Omaha Results

Omaha Info

Best NU Group (Teen)

Studio Routine
Summit Dance Shoppe Improv Summit

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Anchored  (Ali Ogle)  Larkin Dance Studio
2nd Wings  (Isabella Jarvis)  Larkin Dance Studio
3rd First Breath  (Noelle Bjork)  Larkin Dance Studio
3rd Anguish  (Lillie Smithhart)  Becky Nalevanko Dance and Tumbling Studio
4th Finding Wonderland  (Gabby Shuda)  Kitty Lee Dance
5th SuperCali  (Siena Rick)  Dance Productions Unlimited
6th Time To Say Goodbye  (Alexis Evans)  Kitty Lee Dance
7th Boom Chicka Boom  (Emma Baldwin )  Fusion Dance Omaha
8th Wherever He Ain't  (Janae Harris)  Kitty Lee Dance
9th Held  (Sara Manhart)  Kisses
10th Lip Gloss  (Addison Rogers)  Becky Nalevanko's Dance & Tumbling Studio

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Watch The Mirror  (Cameron Weinstein)  Yorba Linda Academy of Ballet
2nd Spine  (Bennet EspindaBanick)  Larkin Dance Studio
3rd Grace  (Ava Wagner)  Larkin Dance Studio
4th Improv Moment  (Elliana Mannella)  Summit Dance Shoppe
5th Priyatane  (Charley Teltschik)  Kemper Dance Academy
6th Improv Sparrow  (Olivia DeAngelo)  Summit Dance Shoppe
7th Improv  (Stella Neubauer)  Summit Dance Shoppe
8th We Go Down  (Kennedy Hughes)  Kitty Lee Dance
9th Improv  (Sophie Jurkovich)  Larkin Dance Studio
10th These 4 Walls  (Ainsley Diedrichsen)  Kitty Lee Dance
10th Improv  (Skyla Ward)  Larkin Dance Studio

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Improv Summit Dance Shoppe
2nd Piece by Piece Kitty Lee Dance

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Dark Beyond The Blue  (Katie McCleary)  Intermix Dance Co
1st Infra  (Aliya Janov)  Kinetic Arts
2nd Summer  (Ellie Wagner)  Larkin Dance Studio
2nd Improv  (Eva Igo)  Larkin Dance Studio
3rd Under Giant Trees  (Kate Happe)  Dance Arts Centre
3rd Improv  (Lauren Busyn)  Larkin Dance Studio
4th Expectations  (Reina Gray)  The Pulse Performing Arts Center
5th Improv  (Sky Mottet)  Becky Nalevanko's Dance and Tumbling Studio
6th Improv  (Catie Sjoquist)  Larkin Dance Studio
7th Sweet Dreams  (Madison Chizek)  Shockey Dance Company
8th Improv  (Sara Gutz)  Larkin Dance Studio
9th The Promise  (Leah Andersen)  True Dance & Co.
10th Improv  (Vivienne Nalevanko)  Becky Nalevanko's Dance & Tumbling Studio

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Improv Summit Summit Dance Shoppe
2nd Rise Up Kisses

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st In Your Heart  (Shelby Patterson)  Westside Dance Project
2nd Lens  (Aria Terango)  Bobbie's School Of Performing Arts
3rd Lonely  (Lexus Johnson)  Larkin Dance Studio
4th Improv Pilot  (Isabella Halek)  Summit Dance Shoppe
5th Improv Space  (Olivia Mannella)  Summit Dance Shoppe
6th Crazy In Love  (Kelsie Bliss)  Universal Dance Academy
7th Insensitive  (Katie Heidbrink)  Anderson-Hoxie Dance Project
7th REVOLUTION  (Gracie Head)  Columbia Performing Arts Centre
7th Hurt Me  (Cassidy Jorgensen)  Nebraska Dance
8th Don't Forget About Me  (Aubrey Clark)  Dance Arts Centre
9th I Can't Make You Love Me  (Talia Heckerson)  On Pointe Dance Centre
10th Waiting Game  (Alison Johnson)  Kisses

teen / senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Rise Up Kisses

teen / senior • improvisation

Place Routine/Dancer Studio
1st Improv Summit Summit Dance Shoppe

Mini Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Noelle Bjork Larkin Dance Studio
Winner Ashley Gutz Larkin Dance Studio
Winner Isabella Jarvis Larkin Dance Studio
Winner Ali Ogle Larkin Dance Studio
Winner Lillie Smithhart School of Classical Ballet and Dance (SCBD)
Runner-Up Nora Baustert Nebraska Dance
Runner-Up Brooklyn Bratetic Nebraska Dance
Runner-Up EJ Brown Intermix Dance Company
Runner-Up Janae Harris Kitty Lee Dance
Runner-Up Jocelyn King Fusion Dance Omaha
Runner-Up Josie Lutz Larkin Dance Studio
Runner-Up Lola Martin Dance Gallery
Runner-Up Macy Mellican Kitty Lee Dance
Runner-Up Lillee Olsen Smitty's Performing Arts Center
Runner-Up Norah Pfeifle Nebraska Dance
Runner-Up Siena Rick Dance Productions Unlimited
Runner-Up Jolissa Thomas Becky Nalevanko's Dance & Tumbling Studio
Runner-Up Halle Welton Intermix Dance Company

Mini Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Tyrese Nguyen B.Xtreme Dance

Junior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Olivia DeAngelo Summit Dance Shoppe
Winner Bennet EspindaBanick Larkin Dance Studio
Winner Elliana Mannella Summit Dance Shoppe
Winner Ava Wagner Larkin Dance Studio
Runner-Up Jayna Beal Kitty Lee Dance
Runner-Up Alexa Beaty Dance Gallery
Runner-Up Bella Boles Intermix Dance Co
Runner-Up Ally Cheung West Coast School of the Arts
Runner-Up Ainsley Diedrichsen Kitty Lee Dance
Runner-Up Taylor Forsythe Rokita Dance Center
Runner-Up Morgan Funcke Intermix Dance Co
Runner-Up Alicia Gan Larkin Dance Studio
Runner-Up Delana Grantham Becky Nalevanko's Dance & Tumbling Studio
Runner-Up Tatum Hedman Smitty's Performing Arts Center
Runner-Up Kennedy Hughes Kitty Lee Dance
Runner-Up Claire Jandric Nebraska Dance
Runner-Up Lauryn John Smitty's Performing Arts Center
Runner-Up Sophie Jurkovich Larkin Dance Studio
Runner-Up Maddie Kirkland Dance X-Pressions
Runner-Up Zoe Leggett Kitty Lee Dance
Runner-Up Kendall Lewis Larkin Dance Studio
Runner-Up Kynlee McBride Intermix Dance Company
Runner-Up Kate-Lynn McNamara Smitty's Performing Arts Center
Runner-Up Stella Neubauer Summit Dance Shoppe
Runner-Up Ava Owens Nebraska Dance
Runner-Up Samantha Roby Smitty's Performing Arts Center
Runner-Up Kirsten Sahlin Johnston Dance Academy
Runner-Up Charley Teltschik Kemper Dance Academy
Runner-Up Whitney Tomes True Dance & Co.
Runner-Up Vivi Vaughn Kinetic Arts Dance Studio
Runner-Up Skyla Ward Larkin Dance Studio
Runner-Up Cameron Weinstein Yorba Linda Academy of Ballet

Junior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Isaiah Wilson Club Dance
Runner-Up Colin Benning Larkin Dance Studio
Runner-Up Burke Brickner [N/A]
Runner-Up Oliver Kaminski Kitty Lee Dance
Runner-Up Reese Schultz Smitty's Performing Arts Center

Teen Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Reina Gray The Pulse Performing Arts Center
Winner Kate Happe Dance Arts Centre
Winner Eva Igo Larkin Dance Studio
Winner Katie McCleary Intermix Dance Co
Winner Ellie Wagner Larkin Dance Studio
Runner-Up Leah Andersen True Dance & Co.
Runner-Up Lauren Busyn Larkin Dance Studio
Runner-Up Emmy Cheung West Coast School of the Arts
Runner-Up Rose Copes Universal Dance Academy
Runner-Up Gianni Egenberger Becky Nalevanko's Dance & Tumbling Studio
Runner-Up Sara Gutz Larkin Dance Studio
Runner-Up Lexi Heath Larkin Dance Studio
Runner-Up Noell Hinsley Nebraska Dance
Runner-Up Emma Hodges Becky Nalevanko's Dance & Tumbling Studio
Runner-Up Aliya Janov Kinetic Arts
Runner-Up Amaya Kaufenberg Larkin Dance Studio
Runner-Up Lena Lankas True Dance & Co.
Runner-Up Hannah Lederman Studio A Dance Company
Runner-Up Emma Luci Universal Dance Academy
Runner-Up Payton Meuwissen Summit Dance Shoppe
Runner-Up Catalina Moore Melinda's Dance Studio
Runner-Up Sky Mottet Becky Nalevanko's Dance and Tumbling Studio
Runner-Up Vivienne Nalevanko Becky Nalevanko's Dance & Tumbling Studio
Runner-Up Olivia Nelsen Larkin Dance Studio
Runner-Up Annie Roberts Nebraska Dance
Runner-Up Olivia Ryan Dance Gallery
Runner-Up Miranda Shaughnessy Larkin Dance Studio
Runner-Up Catie Sjoquist Larkin Dance Studio

Teen Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Carter Levander Smitty's Performing Arts Center
Runner-Up Lane Franck Becky Nalevanko's Dance & Tumbling Studio

Senior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Isabella Halek Summit Dance Shoppe
Winner Kai Harris Kitty Lee Dance
Winner Lexus Johnson Larkin Dance Studio
Winner Lo Matsuno Pacific Dance
Winner Shelby Patterson Westside Dance Project
Winner Aria Terango Bobbie's School Of Performing Arts
Runner-Up Lillian Ball Universal Dance Academy
Runner-Up Kelsie Bliss Universal Dance Academy
Runner-Up Kerstin Brtek B.Xtreme Dance
Runner-Up Gracie Head Columbia Performing Arts Centre
Runner-Up Katie Heidbrink Anderson-Hoxie Dance Project
Runner-Up Claire Johnston Universal Dance Academy
Runner-Up Cassidy Jorgensen Nebraska Dance
Runner-Up Tia Simpson Fusion Dance Omaha
Runner-Up Emma Sutter Smitty's Performing Arts Center
Runner-Up Kiley Tomes True Dance & Co.
Runner-Up Mimi Wood Kitty Lee Dance

Senior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Eli Smutny Larkin Dance Studio
Runner-Up Joshua Castro Smitty's Performing Arts Center
Runner-Up Tannor Dixon Fusion Dance Omaha

StandOut in Tap

Placement Dancer Studio
Winner Madison Chizek Shockey Dance Company
Winner Lily Fangman Nebraska Dance
Winner Ellie Fangman Nebraska Dance
Winner Alexi Fernandez [N/A]
Winner Emery Golliday Nebraska Dance
Winner Addison Hasenpflug Universal Dance Academy
Winner Kennedy Larrick Shockey Dance Company
Winner Alaina Leavitt Kitty Lee Dance
Winner Ally Nelson Larkin Dance Studio
Winner Madison Roberts Nebraska Dance
Winner Daniela Rybarczyk Studio A Dance

StandOut in Jazz

Placement Dancer Studio
Winner Ellie Alberts Smitty's Performing Arts Center
Winner Conner Appel Smitty's Performing Arts Center
Winner Ella Baustert Nebraska Dance
Winner Kyler Bomgaars Robins School of Dance
Winner MarLee Busby The Dancer's Edge
Winner Pyper Cirksena Becky Nalevanko's Dance & Tumbling Studio
Winner Carsyn Dasch Pat Barton Dance
Winner Amaya Davis Fusion Dance Omaha
Winner Ella Diedrichsen Kitty Lee Dance
Winner Taryn Dimmitt Smitty's Performing Arts Center
Winner Isabelle Dittrick Nebraska Dance
Winner Madelyn Duncan Studio 320 Dance
Winner Alexis Evans Kitty Lee Dance
Winner Josie Fillmore True Dance & Co.
Winner Ava Funcke Intermix Dance Co
Winner Kloie Haroldson Contemporary Dance Studio
Winner Skylar Hoxie Anderson-Hoxie Dance Project
Winner Lilly Johanning Nebraska Dance
Winner Kinsey Johnson Shockey Dance Company
Winner Taylor Johnson Kisses
Winner Lily Jurgens True Dance & Co.
Winner Aizlynn Krafka Smitty's Performing Arts Center
Winner Amarae Krafka Smitty's Performing Arts Center
Winner Kelcie Lambrecht Anderson-Hoxie Dance Project
Winner Kayla Legal Kisses
Winner Katie Lewis Kitty Lee Dance
Winner Aaron Manhart The Dancer's Edge
Winner Samantha Manhart Kisses
Winner Olivia Mannella Summit Dance Shoppe
Winner Addison Martin Midwest Dance Mechanix
Winner Josie Martindale Johnston Dance Academy
Winner Emma Marx Larkin Dance Studio
Winner Sydnee Meyer Smitty's Performing Arts Center
Winner Macie Middleton Smitty's Performing Arts Center
Winner Kierstin Niemeyer Anderson-Hoxie Dance Project
Winner Lauryn Piper Kitty Lee Dance
Winner Ella Pollard The Dancer's Edge
Winner Flynn Powers On Pointe Dance Centre
Winner Alex Puls ProActive Dance/Just Dancers
Winner Kalin Rice Kisses
Winner Tenley Richerson Johnston Dance Academy
Winner Allison Sanchez Kitty Lee Dance
Winner Paige Seastedt Fusion Dance Omaha
Winner Aliyah Soliz Greater Impact
Winner Kailyn Storovich B.Xtreme Dance
Winner Kyra Theisen Johnston Dance Academy
Winner Carly Thephavong Becky Nalevanko's Dance & Tumbling Studio
Winner Morgan Vanelli Larkin Dance Studio
Winner Ashley Wagner Smitty's Performing Arts Center
Winner Patia Wolfe Universal Dance Academy
Winner Haley Wright Pat Barton Dance

StandOut in Ballet

Placement Dancer Studio
Winner Kileigh Boatwright Pat Barton Dance
Winner Audrey Bott Nebraska Dance
Winner Harper Brehm Intermix Dance Co
Winner Aubrey Clark [N/A]
Winner Annamia Corral Nebraska Dance
Winner Brynlee Davis B.Xtreme Dance
Winner Avery Dunn Becky Nalevanko's Dance & Tumbling Studio
Winner Kaitlyn Ellett Nebraska Dance
Winner Madeline Epp Nebraska Dance
Winner Addie Evans Smitty's Performing Arts Center
Winner Olivia Fagan Smitty's Performing Arts Center
Winner Payton Gocken Nebraska Dance
Winner Jenna Grote Nebraska Dance
Winner Ava Harpster Fusion Dance Omaha
Winner Chloe Herron Nebraska Dance
Winner Sidney Mallory Fusion Dance Omaha
Winner Kate Morrison Intermix Dance Co
Winner Emma Olson Omaha Academy of Ballet
Winner Maggie Oulianova True Dance & Co.
Winner Hanna Pohlman The Dancer's Edge
Winner Ramsey Reynolds Larkin Dance Studio
Winner Katie Rice Kisses
Winner Sydney Ronneberg Larkin Dance Studio
Winner Sophie Tomes True Dance & Co.
Winner Kaylee Van Den Berg Robins School of Dance

StandOut in Hip-Hop

Placement Dancer Studio
Winner Zander Beard ProActive Dance/Just Dancers
Winner Maddie Bosley Fusion Dance Omaha
Winner Delaney Bott Nebraska Dance
Winner Alexandra Huffman The Dancer's Edge
Winner Mia Mellican Kitty Lee Dance
Winner Adalynn Mentele Johnston Dance Academy
Winner Cydney Obermeier Smitty's Performing Arts Center
Winner Lily Orsi Nebraska Dance
Winner Emily Reddel Fusion Dance Omaha
Winner Madison Rozeboom Robin's School of Dance
Winner Jaylyn Taylor Smitty's Performing Arts Center

Die Hard Dancer

Placement Dancer Faculty Studio
Winner Elaine Amenta Chantel Aguirre Nebraska Dance
Winner Emma Baldwin Stacey Tookey Fusion Dance Omaha
Winner Mariah Igwenma Ray Leeper The Dancer's Edge
Winner Kyan Jurgens Kayla Kalbfleisch ProActive Dance/Just Dancers
Winner Reese Schultz Anthony Morigerato Smitty's Performing Arts Center
Winner Madi Thomas Ivan Koumaev On Pointe Dance Centre
Winner Ella Turkel Channing Cooke The Dancer's Edge