigh Academy of Dance
Winner Chloe Langston C Squared
Winner Jensen Leedy Academy of Dance Arts
Winner Gracie Llewellyn Academy of Dance Arts
Winner Alex Loftus Academy of Dance Arts
Winner Baleigh McKenzie Jean Leigh Academy of Dance
Winner Valentina Medina Intempo Dance
Winner Olivia Muse Jean Leigh Academy of Dance
Winner Julianna Perez Avant Dance
Winner Sarah Purcell The Dance Movement
Winner Morigan Ryland Expressions Dance and Music
Winner Cayman Smith Star Steppers
Winner Addison Stanford Academy of Dance Arts
Winner Fayeth Tippett Collective Dance Artistry
Winner Crystal Wang Allegro West Academy of Dance
Winner Avery Whaling Collective Dance Artistry
Winner Gracie Wilson C Squared
Winner Lauren Womack Allegro West Academy of Dance
Winner Bella Womeldorph Academy of Dance Arts

StandOut in Hip-Hop

Placement Dancer Studio
Winner Rhema Buford Stacey's Dance Studio
Winner Noelle Campos Dance Infinity
Winner Ashley Choy All That's Dance
Winner Sofia Cincunegui Flash Dance
Winner Kaya Cromeens Revelution Performing Arts Center
Winner Rylee Cupples Hintze Dance Center
Winner Alejandra Diaz Flash Dance
Winner Rachel Dobbs Rise Dance Studio
Winner Quinn Foster Academy of Dance Arts
Winner Ella Gallegos Collective Dance Artistry
Winner Ninfa Gonzalez Avant Dance
Winner Emma Granier Jean Leigh Academy of Dance
Winner Maria Jose Guerresi Flash Dance
Winner Zachary Gustke Revelution Performing Arts Center
Winner Gianna G. Jacinto Dance Expressions
Winner Ana Leon Flash Dance
Winner Destinie Martinez Dance Expressions
Winner Lexie Nelson Dance Infinity
Winner Devinne Oregon EPIC Center for Dance
Winner Marina Perez Dance Expressions
Winner Madalynn Ramirez Texas Academy of Dance Arts
Winner Ana Carola Rodriguez Monique Dance Studio
Winner Karen Rosales Flash Dance
Winner Bradee Ross Danceworks
Winner Georgina Ruiz Monique Dance Studio
Winner Alex Salinas Dance Infinity
Winner Julia Seeman C Squared
Winner Eva Snelson Dance Expressions
Winner Taylor Stewart Ginger Gondron Dance Arts, llc
Winner Anna Straszewski North Shore Dance Studio
Winner Valeria Teres Flash Dance
Winner Payton Wolff Masters Upper Level

Die Hard Dancer

Placement Dancer Faculty Studio
Winner Emori Bolden Ray Leeper EPIC Center for Dance
Winner Mikayla Caldwell Dana Foglia C Squared
Winner Morgan Cassimere Anthony Morigerato Houston Dance Works
Winner Adriana Jarreau Denise Wall Jean Leigh Academy of Dance
Winner Katya A. Juarez Tucker Barkley Dance Expressions
Winner Konner Klobedans Jason Parsons Allegro West Academy of Dance
Winner Melissa Pina Kristen Gorski Collective Dance Artistry
Winner Madison Poole Chantel Aguirre Jean Leigh Academy of Dance
Winner Mylee Rice Travis Wall Elevate Dance Center
Winner Ramsey Sanchez Martha Nichols Revelution Performing Arts Center
Winner Graysen Speer Lindsay Leuschner The PAC
Winner Fatima Valadez Kenny Wormald Dance Expressions
Winner Emerson White Mark Meismer Fredericksburg Dance Company