Dallas Results

Dallas Info

Studio Pick

Studio Routine
Absolute Dance Dream On
Next Step Dance Performing Arts Center Change Is Gonna Come
KJ Dance A Skewed Perspective
Prodigy Dance And Performing Arts Centre Get Me To the Church

Best NU Group (Nubies)

Studio Routine
Absolute Dance Itsy Bitsy Spider

Best NU Group (Mini)

Studio Routine
Next Step Dance Performing Arts Center The Letting Go
Prodigy Dance And Performing Arts Centre Summer

Best NU Group (Junior)

Studio Routine
Prodigy Dance And Performing Arts Centre Get Me To the Church
Next Step Dance Performing Arts Center Nellyville
KJ Dance I Started A Joke

Best NU Group (Teen)

Studio Routine
Next Step Dance Performing Arts Center L'Amour
KJ Dance A Skewed Perspective

Best NU Group (Senior)

Studio Routine
Next Step Dance Performing Arts Center Change Is Gonna Come
KJ Dance Party Things

nubie • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st A Thousand Years  (Olivia Nguyen)  The Pointe PAC
2nd Party Dress  (Maddy Bryson)  Dance Authority
3rd Amazing Mazie  (Keara Warner)  Absolute Dance

nubie • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Itsy Bitsy Spider Absolute Dance
2nd Ding Dong the Witch is Dead Absolute Dance

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Field  (Lola Iglesias)  Michelle Latimer Dance Academy
2nd All of Your Glory  (Alexis Adair)  Club Dance
3rd Forgotten  (Keagan Capps)  The Pointe PAC
4th Awakened  (Laina Mae Kirkeide)  Stars Dance Studio
5th La Vie En Rose  (Hailey Bills)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
6th Song For Viola  (Avery Watson)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
6th Your Light  (Madelyn Munz)  Masters Upper Level
7th Hallelujah  (Mariah Humphrey)  The Element Dance Center
8th Break of Reality  (Lindsey Ta)  Power House Of Dance
9th Dear Old Friend  (Allyson Curnel)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
10th Swing With Me  (Brianna Marler)  Dancers Edge

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Landslide Next Step Dance Performing Arts Center
2nd The Past is Gone Paragon Dance Centre
3rd Shake The Room The Pointe PAC

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st The Letting Go Next Step Dance Performing Arts Center
2nd Miss Otis Regrets Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd I'm Ready Next Step Dance Performing Arts Center

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Brave Absolute Dance
2nd Creating Me Vdanse Academy
3rd Purple Reign Vdanse Academy

mini • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Summer Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd Zero to Hero Absolute Dance

mini • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Under Construction Next Step Dance Performing Arts Center

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Flawed Perspective  (Christian Burse)  RISE Dance Company
2nd Speak  (Saliya Magolnick)  Dance Industry Performing Arts Center
3rd A Stutter  (Ava Arbuckle)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd Transcending  (Lindsey Wade)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
4th Crush  (Madison Taylor)  Woodlands Underground
5th 5AM  (Haley Beck)  Dance Industry Performing Arts Center
6th How The Mighty Fall  (Emma Johnson)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
7th Come Undone  (Ava DiPretoro)  Michelle Latimer Dance Academy
8th Unfinished Stories  (Madalin Autry )  Michelle Latimer Dance Academy
9th Safe Now  (Mallory Barnhart)  Michelle Latimer Dance Academy
9th Elephants  (Olivia Kramb)  Club Dance
10th Can't Buy Me Love  (Zander Magolnick)  Dance Industry Performing Arts Center
10th Heading Home  (Brielle Creamer)  Michelle Latimer Dance Academy
10th The Composer  (Caroline Holloway)  Paragon Dance Centre
10th Reverence  (Lauren Devaul)  DV8 the Company - Dana's Studio of Dance

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st All We Want Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd Lanterns Paragon Dance Centre
3rd Sea of Voices KJ Dance

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Midnight Royale Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd Five Guys Named Moe Next Step Dance Performing Arts Center
2nd For All We Know Next Step Dance Performing Arts Center
3rd The Sound KJ Dance

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Get Me To the Church Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd I Started A Joke KJ Dance
2nd Puttin' On The Ritz KJ Dance
3rd Sweet Dream Prodigy Dance And Performing Arts Centre

junior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Nellyville Next Step Dance Performing Arts Center
2nd TKO Prodigy Dance And Performing Arts Centre

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st The Crumbling  (Mia Maxwell)  Michelle Latimer Dance Academy
2nd Repentance  (Jade Bucci)  Danceology
3rd Fin  (Abby Castora)  KJ Dance
4th Before You Snap  (Gracie Lee)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
4th Why Don't You Do Right?  (Madison Goodman)  KJ Dance
4th NY  (Joziah German)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
4th Breathe  (Kamryn Funk)  Kim Massay Dance Productions
5th Peculiar Oddity  (Lauren Bramlett)  KJ Dance
5th Dem Worlds  (Karsyn Kelly)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
6th Abandoned  (Courtney McColley)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
6th Breathe  (Lizzy Zaritsky)  Stars Dance Studio
7th Nothingness  (Kaitlyn Murphy)  KJ Dance
7th Sangro Y Mateo  (Julia DiPretoro)  Michelle Latimer Dance Academy
8th Sunrise  (Ana Gutierrez)  KJ Dance
8th No Witnesses  (Jordyn Hubbs)  Michelle Latimer Dance Academy
8th Make It Rain  (Breanne Elwell)  Kim Massay Dance Productions
9th Dreams  (Lauren Rothert)  Dance Industry Performing Arts Center
9th Elusive  (Molly Molthan)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
9th In Love  (Madison Couch)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
9th Spine  (Claire Rozewicz)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
9th The Telling  (Haley Bogdon)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
9th Free The Mind  (Allison Majors)  Dance Industry Performing Arts Center
10th Alone  (Meredith Link)  The Dance Centre
10th Years Young  (Caroline Castora)  KJ Dance
10th Terrible Love  (Jenna Hutson)  Artistry in Motion Performing Arts Center

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st You Choose KJ Dance
2nd Celebrate Next Step Dance Performing Arts Center
3rd Pizzicato Duet from Sylvia Dance Industry Performing Arts Center

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st L'Amour Next Step Dance Performing Arts Center
2nd Spicks And Specks KJ Dance
3rd Money Makes Her Smile Prodigy Dance And Performing Arts Centre

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st On Your Radio Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd LaLaLa KJ Dance
2nd The Hollow KJ Dance
3rd I Found You KJ Dance

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Make It Clap Next Step Dance Performing Arts Center
2nd No Ordinary Love Next Step Dance Performing Arts Center
3rd Experience KJ Dance

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st A Skewed Perspective KJ Dance
2nd Don't Cry For Me KJ Dance
3rd Vogue KJ Dance

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Glass Man  (Todd Baker)  Dance Industry Performing Arts Center
2nd My Unraveling Heart  (Scott Autry)  Michelle Latimer Dance Academy
3rd In the Middle of the Air  (Michael Garcia)  Dance Industry Performing Arts Center
4th It's Not Working  (Courtney Hart)  Dance Industry Performing Arts Center
5th Fend  (Shadden Hashem)  Artistry in Motion Performing Arts Center - Jillian Cox
5th The Place Between  (Katelin MacDonald)  Kim Massay Dance Productions
6th Increase by Increments  (Maddie Gold)  Dance Industry Performing Arts Center
6th One Etude Minor  (Jada German)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
7th This Shaped Us  (Chaslyn Donovan)  KJ Dance
8th Touching Heaven  (Dylan Cedillo)  MOVZ Dance Company
8th Luna  (Grace Eberflus)  Artistry in Motion Performing Arts Center
8th The Black Dress  (Blaire Batjer)  KJ Dance
9th Sublime  (Jacob Windeler)  KJ Dance
9th Don't Leave Me  (Mykayla Hicks)  Dance Industry Performing Arts Center
10th And I Cry  (Tayler Wickman)  KJ Dance

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Flowers KJ Dance
2nd Run for Cover Absolute Dance

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Boy Next Step Dance Performing Arts Center
1st Party Things KJ Dance
2nd Women's Work Next Step Dance Performing Arts Center
3rd Just When We Thought KJ Dance

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Change Is Gonna Come Next Step Dance Performing Arts Center
2nd Bang Bang KJ Dance

open • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st The Winner Is  (Sarah Perkins)  Steppin' Out Dance Company
2nd Walk the Line  (Kinsey Cowan)  Steppin' Out Dance Company

nubie • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Itsy Bitsy Spider Absolute Dance

nubie • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Ding Dong the Witch is Dead Absolute Dance

mini / junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Midnight Royale Prodigy Dance And Performing Arts Centre

mini / junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st I Started A Joke KJ Dance

mini / junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Nellyville Next Step Dance Performing Arts Center

mini / junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Peak of The Empire Prodigy Dance And Performing Arts Centre

mini / junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st For All We Know Next Step Dance Performing Arts Center

mini / junior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Stuff Like That KJ Dance

mini / junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Sweet Dream Prodigy Dance And Performing Arts Centre

mini / junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Get Me To the Church Prodigy Dance And Performing Arts Centre

teen / senior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st The Hollow KJ Dance

teen / senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Change Is Gonna Come Next Step Dance Performing Arts Center

teen / senior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Make It Clap Next Step Dance Performing Arts Center

teen / senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st On Your Radio Prodigy Dance And Performing Arts Centre

teen / senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st L'Amour Next Step Dance Performing Arts Center

teen / senior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Party Things KJ Dance

teen / senior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Boy Next Step Dance Performing Arts Center

Mini Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Hailey Bills Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Laina Mae Kirkeide Stars Dance Studio
Winner Madelyn Munz Masters Upper Level
Winner Avery Watson Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Caroline Belknap Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Audrey Berg Paragon Dance Centre
Runner-Up Sophie Bishop Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Carys Curdy Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Allyson Curnel Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Hannah Ganiear DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
Runner-Up Sophie Garcia Power House Of Dance
Runner-Up Alexa Hendricks Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Julia Huggins Foot Works Performing Arts Center
Runner-Up Mariah Humphrey The Element Dance Center
Runner-Up Ella Jerrier Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Jasmine Kelly KJ Dance
Runner-Up Kali Knewitz Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Brianna Marler Dancers Edge
Runner-Up Beth Anne McGowan Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Lauren Rahimizadeh Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Ketta Smith MOVZ Dance Company
Runner-Up Hadyn Stephens The Pointe PAC
Runner-Up Ella Williams Dance Industry Performing Arts Center

Mini Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Aidan Cook Prodigy Dance And Performing Arts Centre

Junior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Ava Arbuckle Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Haley Beck Dance Industry Performing Arts Center
Winner Christian Burse RISE Dance Company
Winner Saliya Magolnick Dance Industry Performing Arts Center
Winner Sasha Powers Edge Studio of Dance
Winner Reagan Stafford Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Madison Taylor Woodlands Underground
Runner-Up Madalin Autry Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Mallory Barnhart Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Ana Barros Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Ella Berner Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Abigail Caudle Dance Expressions
Runner-Up Reagan Davidson Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Lauren Devaul DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
Runner-Up Ava DiPretoro Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Alexa Hamilton KJ Dance
Runner-Up Caroline Holloway Paragon Dance Centre
Runner-Up Brooke Jensen The Dance Movement
Runner-Up Olivia Kramb Club Dance
Runner-Up Dakota LaPenna MOVZ Dance Company
Runner-Up Courtney Millstone Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Lainey Myers Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Kaycee Nieuwendyk Power House Of Dance
Runner-Up Jacqui Phillips Power House Of Dance
Runner-Up Carly Schultz KJ Dance
Runner-Up Gwennyth Simmerman Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Victoria Vicens Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Dasha Vishnyakova Next Step Dance Performing Arts Center

Junior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Zander Magolnick Dance Industry Performing Arts Center

Teen Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Jade Bucci Danceology
Winner Kelly Gleason Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Mia Maxwell Michelle Latimer Dance Academy
Winner Ruby Perry Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Kailey Worontsoff Dance Universe
Runner-Up Jessica Ball Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Ashton Benn KJ Dance
Runner-Up Haley Bogdon Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Sophia Borgarello KJ Dance
Runner-Up Lauren Bramlett KJ Dance
Runner-Up Julia DiPretoro Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Avery Foto Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Reese Frnka KJ Dance
Runner-Up Kirstyn Gaupp Above the Barre Dance Academy
Runner-Up Ande Godwin DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
Runner-Up Madison Goodman KJ Dance
Runner-Up Ana Gutierrez KJ Dance
Runner-Up Elle Holland Power House Of Dance
Runner-Up Jordyn Hubbs Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Gracie Lee Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Meredith Link The Dance Centre
Runner-Up Emmalynn MacKaron Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Megan McAdoo KJ Dance
Runner-Up Courtney McColley Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Trinity McKinney Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Paige McManaman Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Madelyn Moats Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Molly Molthan Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Ava Noble GDC dance
Runner-Up Alyssa Sartuche Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Kirsten Smerud Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Mary Morgan Smith Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Onye Stevenson Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Emma Sucato Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Elaina Wheeler KJ Dance
Runner-Up Lizzy Zaritsky Club Dance Studio

Teen Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Joziah German Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Austin Brooks KJ Dance
Runner-Up M'Khian Rhodes Next Step Dance Performing Arts Center

Senior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Jada German Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Maddie Gold Dance Industry Performing Arts Center
Winner Tyler Harvey Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Tayler McGuire Michelle Latimer Dance Academy
Winner Samantha Soto Artistic Fusion Dance Academy
Runner-Up Annie Ablon Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Blaire Batjer KJ Dance
Runner-Up Brooke Batjer KJ Dance
Runner-Up Nicole Chatham Allen Dance Studio
Runner-Up Sarah Childs International Conservatory of the Performing Arts
Runner-Up Chaslyn Donovan KJ Dance
Runner-Up Grace Eberflus Artistry in Motion Performing Arts Center
Runner-Up Madison Harvey Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Shadden Hashem Artistry in Motion Performing Arts Center - Jillian Cox
Runner-Up Mykayla Hicks Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Amanda Merritt Artistry in Motion Performing Arts Center
Runner-Up Julie Nowlin Foot Works Performing Arts Center
Runner-Up Olivia Sherrington Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Sarah Wales Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Erica Wehrle Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Tayler Wickman KJ Dance
Runner-Up Abbey Winiger Next Step Dance Performing Arts Center

Senior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Scott Autry Michelle Latimer Dance Academy
Winner Todd Baker Dance Industry Performing Arts Center
Winner Michael Garcia Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Dylan Cedillo MOVZ Dance Company
Runner-Up Michael Moore Next Step Dance Performing Arts Center
Runner-Up Julian Valdivia DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
Runner-Up Jacob Windeler KJ Dance

StandOut in Musical Theater

Placement Dancer Studio
Winner Hannah Blochowiak Block 16 Studios
Winner Bryar Boynton West Coast School of the Arts
Winner Reese Daniels Kim Massay Dance Productions
Winner Kendall Dant MOVZ Dance Company
Winner Alyssa Debruin Imagery In Motion Dance
Winner Elizabeth Duckworth DV8 the Company - Dana's Studio of Dance
Winner Madison Galer Triple Motion Dance
Winner Ella Hendricks Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Deryn Hobbs The Dance Space
Winner Camille McFadden Dancer Strong
Winner Brooke Melillo Sarah Kennedy Ballet
Winner Mia Miller Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Sydney Samuel Foot Works Performing Arts Center
Winner Kendall Schmidt Kim Massay Dance Productions
Winner Emma Shortall Momentum Dance
Winner Glorianne Smith Momentum Dance
Winner McKenzie Urteaga Ignite Dance Company

StandOut in Tap

Placement Dancer Studio
Winner Ellie Burt Imagery In Motion Dance
Winner Gianna Garwacki Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Madeline Gillespie Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Delaney Harwell Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Trinity Hawkins Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Sydney Hendricks Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Abby Knecht Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Olivia Kortge Paragon Dance Centre
Winner Hannah Kravec Tap Music Project
Winner Sarah Katie Kurzius Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Lilly McGuffin MOVZ Dance Company
Winner Addie Mendolia Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Addison Miller Imagery In Motion Dance
Winner Lily Moayedi Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Sarah Moayedi Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Mia Murphy Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Logan Peterson Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Claire Wisdom Artistry in Motion Performing Arts Center
Winner Makaylee Wooldridge Prodigy Dance And Performing Arts Centre

StandOut in Jazz

Placement Dancer Studio
Winner Abby Alexander Paragon Dance Centre
Winner Lilly Anthony International Conservatory of the Performing Arts
Winner Lillian Arbuckle Dance Authority
Winner Danielle Armani Power House Of Dance
Winner Teaghan Barber Imagery In Motion Dance
Winner Lauren Barham Imagery In Motion Dance
Winner Tyler Batts Ignite Dance Company
Winner Gabby Benavides MOVZ Dance Company
Winner Aurora Bisson Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Kennadi Boese Michelle Latimer Dance Academy
Winner Madelyn Bonvillain Frisco Dance Studio
Winner Trinity Braswell Absolute Dance
Winner Ashley Brown Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Georgia Cain The Dance Movement
Winner Alexis Cary Power House Of Dance
Winner Abby Castora KJ Dance
Winner Caroline Castora KJ Dance
Winner Savannah Cedillo MOVZ Dance Company
Winner Samantha Cobb The Dance Movement
Winner Alexandra Cobb The Dance Movement
Winner Chloe Collins Rokita Dance Center
Winner Olivia Corbin Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Lauren Cott Michelle Latimer Dance Academy
Winner Kinsey Cowan Steppin' Out Dance Company
Winner McKenzee Cowan Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Brielle Creamer Michelle Latimer Dance Academy
Winner Baylen Crites Absolute Dance
Winner Annika Davison KJ Dance
Winner Jessie DeGroff Artistic Fusion Dance Academy
Winner Lowery DeVore KJ Dance
Winner Kendall Dodson KJ Dance
Winner Greer Dunston Power House Of Dance
Winner Larissa Duray Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Lauren Early Artistry in Motion Performing Arts Center
Winner Breanne Elwell Kim Massay Dance Productions
Winner Makenzie Esparza Imagery In Motion Dance
Winner Taylor Faas Dance Institute
Winner Isabella Faught Dance Authority
Winner Sydney Fell Vdanse Academy
Winner Erin Forrester Momentum Dance
Winner Teegan Franklin Grace Dance Center
Winner Jaide Frost Studio 320
Winner Kamryn Funk Kim Massay Dance Productions
Winner Lauren Gates The Dance Space
Winner Lyla Mae Gaubert Power House Of Dance
Winner Sophia Goedderz The Dance Movement
Winner Grace Gontarek KJ Dance
Winner Genna Gonzaba KJ Dance
Winner Brooklyn Green Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Raquel Guerrero Foot Works Performing Arts Center
Winner Sasha Harber Next Step Dance Performing Arts Center
Winner McKenzie Henderson The Dance Space
Winner Jackie Hinson KJ Dance
Winner Madison House MOVZ Dance Company
Winner Brooklynn Huffer The Pointe PAC
Winner Liyana Hunter Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Bellamina Inthavong MOVZ Dance Company
Winner Bailee Jennings Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Elizabeth Johnson Dance Industry Performing Arts Center
Winner Trinity Kelly Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Charlotte Kimball Paragon Dance Centre
Winner Camryn Kirkland Kim Massay Dance Productions
Winner Peyton Kuykendall Dance Authority
Winner Selene Laynes KJ Dance
Winner Samantha Lee Boutique Dance Academy
Winner Lauren Long Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Ana Machias Vdanse Academy
Winner Graceanna MacKaron Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Avery Mackintosh KJ Dance
Winner Allison Majors Dance Industry Performing Arts Center
Winner Emma Marchlinski Foot Works Performing Arts Center
Winner Faith Martin Dance Industry Performing Arts Center
Winner Kathryn Martinez Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Alyssa McCarn Ambition Dance Productions
Winner Madison McNear The Pointe PAC
Winner Emma McWilliams KJ Dance
Winner Lindsey Meeks The Dance Space
Winner Lilliana Mejia The Dance Movement
Winner Hannah Mise Allen Dance Studio
Winner Lauren MIsencik KJ Dance
Winner Rachel Monger Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Hillary Mussleman Dance Authority
Winner Dru Neal Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Aniston Neislon The Dance Space
Winner Lindsey Nikolai Power House Of Dance
Winner Lindsay O'Connell McKinney Dance Studio
Winner Kennedy Patrick The Pointe PAC
Winner Sophia Pennington Power House Of Dance
Winner Louise Phillips Power House Of Dance
Winner Caroline Pierce The Dance Movement
Winner Ella Pierce Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Hudson Pletcher Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Catie Pleus [N/A]
Winner Aayushi Pramanik KJ Dance
Winner Olivia Priest KJ Dance
Winner Emma Raine The Dance Movement
Winner Isabel Reese Paragon Dance Centre
Winner Maggie Reilly All Star Dance Academy
Winner Mila Rogenes Legacy Dance Center
Winner Ryleigh Rolston Absolute Dance
Winner Marli Scott The Pointe PAC
Winner Ally Setser Williams Center Rhythm Factory
Winner Kennedy Sinkey Paragon Dance Centre
Winner Rose Sombito Frisco Dance Studio
Winner Emily Sousa Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Reese Spencer Block 16 Studios
Winner Jack Spurlock KJ Dance
Winner Alexis Stanley KJ Dance
Winner Faith Stoner The Pointe PAC
Winner Jade Strasner Absolute Dance
Winner Sterling Stumphauzer All Star Dance Academy
Winner Lindsey Ta Power House Of Dance
Winner Addison Taron Kim Massay Dance Productions
Winner Jenna Thomas The Pointe PAC
Winner Ashleh Thompson Foot Works Performing Arts Center
Winner Raegan Tibbs The Pointe PAC
Winner Isabella Tiemann Eleve Dance Company
Winner Madison Treu MOVZ Dance Company
Winner Anna Valdman KJ Dance
Winner Mary Jane Van Horn iNFiNiTi Dance
Winner Tess Wagner Power House Of Dance
Winner Natasha Wakim KJ Dance
Winner Kayla Watts Dance Industry Performing Arts Center
Winner Treasure Wensauer Kim Massay Dance Productions
Winner Remi White Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Nicole Williams MOVZ Dance Company
Winner Camille Wiltz The Dance Movement
Winner Makenna Wooldridge Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Hannah Wyrick KJ Dance
Winner Ridley Zeske MOVZ Dance Company
Winner Juliana Zeske MOVZ Dance Company

StandOut in Ballet

Placement Dancer Studio
Winner Finley Aldridge The Pointe PAC
Winner Chloe Andersson KJ Dance
Winner Abigail Bebermeyer Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner McKenzie Benecchi Dance Center of Spokane
Winner Delaney Boggan Dance Industry Performing Arts Center
Winner Samaria Clemens Power House Of Dance
Winner Madison Couch Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Willow Courtney The Dance Movement
Winner Monroe Crum The Dance Space
Winner Halli DeBlanc Imagery In Motion Dance
Winner Lexie Giley KJ Dance
Winner Delaney Goheen Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Tori Han KJ Dance
Winner Olivia Harris Artistry in Motion Performing Arts Center
Winner Courtney Hart Dance Industry Performing Arts Center
Winner Meredith Hughes Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Bethany Jenkins The Dance Movement
Winner Hannah Karim Dance Industry Performing Arts Center
Winner Mali Krone KJ Dance
Winner Vivian Lee Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Sanai Leigh Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Morgan Locke KJ Dance
Winner Isabelle Martin Dance Industry Performing Arts Center
Winner Lena Martin Fayetteville Youth Dance Company
Winner Carlee Miller Paragon Dance Centre
Winner Kirsten Nash [N/A]
Winner Jocelyn Nguyen Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Sydney Orr The Pointe PAC
Winner Morgan Passanante Highland Park Dance Company
Winner Jaci Price Imagery In Motion Dance
Winner Ella Randle Power House Of Dance
Winner Jordan Ricker Paragon Dance Centre
Winner Maya Sample Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Zoe Sprunt Pevnev Ballet Academy
Winner Courtney Sprunt Pevnev Ballet Academy
Winner Sofia Triant Alisa's Dance Academy
Winner Victoria Ulrich Legacy Dance Center
Winner Emerson Ventura Dance Industry Performing Arts Center
Winner Lidia Volkova Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Avery Walker Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Elissa Williams KJ Dance
Winner Meghan Woods The Dance Movement
Winner Laura Wright Movement Innovations Dance Studio

Die Hard Dancer

Placement Dancer Faculty Studio
Winner Rowan Abrams Denise Wall Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Nicholas Elizondo Ray Leeper Allen Dance Studio
Winner Ella Ivey Kristen Gorski Allen Dance Studio
Winner Elyxia Mauch Travis Wall MOVZ Dance Company
Winner Angel McCray Anthony Morigerato Pure Movement Dance and Fitness
Winner Natalie Pellecer Dana Foglia MOVZ Dance Company
Winner Londyn Price Kenny Wormald Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Cayden Rice Jason Parsons Stephenville Dance Center
Winner Jayden Rice Jason Parsons Stephenville Dance Center
Winner Alissa Schuler Channing Cooke Amarillo Performing Arts Center
Winner Elena Spall Chantel Aguirre KJ Dance
Winner Ava Tiffany Stacey Tookey Power House Of Dance

StandOut in Hip-Hop

Placement Dancer Studio
Winner Julie Allegro Diversity Dance Studio
Winner Alicia Ashe Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Reagan Baker Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Addison Blackburn Foot Works Performing Arts Center
Winner Felicity Cedillo MOVZ Dance Company
Winner Chloe Champion Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Angela Chesser McKinney Dance Studio
Winner Anna Claughton Dance Industry Performing Arts Center
Winner Kyra Dryden Foot Works Performing Arts Center
Winner Madison Edwards Vdanse Academy
Winner Brooke Gomez Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Kate Gomez Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Brenley Herrera All Star Dance Academy
Winner Riley Ingersoll MOVZ Dance Company
Winner Demi Johnson MOVZ Dance Company
Winner Jessica Kassan The Pointe PAC
Winner Peyton Koepke The Pointe PAC
Winner Rachael Landau Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Maxine Louthan Studio B
Winner Alex Mitchell Dance Authority
Winner Taylor Moore Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Jaclyn Patteson Absolute Dance
Winner Danica Payne Allen Dance Studio
Winner Isabella Proler Vdanse Academy
Winner Camila Ramos Absolute Dance
Winner Maribel Rivera MOVZ Dance Company
Winner Kali Satterwhite MOVZ Dance Company
Winner Kylie Sicilian Next Step Dance Performing Arts Center
Winner Emma Strange The Dance Space
Winner Peyton Winsett Kim Massay Dance Productions