Westminster Results

Westminster Info

Studio Pick

Studio Routine
EVQ Elite Dance Studio All or Nothing
Kinesis Dance Company Fear of the Water
DanceSpace Performing Arts Academy Le Jazz Hot
Michelle Latimer Dance Academy Under Currents Weight
Artistic Fusion Dance Academy This Music
Metropolitan Academy of Dance September
Studio West Dance Center Departure
Seraphim Dance Academy Blanket Me

Best NU Group (Nubies)

Studio Routine
DanceSpace Performing Arts Academy Do Wah Diddy
Seraphim Dance Academy Myth

Best NU Group (Mini)

Studio Routine
DanceSpace Performing Arts Academy Why Not
Seraphim Dance Academy Bounce
The Dance Movement Real Love

Best NU Group (Junior)

Studio Routine
Artistic Fusion Dance Academy Exercise in Color
Michelle Latimer Dance Academy Until We Fall

Best NU Group (Teen)

Studio Routine
Artistic Fusion Dance Academy This Music
Michelle Latimer Dance Academy Came Here For Love
Kim Massay Dance Productions Dangerous
Studio West Dance Center We're the Same You & I

Best NU Group (Senior)

Studio Routine
Artistic Fusion Dance Academy Wind Poem
Michelle Latimer Dance Academy Under Currents Weight
Studio West Dance Center Departure

nubie • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st For My Grandma  (Alexis Alvarez)  Seraphim Dance Academy

nubie • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Do Wah Diddy DanceSpace Performing Arts Academy
2nd Myth Seraphim Dance Academy
3rd Mr. Big Stuff DanceSpace Performing Arts Academy

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Calming  (Kajsa Terning)  Seraphim Dance Academy
2nd Swanhilda Variation  (Giselle Yokomichi)  Classic Dance Academy
3rd Don't Let Me Go  (Devon Stutz)  Classic Dance Academy
4th City of Stars  (Cole Miller)  The Dance Movement
5th One Heart  (Payton Maynard)  The Dance Movement

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Wild Hearts Center Stage Performing Arts Studio
2nd Slay Michelle Latimer Dance Academy
3rd Luminous Seraphim Dance Academy

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Stand By Me DanceSpace Performing Arts Academy
2nd Bounce Seraphim Dance Academy
3rd Real Love The Dance Movement

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Why Not DanceSpace Performing Arts Academy
2nd Brotherhood Of Man DanceSpace Performing Arts Academy
3rd Home DanceSpace Performing Arts Academy

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Confident  (Savannah Schieck)  Classic Dance Academy
2nd Red Arrow  (Alanah Nguyen)  Metropolitan Academy of Dance
3rd Underwaterfall  (Brianna Kastner)  EVQ Elite Dance Studio
4th Measured Movement  (Zoe Holmes)  Classic Dance Academy
5th I Need You  (Emily Bailey)  The Studio
6th Only Human  (Chloe Hiller)  The Dance Movement
7th Na Na Na  (Maggie Struhs)  Classic Dance Academy

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st The Space Between Center Stage Performing Arts Studio
2nd Sax Seraphim Dance Academy
3rd Bossy Seraphim Dance Academy

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Exercise in Color Artistic Fusion Dance Academy
2nd Until We Fall Michelle Latimer Dance Academy
3rd Coming Up For Air Michelle Latimer Dance Academy

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Gold Michelle Latimer Dance Academy
2nd Concerto in G Minor Michelle Latimer Dance Academy
3rd Burn Break Crash Artistic Fusion Dance Academy

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st If You're Out There Michelle Latimer Dance Academy
2nd Transylvania Mania Michelle Latimer Dance Academy
2nd Spice Girls Artistic Fusion Dance Academy
3rd Heroes Artistic Fusion Dance Academy

junior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Supercut Artistic Fusion Dance Academy
2nd A Pirates Life City of Thornton Dance
3rd Lets Go Seraphim Dance Academy

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st You Sleep  (Kamryn Funk)  Kim Massay Dance Productions
1st Braid  (Peyton Winsett)  Kim Massay Dance Productions
2nd How Do You Feel?  (Miguel Crandell)  EVQ Elite Dance Studio
3rd Closure  (Sithumi Sinley)  Studio West Dance Center
4th Navrant  (Vincent Maizland)  Studio West Dance Center
5th I Started Walking  (Blythe Thompson)  Studio West Dance Center
6th Why Is It?  (Treasure Wensauer)  Kim Massay Dance Productions
7th Le Papillon  (Natalie Tatar)  Classic Dance Academy
8th My World  (Elena Moore)  Seraphim Dance Academy
8th This is the Walk  (Leah Latorra)  The Dance Movement
8th Mind on Fire  (Zoie Lauver)  The Dance Movement
8th Breathe  (Reese Burton)  EVQ Elite Dance Studio
9th The Shadows  (Hallie Stull)  Metropolitan Academy of Dance
9th Impulse  (Lauree Meiners)  The Studio
10th Syrup And Honey  (Macy Fallin)  Metropolitan Academy of Dance

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st The Loved Ones Kinesis Dance Company
1st Underneath Studio West Dance Center
2nd My Love EVQ Elite Dance Studio
3rd No Evil Seraphim Dance Academy

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Dangerous Kim Massay Dance Productions
1st My Mind Kim Massay Dance Productions
2nd Two Minds Kim Massay Dance Productions
3rd Warning Michelle Latimer Dance Academy

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st This Music Artistic Fusion Dance Academy
2nd The Swan Artistic Fusion Dance Academy
3rd La Bayadere Artistic Fusion Dance Academy

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Enough Is Enough Michelle Latimer Dance Academy
2nd Don't Stop Artistic Fusion Dance Academy
3rd Le Jazz Hot DanceSpace Performing Arts Academy

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Came Here For Love Michelle Latimer Dance Academy
2nd You Don't Know Me Artistic Fusion Dance Academy
3rd Supersoaker Artistic Fusion Dance Academy

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st 12th of Never  (Harrison Knostman)  Studio West Dance Center
2nd My House  (Breanne Elwell)  Kim Massay Dance Productions
3rd I'm Here  (Katelin MacDonald)  Kim Massay Dance Productions
4th Fell For You  (Addison Taron)  Kim Massay Dance Productions
5th Coffee  (Mackenzie Baumert)  Kim Massay Dance Productions
6th Make Someone Happy  (Emily Carpenter)  Studio West Dance Center
7th Creeks  (Zoe Barley)  Kinesis Dance Company
8th Otherside  (Audrianna Allison)  Metropolitan Academy of Dance
8th The Hideaway  (Katie Berrian)  Metropolitan Academy of Dance
9th Enough  (Anisha Cooper)  Seraphim Dance Academy
9th Love  (Bailey Barnum)  Legacy Dance Company
10th Sideways  (Leah Kleiner)  EVQ Elite Dance Studio

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Full of Echoes Studio West Dance Center
2nd Silently Kinesis Dance Company
3rd Lay Me Down Legacy Dance Company

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Wind Poem Artistic Fusion Dance Academy
2nd Still Warm Artistic Fusion Dance Academy
3rd Under Currents Weight Michelle Latimer Dance Academy

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st How Did I Forget? Artistic Fusion Dance Academy
2nd In Full Effect Artistic Fusion Dance Academy
3rd Once in a Lifetime Artistic Fusion Dance Academy

senior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st She's So Cold Michelle Latimer Dance Academy
2nd Sweet n Lowdown Michelle Latimer Dance Academy

nubie • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Do Wah Diddy DanceSpace Performing Arts Academy

nubie • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st When She Loved Me Kinesis Dance Company

nubie • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Mr. Big Stuff DanceSpace Performing Arts Academy

mini • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Home DanceSpace Performing Arts Academy

mini • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Bounce Seraphim Dance Academy

mini • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Bom Bom Metropolitan Academy of Dance

mini • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Why Not DanceSpace Performing Arts Academy

mini • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Brotherhood Of Man DanceSpace Performing Arts Academy

junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Concerto in G Minor Michelle Latimer Dance Academy

junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Exercise in Color Artistic Fusion Dance Academy

junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Spice Girls Artistic Fusion Dance Academy

junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Gold Michelle Latimer Dance Academy

junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Until We Fall Michelle Latimer Dance Academy

junior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Transylvania Mania Michelle Latimer Dance Academy

junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Sala Sensi Artistic Fusion Dance Academy

junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st 5 Guys Named Moe DanceSpace Performing Arts Academy

teen • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st La Bayadere Artistic Fusion Dance Academy

teen • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st My Mind Kim Massay Dance Productions

teen • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Supersoaker Artistic Fusion Dance Academy

teen • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st This Music Artistic Fusion Dance Academy

teen • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Knocking on Heaven's Door Kinesis Dance Company

teen • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Le Jazz Hot DanceSpace Performing Arts Academy

teen • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Came Here For Love Michelle Latimer Dance Academy

teen • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st September Metropolitan Academy of Dance

senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Wind Poem Artistic Fusion Dance Academy

senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st She's So Cold Michelle Latimer Dance Academy

senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st You Are A Memory Michelle Latimer Dance Academy

senior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Sweet n Lowdown Michelle Latimer Dance Academy

senior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Once in a Lifetime Artistic Fusion Dance Academy

Mini Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Emerson Dini Artistic Fusion Dance Academy
Winner Mackenzie Jensen DanceSpace Performing Arts Academy
Winner Kamri Peterson Center Stage Performing Arts Studio
Winner Carsen Rector Artistic Fusion Dance Academy
Winner Kajsa Terning Seraphim Dance Academy
Runner-Up Alexis Alvarez Seraphim Dance Academy
Runner-Up Tallulah Carrazzone Sweatshop
Runner-Up Natalie Fleener The Studio
Runner-Up Presleigh Kreiensieck Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Avery Land Seraphim Dance Academy
Runner-Up Tessa Marr Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Kaci Merkert Sweatshop
Runner-Up Abbie Metsker Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Soleil Nelson Elevation Dance Studio
Runner-Up Abigail Polk Seraphim Dance Academy
Runner-Up Cate Redig DanceSpace Performing Arts Academy
Runner-Up Sophia Rice Dance Unlimited
Runner-Up Devon Stutz Classic Dance Academy
Runner-Up Lillian Kate Swallow Sweatshop
Runner-Up Gabrielle Thompson The Studio

Mini Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Cole Miller The Dance Movement
Winner Ashton Wullbrandt Allana's Academy of Dance
Runner-Up Hudson Hoeft DanceSpace Performing Arts Academy
Runner-Up Landon Incorvaia DanceSpace Performing Arts Academy
Runner-Up Holden Le Allana's Academy of Dance
Runner-Up Cooper Maisano Seraphim Dance Academy

Junior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Mallory Barnhart Michelle Latimer Dance Academy
Winner Bryten Belka Center Stage Performing Arts Studio
Winner Lola Iglesias Michelle Latimer Dance Academy
Winner Teagen Parker Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Lulu Arterburn Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Caitlin Colohan Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Brielle Creamer Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Peighton Danko Seraphim Dance Academy
Runner-Up Emma Giedd Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Nyah Howard The Studio
Runner-Up Brianna Kastner EVQ Elite Dance Studio
Runner-Up Ysabel Keaney Seraphim Dance Academy
Runner-Up Kristin Lande [N/A]
Runner-Up Arina Mouradian Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Alanah Nguyen Metropolitan Academy of Dance
Runner-Up Karis Peterson Miller's Dance Force
Runner-Up Emerson Ramos Westwoods Center of Performing Arts
Runner-Up Zoe Ridge Center Stage Performing Arts Studio
Runner-Up Abbey Schmidt Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Clara Scott The Studio

Junior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Shamus Noonan Artistic Fusion Dance Academy
Winner Caleb Olenick Tabor Dance Academy
Runner-Up Jack Koressel Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Drew Middleton Boutique Dance Academy
Runner-Up Zachariah Nagle Sweatshop

Teen Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Madalin Autry Michelle Latimer Dance Academy
Winner Ava Dipretoro Sweatshop
Winner Jordyn Hubbs Sweatshop
Winner Brooke Jordan Sweatshop
Winner Alison Pressler The Dance Zone
Winner Mia Wilson Club Dance
Runner-Up Charlotte Baxter Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Liesl Brauch Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Chloe Canon Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Madison Cantwell DanceSpace Performing Arts Academy
Runner-Up Ashley Colt Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Haydn Halfacre Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Abigail Hoffmann Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Kelsey Keenan Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Emily Lim Danceology
Runner-Up Erika Marshall Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Avery Mathena Kim Massay Dance Productions
Runner-Up Ruby Mayeranderson Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Reese Owens Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Abigail Reed Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Anna Ryan Sweatshop
Runner-Up Sithumi Sinley Studio West Dance Center
Runner-Up Taylor Specketer Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Hallie Stull Metropolitan Academy of Dance
Runner-Up Blythe Thompson Studio West Dance Center
Runner-Up Gianna Van den Bosch West Coast School of The Arts
Runner-Up Alexis Weldner Danceology
Runner-Up Peyton Winsett Kim Massay Dance Productions

Teen Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Zach Cordova Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Miguel Crandell EVQ Elite Dance Studio
Runner-Up Bronson Dahmer Sweatshop
Runner-Up Rylann Keaney Seraphim Dance Academy
Runner-Up Vincent Maizland Studio West Dance Center

Senior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Mia Brandan [N/A]
Winner Ashlyn Burnett Michelle Latimer Dance Academy
Winner Emily Carpenter Studio West Dance Center
Winner Bethany Violett Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Mackenzie Baumert Kim Massay Dance Productions
Runner-Up Alli Burgess Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Abby Cho Studio West Dance Center
Runner-Up Erin Cochran Studio West Dance Center
Runner-Up Madeline Daigle Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Claire Fitzgerald Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Juliana Grimes DanceSpace Performing Arts Academy
Runner-Up Taylor Johnson Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Wren Kelman Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Mckenzie McMillan [N/A]
Runner-Up Megan Noyes Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Jacqueline Pham N/A
Runner-Up Elise Robb Dance Unlimited
Runner-Up Segren Rollin Michelle Latimer Dance Academy

Senior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Harrison Knostman Studio West Dance Center
Winner Michael Naffier Studio West Dance Center
Winner Matthew Spangler Artistic Fusion Dance Academy

StandOut in Tap

Placement Dancer Studio
Winner Joseph Axline The Studio
Winner Brooke Baeder Seraphim Dance Academy
Winner Peyton Beindorff Seraphim Dance Academy
Winner Sophie Broome Sweatshop
Winner Emma Broome Sweatshop
Winner Madison Gambon DanceSpace Performing Arts Academy
Winner Olivia Hauser The Studio
Winner Natalie Hernandez Seraphim Dance Academy
Winner Gianna Isenburg DanceSpace Performing Arts Academy
Winner Jenna Johar Studio West Dance Center
Winner Sydnee Kelly Seraphim Dance Academy
Winner Janie Landgraff Metropolitan Academy of Dance
Winner Sara Lujan Studio West Dance Center
Winner Cadance Mathews [N/A]
Winner Rachel Mehle The Dance Movement
Winner Morgan Militare Artistic Fusion Dance Academy
Winner Moriah Montoya Artistic Fusion Dance Academy
Winner Blake Novy Legacy Dance Company
Winner Zoey Peterson Miller's Dance Force
Winner Adrienne Smyth Dancin' Dreams
Winner Kimora Solis Seraphim Dance Academy
Winner Maggie Struhs Classic Dance Academy
Winner Savannah Swensen Michelle Latimer Dance Academy
Winner Isaiah Wilson Club Dance
Winner Giselle Yokomichi Classic Dance Academy

StandOut in Jazz

Placement Dancer Studio
Winner Kaiya Anderson Studio West Dance Center
Winner Maleah Baray Studio West Dance Center
Winner Adrianna Black DanceSpace Performing Arts Academy
Winner Brooklyn Burke Seraphim Dance Academy
Winner Isabella Chimblo Contemporary Dance Academy
Winner Elise Cook Artistic Fusion Dance Academy
Winner Maggie Deakin DanceSpace Performing Arts Academy
Winner Anthony Dicciardello Artistic Fusion Dance Academy
Winner Madelin Gagner The Studio
Winner Calissa Gilbert The Studio
Winner John Granzin City of Thornton Dance
Winner Iris Guxo City of Thornton Dance
Winner Hope Hamerslough Kinesis Dance Company
Winner Mia Hoeft DanceSpace Performing Arts Academy
Winner Kendall Hoffner DanceSpace Performing Arts Academy
Winner Morgan Jensen DanceSpace Performing Arts Academy
Winner Chloe Jentzsch The Dance Movement
Winner Mia Johnson Artistic Fusion Dance Academy
Winner Hadley Johnston Michelle Latimer Dance Academy
Winner Kira Koehler Kinesis Dance Company
Winner Kinsey Larsen The B. Box, LLC.
Winner Kenzie Linneman Studio West Dance Center
Winner Marissa Madigan [N/A]
Winner Emilee Mansoor DanceSpace Performing Arts Academy
Winner Mackenzie Marsicano The B. Box, LLC.
Winner Payton Maynard The Dance Movement
Winner Campbell Moore Artistic Fusion Dance Academy
Winner Charlotte Olenick Tabor Dance Academy
Winner Claudia Parsons The Dance Movement
Winner Taylor Piper Westwoods Center of Performing Arts
Winner Jaya Richards Artistic Fusion Dance Academy
Winner Mia Richards Artistic Fusion
Winner Brooklyn Richards Artistic Fusion Dance Academy
Winner Julie Rumpf EVQ Elite Dance Studio
Winner Elisa Runtsch The Studio
Winner Jaden Sachs Studio West Dance Center
Winner Delaney Schuster The Studio
Winner Sharlette Sek Danceology
Winner Sophia Shelton Artistic Fusion Dance Academy
Winner Ava Space DanceSpace Performing Arts Academy
Winner McKenna Stadler City of Thornton Dance
Winner Allison Stanton Metropolitan Academy of Dance
Winner Hailey Thompson Westwoods Center of Performing Arts
Winner Karlynn Trujillo DanceSpace Performing Arts Academy
Winner Beau Waters City of Thornton Dance
Winner Stella Willoughby Michelle Latimer Dance Academy

StandOut in Ballet

Placement Dancer Studio
Winner Siri Allegra-Berger Kinesis Dance Company
Winner Ava Benjamin Kinesis Dance Company
Winner Scarlett Colino Studio West Dance Center
Winner Viviana Cromer Studio West Dance Center
Winner Hayden Danko Seraphim Dance Academy
Winner Cambelle Danko Seraphim Dance Academy
Winner Savannah Harris Seraphim Dance Academy
Winner Kendall Holmes Canyon Concert Ballet
Winner Aemilia Keaney Seraphim Dance Academy
Winner Leah Latorra The Dance Movement
Winner Madison Lauer Dance Unlimited
Winner Lauree Meiners The Studio
Winner Isabella Montez Seraphim Dance Academy
Winner Riese Munoz Contemporary Dance Academy
Winner Cate Rankin The Studio
Winner Malia Schonfeld Studio West Dance Center
Winner Sandami Sinley Studio West Dance Center
Winner Natalie Tatar Classic Dance Academy
Winner Anna Thorson Boutique Dance Academy

StandOut in Hip-Hop

Placement Dancer Studio
Winner Audrianna Allison Metropolitan Academy of Dance
Winner Marin Cantwell DanceSpace Performing Arts Academy
Winner Jacqueline Duran Seraphim Dance Academy
Winner Bella Eylens The Dance Movement
Winner Kayla Filizetti Boutique Dance Academy
Winner Samantha Gambon DanceSpace Performing Arts Academy
Winner Arabella Gold Arts HUB
Winner Isabella Gunn Artistic Fusion Dance Academy
Winner Cora Hoeft DanceSpace Performing Arts Academy
Winner Nadia Khan EVQ Elite Dance Studio
Winner Leah Kleiner EVQ Elite Dance Studio
Winner Michelle Ko Studio West Dance Center
Winner Zafa Koehn The B. Box, LLC.
Winner Lennon Nelson Seraphim Dance Academy
Winner Meredith Nguyen Metropolitan Academy of Dance
Winner Avery O'Connor DanceSpace Performing Arts Academy
Winner Jaime Paul Michelle Latimer Dance Academy
Winner Berkley Pegram Artistic Fusion Dance Academy
Winner Libby Silvester Kinesis Dance Company
Winner London Simone EVQ Elite Dance Studio
Winner Aubriana Ward EVQ Elite Dance Studio

StandOut in Ballroom

Placement Dancer Studio
Winner Emily Bailey The Studio
Winner Meaghan Banville Michelle Latimer Dance Academy
Winner Meredith Barber The Studio
Winner Aleyia Barnum The Studio
Winner Presley Danko Seraphim Dance Academy
Winner Aimee Graham Artistic Fusion Dance Academy
Winner Abby Hedberg Artistic Fusion Dance Academy
Winner Ava Hilton Artistic Fusion Dance Academy
Winner Shae Nance Contemporary Dance Academy
Winner Hailey Nelson Artistic Fusion Dance Academy
Winner Adriana Reidle Artistic Fusion Dance Academy
Winner Jaslene Rodriguez [N/A]
Winner Talya Sim Michelle Latimer Dance Academy

Die Hard Dancer

Placement Dancer Faculty Studio
Winner Zoe Barley Will Loftis Kinesis Dance Company
Winner Bailey Barnum Anthony Morigerato Legacy Dance Company
Winner Anna Beaton Martha Nichols Artistic Fusion Dance Academy
Winner Zoey Cruz Lindsay Leuschner Michelle Latimer Dance Academy
Winner Sophia Freeman Ashly Costa Colorado School of Dance
Winner Anika Le Denise Wall Allana's Academy of Dance
Winner Isabella Nava Kenny Wormald Seraphim Dance Academy
Winner Brady Neumann Jason Parsons Seraphim Dance Academy
Winner Keila Ray Chantel Aguirre Sweatshop
Winner Kayla Sanchez Ray Leeper Boutique Dance Academy
Winner Stella Young Travis Wall Michelle Latimer Dance Academy