Dearborn Results

Dearborn Info

Studio Pick

Studio Routine
Big City Dance Center Falling in Love
Spotlight Dance Works Crisis
Dancers Edge The Errorist
The Center For Dance Fram
Juliana's Academy of Dance One Love

Best NU Group (Mini)

Studio Routine
Juliana's Academy of Dance Jellybean
Dancers Edge And Justice For All
Spotlight Dance Works Na Na Na

Best NU Group (Junior)

Studio Routine
Dancers Edge Cry Out
Juliana's Academy of Dance Empty Room
Big City Dance Center Dirty Rhythem
Spotlight Dance Works Cornerstone

Best NU Group (Teen)

Studio Routine
Dancers Edge The Errorist
Spotlight Dance Works A Word I Give
The Center For Dance Fram
Juliana's Academy of Dance One Love

Best NU Group (Senior)

Studio Routine
Spotlight Dance Works Crisis
Dancers Edge A Midst the Soil

nubie • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st A B C  (Paige Borg)  Noretta Dunworth School of Dance
2nd Come Dance With Me  (Madison Bagozzi)  Noretta Dunworth School of Dance
3rd North  (Lilly Sommer )  K Monique's Studio of Dance

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Romeo & Juliet  (Casey Tran)  The Dance Zone
1st Dance With Me  (Brady Amaya)  Viva Dance Co
2nd All that Matters  (Natalie Gunder)  Big City Dance Center
2nd The Race  (Lauren Garrett)  Premier Dance Company
3rd Uncharted  (Chloe Coppola)  The Dance Zone
3rd Leaving  (Alivya Herman)  K Monique's Studio of Dance
3rd Home  (Audrey Mayernik)  Turning Pointe Dance Academy
4th Bellicose  (Navy Bluhm)  Dancers Edge
4th Venus Fly  (Mercedes Bracey)  Juliana's Academy of Dance
4th Control  (Ava Chryczyk)  Juliana's Academy of Dance
4th Big Finish  (Isabella Page)  Noretta Dunworth School of Dance
5th Dance With Somebody  (Emma Middleton)  Viva Dance Co
6th Delicate  (Kennedy Martinez)  Dancers Edge
6th Not for a Moment  (Brooke Mezzomo )  Big City Dance Center
6th Through The Woods  (Albee Yambor)  K.Monique's Studio of Dance
6th Sing  (Addyson Payne)  The Turning Pointe
6th We Exist  (Mya McKillip)  Dancers Edge
6th Salvation  (Abella Hellenberg)  Viva Dance Co
7th Refrain  (Carly Howard)  Dancers Edge
7th 99 Red Balloons  (Ella Pine)  K.Monique's Studio of Dance
8th Fields of Gold  (Emma Bento )  Dancers Edge
8th Ruby Blue  (Francesca Pomponio)  Noretta Dunworth School of Dance
8th Everybody Wants To Be A Cat  (Gabby Petrie)  Perrysburg Academy of the Performing Arts Inc
9th Come To Me  (Kaygan Dreasky)  Premier Dance Company
10th Beat  (Kambree Gilliam)  Noretta Dunworth School of Dance

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Me Too Power Dance Company
2nd Halo Viva Dance Co
3rd Jump Shout Boogie The Center For Dance

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st And Justice For All Dancers Edge
2nd Na Na Na Spotlight Dance Works
3rd Capricho Espanol Juliana's Academy of Dance

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Jellybean Juliana's Academy of Dance

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Come Back  (Emma Levitt)  The Dance Zone
2nd Closest I Get  (Olivia Beauchamp)  Viva Dance Co
2nd Floating  (Britton Johnson)  Viva Dance Co
2nd Eunoia  (Jazmin Lakin)  Dancers Edge
3rd Ukiyo  (Maddox Revennaugh)  Dancers Edge
4th Drift Apart  (Gretchen Sawicki)  Juliana's Academy of Dance
5th Man In The Mirror  (Trista Mullenix)  Just Off Broadway
6th Drifting  (Avery Earle)  Viva Dance Co
7th Feeling Good  (Posey Zielinski)  Dance Expressions
8th Come Get It  (Tori Shaner)  Ludovici Dance Academy
9th Holly Rock  (Marin Akkashian)  Juliana's Academy of Dance
9th Towards the Sun  (Riann Limmitt)  The Turning Pointe
10th In a Time Lapse  (Lizzie Kucharek)  AuSable Dance Company
10th Mother of Dragons  (Alexandra Builes)  The Dance Center
10th So Far  (Payton McDonald )  Studio J Dance Co.

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Consequence Of Sound Viva Dance Co
2nd Home Premier Dance Company
3rd Twagin' Twins Big City Dance Center
3rd Hide and Seek Piazza Dance Company

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Empty Room Juliana's Academy of Dance
2nd Under The Surface Dancers Edge
3rd Cornerstone Spotlight Dance Works

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Cry Out Dancers Edge
2nd Too Darn Hot Dean/Black School of Performing Arts, Inc.
3rd Yeezy The Center For Dance

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Whip It Juliana's Academy of Dance
2nd Bossa Nova Dancers Edge
3rd Grand Waltz Juliana's Academy of Dance

junior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Dirty Rhythem Big City Dance Center

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Behind My Eyes  (Sydney Revennaugh)  Dancers Edge
2nd Lorikeet  (Sydney Paige Duhaime)  The Turning Pointe
3rd Have Mercy  (Izzy Borg)  Dancers Edge
3rd People Say  (George Brothers)  Edmunds Towers School of Dance
4th Capture  (Caroline Tilley)  Premier Dance Company
5th Unfolded Unknown  (Ava Dal Pra)  Juliana's Academy of Dance
6th Middle Ground  (Madelyn Kraynik )  Dancers Edge
6th Versus  (Leah Evangelista)  Noretta Dunworth School of Dance
6th Evergreen  (Louie Gonzalez )  Big City Dance Center
6th Meraki  (Leah Stauffer)  Dancers Edge
7th Take It All  (Zoe Seiferheld)  Juliana's Academy of Dance
7th If I Be Wrong  (Megan Erskine)  Spotlight Dance Works
7th Your Day Will Come  (Mia Rubenstein)  Juliana's Academy of Dance
7th The Water Is Wide  (Emily Carroll)  Noretta Dunworth School of Dance
8th Don't Forget  (Chelsea Bailey)  On Your Toes Dance Studio
8th Caravan  (Payton Frankiewicz)  The Center For Dance
8th Clean  (Sarah Beth Lentz)  Hudson Conservatory of Ballet
8th Falling in Love  (Kelsey Grady)  Ludovici Dance Academy
9th Possibly Maybe  (Grace Armbruster)  Noretta Dunworth School of Dance
9th Body Heat  (Ashlee Phillips)  Juliana's Academy of Dance
9th This Bitter Earth  (Madison Falconer)  Company Dance Traverse
10th Root Beer Rag  (Alyssa Budweg)  Center Stage Dance Company
10th Light of the Seven  (Bella Miller)  Premier Dance Company
10th Winter  (Jacob Hobson)  Juliana's Academy of Dance
10th Medicine  (Grace Sykes)  Premier Dance Company
10th Fortuna  (Zoe Revennaugh)  Dancers Edge
10th The Winter of Our Discontent  (Brayden Schmitt)  Fusion Dance Center

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Be Still Dancers Edge
2nd When It's Cold Spotlight Dance Works
2nd Autumn Leaves The Center For Dance
3rd Like Real People Do Company Dance Traverse

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st For The Good Times Dancers Edge
2nd Brothers in a Hotel Bed Spotlight Dance Works
2nd Voyage Spotlight Dance Works
3rd Blue Pool Dancers Edge

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st The Errorist Dancers Edge
2nd A Word I Give Spotlight Dance Works
3rd Matters of the Heart Spotlight Dance Works

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Boy with a Coin Spotlight Dance Works
2nd William Tell Overture Dancers Edge
2nd Golden Years Dancers Edge
3rd Angel Down Juliana's Academy of Dance

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Hands Clap Juliana's Academy of Dance
2nd Trophies Dancers Edge
3rd Don't Stop Me Now Spotlight Dance Works

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st The Seeker  (Mackenzie Meldrum)  Spotlight Dance Works
2nd Mantra  (Tanner Frisbey)  Dancers Edge
2nd Through It All  (Gabriella Burke)  Juliana's Academy of Dance
2nd Utmost Desire  (Kate Myers)  Company C Dance Club
3rd Sorry  (Claire Westphal)  Center Stage Dance Studio
4th That Girl  (Maia Dumas)  Power Dance Company
5th Love of my Life  (Kiera Brown )  Big City Dance Center
5th The Messenger  (Hadley Koger)  Juliana's Academy of Dance
5th Painting Grey's  (Dayne Sempert)  Company Dance Traverse
5th Black Empty Heart  (Maddy Brown)  Power Dance Company
6th Wildfire  (Bryna Tennille)  Juliana's Academy of Dance
6th Destinesia  (Karli Barsantee)  Dancers Edge
7th Vanish, Oh Night  (Katie Reynolds)  Dancers Edge
7th Detached  (Eliza Fry)  Dancers Edge
8th Lost Perception  (Dylan Peyton)  Spotlight Dance Works
8th Undertow  (Amanda Kelly)  Adagio Dance Co.
9th Swank  (Parker Frankiewicz)  The Center For Dance
9th Iron  (Slade Segerson)  Noretta Dunworth School of Dance
9th Far Too Late  (Picabo Saunders )  Dancers Edge
9th Desolate  (Emma Hocking )  Dancers Edge
9th Escalate  (Hyla Perillo)  Company Dance Traverse
10th Magoa  (Courtney Hiles)  Dancers Edge
10th Benediction  (Emily Noel)  Spotlight Dance Works

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st She Has the Power Company Dance Traverse
2nd What About Us The Center For Dance
3rd Conflict of our Desire Fusion Dance Center

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st A Reckoning Spotlight Dance Works
2nd Comes in Waves Spotlight Dance Works
3rd Falling in Love Big City Dance Center

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Crisis Spotlight Dance Works
2nd A Midst the Soil Dancers Edge
3rd My Radical Self Spotlight Dance Works

open • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Comes In Waves  (Kaleb Ortega)  Dance Avenue

mini / junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Grand Waltz Juliana's Academy of Dance

mini / junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Cry Out Dancers Edge

mini / junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Yeezy The Center For Dance

mini / junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Jellybean Juliana's Academy of Dance

mini / junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st I Will Love You Big City Dance Center

mini / junior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Bossa Nova Dancers Edge

mini / junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Chimera Juliana's Academy of Dance

mini / junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Na Na Na Spotlight Dance Works

teen / senior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Heart Cry Generations Performing Arts Center

teen / senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Crisis Spotlight Dance Works

teen / senior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Start It Up Spotlight Dance Works

teen / senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Fergalicious Spotlight Dance Works

teen / senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Hanging by a Thread Big City Dance Center

teen / senior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Stay Cool Spotlight Dance Works

teen / senior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st One Love Juliana's Academy of Dance

teen / senior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Fram The Center For Dance

Mini Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Kaitlyn Tran The Dance Zone
Winner Gianna Vermiglio Spotlight Dance Works
Winner Abby Watson Juliana's Academy of Dance
Runner-Up Emma Bento Dancers Edge
Runner-Up Navy Bluhm Dancers Edge
Runner-Up Ava Chryczyk Juliana's Academy of Dance
Runner-Up Carli Clark Miss Lores School of Performing Arts
Runner-Up Kyliegh DeChene Spotlight Dance Works
Runner-Up Mara Feier Juliana's Academy of Dance
Runner-Up Abella Hellenberg Viva Dance Co
Runner-Up Avery Martin Spotlight Dance Works
Runner-Up Mya McKillip Dancers Edge
Runner-Up Averie Miller Premier Dance Company
Runner-Up Isabella Page Noretta Dunworth School of Dance
Runner-Up Kaitlyn Paula The Dance Zone
Runner-Up Francesca Pomponio Noretta Dunworth School of Dance
Runner-Up Annabella Prisciandaro Juliana's Academy of Dance

Mini Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Brady Amaya Viva Dance Co
Winner Benjamin Graham Spotlight Dance Works
Winner Cam Jardine Juliana's Academy of Dance

Junior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Maya Consiglio The Turning Pointe
Winner Braylan Enscoe Prestige Dance Center
Winner Alyssa Griffith Spotlight Dance Works
Winner Britton Johnson Viva Dance Co
Runner-Up Marin Akkashian Juliana's Academy of Dance
Runner-Up Kierstyn Bass Viva Dance Co
Runner-Up Samantha Borchardt Big City Dance Center
Runner-Up Courtney Borchardt Big City Dance Center
Runner-Up Reese Chabot Noretta Dunworth School of Dance
Runner-Up Maiya Combest Dance Expressions
Runner-Up Jacqueline DeLuca CM Dancing
Runner-Up Ava Dupuie Viva Dance Co
Runner-Up Avery Earle Viva Dance Co
Runner-Up Charlize Elliott Joanne Chapman School of Dance
Runner-Up Tess Eshenroder Viva Dance Co
Runner-Up Avery Haneline KMonique's Studio of Dance
Runner-Up Hannah Justice Bourn Academy of Dance
Runner-Up Peyton Kolasky Bourn Academy of Dance
Runner-Up Trinity Malgay Viva Dance Co
Runner-Up Tara Mologousis The Center For Dance
Runner-Up Trista Mullenix Just Off Broadway
Runner-Up Saige Newcomb Juliana's Academy of Dance
Runner-Up Paige Paul Spotlight Dance Works
Runner-Up Alyssa Poppe Juliana's Academy of Dance
Runner-Up Jillian Puckett Juliana's Academy of Dance
Runner-Up Zoey Tink Juliana's Academy of Dance
Runner-Up Hailey Titus Big City Dance Center
Runner-Up Katelyn Yeskie Big City Dance Center

Junior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Maddox Revennaugh Dancers Edge

Teen Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Grace Armbruster Noretta Dunworth School of Dance
Winner Isabella Baldino Joanne Chapman School of Dance
Winner Ciana Jao Spotlight Dance Works
Winner Sydney Revennaugh Dancers Edge
Runner-Up Izzy Borg Dancers Edge
Runner-Up Emily Carroll Noretta Dunworth School of Dance
Runner-Up Audrey Chryczyk Juliana's Academy of Dance
Runner-Up Lea Cook Spotlight Dance Works
Runner-Up Reese Cook Spotlight Dance Works
Runner-Up Alanah Crawford Big City Dance Center
Runner-Up Madeline Deck Juliana's Academy of Dance
Runner-Up Sydney Paige Duhaime The Turning Pointe
Runner-Up Megan Erskine Spotlight Dance Works
Runner-Up Leah Evangelista Noretta Dunworth School of Dance
Runner-Up Madison Falconer Company Dance Traverse
Runner-Up Madelyn Gaba Center Stage Dance Studio
Runner-Up Nadia Gniatczyk Spotlight Dance Works
Runner-Up Kelsey Grady Ludovici Dance Academy
Runner-Up Madelyn Hughes Noretta Dunworth School of Dance
Runner-Up Sarah Beth Lentz Hudson Conservatory of Ballet
Runner-Up Julia Mackey Juliana's Academy of Dance
Runner-Up Annie Misson Spotlight Dance Works
Runner-Up Ashlee Phillips Juliana's Academy of Dance
Runner-Up Isabella Platevoet Spotlight Dance Works
Runner-Up Kelly Quinn Juliana's Academy of Dance
Runner-Up Sierra Resendes Joanne Chapman School of Dance
Runner-Up Zoe Revennaugh Dancers Edge
Runner-Up Zoe Seiferheld Juliana's Academy of Dance
Runner-Up Leah Stauffer Dancers Edge
Runner-Up Sophia VanHerzele CM Dancing

Teen Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner George Brothers Edmunds Towers School of Dance
Winner Emanuel Dostine Spotlight Dance Works
Runner-Up Jacob Hobson Juliana's Academy of Dance
Runner-Up Alex Turner Gayle's Dance Phase
Runner-Up R.Jay Willey The Dance Center

Senior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Alie Asher Spotlight Dance Works
Winner Mackenzie Meldrum Spotlight Dance Works
Winner Hyla Perillo Company Dance Traverse
Winner Katie Reynolds Dancers Edge
Winner Olivia Tarchick Elite Dance by Damian
Runner-Up Lindsey Amcheslavsky Power Dance Company
Runner-Up Avery Berk Generations Performing Arts Center
Runner-Up Kiera Brown Big City Dance Center
Runner-Up Gabriella Burke Juliana's Academy of Dance
Runner-Up Jennifer Burlage On Your Toes Dance Studio
Runner-Up Caroleen Chang Gotta Dance
Runner-Up Maia Dumas Power Dance Company
Runner-Up Madison Dyke Spotlight Dance Works
Runner-Up Chloe Heldt Juliana's Academy of Dance
Runner-Up Courtney Hiles Dancers Edge
Runner-Up Emma Hocking Dancers Edge
Runner-Up Emily Hooper Spotlight Dance Works
Runner-Up Amanda Kelly Adagio Dance Co.
Runner-Up Hadley Koger Juliana's Academy of Dance
Runner-Up Rebekah Merry Big City Dance Center
Runner-Up Marissa Orzame Juliana's Academy of Dance
Runner-Up Claire Pesci Juliana's Academy of Dance
Runner-Up Picabo Saunders Dancers Edge
Runner-Up Bryna Tennille Juliana's Academy of Dance
Runner-Up Megan Ulatowski Juliana's Academy of Dance
Runner-Up Claire Westphal Center Stage Dance Studio

Senior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Mark Auger Juliana's Academy of Dance
Winner Tanner Frisbey Dancers Edge
Winner Dayne Sempert Company Dance Traverse
Runner-Up Tajzon James Bourn Academy of Dance
Runner-Up Dylan Peyton Spotlight Dance Works
Runner-Up Slade Segerson Noretta Dunworth School of Dance
Runner-Up Kevin Wang Juliana's Academy of Dance
Runner-Up Hunter Wang Kercheval Dance

StandOut in Tap

Placement Dancer Studio
Winner Megan Banks Generations Performing Arts Center
Winner Isabella Baran Noretta Dunworth School of Dance
Winner Greg Borg Noretta Dunworth School of Dance
Winner Mercedes Bracey Juliana's Academy of Dance
Winner Alyssa Budweg Center Stage Dance Company
Winner Julia Dean The Center For Dance
Winner Parker Frankiewicz The Center For Dance
Winner Payton Frankiewicz The Center For Dance
Winner Fiona Gross Juliana's Academy of Dance
Winner Oliviah Klinski Dean/Black School of Performing Arts, Inc.
Winner Cassabella Kool The Dance Center
Winner Sophia Kulish Juliana's Academy of Dance
Winner Marit Ley The Center For Dance
Winner Emily Makowski Center Stage Dance Company
Winner Katarina Neumann The Center For Dance
Winner Declan O'Connell Dance Avenue
Winner Katy Pasko Viva Dance Co
Winner Anjali Petrucci Piazza Dance Company
Winner Kaylee Shaner Ludovici Dance Academy
Winner Tori Shaner Ludovici Dance Academy
Winner Martina Theriault The Center For Dance
Winner Emilja Trajcevski Adagio Dance Co.
Winner Tessa Vogel Generations Performing Arts Center
Winner Allie Williams Juliana's Academy of Dance

StandOut in Jazz

Placement Dancer Studio
Winner Ellie Ackley Big City Dance Center
Winner Danielle Anstandig Power Dance Company
Winner Avery Appleby Juliana's Academy of Dance
Winner Kaitlin Arena Spotlight Dance Works
Winner Sejon Balachandran Vlad's Dance Company
Winner Karli Barsantee Dancers Edge
Winner Isaac Berry Dancers Edge
Winner Kailyn Blakeman Perrysburg Academy of the Performing Arts Inc
Winner Kaylie Burch AuSable Dance Company
Winner Emma Canty The Center For Dance
Winner Rylee Choike Viva Dance Co
Winner Olivia Clark Spotlight Dance Works
Winner Cami Clouser Dancers Edge
Winner Anna Colaianne Metro Dance Company
Winner Kacie Collins Gotta Dance
Winner Chloe Coppola The Dance Zone
Winner Ava Dal Pra Juliana's Academy of Dance
Winner Brooklynn DeRoeck Big City Dance Center
Winner Maeve Dewey Premier Dance Company
Winner Haylee Downey Gayle's Dance Phase
Winner Mikey Elsen Shanon's Dance Academy
Winner Rylie Foster Juliana's Academy of Dance
Winner Laura Frey Big City Dance Center
Winner Lauren Garrett Premier Dance Company
Winner Louie Gonzalez Big City Dance Center
Winner Natalie Gormely Juliana's Academy of Dance
Winner Natalie Gunder Big City Dance Center
Winner Alexis Hadley Spotlight Dance Works
Winner Sydney Hall Spotlight Dance Works
Winner Kendall Heldt Juliana's Academy of Dance
Winner Alivya Herman K Monique's Studio of Dance
Winner Madeleine Hood Spotlight Dance Works
Winner Phoebe Hulen Juliana's Academy of Dance
Winner Elizabeth Iwasko Spotlight Dance Works
Winner McKenna Jagello Spotlight Dance Works
Winner Allyson Johnson AuSable Dance Company
Winner Jenna Kamsickas Spotlight Dance Works
Winner Raegan King Spotlight Dance Works
Winner Allyse Kish Big City Dance Center
Winner Peighton Knoll The Turning Pointe
Winner Emma Koon Natalie's Dance Company
Winner Madelyn Kraynik Dancers Edge
Winner Devin Krstovski Dance Avenue
Winner Lizzie Kucharek AuSable Dance Company
Winner Jenna Lane K.Monique's Studio of Dance
Winner Haley Leiby Elite Dance Company
Winner Meghan Lensmeyer Spotlight Dance Works
Winner Alyssa Link Power Dance Company
Winner Nicole Luccisano Emotion Dance Company
Winner Cierra Maki Spotlight Dance Works
Winner Emily Maniaci Spotlight Dance Works
Winner Madison Martin Big City Dance Center
Winner Isabella Marzec Spotlight Dance Works
Winner McKenna Mason Spotlight Dance Works
Winner Jessica Mason Dance Expressions
Winner Emma Matyniak Power Dance Company
Winner Audrey Mayernik Turning Pointe Dance Academy
Winner Payton McDonald Studio J Dance Co.
Winner Claire McGlone Kercheval Dance
Winner Emily Mcmackin J.A.Z. Dance & More
Winner Katy McNarney Dance Expressions
Winner Remington Mestel Big City Dance Center
Winner Kilee Millar Company Dance Traverse
Winner Erika Molina On Your Toes Dance Studio
Winner Briana Moore Dancers Edge
Winner Sarah Morgan Robert Lee Dance Center
Winner Sophia Nardicchio Big City Dance Center
Winner Avery Nikolic Adagio Dance Co.
Winner Emily Noel Spotlight Dance Works
Winner Taylor O'lear Bourn Academy of Dance
Winner Chloe Orr Juliana's Academy of Dance
Winner Addyson Payne The Turning Pointe
Winner Isabel Perrine Gayle's Dance Phase
Winner Cade Person The Studio
Winner Megan Person The Studio
Winner Katelyn Petrie Perrysburg Academy of the Performing Arts Inc
Winner Stephanie Platz Adagio Dance Co.
Winner Jocelyn Podolski Juliana's Academy of Dance
Winner Lynnleigh Pugmire Spartan Dance Center
Winner Chloe Rauch Big City Dance Center
Winner Mia Rubenstein Juliana's Academy of Dance
Winner Shayla Salisbury Power Dance Company
Winner Brayden Schmitt Fusion Dance Center
Winner Maddie Serwatka Dancexcel
Winner Juliet Shepler Metro Dance Company
Winner Blair Spencer Juliana's Academy of Dance
Winner Nicole Spizizen Juliana's Academy of Dance
Winner Emerson Stehlik Premier Dance Company
Winner Leahana Steinel Center Stage Dance Studio
Winner Anna Taravella Spotlight Dance Works
Winner Caroline Tilley Premier Dance Company
Winner Sasha Titus Miss Lore's School of Performing Arts
Winner Rylie VanNorden Big City Dance Center
Winner Leah Wander Generations Performing Arts Center
Winner Nadia Weller Juliana's Academy of Dance
Winner Melia White Gayle's Dance Phase
Winner Abby Zenzen Miss Lores Dance Rage
Winner Posey Zielinski Dance Expressions
Winner Anissa Zreik Noretta Dunworth School of Dance

StandOut in Ballet

Placement Dancer Studio
Winner Eris Allen Dance Expressions
Winner Olivia Beauchamp Viva Dance Co
Winner MaKenna Davis Dance City West, LLC
Winner Anjali Debrah Dean/Black School of Performing Arts, Inc.
Winner Kayla Farrar On Your Toes Dance Studio
Winner Jenna Froese The Dance Center
Winner Zoe Garrett Elite Dance Company
Winner Megan Gregory Perrysburg Academy of the Performing Arts Inc
Winner Kristin Hanson The Dance Company Conservatory
Winner Samara Helfman Noretta Dunworth School of Dance
Winner Alexis Kitchen Dream Makers Dance Studio
Winner Elesa Kranz Spartan Dance Center
Winner Emily Kuznar Dream Makers Dance Studio
Winner Raelynn Lay Viva Dance Co
Winner Zoe Lay Perrysburg Academy of the Performing Arts Inc
Winner Lillian Limberg Adagio Dance Co.
Winner Ava Renfer Elite Dance Company
Winner Riley Schmidt AuSable Dance Company
Winner Isabella Taylor Studio 45
Winner Nicola Troschinetz Spotlight Dance Works
Winner Abby Vitou Premier Dance Company
Winner Haley Wallace Juliana's Academy of Dance

Die Hard Dancer

Placement Dancer Faculty Studio
Winner Madison Bagozzi Channing Cooke Noretta Dunworth School of Dance
Winner Aarion Binson Will Loftis Stars Elite Training Center
Winner TaNeeyah Edwards Ivan Koumaev Power Dance Company
Winner Riann Limmitt Dana Foglia The Turning Pointe
Winner Juaneyeighshia McBride Laurie Kanyok Dance Expressions
Winner Carly Perrino Denise Wall Juliana's Academy of Dance
Winner Charles Polomsky Stacey Tookey The Dance Center
Winner Julianna Sweis Travis Wall Spotlight Dance Works
Winner Laura Topf Ray Leeper Juliana's Academy of Dance
Winner Jordin Valenti Mark Meismer Juliana's Academy of Dance
Winner Abby Watson Anthony Morigerato Juliana's Academy of Dance

StandOut in Hip-Hop

Placement Dancer Studio
Winner Kelly Baird The Center For Dance
Winner Kallie Bird Gayle's Dance Phase
Winner Olivia Bonich Spotlight Dance Works
Winner Catera Burgess Big City Dance Center
Winner Cassie Callahan The Center For Dance
Winner Arie Carson Suzette's Master of Dance
Winner Jaydah Dennis Dance Avenue
Winner Jillian Draheim Spartan Dance Center
Winner Nick Farris Performers Edge Dance Company
Winner Amaya Fuller Pure Performance Arts
Winner Hailey Gamet Big City Dance Center
Winner Tara Gaskell Dance Avenue
Winner Carly Howard Dancers Edge
Winner Kendall Kessler Miss Lore's
Winner Joelle King Dance City West, LLC
Winner Blaire King Gayle's Dance Phase
Winner Taylor Lucas Generations Performing Arts Center
Winner Maryellen McCormick The Studio
Winner Mia McDonald Big City Dance Center
Winner Evie Mourtos The Turning Pointe
Winner Alexandra Ostrowski Kercheval Dance
Winner Ella Pine K.Monique's Studio of Dance
Winner Anika Ried Fusion Dance Center
Winner Madison Sims My Way Community Dance
Winner Lauren Slavish Elite Dance Company
Winner Mallory Steffes Gayle's Dance Phase
Winner Hayden Treece The Dance Center
Winner Paige Vandermeer Gotta Dance
Winner Mya Waple Juliana's Academy of Dance
Winner Ava Zanardelli Dance Avenue