Miami Results

Miami Info

Studio Pick

Studio Routine
Dance Town Frank Forever Frank
Studio 61 Someone in the Crowd
Miami Dance Collective Freedom
Dance Unlimited We Melt
Stars Dance Studio Waves

Best NU Group (Nubies)

Studio Routine
Dance Town Imagine

Best NU Group (Mini)

Studio Routine
Miami Dance Collective Try
Dance Town Creation
Dance Unlimited Life Of The Party

Best NU Group (Junior)

Studio Routine
Dance Town Walk 4 Me
Stars Dance Studio Pacemaker
Dance Unlimited Enclosed

Best NU Group (Teen)

Studio Routine
Dance Town JLO
Miami Dance Collective Freedom
Stars Dance Studio Waves
Dance Unlimited Resolution

Best NU Group (Senior)

Studio Routine
Dance Town Frank Forever Frank
Miami Dance Collective Astray
Dance Unlimited We Melt

nubie • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Moonlight Sonata  (Carolina Alonso)  Stars Dance Studio
2nd Tears of an Angel  (Abella Dorta)  Stars Dance Studio
3rd Forever  (Rachel Jimenez)  Stars Dance Studio
4th Today Has Been Okay  (Kya Massimino)  Dance Universe
5th Facing Darkness  (Jasmine Pando)  Stars Dance Studio
6th Light Fixture  (Sophia Gil)  Dance Town
7th Diamond  (Francesca Castellanos)  MVSA
8th Melo  (Melody Cocina)  Dance Legends Dance Company
9th The Rise of the Phoenix  (Camila Giraldo)  Dancetown Boca
10th The Otherside  (Silvana Semeraro)  Miami Dance Collective

nubie • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st The Beat Dance Town
2nd Baby Sister Stars Dance Studio

nubie • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Reflections Stars Dance Studio
2nd New Rules Stars Dance Studio

nubie • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Imagine Dance Town

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Do Protest  (Georgia Easton)  Miami Dance Collective
2nd Crossing Over  (Nicholas Bustos)  Stars Dance Studio
2nd Tango By Me  (Ashley Perez)  Dance Town
2nd Dissonance  (Giselle Gandarilla)  Stars Dance Studio
3rd Erupting Light  (Carolina Garcia)  Miami Dance Collective
4th Song Of The Beyond  (Veronica Travieso)  Dance Town
5th Avant Garde  (Kassidy Esquivel)  Dance Universe
6th Your Name Is On My Bones  (Sophia Martinez)  Dance Town
6th Ave Maria  (Sophia Alonso)  Stars Dance Studio
7th Sleep  (Madison Bresseau)  Dance Town
7th Extinct  (Kylee Casares)  Dance Unlimited
8th Nature Boy  (Giada D'Alerta)  Dance Unlimited
9th It Is What It Is  (Isabella Sanchez)  Dance Town
10th Rekindle  (Angelina Brennan)  Stars Dance Studio

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Creatures in the Stars Miami Dance Collective
2nd Unchained Melody Stars Dance Studio
3rd Shadow Dance Unlimited
3rd Homesick Dance Town

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Try Miami Dance Collective
2nd Ain't Goin Back Miami Dance Collective
3rd Creation Dance Town

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Life Of The Party Dance Unlimited
2nd Two of A Kind Dance Unlimited
3rd Longing Stars Dance Studio

mini • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Time Passing Dance Town
2nd Secret Garden Stars Dance Studio
3rd The Band Stars Dance Studio

mini • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Latin Fire Dance Town
2nd SING, SING, SING Dance Town

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Inside  (Destanye Diaz)  Stars Dance Studio
2nd Hymn To The Fallen  (Mia Cortez)  Dance Town
3rd Loading  (Isabella Tagle)  Stars Dance Studio
3rd The Only One  (Bella Weisz)  Dance Universe
4th Dreams Today  (Nola Fulk)  CC & Company Dance Complex
4th Ave Maria  (Rachel Leon)  Stars Dance Studio
5th My Way  (Alex Woznyk)  Triple Threat Dance Company
6th Summer  (Samuel Fine)  Stars Dance Studio
7th Chances  (Valeria Bickford)  Miami Dance Collective
8th Discombobulate  (Taylor Moxey)  Miami Dance Collective
8th Alright  (Romila Bernal)  Stars Dance Studio
9th Cunumicita  (Zoe Burguera)  Miami Dance Collective
9th You Are  (Riley Walsh)  That's Dancing
9th Samba  (Gabriela Fernandez)  Dance Town
9th State of Emergency  (Carmen Beiner)  Dance Town
10th Struggle  (Camila Salcedo)  Adrenaline Dance Company
10th The Crumbling  (Rachel Yanes)  Dance Town

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Stand By Me Stars Dance Studio
2nd Nautilus Miami Dance Collective
3rd Past Hope Studio 61

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Pacemaker Stars Dance Studio
1st Longing to Stray Dance Town
2nd Excerpt From Don Quixote Stars Dance Studio
3rd Enclosed Dance Unlimited

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Pure Love Dance Town
2nd MJ Girls Dance Town
3rd Have You Ever Stars Dance Studio

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Walk 4 Me Dance Town
2nd Dreaming Dance Town
3rd Hometown Dance Town

junior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Viva Celia Cruz Dance Town
2nd Hairspray Dance Town
3rd Unleash Dance Unlimited

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Please, Please, Please  (Ruby Castro)  Dance Town
2nd Vanishing Act  (Stella Becker-Wood)  Miami Dance Collective
3rd Divide  (Ashley Vallejo)  Stars Dance Studio
3rd Lens  (Jackson Roloff-Hafenbreadl)  Stars Dance Studio
3rd Its a Dream  (Jack Easton)  Miami Dance Collective
4th Intrinsic  (Kailey Worontsoff)  Dance Universe
5th Breathe  (Brooke Judge)  Club Dance
5th Heat Waves  (Camila Schwarz)  Dance Town
6th Message  (Kendall Marie Kirwan)  Adrenaline Dance Company
6th Blue Would Still  (Julian Sanchez)  Dance Town
6th Except Sometimes  (Alexandria Orengo)  Dance Town
7th All Waters  (Katherine Leon)  Dance Town
7th H2O  (Ashley Mendoza)  Stars Dance Studio
8th Essence  (Kimora Miller)  Studio 61
8th Trees Die Standing Up  (Antonia Gillette)  Miami Dance Collective
8th Hymn to Love  (Samantha Schmaling)  Dance Arts Center
8th Glowing  (Ally Pereira)  Studio 61
9th Now & Not Yet  (Adriana Aguerri)  Stars Dance Studio
9th Right To You  (Sarah Sutterfield)  Stars Dance Studio
10th Immersion  (Claudia Travieso)  Dance Town

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Me and my Shadow Dance Town
2nd Ma Vie San Toi Miami Dance Collective
3rd Let Me Think Dance Town

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Variation of a Tango Miami Dance Collective
2nd Les Corsaires Stars Dance Studio
3rd Final Bow Dance Town

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st JLO Dance Town
2nd In Full Effect Effect Effect Effect Effect Effect Miami Dance Collective
3rd Waves Stars Dance Studio

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Freedom Miami Dance Collective
2nd Grandmas Knockin' Miami Dance Collective
3rd Revolution Dance Town

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Drum line Dance Town
2nd Everdream Stars Dance Studio
3rd A Wrinkle in Time Studio 61

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Religious Beggar  (D'Angelo Castro)  Dance Town
2nd A Dash Of Spice  (Vivian Ruiz)  Stars Dance Studio
3rd Ateja  (Isabel Prieto)  Dance Town
3rd Son Intellect  (Jamaii Melvin )  Miami Dance Collective
4th Relativity  (Emma Danon )  Miami Dance Collective
5th Updating My Reality  (Noam Laufer)  Stars Dance Studio
6th What They Left Me With  (Kirstin Velasco)  Miami Dance Collective
7th How to Never Stop being Sad  (Jonathan Cubides)  Miami Dance Collective
7th Adjust Linear Surroundings  (Sofia Gonzalez)  Miami Dance Collective
8th Memories  (Dylan Amsterdam)  Stars Dance Studio
9th On Reflection  (Shamus Moriarty)  Stars Dance Studio
9th Clair de Lune  (Tatiana Nunez)  That's Dancing
10th Off The Rail  (Samantha Cortes)  Dance Unlimited

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Blood Dance Town
2nd Stone Cold Stars Dance Studio

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Astray Miami Dance Collective
2nd I Thought I Was Done Miami Dance Collective
3rd Language Dance Unlimited

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Dancing Man Dance Town
2nd We Melt Dance Unlimited
3rd I Surrender Dance Unlimited

senior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Stand Up Dance Town
2nd Don Quixote Dance Town

senior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Frank Forever Frank Dance Town

open • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Me  (Ivanelys Orengo)  D' DANZE

nubie • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st New Rules Stars Dance Studio

nubie • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Reflections Stars Dance Studio

mini • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Secret Garden Stars Dance Studio

mini • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Try Miami Dance Collective

mini • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Panda Miami Dance Collective

mini • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Latin Fire Dance Town

mini • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Who's Got The Pain Miami Dance Collective

mini • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Ain't Goin Back Miami Dance Collective

junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Excerpt From Don Quixote Stars Dance Studio

junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Longing to Stray Dance Town

junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Unleash Dance Unlimited

junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Walk 4 Me Dance Town

junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Have You Ever Stars Dance Studio

junior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Hairspray Dance Town

junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Viva Celia Cruz Dance Town

junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Louder Dance Town

teen • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Les Corsaires Stars Dance Studio

teen • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Variation of a Tango Miami Dance Collective

teen • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Drum line Dance Town

teen • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Freedom Miami Dance Collective

teen • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Stay Afloat Dance Unlimited

teen • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Someone in the Crowd Studio 61

teen • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st JLO Dance Town

teen • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Spanish Fury Dance Town

senior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Don Quixote Dance Town

senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Stand Up Dance Town

senior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Latin Noise D' DANZE

senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Dancing Man Dance Town

senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st I Surrender Dance Unlimited

senior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Frank Forever Frank Dance Town

senior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Language Dance Unlimited

Mini Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Kylee Casares Dance Unlimited
Winner Georgia Easton Miami Dance Collective
Winner Soraya El Sheikh Dance Town
Winner Zara Estrada Dance Town
Runner-Up Angelina Brennan Stars Dance Studio
Runner-Up Madisson DeArmas Dance Unlimited
Runner-Up Emma Elder That's Dancing
Runner-Up Sabrina Escobar Focal Point Dance Studios
Runner-Up Mariela Figueroa Stars Dance Studio
Runner-Up Carolina Garcia Miami Dance Collective
Runner-Up Carolina A. Garcia Patricia Penenori Dance Center
Runner-Up Layla Gibb Miami Dance Collective
Runner-Up Isabella Hughes Studio 61
Runner-Up Kaia Lopez Miami Dance Collective
Runner-Up Mia Lugo Dance Town
Runner-Up Sophia Martinez Dance Town
Runner-Up Sophia Ortiz Adrenaline Dance Company
Runner-Up Ashley Perez Dance Town
Runner-Up Lina Portela Dance Unlimited
Runner-Up Andrea Portocarrera MVSA
Runner-Up Mae Romano Dance Universe
Runner-Up Isabella Sanchez Dance Town
Runner-Up Veronica Travieso Dance Town

Mini Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Dante Pulles Dance Town
Runner-Up Hugo Silva Dance Town

Junior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Rachel Leon Stars Dance Studio
Winner Eloi Patino Miami Dance Collective
Winner Sofia Posada Dancinginxs
Winner Isabella Tagle Stars Dance Studio
Runner-Up Ariana Barreto Dancinginxs
Runner-Up Carmen Beiner Dance Town
Runner-Up Romila Bernal Stars Dance Studio
Runner-Up Valeria Bickford Miami Dance Collective
Runner-Up Isabella Bolivar-Lopez Focal Point Dance Studios
Runner-Up Isabella Bragagnolo Dancinginxs
Runner-Up Zoe Burguera Miami Dance Collective
Runner-Up Natalie Caceres Dance Unlimited
Runner-Up Emily Caraballo Dance Town
Runner-Up Valentina Carvallo Miami Dance Collective
Runner-Up Mia Cortez Dance Town
Runner-Up Isabella Faraldo Dance Unlimited
Runner-Up Kelli Ferguson Dance Unlimited
Runner-Up Sophia Geraldo Stars Dance Studio
Runner-Up Gabriela Gomez MVSA
Runner-Up Leah Gonzalez Dance Attack
Runner-Up Mia Kaplan CCandCO Dance Complex
Runner-Up Antonella Liviero Focal Point Dance Studios
Runner-Up Taylor Moxey Miami Dance Collective
Runner-Up Christina Osborne Dance Town
Runner-Up Sofia Osorio Dancezone
Runner-Up Isabella Portela Dance Unlimited
Runner-Up Sofia Raurell Dance Town
Runner-Up Skyla Van Werven Studio 61
Runner-Up Bella Weisz Dance Universe
Runner-Up Rachel Yanes Dance Town
Runner-Up Yvanna Yepes Adrenaline Dance Company
Runner-Up Ella Zaharas Focal Point Dance Studios

Junior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Anthony Dessables Dance Unlimited
Winner Samuel Fine Stars Dance Studio
Winner Riley Walsh That's Dancing

Teen Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Stella Becker-Wood Miami Dance Collective
Winner Katherine Leon Dance Town
Winner Kimora Miller Studio 61
Winner Vanessa Rodriguez Dance Unlimited
Winner Arielle Supplice Dance Unlimited
Runner-Up Eden Araten Miami Dance Collective
Runner-Up Emily Busto Stars Dance Studio
Runner-Up Jennifer Cramer Miami Dance Collective
Runner-Up Catherine Dishington Miami Dance Collective
Runner-Up Alyssa Foglia Vantage Pointe
Runner-Up Skylar Fry Backstage Dance Academy
Runner-Up Antonia Gillette Miami Dance Collective
Runner-Up Amanda Gonzalez Stars Dance Studio
Runner-Up Kendall Marie Kirwan Adrenaline Dance Company
Runner-Up Jordan Lida Dance Unlimited
Runner-Up Rebecca Lopez Dance Unlimited
Runner-Up Ashley Mendoza Stars Dance Studio
Runner-Up Vanessa Metellus Miami Dance Collective
Runner-Up Belinda Mozo Studio 61
Runner-Up Alexandria Orengo Dance Town
Runner-Up Ally Pereira Studio 61
Runner-Up Kelsey Ragin Dance Town
Runner-Up Ysabella Reyes Dance Town
Runner-Up Samantha Schmaling Dance Arts Center
Runner-Up Alyssa Tanner Dance Town
Runner-Up Ashley Vallejo Stars Dance Studio
Runner-Up Ariadne Viloria Dancinginxs
Runner-Up Lizzy Zaritsky Club Dance Studio

Teen Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Jack Easton Miami Dance Collective
Winner Brenan Gonzalez That's Dancing
Winner Jake Monreal Dance Town
Winner Donivyn Riley Focal Point Dance Studios
Winner Jackson Roloff-Hafenbreadl Stars Dance Studio
Winner Julian Sanchez Dance Town
Runner-Up Nicholas LaMaina That's Dancing
Runner-Up Alejandro Marquez Dance Town

Senior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Courtney Campbell Dance Town
Winner Sofia Gonzalez Miami Dance Collective
Winner Darriel Johnakin Miami Dance Collective
Winner Leah McLeod Dance Unlimited
Winner Isabel Prieto Dance Town
Winner Laura Rosales Dance Town
Winner Kirstin Velasco Miami Dance Collective
Runner-Up Payton Brewster Dancetown Boca
Runner-Up Sydney Paige Duhaime The Turning Pointe School for the Performing Arts
Runner-Up Yessenya Garcia Dance Town
Runner-Up Jazlyn Gutierrez West Florida Dance Center
Runner-Up Natalie Hernandez Studio 61
Runner-Up Lauren Luteran Raskin Dance Studio
Runner-Up Nicolle Monnott Dance Town
Runner-Up Tatiana Nunez That's Dancing
Runner-Up Jaliyah Simpson Studio 61
Runner-Up Jordan Tortorella Dancetown Boca
Runner-Up Lauren Vera Dance Unlimited
Runner-Up Juliana Yaniz Gulliver Preparatory
Runner-Up Alexandra Yaniz Gulliver Preparatory
Runner-Up Zoe Zen Miami Dance Collective

Senior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Dougal Herr Dance Town
Winner Jamaii Melvin Miami Dance Collective
Runner-Up Gio Castellon Miami Dance Collective
Runner-Up Jonathan Cubides Miami Dance Collective
Runner-Up Brian Ramirez Adrenaline Dance Company
Runner-Up Chance Thuman The Turning Pointe School for the Performing Arts

StandOut in Musical Theater

Placement Dancer Studio
Winner Adriana Aguerri Stars Dance Studio
Winner Mariana Barahona Danceworks Costa Rica
Winner Lauren Beck Dance Town
Winner Sophie Collongette Dance Unlimited
Winner Isabella Concepcion Dance Unlimited
Winner Julia Dougherty Studio 61
Winner Lauren Espinel Studio 61
Winner Ella Esquivel Dance Universe
Winner Emmy Esquivel Dance Universe
Winner Madison Flanagan Studio 61
Winner Olivia Garcia Miami Dance Collective
Winner Lei-Asha Gonzales Studio 61
Winner Adriana Korzak Studio 61
Winner Luna Llano Miami Dance Collective
Winner Gianna Mancini Studio 61
Winner Kya Massimino Dance Universe
Winner McKinnley Milner Studio 61
Winner Alicia Perez MVSA
Winner Noa Rabin Dance Town

StandOut in Tap

Placement Dancer Studio
Winner Natalia Anzalota D' DANZE
Winner Sofia Berkshire Miami Dance Collective
Winner Isabella Cabrera Miami Dance Company
Winner Valentina Clement Miami Dance Collective
Winner Annette Diaz-Blanco Focal Point Dance Studios
Winner Ella Garcia Miami Dance Collective
Winner Milana LaMaina That's Dancing
Winner Nicole Medina Dance Unlimited
Winner Annette Oritz Dance Unlimited
Winner Nicole Piles Dance Unlimited
Winner Kylie Reed That's Dancing
Winner Arianna Vera Dance Unlimited
Winner Deborah Winer Miami Dance Collective

StandOut in Jazz

Placement Dancer Studio
Winner Kassandra Abreu Adrenaline Dance Company
Winner Carolina Alonso Stars Dance Studio
Winner Sophia Alonso Stars Dance Studio
Winner Angelica Alvarez Dance Unlimited
Winner Sophia Armas Studio 61
Winner Leiny Arteaga Adrenaline Dance Company
Winner Cosette Cabrera Dance Town
Winner Jasmine Carbonell Stars Dance Studio
Winner Romy Ceballo Dance Town
Winner Kayla Crespo [N/A]
Winner Giada D'Alerta Dance Unlimited
Winner Daniella Damas Dance Unlimited
Winner Erica Del Mazo MVSA
Winner Gabriela Fernandez Dance Town
Winner Caroline Geffner Dance Through The Ages
Winner Vanessa Gomez Dancinginxs
Winner Caitlin Gronlier Dance Town
Winner Ava Hidalgo Focal Point Dance Studios
Winner Gabriella Lieberman Miami Dance Collective
Winner Mia Lopez Dance Unlimited
Winner Victoria Losk Dance Town
Winner Grace Lustig Dance Theatre of New Jersey
Winner MaryAlice McKee Dance Unlimited
Winner Emelie Monterrey MVSA
Winner Victoria Neukom [N/A]
Winner Karina Orozco Dance Town
Winner Samantha Perna Dancinginxs
Winner Emma Porras Adrenaline Dance Company
Winner Alexandra Quevedo Dance Unlimited
Winner Alexandra Rivera D' DANZE
Winner Jasmine Rodriguez Dance Unlimited
Winner Alexcia Roloff-Hafenbreadl Stars Dance Studio
Winner Sofia Ruiz Patricia Penenori Dance Center
Winner Isis Delilah Smith Mandelstam Dance
Winner Alejandra Triana Stars Dance Studio
Winner Paris Vigo Dance Town

StandOut in Ballet

Placement Dancer Studio
Winner Sofia Amaro Patricia Penenori Dance Center
Winner Sofia Amoroso Dance Town
Winner Brooke Bellows New England Dance Granby
Winner Madison Bresseau Dance Town
Winner Giselle Gandarilla Stars Dance Studio
Winner Natalie Garcia Dance Town
Winner Camilla Guillen Dancinginxs
Winner Jade Hidalgo Dance Zone
Winner Samantha Manrique Dance Town
Winner Tiffany Moliver Dance Town
Winner Josie Molodowitz Dance Obsession
Winner Sophia Sanchez Dance Town
Winner Kaitlin Santos Dance Town
Winner Camila Senese Dancinginxs
Winner Claudia Travieso Dance Town
Winner Belen Vives Dance Unlimited

StandOut in Hip-Hop

Placement Dancer Studio
Winner Kenyari Alexander Dance Integrity Performing Arts Theatre
Winner Amber Bethel Dance Integrity Performing Arts Theatre
Winner Melanie Castellanos Studio 61
Winner Madison Castillo Stars Dance Studio
Winner Alejandra Espinal D' DANZE
Winner Elena Espinoza Studio 61
Winner Lyric Franklin Miami Dance Collective
Winner Paola Garcia Adrenaline Dance Company
Winner Samantha Guerrero Dance Town
Winner Brooke Holland Dance Integrity Performing Arts Theatre
Winner Nailah Hyppolite Dance Town
Winner Skye Losey Miami Dance Collective
Winner Gabi Machado Miami Dance Collective
Winner Keslin Miguel Homestead City Ballet
Winner Jayla Milton Dance Integrity Performing Arts Theatre
Winner Zariah Neely Dance Integrity Performing Arts Theatre
Winner Ana-Carolina Ortiz MVSA
Winner Shamari Roberson Dance Integrity Performing Arts Theatre
Winner Christine Rubido Dance Unlimited
Winner Kimberly Santullano Dance Town
Winner Nayssa Vorbe Miami Dance Collective
Winner Isabella Zumpano MVSA

StandOut in Ballroom

Placement Dancer Studio
Winner Alaia Boston Dance Town
Winner Nicole Dias Focal Point Dance Studios
Winner Victoria Diaz-Ramirez Dance Town
Winner Ashley Fernandez Dance Town
Winner Sabrina Fons Adrenaline Dance Company
Winner Alexandra Linaje MVSA
Winner Sofia Marquez Dancezone
Winner Luciana Perez MVSA
Winner Brooke Shadle Center Stage Dance Studio
Winner Andrea Valencia Dance Town
Winner Maria Jose Zuluaga Dancinginxs

Die Hard Dancer

Placement Dancer Faculty Studio
Winner Kandira Bailey Kenny Wormald Dance Integrity Performing Arts Theatre
Winner Damian Caraballo Ray Leeper Dance Town
Winner Gabriella S. Garcia Dana Foglia Patricia Penenori Dance Center
Winner Camila Giraldo Lindsay Leuschner Dancetown Boca
Winner Deborah Harrison Anthony Morigerato The Turning Pointe School for the Performing Arts
Winner Sancia Jimenez Kristen Gorski Studio 61
Winner Niko Koch Travis Wall Dance Through The Ages
Winner Alyssa Marten Ashly Costa That's Dancing
Winner Elie Rabin Denise Wall Dance Town
Winner Lindsey Ryerson Chantel Aguirre Dance Universe
Winner Dakota Tennis Martha Nichols [N/A]