Phoenix Results

Phoenix Info

Studio Pick

Studio Routine
Dance Motionz Turnt Up
Dance Republic RMC
Michelle Latimer Dance Academy It's Been So Long
Club Dance Studio This Is My Hair
Dance Connection 2 Nostalgia
Westside Dance Project Silent City
CanDance Studios Zeus
Artistic Motion Dance Underflow

Best NU Group (Nubies)

Studio Routine
Club Dance Studio Because Of You
Dance Connection 2 Easy Street
Dance Republic You Are My Sunshine

Best NU Group (Mini)

Studio Routine
Club Dance Studio Panic
Larkin Dance Studio Pedestal
Dance Connection 2 Heartbeat Away
Dance Republic Black Betty
Artistic Motion Dance Red Arrows

Best NU Group (Junior)

Studio Routine
Larkin Dance Studio Purpose
Club Dance Studio Fountain of Youth
Westside Dance Project Like a Breath
Dance Connection 2 Kings of New York
Michelle Latimer Dance Academy Coming Up for Air

Best NU Group (Teen)

Studio Routine
Club Dance Studio This Is My Hair
Westside Dance Project Silent City
Danceology Glass House
Dance Republic RMC
CanDance Studios Zeus
Michelle Latimer Dance Academy Enough is Enough
Dance Connection 2 Nostalgia

Best NU Group (Senior)

Studio Routine
Westside Dance Project Little Steps
Michelle Latimer Dance Academy Under Currents Weight
Club Dance Studio Human
Dance Connection 2 Heros

nubie • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Born to Entertain  (Lexi Diaz)  Club Dance Studio
2nd I Enjoy Being a Girl  (Kendyl Miller )  Dye'n 2 Dance
2nd The Will  (Alexis Alvarez)  Seraphim Dance Academy
3rd My Boyfriend's Back  (Jade Polston)  Dance Republic
3rd Like to Fuss  (Tatum Bird)  Dye'n 2 Dance
4th I Know I Look Good  (Bella Dyer)  Intense Dancer's Project
5th East  (ZoLei Walker)  Dye'n 2 Dance
5th Different Beat  (Sylvia Johnson)  Dance Motionz
6th That's What I Like  (Grace Millsaps)  Dance Republic
7th Baby June  (Savanah Proctor)  On Stage Dance Academy

nubie • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st You've Got A Friend Dance Motionz

nubie • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Because Of You Club Dance Studio
2nd The Big Dollhouse Dance Republic
3rd Lose Control Dance Motionz

nubie • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Easy Street Dance Connection 2
2nd Proud Mary Dance Republic

nubie • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Clap Snap Dance Connection 2
1st Eye of the Tiger Dance Connection 2

nubie • production

Place Routine/Dancer Studio
1st You Are My Sunshine Dance Republic

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Breathe  (Elliana Walmsley)  Master Ballet Academy
2nd Elegy  (Harlow Ganz)  Summit Dance Shoppe
3rd Freezing Point  (Ali Ogle)  Larkin Dance Studio
3rd A Beginning  (Maliah Howard)  Michelle Latimer Dance Academy
4th Painted Dream  (Brooklynn Jones)  Club Dance Studio
5th Storm  (Makaia Roux)  Danceology
5th Things That Remain  (Audrey Donnelly)  Danceology
5th Displaced  (Kayla Harrison)  Danceology
6th Foggy  (Noelle Bjork)  Larkin Dance Studio
6th Never Alone  (Josie Lutz)  Larkin Dance Studio
7th Serenity  (Keira Redpath)  Larkin Dance Studio
7th Arch Angel  (Rachel Loiselle)  Club Dance Studio
8th Ivy  (Gracyn French)  Project 21
8th Dreaming  (Olivia Shelton)  Larkin Dance Studio
9th Captive  (Kyla Robinson)  Club Dance Studio
10th Roxie  (Ava Cerni)  Dance Connection 2
10th Eye on the Prize  (Eleda Dickenson)  Dance Connection 2
10th Renegade  (Eva Oberholtzer)  Dance Connection
10th Rhthym Nation  (Aaliyah Dixon)  Summit Dance Shoppe
10th All That Jazz  (Arden Lujan)  Dance Connection

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Skin and Bones Club Dance Studio
2nd An Illusion Larkin Dance Studio
3rd One Night Only Dance Connection

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Panic Club Dance Studio
2nd Pedestal Larkin Dance Studio
3rd As You Are Club Dance Studio

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Walk For Me Club Dance Studio
2nd Lonely Club Dance Studio
3rd Tear It Up Club Dance Studio

mini • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Low Club Dance Studio
2nd Heartbeat Away Dance Connection 2
3rd My Boyfriend's Back Club Dance Studio

mini • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Black Betty Dance Republic

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Loss of Self  (Hailey Meyers)  Danceology
1st Truth  (Addison Leitch)  Westside Dance Project
2nd Through My View  (Lola Iglesias)  Michelle Latimer Dance Academy
2nd The Very Soul of Your Darling  (Alexis Adair )  Club Dance Studio
3rd Torn  (Courtney Chiu)  Studio Fusion
4th Fading Away from the Surface  (Mallory Barnhart)  Michelle Latimer Dance Academy
5th Escape  (Ava Wagner)  Larkin Dance Studio
5th Under the Moon  (Aimee Cho)  Westside Dance Project
5th Caves  (Kiarra Waidelich)  The Rock Center For Dance
5th Mr.Monotoney  (Brooklin Cooley )  Club Dance Studio
6th No Diggity  (Gianna Mojonnier)  Danceology
7th Drift  (Erin Park)  Westside Dance Project
7th Limitless  (Isabella Jarvis)  Larkin Dance Studio
7th Silence  (Samantha Aulicino)  Dance Connection
8th Painting Grey's  (Anthony Curley)  CanDance Studios
8th Otriad  (Sabine Nehls)  The Rock Center For Dance
9th We Too Shall Rest  (Vanessa Valenzuela)  Club Dance Studio
9th Written On The Sky  (Maya Howard)  Michelle Latimer Dance Academy
9th Forever  (Maria Neely)  Larkin Dance Studio
9th Overwhelms  (Katy Mcilwaine)  Westside Dance Project
10th Promises  (Elliana Mannella)  Summit Dance Shoppe

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Can't Find the Words The Rock Center For Dance
2nd From Within Larkin Dance Studio
3rd (N)ever Alone Dye'n 2 Dance
3rd Do You Feel Real CanDance Studios

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Fountain of Youth Club Dance Studio
2nd Like a Breath Westside Dance Project
3rd Kings of New York Dance Connection 2

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Purpose Larkin Dance Studio
2nd I Will Love You Club Dance Studio
3rd Owners of Nothing Dance Connection 2

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st My Hood Club Dance Studio
2nd The Beat Dance Connection 2
3rd The Ending Dance Republic
3rd If You're Out There Michelle Latimer Dance Academy

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Black Lake  (Ellie Wagner)  Larkin Dance Studio
2nd Pause & Listen  (Tate McRae)  YYC Dance Project
2nd Spare Thought  (Zack Sommer)  Danceology
3rd Go All The Way  (Anna Miller)  Grand Rapids Ballet School
3rd Nebulous  (Sophia Frilot)  Westside Dance Project
3rd Intro  (Jaycee Wilkins)  Club Dance Studio
3rd Ne Me Quitte Pas  (Brooke Judge)  Club Dance Studio
4th Down  (Ava Brooks)  Danceology
4th All Directions  (Stella Morganstern)  Dance Connection
4th Sinking  (Jenna Golucci)  Dance Connection
5th Repair  (Emma York)  Danceology
5th Ecolocation  (Bennet EspindaBanick)  Larkin Dance Studio
5th Outside Self  (Madalin Autry)  Michelle Latimer Dance Academy
6th Becoming  (Michelle Siemienowski)  Danceology
6th Soft Season  (Madison Taylor)  The Project at HTX
6th Numb  (Jenna Valenzuela)  Club Dance Studio
7th The Giving  (Keely Meyers)  Westside Dance Project
7th Breathe into Me  (Mia Maxwell)  Michelle Latimer Dance Academy
7th How Come You Won't Call Me  (Alexander Shulman)  Danceology
7th I'll Fade Behind  (Jade Bucci)  Danceology
8th Unsteady Grounds  (Maycee Budge)  Michelle Latimer Dance Academy
8th Cold Stares  (Maddie Martineau)  CanDance Studios
8th Strange Fruit  (Summer Vu)  Artistic Motion Dance
8th Demons  (Easton Magliarditi)  The Rock Center For Dance
8th Human Touch  (Maris LaPointe)  Larkin Dance Studio
9th Destruction  (Reyna Pine)  Danceology
9th Solace  (Alexis Weldner)  Danceology
9th Exhale  (Carlee Schield)  Club Dance Studio
10th This Little Light of Mine  (William Okajima)  Westside Dance Project

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Take My Leave Dance Connection
2nd Upon Reflection Michelle Latimer Dance Academy
3rd Mirror Larkin Dance Studio

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Mirrors Club Dance Studio
2nd Glass House Danceology
3rd Sever the Bond Westside Dance Project

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st This Is My Hair Club Dance Studio
2nd What's Your Fantasy Club Dance Studio
3rd Zeus CanDance Studios

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Silent City Westside Dance Project
2nd Icey Club Dance Studio
3rd All Over Me Club Dance Studio
3rd Birth of the Blues Westside Dance Project

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st RMC Dance Republic
2nd Came Here For Love Michelle Latimer Dance Academy
3rd Bailar Dance Connection 2

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Unfolded Like a Body  (Bella Allen)  Westside Dance Project
2nd Secret  (Lucy Vallely)  Westside Dance Project
2nd For All We Know  (Shelby Patterson)  Westside Dance Project
2nd Departure  (Macy Smith)  Westside Dance Project
3rd Light Blooms Into Hollow Space  (Scott Autry)  Michelle Latimer Dance Academy
3rd Take All of Me  (Chloe Enriquez)  Westside Dance Project
4th Speak Memory  (Lauren Shaw)  West Coast School of The Arts
5th She Doesn't Mourn Her Loss  (Cyrie Topete)  Dance Connection
6th The Last Day  (Madison Tanguay)  Westside Dance Project
7th Catharsis  (Tayler McGuire)  Michelle Latimer Dance Academy
8th Wandering in Aheym  (Aaliyah Zolina)  Westside Dance Project
9th Haze  (Naoki Yogi)  Westside Dance Project
10th Descend from Now  (Bethany Violett)  Michelle Latimer Dance Academy

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Duo Westside Dance Project
2nd Module Westside Dance Project
3rd Pockets of Light Westside Dance Project

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Poem (part B) Westside Dance Project
2nd Under Currents Weight Michelle Latimer Dance Academy
2nd You Are A Memory Michelle Latimer Dance Academy
3rd Human Club Dance Studio
3rd Fictional Machine Westside Dance Project

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Little Steps Westside Dance Project
2nd She's So Cold Michelle Latimer Dance Academy
3rd Numb Club Dance Studio

senior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Hush Now Dance Connection 2

senior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Heros Dance Connection 2

open • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st B-boy David  (David Vargas )  Sparrow Dance Productions LLC

nubie • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Lose Control Dance Motionz

nubie • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Eye of the Tiger Dance Connection 2

nubie • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st You Are My Sunshine Dance Republic

nubie • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Easy Street Dance Connection 2

nubie • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Clap Snap Dance Connection 2

mini • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Seguidilla Artistic Motion Dance

mini • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Panic Club Dance Studio

mini • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Low Club Dance Studio

mini • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Walk For Me Club Dance Studio

mini • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Heartbeat Away Dance Connection 2

mini • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Aye Carumba Club Dance Studio

mini • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st That Thang Dance Connection 2

mini • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Love Me Right Artistic Motion Dance

junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Purpose Larkin Dance Studio

junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st My Hood Club Dance Studio

junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Gold Michelle Latimer Dance Academy

junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st I Will Love You Club Dance Studio

junior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Kings of New York Dance Connection 2

junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st The Beat Dance Connection 2

junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Me Plus You Artistic Motion Dance

teen • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st La Bayadere Artistic Motion Dance

teen • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Silent City Westside Dance Project

teen • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Icey Club Dance Studio

teen • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st What's Your Fantasy Club Dance Studio

teen • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Natural Woman Artistic Motion Dance

teen • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Birth of the Blues Westside Dance Project

teen • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st This Is My Hair Club Dance Studio

teen • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st We Those Chicks Artistic Motion Dance

senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Little Steps Westside Dance Project

senior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Go Off Dance Connection 2

senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st She's So Cold Michelle Latimer Dance Academy

senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st You Are A Memory Michelle Latimer Dance Academy

senior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Human Club Dance Studio

Mini Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Anessa Fang Dance Connection
Winner Brooklynn Jones Club Dance Studio
Winner Keira Redpath Larkin Dance Studio
Winner Bella Sor Club Dance Studio
Runner-Up Chloe Bailey Dance Connection 2
Runner-Up Brooklyn Bell Dance Republic
Runner-Up Lena Brown Dance Republic
Runner-Up Taylor Catalfio Dance Connection
Runner-Up Isabella Child Dance Republic
Runner-Up Adrianna Crawford Larkin Dance Studio
Runner-Up Isabella Crawford Larkin Dance Studio
Runner-Up Aaliyah Dixon Summit Dance Shoppe
Runner-Up Ellie Duffin Dance Connection 2
Runner-Up Lili Evans Artistic Motion Dance
Runner-Up Gracyn French Project 21
Runner-Up Breeyn Goodman Club Dance Studio
Runner-Up Makenzie Gutierrez Dance Connection 2
Runner-Up Taylor Harrison Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Addison Jones Club Dance Studio
Runner-Up Shea Kaplan Dance Republic
Runner-Up Brooklynn Lane Dance Republic
Runner-Up Colbie Lott Dance Force 1
Runner-Up Daphne Mar Artistic Motion Dance
Runner-Up Kaitlyn Markham Bricks Studio
Runner-Up Makayla Miller Dance Republic
Runner-Up Eva Oberholtzer Dance Connection
Runner-Up Mckenzie Robinson Club Dance Studio
Runner-Up Kyla Robinson Club Dance Studio
Runner-Up Makaia Roux Danceology
Runner-Up Ellie Smith Club Dance Studio
Runner-Up Kali Strauss Dance Republic
Runner-Up Ellie Tollefson Club Dance Studio
Runner-Up Iris Yuan Danceology

Mini Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Preston Fisher Tucson Dance Academy
Runner-Up Keegan Murrieta Dance Connection 2
Runner-Up Zach Van Zee Dance Connection 2

Junior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Dyllan Blackburn Project 21
Winner Aimee Cho Westside Dance Project
Winner Remy Cummings-John Dance Connection 2
Winner Addison Leitch Westside Dance Project
Winner Arie Russell Club Dance Studio
Runner-Up Daniela Aguirre Dance Connection 2
Runner-Up Lulu Arterburn Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Samantha Aulicino Dance Connection
Runner-Up Madison Beerer Project 21
Runner-Up Chloe Berglind Dance Connection
Runner-Up Emmerson Boynton Pave School of the Arts
Runner-Up Ellee Caldwell Dance Republic
Runner-Up Courtney Chiu Studio Fusion
Runner-Up Lauren Cott Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Jayden Diaz Club Dance Studio
Runner-Up Hailee Ferrin Dance Republic
Runner-Up Vanessa Francis Dance Connection 2
Runner-Up Malia Gardner Project 21
Runner-Up Hallee Goates CanDance Studios
Runner-Up Madison Greene Take Five Dance Academy
Runner-Up Addison Hart Club Dance Studio
Runner-Up Lia Hinze Dance Connection 2
Runner-Up Samantha Holck Dance Connection 2
Runner-Up Savannah Katz Dance Connection
Runner-Up Paige Kracht Club Dance Studio
Runner-Up Mia Larkin Dance Connection 2
Runner-Up Mercedes Lorentz Larkin Dance Studio
Runner-Up Katy Mcilwaine Westside Dance Project
Runner-Up Grier McNab Dance Republic
Runner-Up Gianna Mojonnier Danceology
Runner-Up Shea O'Malley Artistic Motion Dance
Runner-Up Erin Park Westside Dance Project
Runner-Up Landrie Peterson Club Dance Studio
Runner-Up Macie Petrof Dance Republic
Runner-Up Sierra Shipman Dance Republic
Runner-Up Chloe Slone Club Dance Studio
Runner-Up Ella Stipp Dance Connection
Runner-Up Yasmin Urbina Dance Connection 2
Runner-Up Vanessa Valenzuela Club Dance Studio
Runner-Up Isabella Wade Dance Connection
Runner-Up Isabella Wood Dance Connection 2

Junior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Cameron Cavendish Dance Connection
Winner Devin Mar Artistic Motion Dance
Winner Marcus Taylor The Company
Winner Isaiah Villegas Dance Connection 2

Teen Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Emily Lim Danceology
Winner Jasmine Robinson Club Dance Studio
Winner Bella Stark Artistic Motion Dance
Winner Paulina Villanueva Larkin Dance Studio
Winner Summer Vu Artistic Motion Dance
Runner-Up Katie Bagby Dance Republic
Runner-Up Charlotte Baxter Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Taryn Bee Club Dance Studio
Runner-Up Mary Joy Bell Club Dance Studio
Runner-Up Mykkah Berg Dye'n 2 Dance
Runner-Up Ahna Bonnette Dance Connection
Runner-Up Ava Brooks Danceology
Runner-Up Amie Cai Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Isabella Deserto Dance Connection
Runner-Up McKenna Dickson Club Dance Studio
Runner-Up Jourdyn Dinbokowitz Take Five Dance Academy
Runner-Up Aubrey Feuerstein Club Dance Studio
Runner-Up Tatum Gooch Dance Connection 2
Runner-Up Kathryn Gooch Artistic Motion Dance
Runner-Up Marley Heath Club Dance Studio
Runner-Up Chevelle Heller Club Dance Studio
Runner-Up Hailey Jimenez Club Dance Studio
Runner-Up McKenna Johnson Artistic Motion Dance
Runner-Up Gabby Keeler Dance Connection
Runner-Up Kendall Lewis Larkin Dance Studio
Runner-Up Lainey Lugo Dance Connection
Runner-Up Valentina Marcano Take Five Dance Academy
Runner-Up Keely Meyers Westside Dance Project
Runner-Up Anna Miller Grand Rapids Ballet School
Runner-Up Stella Morganstern Dance Connection
Runner-Up Anya Nichols Studio 21 Dance
Runner-Up Aimee Paredes Tempe Dance Academy
Runner-Up Anna Pelino Dance Connection
Runner-Up Mariah Porter Club Dance Studio
Runner-Up Jazlyn Robinson Club Dance Studio
Runner-Up Tatiana Savedra Club Dance Studio
Runner-Up Carlee Schield Club Dance Studio
Runner-Up Madeleine Tahl Danceology
Runner-Up Kaya Walsh Club Dance Studio
Runner-Up Cameron Weinstein Yorba Linda Academy of Ballet
Runner-Up Alexis Weldner Danceology
Runner-Up Angelina Wood Take Five Dance Academy
Runner-Up Sophie Woodburne Royal Dance Works
Runner-Up Keila Yamada Artistic Motion Dance

Teen Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner William Okajima Westside Dance Project
Runner-Up Sam Kurtz Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Teddy Mielke Dance Connection 2
Runner-Up Jarod Smith Pave School of The Arts

Senior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Bella Allen Westside Dance Project
Winner Taylor Benson Evoke Dance Movement
Winner Alli Burgess Michelle Latimer Dance Academy
Winner Madison Tanguay Westside Dance Project
Winner Cyrie Topete Dance Connection
Winner Madeline Wood Club Dance Studio
Runner-Up Desiree Berry Dance Connection 2
Runner-Up Jordyn Blackburn Project 21
Runner-Up Isabelle Boyer Club Dance Studio
Runner-Up Makayla Casillas Dance Connection 2
Runner-Up Lexee Crandall Club Dance Studio
Runner-Up Madeline Daigle Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Nicole Golucci Dance Connection
Runner-Up Marley Gorman Club Dance Studio
Runner-Up Brinley Harris Club Dance Studio
Runner-Up Cassy Ingersol Dance Republic
Runner-Up Taylor Johnson Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Kayli Johnston Dance Connection 2
Runner-Up Taylin Knowles Artistic Motion Dance
Runner-Up Sky Pasqual Danceology
Runner-Up Sarah Reasons Club Dance Studio
Runner-Up Hallie Reggio Dance Connection 2
Runner-Up Scout Rines Club Dance Studio
Runner-Up Segren Rollin Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Alli Serpa Dance Connection 2
Runner-Up Taylor Sevenants Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Ariel Vidrio Westside Dance Project
Runner-Up Jessalyn Ward Westside Dance Project
Runner-Up Tatum Wickstrom Club Dance Studio
Runner-Up Naoki Yogi Westside Dance Project

Senior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Marcus Sarjeant Westside Dance Project
Winner Zachary Snead Evoke Dance Movement

StandOut in Tap

Placement Dancer Studio
Winner Hailey Boggs On Stage Dance Academy
Winner Mckenna Bonhote Gotta Dance Company
Winner Cary Casler Take Five Dance Academy
Winner Abbi Francis Danceology
Winner Abby Green Artistic Motion Dance
Winner Emily Hickey Dance Republic
Winner Veronica Lazar Artistic Motion Dance
Winner Jenna Loggins Dance Republic
Winner Sophie Marlier Dance Republic
Winner Zion Mendoza Bambaataa
Winner Saydee Phothivongsa Dance Motionz
Winner Olivia Rukas Prima Dance Arizona
Winner Karis Serra Artistic Motion Dance
Winner Grace Shelton Michaela's Dance Magic
Winner Breckynn Sparks Dance Connection 2
Winner Lucy Steele Artistic Motion Dance

StandOut in Jazz

Placement Dancer Studio
Winner Izabella Baez Club Dance Studio
Winner Brynlee Baker Dance Republic
Winner Tyler Baldenegro Artistic Motion Dance
Winner Madyson Barney Club Dance Studio
Winner Isabella Beasley Club Dance Studio
Winner Reese Behrens Michaela's Dance Magic
Winner Alyssa Blanks Bricks Studio
Winner Mia Browne Dance Republic
Winner Sophia Cardinal Prima Dance Arizona
Winner Allison Chafey Dance Connection 2
Winner Julia Chavez CanDance Studios
Winner Ava Check Club Dance Studio
Winner Crystalyn Chesko CanDance Studios
Winner Jessica Clark Dance Motionz
Winner Isabella Corella Dance Connection 2
Winner Xariah Coscarart CanDance Studios
Winner Ally Couch Dance Republic
Winner Emily Crawford Royal Dance Works
Winner Allison Cusimano Gotta Dance Company
Winner Bella Dimopoulos Project 21
Winner Vanessa Dixon Take Five Dance Academy
Winner Aubrey Ewing Dance Motionz
Winner Bella Fernandez Club Dance Studio
Winner Elizabeth Gardner Artistic Motion Dance
Winner Samantha Garland Dance Connection 2
Winner Madison Gebing Dance Republic
Winner Kendal Gooch Dance Connection 2
Winner Kanon Greer Club Dance Studio
Winner Gracie Gutierrez Dance Connection 2
Winner Berkeley Haak Club Dance Studio
Winner Laynee Hahn Club Dance Studio
Winner Emma Harris Club Dance Studio
Winner Nyla Hemsley Club Dance Studio
Winner Kinsey Hennessy Dance Motionz
Winner Payton Herrera Dance Republic
Winner Hadley Johnston Michelle Latimer Dance Academy
Winner Tatum Kahler Dance Connection 2
Winner Kate Kardasz Dance Connection 2
Winner Ashlyn Kastelic Prima Dance Arizona
Winner Taylor Knab Club Dance Studio
Winner Brekyn Knowles Artistic Motion Dance
Winner Madison Lash Artistic Motion Dance
Winner Avery Lee Dance Connection 2
Winner Sierra Leek Gotta Dance
Winner Arden Lujan Dance Connection
Winner Bella Madrigal Dance Republic
Winner Kylie McArthur Dance Republic
Winner Audi Miller Artistic Motion Dance
Winner Abigail Mitchell Artistic Motion Dance
Winner Camryn Murphy Dance Connection
Winner Breanne Ng Club Dance Studio
Winner Hannah Olson Artistic Motion Dance
Winner Alexis Olson Dance Republic
Winner Milan Padula Dance Connection 2
Winner Maci Palumbo Dance Republic
Winner Macy Paquin Club Dance Studio
Winner Olivia Picazo Take Five Dance Academy
Winner Campbell Pieratt Dance Republic
Winner Reyna Pine Danceology
Winner Abigail Reed Michelle Latimer Dance Academy
Winner Shaneen Reed Cheryl Ovard's School of Dance
Winner Alexis Robertson Club Dance Studio
Winner RheAnna Rosciszewski Dance Connection 2
Winner Sara Sanguigni Dance Connection 2
Winner Abbey Schmidt Michelle Latimer Dance Academy
Winner Clarissa Serra Artistic Motion Dance
Winner Xana Serra Artistic Motion Dance
Winner Aubrey Singleton Michaela's Dance Magic
Winner London Skiba Club Dance Studio
Winner Olivia Spartz Dance Motionz
Winner Jordynn Stephens Dance Connection 2
Winner Madison Stoffey Take Five Dance Academy
Winner Lindsey Surprenant CanDance Studios
Winner Ava Swedler Gotta Dance Company
Winner Rylie Teeter Take Five Dance Academy
Winner Jenna Tegge Dance Connection 2
Winner Lauryn Tepezano Club Dance Studio
Winner Noemi Vidal Dance Connection 2
Winner Ivy Vitaro Dance Connection
Winner ZoLei Walker Dye'n 2 Dance
Winner Reagan Webb Dance Connection
Winner Jordan Welch Danceology
Winner Grace Woodford Dance Connection 2
Winner Ava Young Artistic Motion Dance
Winner Alexa Zakaras Club Dance Studio

StandOut in Ballet

Placement Dancer Studio
Winner Calista Andaya Dance Republic
Winner Annalysse Bacon Prima Dance Arizona
Winner Isabelle Barnett Club Dance Studio
Winner Sophia Benyamin Club Dance Studio
Winner Lexi Blawat Dance Republic
Winner Liesl Brauch Michelle Latimer Dance Academy
Winner Chloe Canon Michelle Latimer Dance Academy
Winner Elsie Check Club Dance Studio
Winner Julia Cherrington Dance Connection
Winner Ava Dodson CanDance Studios
Winner Kate Donnelly Danceology
Winner Molly Dubin Artistic Motion Dance
Winner Addison Fay Dance Connection 2
Winner Alex Gelder Club Dance Studio
Winner Reagan Goodman Club Dance Studio
Winner Marlee Grako Club Dance Studio
Winner Marriana Hedger Club Dance Studio
Winner Dylan Johnston Sweatshop
Winner Lucinda Kiernan Tucson Dance Academy
Winner Rachel Loiselle Club Dance Studio
Winner Preslee Lund Club Dance Studio
Winner Natalie Mack Artistic Motion Dance
Winner Icesiis Magana [N/A]
Winner Jordan Nantz Dance Connection 2
Winner Keili Oxley Dance Connection 2
Winner Sophia Padley Take Five Dance Academy
Winner Mayci Pollman Dance Republic
Winner Kylie Propps Club Dance Studio
Winner Kaylinn Rees Balletto's Dance Company
Winner Madeline Schmitt Dance Connection 2
Winner Olivia Singer Dance Connection
Winner Emma Standifird Michelle Latimer Dance Academy
Winner Jordan Stein Dance Connection 2
Winner Brinley Teare Dance Republic
Winner Natasha Tollett Club Dance Studio
Winner Lily Whitlark Artistic Motion Dance
Winner Cayle Zic Prima Dance Arizona

StandOut in Hip-Hop

Placement Dancer Studio
Winner Alexandra Adams Dance Connection 2
Winner Bella Calles Club Dance Studio
Winner Jordyn Chhay CanDance Studios
Winner Cohen Clare Dance Republic
Winner Kenzie Cole Artistic Motion Dance
Winner Eleda Dickenson Dance Connection 2
Winner Journey Dye Dye'n 2 Dance
Winner Hillary Estreicher Westside Dance Project
Winner Chyler Hamblin Dance Republic
Winner Addison Han Michaela's Dance Magic
Winner Aften Harris Club Dance Studio
Winner Riley Knab Club Dance Studio
Winner Alaina Larson Larkin Dance Studio
Winner Makenzie Lockhart Dance Connection 2
Winner Addison Lugo Dance Connection
Winner Maddie Martineau CanDance Studios
Winner Ava McCoy Dance Republic
Winner Maria Neely Larkin Dance Studio
Winner Tatum Pile Dance Republic
Winner Maddie Pivonka CanDance Studios
Winner Charley Rude L.A. Dance
Winner Grace Skiba Club Dance Studio
Winner Daphne Stokes KBM Talent
Winner Blake Tischler Club Dance Studio
Winner Olivia Trahan Dance Republic
Winner Layna Walker Dance Connection 2
Winner Sofia Wallen Michaela's Dance Magic

StandOut in Ballroom

Placement Dancer Studio
Winner Harper Bahnerth Prima Dance Arizona
Winner Meaghan Banville Michelle Latimer Dance Academy
Winner Lauryn Brandt Dance Connection 2
Winner Savannah Brimhall Dance Republic
Winner Audrey Chiles Dance Republic
Winner Audrey Donnelly Danceology
Winner Lela Dye Dye'n 2 Dance
Winner Emma Enriquez Artistic Motion Dance
Winner Kendall Jundt Danceology
Winner Reghan Lanning CanDance Studios
Winner Madison Levato-Demar Club Dance Studio
Winner Abrielle Maceira CanDance Studios
Winner Tatum McDonald Dance Connection 2
Winner Simone Moody Dance Connection 2
Winner Allie Scrimpshire Dance Connection 2
Winner Makena Sy Dance Connection 2
Winner Madison Wahlberg Club Dance Studio

Die Hard Dancer

Placement Dancer Faculty Studio
Winner Kelleya Alderete Stacey Tookey Club Dance Studio
Winner Olivia Bell Tucker Barkley Club Dance Studio
Winner Savannah Boyle Ray Leeper Artistic Motion Dance
Winner Danielle Brown Ashly Costa Intense Dancers Project
Winner Makena Covington Travis Wall Club Dance Studio
Winner Bella Crutchley Martha Nichols Dance Connection
Winner Ava Goodman Phil Wright Club Dance Studio
Winner Taylor Morrison Denise Wall Dance Connection 2
Winner Savanah Proctor Lindsay Leuschner On Stage Dance Academy
Winner Ethan Rang Dana Foglia Dance Connection 2
Winner Shaneen Reed Michael Keefe Cheryl Ovard's School of Dance
Winner Dylan Rodriguez Will Loftis Dance Connection 2
Winner Khayla Shipman Jason Parsons Dance Republic
Winner Ava Sweet Mark Meismer Club Dance Studio
Winner David Vargas Chantel Aguirre Sparrow Dance Productions LLC