National Harbor Results

National Harbor Info

Studio Pick

Studio Routine
J'adore Dance There Will Be Time
PowerUp Dance Center Time
Angela Bates Dance Academy Fuerza
Savage Dance Company Into The Night
CC & Co. Dance Complex In Shadow
Denise Wall Dance Energy These Moments Dismantled

Best NU Group (Mini)

Studio Routine
Savage Dance Company Samurai
J'adore Dance Little Bandits

Best NU Group (Junior)

Studio Routine
CC & Co. Dance Complex Derailed
Savage Dance Company I Wish
Denise Wall Dance Energy Baby I'm A Star

Best NU Group (Teen)

Studio Routine
Mid-Atlantic Center for the Performing Arts Swan Lake
CC & Co. Dance Complex In Shadow
Savage Dance Company Nothing Touches Me
Denise Wall Dance Energy Leon Collins 53
J'adore Dance There Will Be Time

Best NU Group (Senior)

Studio Routine
CC & Co. Dance Complex Confining Spaces
Denise Wall Dance Energy These Moments Dismantled
Savage Dance Company Into The Night

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Stations  (Cameron1 Voorhees)  Evolve Dance Complex
2nd Joy  (Ava Wease)  Valley Dance Theatre
3rd The Kite Song  (Sydni Dracoulis)  J'adore Dance
4th Walk Out the Door  (Stella Morris)  Centre Dance
5th Electricity  (Fallyn Kauffman)  Centre Dance
5th In Dreams  (Avery Caddell)  J'adore Dance
6th Born to Entertain  (Addison Tibbs)  Forest Dance Academy
6th Yellow  (Katelyn Matteson)  The Dance Academy of Loudoun
6th Upside Down  (Addison Cullather)  J'adore Dance
6th 20th Century Mambo  (Ashley Easley)  Savage Dance Company
6th Le Jazz Hot  (Camdyn Fry)  Savage Dance Company
7th Old Friends  (Allison Holton)  J'adore Dance
7th Who I Am  (Ayla Flowers)  Savage Dance Company
8th All About That Bass  (Ava Althoff)  Savage Dance Company
9th Eaten Alive  (Angelita Lind)  J'adore Dance
10th Extremely Loud and Incredibly Close  (Natalie Hoffman)  PowerUp Dance Center

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st High Flood CC & Co. Dance Complex
2nd TKO Savage Dance Company
3rd Fakin' It Savage Dance Company

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st 5 Guys Named Moe Savage Dance Company
2nd Little Bandits J'adore Dance
3rd When You Believe J'adore Dance

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st It's Really Simple Savage Dance Company
2nd What A Feeling Savage Dance Company
3rd Jump Denise Wall Dance Energy

mini • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Dancin' Fool Savage Dance Company
2nd Get Busy Savage Dance Company
3rd Run The World Savage Dance Company

mini • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Samurai Savage Dance Company

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Defiance  (Rachel Quiner)  Hunterdon Hills Ballet
1st Hit Me With a Hot Note  (Samiyah Norris)  Mid-Atlantic Center for the Performing Arts
1st Take Five  (Maddison Maurio)  CC & Co. Dance Complex
2nd How To Trust  (Kaitlyn Winnell)  CC & Co. Dance Complex
3rd I Know That We Tried  (Nola Fulk)  CC & Co. Dance Complex
4th Footnote To Love  (Madelyn Beckman)  Savage Dance Company
5th Bring to Light  (Shay Kaminski)  Centre Dance
6th Hunting  (Lindsey Weaver)  Centre Dance
6th Connecting Circuits  (Heather Lauchengco)  CC & Co. Dance Complex
7th The Unspoken  (Isabella Roberts)  Cape May County Performing Arts Academy
8th Bird  (Elizabeth Hernly)  Denise Wall Dance Energy
9th Open Skies  (Lacey Vore)  CC & Co. Dance Complex
10th Something New  (Toryn Hester)  Denise Wall Dance Energy

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Spring CC & Co. Dance Complex
2nd Honeysuckle Rose CC & Co. Dance Complex
3rd From Gold CC & Co. Dance Complex
3rd Where Paths Converge CC & Co. Dance Complex

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Derailed CC & Co. Dance Complex
2nd Ability To Swing Savage Dance Company
3rd Part Three CC & Co. Dance Complex

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Ladies' Choice Savage Dance Company
1st Diamonds CC & Co. Dance Complex
2nd Good Mother Denise Wall Dance Energy
3rd Baby I'm A Star Denise Wall Dance Energy

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st I Wish Savage Dance Company
2nd Baddygirl Savage Dance Company
2nd Hardball CC & Co. Dance Complex

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Late Too Soon  (Lily Gentile)  Westchester Dance Academy
2nd Escape  (Savannah Quiner)  Hunterdon Hills Ballet
3rd Come Together  (Madison Knapp)  Savage Dance Company
4th Theory of Machines  (Sadie Grace Shelburne)  CC & Co. Dance Complex
4th Small  (Hallie Green)  Denise Wall Dance Energy
5th Pursuit  (Isabella Torres)  Mid-Atlantic Center for the Performing Arts
6th Into The Heart  (Burkelle Reighard)  Denise Wall Dance Energy
6th Time  (Katelyn Costella)  Savage Dance Company
6th Neulich Im Kanal  (Vivian Shock)  CC & Co. Dance Complex
7th Detangled Fragments  (Nicole Konides)  Encore Performing Arts Center
7th Touch  (Ryan Jaffe)  Dance Universe
8th Beneath Still Waters  (Liv Klingler)  J'adore Dance
9th From The Beginning  (Jessica Nagel)  CC & Co. Dance Complex
10th Fall For You  (Taylor Hunt)  CC & Co. Dance Complex
10th One Moment In Time  (Bethany Grzymala)  Harford Dance Center
10th Fragile  (Lerato Ragontse)  Mid-Atlantic Center for the Performing Arts
10th As Long As You  (Gavin Baker)  PowerWorx Dance

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Mend A Broken Heart CC & Co. Dance Complex
2nd Blackbird Mid-Atlantic Center for the Performing Arts
3rd Ce Soir Mid-Atlantic Center for the Performing Arts

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Swan Lake Mid-Atlantic Center for the Performing Arts
2nd Sing, Sing, Sing Mid-Atlantic Center for the Performing Arts
3rd Gated Mid-Atlantic Center for the Performing Arts

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Nothing Touches Me Savage Dance Company
2nd Riches Savage Dance Company
3rd No Roots CC & Co. Dance Complex

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st In Shadow CC & Co. Dance Complex
2nd Leon Collins 53 Denise Wall Dance Energy
3rd Bust-A-Monk Denise Wall Dance Energy

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Try Savage Dance Company
2nd Rhi-Mix Savage Dance Company
3rd Last Dance CC & Co. Dance Complex

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st East Triplet  (Alena Landers)  Denise Wall Dance Energy
1st Ave Maria  (Morgan Higgins)  Denise Wall Dance Energy
2nd Don Quixote: Queen of Dryads  (Jordan Black)  Mid-Atlantic Center for the Performing Arts
3rd Harm Of Will  (Jenna Meilman)  Westchester Dance Academy
3rd How It Was  (Anthony Kelly)  Denise Wall Dance Energy
3rd When We Were Children  (Kyle Anders)  Savage Dance Company
4th I'm Going Away  (Rebecca Hitchins)  CC & Co. Dance Complex
5th The Aching  (Cali Hollister)  Silhouette Dance Co
5th All My Life  (Christina Billman)  CC & Co. Dance Complex
5th Soon This Space Will Be Too Small  (Cameron Hegarty )  CC & Co. Dance Complex
6th Nothing Compares  (Tamia Strickland)  Savage Dance Company
6th Under The Current I Wait  (Maggie Adams)  Denise Wall Dance Energy
7th Urgency  (Kendall Boston)  CC & Co. Dance Complex
8th Bad Bad Woman  (Nina Gumbs )  The Dance Collective
8th Faun  (Ella Foster)  Savage Dance Company
9th Your Eyes Closed  (Peyton Wright)  CC & Co. Dance Complex
9th Slowly  (Kennedy Byrd)  CC & Co. Dance Complex
10th Come By Fire  (Amaya Dressler)  Savage Dance Company

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st No Light, No Hope Denise Wall Dance Energy
2nd Under The Thunder CC & Co. Dance Complex
3rd Soon This Space Savage Dance Company

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st These Moments Dismantled Denise Wall Dance Energy
2nd Confining Spaces CC & Co. Dance Complex
3rd Mr. Blue Sky Denise Wall Dance Energy

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Spite You Denise Wall Dance Energy
2nd Dangerous CC & Co. Dance Complex
3rd Cardi CC & Co. Dance Complex

senior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Into The Night Savage Dance Company
1st Get Your Grind On CC & Co. Dance Complex
2nd Grow Till Tall CC & Co. Dance Complex

mini • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st A Friend's Waltz Denise Wall Dance Energy

mini • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st What A Feeling Savage Dance Company

mini • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Get Busy Savage Dance Company

mini • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Little Bandits J'adore Dance

mini • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st When You Believe J'adore Dance

mini • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Dancin' Fool Savage Dance Company

mini • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Samurai Savage Dance Company

mini • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st 5 Guys Named Moe Savage Dance Company

junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Mozart Sonata Denise Wall Dance Energy

junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Derailed CC & Co. Dance Complex

junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Baddygirl Savage Dance Company

junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Diamonds CC & Co. Dance Complex

junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Good Mother Denise Wall Dance Energy

junior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Ladies' Choice Savage Dance Company

junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Lion CC & Co. Dance Complex

junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st I Wish Savage Dance Company

teen • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Swan Lake Mid-Atlantic Center for the Performing Arts

teen • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Nothing Touches Me Savage Dance Company

teen • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Riches Savage Dance Company

teen • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Gated Mid-Atlantic Center for the Performing Arts

teen • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Halo J'adore Dance

teen • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Sing, Sing, Sing Mid-Atlantic Center for the Performing Arts

teen • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st These Arms of Mine CC & Co. Dance Complex

teen • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st In Shadow CC & Co. Dance Complex

senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st These Moments Dismantled Denise Wall Dance Energy

senior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Cardi CC & Co. Dance Complex

senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Spite You Denise Wall Dance Energy

senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Think It's Gonna Rain CC & Co. Dance Complex

senior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Mr. Blue Sky Denise Wall Dance Energy

senior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Confining Spaces CC & Co. Dance Complex

senior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Unicorn Denise Wall Dance Energy

Mini Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Kennedy Cureton CC & Co. Dance Complex
Winner Ashley Easley Savage Dance Company
Winner Ayla Flowers Savage Dance Company
Winner Stella Morris Centre Dance
Winner Elliana Quiner Hunterdon Hills Ballet
Winner Ava Wease Valley Dance Theatre
Runner-Up Ava Althoff Savage Dance Company
Runner-Up Mariah Barbee PowerUp Dance Center
Runner-Up Rachel Beckman Savage Dance Company
Runner-Up Avery Caddell J'adore Dance
Runner-Up Madison Cain Savage Dance Company
Runner-Up Madeline Carpenter Denise Wall Dance Energy
Runner-Up Addison Cullather J'adore Dance
Runner-Up Sydni Dracoulis J'adore Dance
Runner-Up Brooke Forsyth Savage Dance Company
Runner-Up Camdyn Fry Savage Dance Company
Runner-Up Hailey Giguere Elite DanceWorx
Runner-Up Morgan Holland Savage Dance Company
Runner-Up Allison Holton J'adore Dance
Runner-Up Jordan Jeffreys CC & Co. Dance Complex
Runner-Up Fallyn Kauffman Centre Dance
Runner-Up Katelyn Matteson The Dance Academy of Loudoun
Runner-Up Ellen Grace Olansen Denise Wall Dance Energy
Runner-Up Trinity Savage Savage Dance Company

Mini Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Ethan Johnson Gainesville Dance Center
Winner Channing Thomas Gainesville Dance Center
Runner-Up Hayes Green CC & Co. Dance Complex
Runner-Up Evan Gualtieri Stars Dance Center

Junior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Chlea Giguere Elite DanceWorx
Winner JosaBella Morton The Dance Company
Winner Rachel Quiner Hunterdon Hills Ballet
Winner Rebecca Stewart [N/A]
Runner-Up Isabella Caravello CC & Co. Dance Complex
Runner-Up Liliana De La Mata Savage Dance Company
Runner-Up Elena Donnelly PowerUp Dance Center
Runner-Up Emily Folsom Gainesville Dance Center
Runner-Up Taylor Fry Savage Dance Company
Runner-Up Emersyn Garvin Evolve Dance Complex
Runner-Up Morgan Harris Savage Dance Company
Runner-Up Elizabeth Hernly Denise Wall Dance Energy
Runner-Up Toryn Hester Denise Wall Dance Energy
Runner-Up Makenzie Hill Denise Wall Dance Energy
Runner-Up Gabrielle Hostler CC & Co. Dance Complex
Runner-Up Shay Kaminski Centre Dance
Runner-Up Riley Kauffman Centre Dance
Runner-Up Heather Lauchengco CC & Co. Dance Complex
Runner-Up Samiyah Norris Mid-Atlantic Center for the Performing Arts
Runner-Up Hannah Percoski Savage Dance Company
Runner-Up Rebecca Rincon The Teen Company NYC
Runner-Up Makenna Sageman Savage Dance Company
Runner-Up Emily Snyder Mid-Atlantic Center for the Performing Arts
Runner-Up Julea Thomas Denise Wall Dance Energy
Runner-Up Lacey Vore CC & Co. Dance Complex
Runner-Up Lindsey Weaver Centre Dance
Runner-Up Lyndon Wright CC & Co. Dance Complex
Runner-Up Makenna Wynia CC & Co. Dance Complex
Runner-Up Molly Yancy Gainesville Dance Center

Junior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Matthew Crittenden The Gallery Dance Collective
Winner Anthony Mattson J'adore Dance
Runner-Up William Sear Gainesville Dance Center
Runner-Up Shawn Taylor Savage Dance Company

Teen Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Hallie Green Denise Wall Dance Energy
Winner Sydni Manley Denise Wall Dance Energy
Winner Savannah Quiner Hunterdon Hills Ballet
Winner Sadie Grace Shelburne CC & Co. Dance Complex
Winner Vivian Shock CC & Co. Dance Complex
Runner-Up Gianna Armand Mid-Atlantic Center for the Performing Arts
Runner-Up Sydnee Bell Gainesville Dance Center
Runner-Up Katie Rose Bumbalo J'adore Dance
Runner-Up Emma Cook Denise Wall Dance Energy
Runner-Up Katelyn Costella Savage Dance Company
Runner-Up Jahnice Davis Denise Wall Dance Energy
Runner-Up Riley DeChellis CC & Co. Dance Complex
Runner-Up Jenna Durham CC & Co. Dance Complex
Runner-Up Courtney Green Gainesville Dance Center
Runner-Up Bethany Grzymala Harford Dance Center
Runner-Up Catherine Hancock Gainesville Dance Center
Runner-Up Emma Jaffe Dance Universe
Runner-Up Mackenzie Jarrett Savage Dance Company
Runner-Up Asia Johnson Denise Wall Dance Energy
Runner-Up Liv Klingler J'adore Dance
Runner-Up Madison Knapp Savage Dance Company
Runner-Up Nicole Konides Encore Performing Arts Center
Runner-Up Taylor Mitcham Savage Dance Company
Runner-Up Jessica Nagel CC & Co. Dance Complex
Runner-Up Jackie Palmer Project T Dance Company
Runner-Up Delia Park Project T Dance Company
Runner-Up Reagan Ramos Barton & Williams School of Dance, Ltd.
Runner-Up Molly Rathbun Denise Wall Dance Energy
Runner-Up Burkelle Reighard Denise Wall Dance Energy
Runner-Up Veanna Rodriguez Denise Wall Dance Energy
Runner-Up Paloma Santos Denise Wall Dance Energy
Runner-Up Alexis Savage Savage Dance Company
Runner-Up Isabella Torres Mid-Atlantic Center for the Performing Arts
Runner-Up Sophie Verrecchia Savage Dance Company
Runner-Up Isabella Voorhees Evolve Dance Complex
Runner-Up Tehya West Mid-Atlantic Center for the Performing Arts
Runner-Up Meghan Yancy Gainesville Dance Center

Teen Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Landen Glass CC & Co. Dance Complex
Runner-Up Gavin Baker PowerWorx Dance
Runner-Up Sawyer Fotheringham CC & Co. Dance Complex
Runner-Up Ryan Jaffe Dance Universe
Runner-Up Gabe Rhodes Mid-Atlantic Center for the Performing Arts

Senior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Maggie Adams Denise Wall Dance Energy
Winner Kendall Boston CC & Co. Dance Complex
Winner Nina Gumbs The Dance Collective
Winner Cameron Hegarty CC & Co. Dance Complex
Winner Morgan Higgins Denise Wall Dance Energy
Winner Rebecca Hitchins CC & Co. Dance Complex
Winner Cali Hollister Silhouette Dance Co
Winner Kelsey Kaufman Metropolitan School of the Arts
Winner Alexa Robertson CC & Co. Dance Complex
Winner Tamia Strickland Savage Dance Company
Winner Emma Wang Mid-Atlantic Center for the Performing Arts
Runner-Up Jordan Black Mid-Atlantic Center for the Performing Arts
Runner-Up Sydney Blair Denise Wall Dance Energy
Runner-Up Brianna Briggs CC & Co. Dance Complex
Runner-Up Alexi Broman UNCSA
Runner-Up Kennedy Byrd CC & Co. Dance Complex
Runner-Up Avery Campbell J'adore Dance
Runner-Up Abigail Curran Denise Wall Dance Energy
Runner-Up Morgan Davis J'adore Dance
Runner-Up Brandie Dejesus CC & Co. Dance Complex
Runner-Up Ella Foster Savage Dance Company
Runner-Up Karenna Glenn Savage Dance Company
Runner-Up Jordan Hayes Forest Dance Academy
Runner-Up Alena Landers Denise Wall Dance Energy
Runner-Up Briana Leuth CC & Co. Dance Complex
Runner-Up Mia Mauricio CC & Co. Dance Complex
Runner-Up Shelby Penenburgh Gainesville Dance Center
Runner-Up Jillian Pretsch CC & Co. Dance Complex
Runner-Up Haley Stone Savage Dance Company
Runner-Up Samantha Taylor CC & Co. Dance Complex
Runner-Up Peyton Wright CC & Co. Dance Complex

Senior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Michael Cherry Buffa's Dance Studio
Winner Anthony Kelly Denise Wall Dance Energy
Runner-Up Kyle Anders Savage Dance Company
Runner-Up Jacob Barker UNC School of the Arts
Runner-Up Jeffery Cottman Savage Dance Company
Runner-Up Kolin Everette PowerUp Dance Center
Runner-Up Jalen Stewart Savage Dance Company

StandOut in Tap

Placement Dancer Studio
Winner Christina Billman CC & Co. Dance Complex
Winner Kenedi Bray Denise Wall Dance Energy
Winner Keaton Canipe CC & Co. Dance Complex
Winner DeAnne Catterton Sherry's Dance Center
Winner Abigail Cochran Sherry's Dance Center
Winner Ava Croop Aspire Dance Academy
Winner Melina Dalton Denise Wall Dance Energy
Winner Claire Forbes J'adore Dance
Winner Morgan Fudale Norwalk Academy of Dance
Winner Jessica Hall Buffa's Dance Studio
Winner Taylor Hunt CC & Co. Dance Complex
Winner Rosie Ryan Kennel CC & Co. Dance Complex
Winner Alyssa Lekites Gainesville Dance Center
Winner Angelita Lind J'adore Dance
Winner Maddison Maurio CC & Co. Dance Complex
Winner J'Annah Peterson CC & Co. Dance Complex
Winner Hannah Pippin CC & Co. Dance Complex
Winner Danielle Shawver Savage Dance Company
Winner Christopher Shuffleton The Dance Academy of Loudoun
Winner Gretchen Stanicek CC & Co. Dance Complex
Winner Kayla Styll CC & Co. Dance Complex

StandOut in Jazz

Placement Dancer Studio
Winner Aniyah Alvelo Bfunk Dance Company
Winner Taylor Andrus Jessica's Dance Academy
Winner Miranda Blumanstock Dance Revelation
Winner Gwendolyn Bohn PowerUp Dance Center
Winner Alexa Boyles Valley Dance Theatre
Winner Kelsey Broas J'adore Dance
Winner Libby Brooks CC & Co. Dance Complex
Winner Jenna Brugler Centre Dance
Winner Ginny Burt Denise Wall Dance Energy
Winner Miahnna Catlett Savage Dance Company
Winner Kylie Chamberlain Savage Dance Company
Winner Rachel Chung Barton & Williams School of Dance, Ltd.
Winner Holly Clark Forest Dance Academy
Winner Jordan Coaxum Angela Bates Dance Academy
Winner Emily Cohn PowerWorx Dance
Winner Lawson Colgate J'adore Dance
Winner Angelina Coppa The Dance Academy of Loudoun
Winner Ashley Curfman Gainesville Dance Center
Winner Taylor Danehower Angela Bates Dance Academy
Winner Dominique Delgiorno Angela Bates Dance Academy
Winner Lincoln DeNigris En Pointe Studio
Winner Gabriella Falbo Stars Dance Center
Winner Alexa Faupel Savage Dance Company
Winner Mariah Fernandez Denise Wall Dance Energy
Winner Kylie Foster [N/A]
Winner Brooklyn Foster [N/A]
Winner CC Fotheringham CC & Co. Dance Complex
Winner Greta Gala Angela Bates Dance Academy
Winner Camryn Goad Denise Wall Dance Energy
Winner Jackie Habeeb Savage Dance Company
Winner Grace Harwell Denise Wall Dance Energy
Winner Caroline Herbert Forest Dance Academy
Winner Natalie Hoffman PowerUp Dance Center
Winner Julianna Holland CC & Co. Dance Complex
Winner Carly Hope Angela Bates Dance Academy
Winner Grace Hormell D&K's Studio of Dance
Winner Chloe Hunt Savage Dance Company
Winner Emma Ingalsbe Barton & Williams School of Dance, Ltd.
Winner Alanis Ingraham Forest Dance Academy
Winner Mia Kaplan CC & Co. Dance Complex
Winner Ava Kaufman Denise Wall Dance Energy
Winner Kassidy Lambert Angela Bates Dance Academy
Winner Grace Lee Gainesville Dance Center
Winner Julia Lemick Savage Dance Company
Winner Kyelar Lemons CC & Co. Dance Complex
Winner Laila Lewis Denise Wall Dance Energy
Winner Blair Martin Gainesville Dance Center
Winner Blake Martin Gainesville Dance Center
Winner Jayla Matthews Savage Dance Company
Winner Ella McGovern Main Line Dance Company
Winner Hannah Panzer Savage Dance Company
Winner Sara Philiposian Angela Bates Dance Academy
Winner Aynslee Phillips Forest Dance Academy
Winner Emma Pryor Dance Revelation
Winner Lexi Raynor PowerUp Dance Center
Winner Sydney Rusin J'adore Dance
Winner Emily Sergio Broadway Dance Center - AIM Company
Winner Kamryn Seymour CC & Co. Dance Complex
Winner Madelinn Small Savage Dance Company
Winner Cailey Solano PowerUp Dance Center
Winner Abigail Stinnett J'adore Dance
Winner Francesca Tantillo En Pointe Studio
Winner Emilie Tedeschi Savage Dance Company
Winner Hunter Thomas Forest Dance Academy
Winner Lauren Vaughn J'adore Dance
Winner Madison Weinstock Angela Bates Dance Academy
Winner Mariella Whidden Badd Company Dance Studio
Winner Lauren Wilder CC & Co. Dance Complex
Winner Gracie Wills Barton & Williams School of Dance, Ltd.
Winner Jennifer Zicha Savage Dance Company

StandOut in Ballet

Placement Dancer Studio
Winner Julie Beal Denise Wall Dance Energy
Winner Chloe Castro Polaris Dance Institute
Winner Isabella Clemente Gainesville Dance Center
Winner Catie Collins PowerWorx Dance
Winner Annabel Dracoulis J'adore Dance
Winner Amaya Dressler Savage Dance Company
Winner Charlotte Elliott Gainesville Dance Center
Winner Jillian Haddon D&K's Studio of Dance
Winner Morgan Joines CC & Co. Dance Complex
Winner Kate Kilgariff PowerWorx Dance
Winner Chloe Lee Gainesville Dance Center
Winner Britlin Linkowitz J'adore Dance
Winner Mia Muntu Chris Collins Dance Studio
Winner Sydney Pasceri Stars Dance Center
Winner Catherine Quidas Chris Collins Dance Studio
Winner McKenzie Riddle Gainesville Dance Center
Winner Emily Roinnel J'adore Dance
Winner Madison Sear Gainesville Dance Center
Winner Kayla Stanley PowerUp Dance Center
Winner Eliana Suhol Gainesville Dance Center
Winner Ashlyn Works Twinkle Toes Performing Arts Company

StandOut in Hip-Hop

Placement Dancer Studio
Winner Madi Andresen Project T Dance Company
Winner Brianna Archibald Savage Dance Company
Winner Krisztina Chon Virtuous Dance Center
Winner Leah Esemuede Savage Dance Company
Winner Julia Forrest Stars Dance Center
Winner Zahra Gill Savage Dance Company
Winner Julie Holiday J'adore Dance
Winner Isabella Johnson Gainesville Dance Center
Winner Isabella Kenoyer CC & Co. Dance Complex
Winner Ariel Kraje Forest Dance Academy
Winner Olivia Lee Gainesville Dance Center
Winner Mariella McKaige Main Line Dance Company
Winner Skyler Mundahl CC & Co. Dance Complex
Winner Penelope Norwood J'adore Dance
Winner Peyton Thomas Denise Wall Dance Energy
Winner Addison Tibbs Forest Dance Academy
Winner Daj'zha Tucker Savage Dance Company
Winner Angel Walton Gainesville Dance Center

StandOut in Ballroom

Placement Dancer Studio
Winner Makenzie Bartlow D&K's Studio of Dance
Winner Maura Bohn PowerUp Dance Center
Winner Lexi Champion Gainesville Dance Center
Winner Ava Cunningham Vibe Performing Arts
Winner Mia Halbert Badd Company Dance Studio
Winner Reese Kennedy Forest Dance Academy
Winner Julia Miller Centre Dance
Winner Sabrina Miller Dance Revelation
Winner Claire Ramsey Gainesville Dance Center
Winner Amelia Rater Centre Dance
Winner Ann Lindsey Williams CC & Co. Dance Complex
Winner Mackenzie Worden CC & Co. Dance Complex

Die Hard Dancer

Placement Dancer Faculty Studio
Winner Sadie Cornell Martha Nichols CC & Co. Dance Complex
Winner Madison Evans Chantel Aguirre PowerUp Dance Center
Winner Sierra Hester Tucker Barkley Forest Dance Academy
Winner Emma Larimore Ray Leeper Savage Dance Company
Winner Finn Leichner Ashly Costa Valley Dance Theatre
Winner Brendan Meriweather Jason Parsons Gainesville Dance Center
Winner Bella Paulson Dana Foglia J'adore Dance
Winner Hannah Ranberger Travis Wall Barton & Williams School of Dance, Ltd.
Winner Mia Savage Mark Meismer Savage Dance Company
Winner Kristin Skelley Stacey Tookey The Dance Academy of Loudoun
Winner Isabella Torelli Anthony Morigerato CC & Co. Dance Complex
Winner Kendall Trader Lindsay Leuschner PowerUp Dance Center