Meadowlands Results

Meadowlands Info

Studio Pick

Studio Routine
A&E Dance Studio Throw Back
Monroe Dance Academy Even/Odd
Touch of Class Dance Studio Theory of Machines
The Dancers Workshop Down
New England Dance Center Mindfulness
Art of Dance Skinny Love
For Dancers Only Falling
New Jersey Dance Fusion Femme Liberte
Jill Justin Dance Alliance Money Makin
In The Spotlight Maniac

Best NU Group (Nubies)

Studio Routine
New Jersey Dance Fusion Baila

Best NU Group (Mini)

Studio Routine
For Dancers Only Hot Note
In The Spotlight Let's Dance
New Jersey Dance Fusion A Night Off
The Pulse Performing Arts Studio They Don't Care About Us
Art of Dance Join the Circus

Best NU Group (Junior)

Studio Routine
For Dancers Only Come By Me
In The Spotlight Saved
Art of Dance The Listening Chair
Monroe Dance Academy Stand Clear of the Closing Door
New Jersey Dance Fusion Stairway to Heaven

Best NU Group (Teen)

Studio Routine
For Dancers Only 24K Magic
Art of Dance Skinny Love
In The Spotlight Smooth Criminal
New England Dance Center Mindfulness
Touch of Class Dance Studio Theory of Machines

Best NU Group (Senior)

Studio Routine
For Dancers Only Falling
In The Spotlight Maniac
Art of Dance Cry For Me

nubie • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Dark Runs Out  (Hailey Panchame)  New Jersey Dance Fusion

nubie • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Happy BT Dance Company

nubie • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Baila New Jersey Dance Fusion
2nd Scars to your Beautiful New Jersey Dance Fusion
3rd Itsy Bitsy Spider For Dancers Only

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Here I Am  (Cameron Voorhees)  Evolve Dance Complex
1st Blue Shadows  (Arianna Quant)  Stars Dance Studio
2nd Mack the Knife  (Justin Rizzo-Troxell)  ICON Dance Complex
3rd The Last Unicorn  (Bella Rose)  Dain Dance Academy
3rd Love Like We Used To  (Lorenzo Azzollini)  ICON Dance Complex
4th Rainbow Sleeves  (Sarah Zampella)  For Dancers Only
4th She Used To Be Mine  (Kayla Guindi)  ICON Dance Complex
5th Do it Anyway  (Jacob Moskowitz)  ICON Dance Complex
5th Lullaby for my Favorite Insomniac  (Mackenzie Edelstein)  Precision Dance Competition Team
5th Angelica  (Pauline Medina)  Yolanda's Academy of Music & Dance
6th Evil Like Me  (Charlie Semon)  Stagelite Centre Of Performing Arts
6th I'm a Brass Band  (Anami Halo)  Edna Lee Dance Studio
7th Out Here On My Own  (Julia Peters)  Dance Arts Collaborative
7th Poor Unfortunate Souls  (Grace Lustig)  Dance Theatre of New Jersey
8th The New Princess  (Emerson Doran)  The Pulse Performing Arts Studio
8th Never Had A Friend Like Me  (Jayden Diaz)  Stagelite Centre Of Performing Arts
9th When See Came Back  (Meadow Motroni)  Precision Dance Competition Team
9th For Free  (Ariana Horafios)  Spotlight Studios of Dance and Performing Arts
10th Skinny Love  (Olivia Gallo)  New Jersey Dance Fusion

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st The Little Bird For Dancers Only
2nd Bennie and The Jets Touch of Class Dance Studio
3rd Do You Love Me The Pulse Performing Arts Studio

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Snow For Dancers Only
2nd Chopsticks For Dancers Only
3rd A Night Off New Jersey Dance Fusion

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Hot Note For Dancers Only
2nd Let's Dance In The Spotlight
3rd Never Sleep For Dancers Only

mini • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Rosamunde For Dancers Only

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Love Me or Leave Me  (Zachary Doran)  The Pulse Performing Arts Studio
2nd Divine Overview  (Amy Shuster)  Touch of Class Dance Studio
3rd Undecided  (Rachel Quiner)  North Jersey School of Dance Arts
4th Imagine  (Julian Matias)  New Jersey Dance Fusion
4th Ethereal  (Juliette Marzo)  New England Dance Center
5th Landfill  (Brooke Cheek)  Studio Bleu
6th Impossible Dream  (Delaney Diaz)  Stagelite Centre Of Performing Arts
7th Improvisation  (Kayla LaVine)  Tawn Marie's Dance Center
8th Lips  (Kayla Pereira)  New Jersey Dance Fusion
8th White Lies  (Isabella Voorhees)  Evolve Dance Complex
8th When She Came Back  (Jessica Benitez)  Jennifer Napolitano's School Of Performing Arts
9th For The People  (Isabella Porreca)  For Dancers Only
10th Time Flies  (Ruby Thompson)  Touch of Class Dance Studio

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st In the Upper Room Touch of Class Dance Studio
2nd Last Song New England Dance Center
3rd Baby Sister Touch of Class Dance Studio

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Come By Me For Dancers Only
2nd The Listening Chair Art of Dance
3rd Happy For Dancers Only
3rd Mr. Sandman In The Spotlight

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Lady Luck For Dancers Only
1st Saved In The Spotlight
2nd Fix You For Dancers Only
2nd Not the Only One In The Spotlight
3rd Batter Up Art of Dance

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Not That Kind of Girl In The Spotlight
2nd We Own the Night New Jersey Dance Fusion

junior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Stand Clear of the Closing Door Monroe Dance Academy

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st The Gift  (Camila Schwarz)  Dancetown
2nd You Are A Memory  (Ruby Castro)  Dance Town
3rd Classic Groove  (Amy Benedetto)  Hackworth School of Performing Arts
3rd Broken Wing  (Olivia Alboher)  For Dancers Only
4th Consequences  (Alexandra Walz)  New England Dance Center
4th Song Of The Siren  (Katherine Leon)  Dance Town
5th Turn to dust  (Haley Huelsman)  New England Dance Center
6th Hallalujah  (Anne Conway)  Anita Ehrler's Dance Extensions
6th A Lover's Complaint  (Aaliyah Johnson)  Touch of Class Dance Studio
7th Bare  (Dana Davidovich )  Danceworks Costa Rica
7th Gloucester Harbor Shore  (Taylor Spolitino)  Stewart-Johnson Dance Academy
7th Only ME  (Deborah Borges)  New Jersey Dance Fusion
8th Apasionada  (Anissa Sroka)  LA Beatz Dance
8th Que Sera  (Samantha Torres)  For Dancers Only
8th The Path  (Jessica King)  Art of Dance
8th Once And For All  (Cayla Rae Pavol)  Stewart Johnson Dance Academy
8th Aqua Vitae  (Savannah Quiner)  North Jersey School of Dance Arts
9th Fly Away  (Cahlia Cotto)  Touch of Class Dance Studio
9th I Can See  (Madison Thacker)  Precision Dance Competition Team
10th Slip  (Sofia Tico)  Danceworks Costa Rica

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Live And Let Die For Dancers Only
2nd Never Satisfied Stewart Johnson Dance Academy
2nd Take it from My Bones Danceworks Costa Rica
3rd Can't Stop The Feeling Hackworth School of Performing Arts

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Technical Difficulties Art of Dance
2nd Nobody But Me For Dancers Only
3rd Need To Be Loved For Dancers Only

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st 24K Magic For Dancers Only
2nd Skinny Love Art of Dance
3rd Water Under the Bridge Art of Dance

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Smooth Criminal In The Spotlight
2nd Hollywood Wiz For Dancers Only
3rd Up In Flames Art of Dance

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Can't Turn You Loose In The Spotlight
2nd TGIF In The Spotlight
3rd Money Makin Jill Justin Dance Alliance

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Longing  (Ian Sanford)  PowerUp Dance Center
2nd Rules For Lovers  (Ryley Polak)  New England Dance Academy
2nd Lost  (Michelle Quiner)  North Jersey School of Dance Arts
2nd Them There Eyes  (Morgan Zaref)  For Dancers Only
2nd Imitation Virtues  (Marty Kineavy)  Touch of Class Dance Studio
3rd In The Middle  (Sasha Zitofsky)  Broadway Dance Theatre
3rd My Heart Has It's Reasons  (Kira Shababb)  For Dancers Only
4th The Other Side  (Amanda Lino)  Rhythm Dance Company
4th Oh Darling  (Katelyn Andrade)  New England Dance Center
4th Open Water  (Mikayla Collins)  Dance Theatre of New Jersey
5th I know its over  (Jacob Lill)  New England Dance Center
6th Careful Heart  (Ariel Kaplan)  Creative Arts Academy
6th Heart Cry  (Erin Bailey)  For Dancers Only
7th Hot Gates  (Nathan Lopez)  Tenacity Dance Company
7th Creep  (Connor Muldoon)  Ovations Dance Studio
7th Alps  (Adaline Ohman)  Rhythm Dance Company
7th Stereotype  (Brooke Niemiec)  For Dancers Only
8th The River  (Philippa Gamble)  Monroe Dance Academy
8th Kerosene Dreams  (Meredith Blackwood)  Art of Dance
8th I Got It  (Claudia Chapman)  Precision Dance Competition Team
9th Rescue My Heart  (Danielle Nehring)  Touch of Class Dance Studio
9th Elsewhere  (Jonathan Golden)  Edge Dance Company
10th Hunger of the Pine  (Natalia Lalin)  Art of Dance
10th The Journey  (Caroline Boothe)  Art of Dance

senior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st No Love For Dancers Only
2nd Part of a Whole Touch of Class Dance Studio
3rd Gimme All Your Love Monroe Dance Academy

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Falling For Dancers Only
2nd Maniac In The Spotlight
3rd Cry For Me Art of Dance

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st The Pull Monroe Dance Academy
2nd Don't Stop Me Now Monroe Dance Academy
3rd Scherzo Monroe Dance Academy

nubie • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Itsy Bitsy Spider For Dancers Only

nubie • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Scars to your Beautiful New Jersey Dance Fusion

mini • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Paquita The Pulse Performing Arts Studio

mini • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Snow For Dancers Only

mini • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st A Night Off New Jersey Dance Fusion

mini • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Hot Note For Dancers Only

mini • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Into Dust Art of Dance

mini • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Never Sleep For Dancers Only

mini • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Chopsticks For Dancers Only

junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Come, Gentle Night Art of Dance

junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st The Listening Chair Art of Dance

junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Team The Dancers Workshop

junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Lady Luck For Dancers Only

junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Wildest Moments Monroe Dance Academy

junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Stairway to Heaven New Jersey Dance Fusion

junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Come By Me For Dancers Only

teen • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Need a Lift Art of Dance

teen • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Skinny Love Art of Dance

teen • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Tear Da Roof Off Spotlight Studios of Dance and Performing Arts

teen • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Up In Flames Art of Dance

teen • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Never Walk Alone New England Dance Center

teen • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Hollywood Wiz For Dancers Only

teen • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Ladies Who Lunch For Dancers Only

teen • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st 24K Magic For Dancers Only

senior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Scherzo Monroe Dance Academy

senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Cry For Me Art of Dance

senior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st J's On My Feet Concepts In Choreography

senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Don't Stop Me Now Monroe Dance Academy

senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Red Dust Monroe Dance Academy

senior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Falling For Dancers Only

Mini Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Olivia Gallo New Jersey Dance Fusion
Winner Anami Halo Edna Lee Dance Studio
Winner Grace Lustig Dance Theatre of New Jersey
Winner Meadow Motroni Precision Dance Competition Team
Winner Arianna Quant Stars Dance Studio
Runner-Up Alana Cerniglia ICON Dance Complex
Runner-Up Jordyn Cocozello Middletown Dance Academy
Runner-Up Alexa Colombo Monroe Dance Academy
Runner-Up Alexa Cross Monroe Dance Academy
Runner-Up Ava Dowling Art of Dance
Runner-Up Mackenzie Edelstein Precision Dance Competition Team
Runner-Up Taylor Higgins Middletown Dance Academy
Runner-Up Sarina Lalin Art of Dance
Runner-Up Alexis LeBlanc A&E Dance Studio
Runner-Up Bella Liberatore Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Francesca Lombardo ICON Dance Complex
Runner-Up Campbell Macak Art of Dance
Runner-Up Julia Matarazzo For Dancers Only
Runner-Up Pauline Medina Yolanda's Academy of Music & Dance
Runner-Up McKenna O'Connor For Dancers Only
Runner-Up Sarina Porreca For Dancers Only
Runner-Up Caroline Quiner North Jersey School of Dance Arts
Runner-Up Bella Rose Dain Dance Academy
Runner-Up Charlie Semon Stagelite Centre Of Performing Arts
Runner-Up Danica Sorge Art of Dance
Runner-Up Sarah Zampella For Dancers Only

Mini Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Jayden Diaz Stagelite Centre Of Performing Arts
Winner Cameron Guindi ICON Dance Complex
Winner Justin Rizzo-Troxell ICON Dance Complex
Runner-Up Lorenzo Azzollini ICON Dance Complex
Runner-Up Jacob Moskowitz ICON Dance Complex
Runner-Up Ryan Sokira Monroe Dance Academy

Junior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Brooke Cheek Studio Bleu
Winner Juliette Marzo New England Dance Center
Winner Amanda Pfundstein Art of Dance
Winner Isabella Porreca For Dancers Only
Winner Rachel Quiner Hunterdon Hills Ballet
Winner Amy Shuster Touch of Class Dance Studio
Winner Isabella Voorhees Evolve Dance Complex
Runner-Up Valerie Acevedo New Jersey Dance Fusion
Runner-Up Jessica Benitez Jennifer Napolitano's School Of Performing Arts
Runner-Up Emma Chiaverini Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Delaney Diaz Stagelite Centre Of Performing Arts
Runner-Up Jamaya Freeland City Dance Academy
Runner-Up Sofia Gallo New Jersey Dance Fusion
Runner-Up Isabella Garber Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Grayson Kahny Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Riley Kauffman Centre Dance
Runner-Up Terin Kuttamperoor Stagelite Centre Of Performing Arts
Runner-Up Mia LePage Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Nicole Maly For Dancers Only
Runner-Up Kyra Masone Monroe Dance Academy
Runner-Up Caroline McAleavey Monroe Dance Academy
Runner-Up GiaNina Paolantonio Middletown Dance Academy
Runner-Up Kayla Pereira New Jersey Dance Fusion
Runner-Up Kayla Sorge Art of Dance
Runner-Up Jada Specht New England Dance Academy
Runner-Up Maggie Wise Touch of Class Dance Studio

Junior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Nicholas Jacobsen For Dancers Only
Runner-Up Christian Conaty Art of Dance
Runner-Up Zachary Doran The Pulse Performing Arts Studio
Runner-Up John Potash Art of Dance

Teen Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Olivia Alboher For Dancers Only
Winner Aaliyah Johnson Touch of Class Dance Studio
Winner Jocelyn Martinez For Dancers Only
Winner Marile Marzo New England Dance Center
Winner Savannah Quiner Hunterdon Hills Ballet
Runner-Up Deborah Borges New Jersey Dance Fusion
Runner-Up Charlotte Chapman Precision Dance Competition Team
Runner-Up Maria Fernanda Chavarria Danceworks Costa Rica
Runner-Up Dana Davidovich Danceworks Costa Rica
Runner-Up Alexis Donato Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Haley Huelsman New England Dance Center
Runner-Up Freya Ireland [N/A]
Runner-Up Jessica King Art of Dance
Runner-Up Katherine Leon Dance Town
Runner-Up Madi Marney Hackworth School of Performing Arts
Runner-Up Makhia Mccullers CC & Company Dance Complex
Runner-Up Nina Soto New England Dance Center
Runner-Up Taylor Spolitino Stewart-Johnson Dance Academy
Runner-Up Lauren Stefanelli Stewart Johnson Dance Academy
Runner-Up Sofia Tico Danceworks Costa Rica
Runner-Up Samantha Torres For Dancers Only
Runner-Up Lauren Torres For Dancers Only
Runner-Up Eveline Vergnani New England Dance Center
Runner-Up Alexandra Walz New England Dance Center
Runner-Up Sidney Zaref For Dancers Only

Teen Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Nick Camarero Elite Dance Academy
Winner Addison Freitas For Dancers Only
Runner-Up Sloane Burling Monroe Dance Academy
Runner-Up Riley Cornelison Dutchess County Performing Arts
Runner-Up Mario Rizzi For Dancers Only

Senior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Katelyn Andrade New England Dance Center
Winner Danielle Nehring Touch of Class Dance Studio
Winner Michelle Quiner Hunterdon Hills Ballet
Runner-Up Erin Bailey For Dancers Only
Runner-Up Hailey Beman Hackworth School of Performing Arts
Runner-Up Naomi Benenson Art of Dance
Runner-Up Meredith Blackwood Art of Dance
Runner-Up Caroline Boothe Art of Dance
Runner-Up Melissa Burke New England Dance Center
Runner-Up Megan Chadha New England Dance Center
Runner-Up Tessa Grabowski Art of Dance
Runner-Up Brianna Jackson [N/A]
Runner-Up Amanda Lino Rhythm Dance Company
Runner-Up Brittney Myers Allegro West Academy of Dance
Runner-Up Jillian Quiner North Jersey School of Dance Arts
Runner-Up Sydney Richardson For Dancers Only
Runner-Up Kira Shababb For Dancers Only
Runner-Up Genai Veal For Dancers Only
Runner-Up Morgan Zaref For Dancers Only

Senior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Jacob Lill New England Dance Center
Winner Ryley Polak Beyond The Barre Dance Academy
Winner Ian Sanford PowerUp Dance Center
Runner-Up Grant Braden Concepts In Choreography
Runner-Up Jonathan Golden Edge Dance Company
Runner-Up Marty Kineavy Touch of Class Dance Studio
Runner-Up Nathan Lopez Tenacity Dance Company
Runner-Up Connor Muldoon Ovations Dance Studio
Runner-Up Joey Socci Monroe Dance Academy

StandOut in Tap

Placement Dancer Studio
Winner Samantha Ashenberg FAPA
Winner Brooke Burrows In The Spotlight
Winner Danica Butler In The Spotlight
Winner Valerie Calderone In The Spotlight
Winner Julianna Cauterrucci Jill Justin Dance Alliance
Winner Anna Grace Cerami In The Spotlight
Winner Jared Cooper Art of Dance
Winner Isabella Diaz In The Spotlight
Winner Annie Gilfillan In The Spotlight
Winner Olivia Goldstein Stagelite Centre Of Performing Arts
Winner Cheyenne Haller In The Spotlight
Winner Elizabeth Hensal For Dancers Only
Winner MacKenzie Kamp In The Spotlight
Winner Tara Kelly In The Spotlight
Winner Hannah Kim BT Dance Company
Winner Caitlin Koto For Dancers Only
Winner Jillian Krim In The Spotlight
Winner Victoria Laviano In The Spotlight
Winner Julianna Lino Rhythm Dance Company
Winner Abby Lorusso In The Spotlight
Winner Natalie Morgan In The Spotlight
Winner Victoria Piszel For Dancers Only
Winner Kirsten Resch For Dancers Only
Winner Myah Richard Ken Peter's Dance Express
Winner Annabella Rinaldi For Dancers Only
Winner Devon Roth MIddletown Dance Academy
Winner Alessia Ruggiero In The Spotlight
Winner Julia Ruth In The Spotlight
Winner Angelisa Santantgelo Dance Theatre of New Jersey
Winner Jodi Siegel In The Spotlight
Winner Anna Stanton The Pulse Performing Arts Studio
Winner Elizabeth Valdes The Pulse Performing Arts Studio
Winner McKenna Violetti In The Spotlight
Winner Chloe Wasser Art of Dance

StandOut in Jazz

Placement Dancer Studio
Winner Maialen Abio Yolandasas Academy of dance and music.
Winner Haley Asbury Art of Dance
Winner Julianna Barker Monroe Dance Academy
Winner Eleanor Barron Touch of Class Dance Studio
Winner Madison Beekman The Dancers Workshop
Winner Elya Bergstein Accent School of Dance
Winner Sophie Bernstein Dance Theatre of New Jersey
Winner Olivia Budd Art of Dance
Winner Alyssa Buenaga The Dancers Workshop
Winner Logan Burrows In The Spotlight
Winner Natasha Byam Jill Justin Dance Alliance
Winner Emily Canfora For Dancers Only
Winner Gianna Carbonetta Dain Dance Academy
Winner Lily Carino Spotlight Studios of Dance and Performing Arts
Winner Julia Catanese The Pulse Performing Arts Studio
Winner Morgan Cocozello Middletown Dance Academy
Winner Alyssa Colombo Middletown Dance Academy
Winner Anne Conway Anita Ehrler's Dance Extensions
Winner Jolani Cummings Step by Step
Winner Eleanor Dalsass Dance Arts Collaborative
Winner Dionna Darpino For Dancers Only
Winner Paige DeAngelo Ovations Dance Studio
Winner Donovyn Diaz City Dance Academy
Winner Flora Dickens Loperfido Dance Academy
Winner Carmen DiPippo Adrenaline Dance
Winner Rebecca Dixon Touch of Class Dance Studio
Winner Julia Doherty Dain Dance Academy
Winner Emerson Doran The Pulse Performing Arts Studio
Winner Amaya Dressler Savage Dance Company
Winner Haley Duncan In The Spotlight
Winner Kaylee Edgar Monroe Dance Academy
Winner Melanie Fabian City Dance Academy
Winner Olivia Frank For Dancers Only
Winner Elizabeth Frisch Dance Arts Collaborative
Winner Gina Gagliano For Dancers Only
Winner Alaire Galloway Dance Arts Collaborative
Winner Philippa Gamble Monroe Dance Academy
Winner Taylor Garibell For Dancers Only
Winner Gabby Garrison Miss Margot's Ensemble Arts
Winner Hallie Gordon The Edge of Dance
Winner Kayla Guindi ICON Dance Complex
Winner Olivia Habash Accent School of Dance
Winner Moira Hannan New England Dance Center
Winner Janelys Henriquez City Dance Academy
Winner Janice Henriquez City Dance Academy
Winner Quincy Hines Dance Theatre of New Jersey
Winner Julia Hutchings The Pulse Performing Arts Studio
Winner Ava Jacoby In The Spotlight
Winner Natalie Jester Ovations Dance Studio
Winner Gabrielle Kaminski Art of Dance
Winner Lily Kaprelian In The Spotlight
Winner Mandy Kaylor New England Dance Center
Winner Zyiasia Knighton New England Dance Center
Winner Jesse Kohn City Dance Academy
Winner Janae Kuttamperoor Stagelite Centre Of Performing Arts
Winner Natalia Lalin Art of Dance
Winner Kimberly Lau Central Park Dance
Winner Sedeya Lowe Touch of Class Dance Studio
Winner Regan Macak Art of Dance
Winner Kyra MacVaugh For Dancers Only
Winner Hayley Mansfield New England Dance Center
Winner Vanessa Martinez For Dancers Only
Winner Marissa McKenzie Dain Dance Academy
Winner Gaby Medina Art of Dance
Winner Yasmine Morris New England Dance Center
Winner Michaela Moscova Concepts In Choreography
Winner Kayla Mruk Edge Dance Company
Winner Sanjana Nallapaneni Krystie's Dance Academy
Winner Brooke Niemiec For Dancers Only
Winner Kelly Novak In The Spotlight
Winner Adaline Ohman Rhythm Dance Company
Winner Bella Olivieri The Edge of Dance
Winner Angelina Paftinos Art of Dance
Winner Cayla Rae Pavol Stewart Johnson Dance Academy
Winner Alexandra Pignone Loperfido Dance Academy
Winner Krystina Pinkava Center For Dance Arts
Winner Francine Popov For Dancers Only
Winner Francesca Pupo Touch of Class Dance Studio
Winner Alexie Quiles New Jersey Dance Fusion
Winner Randi Raimondo Art of Dance
Winner Ava Raucci Monroe Dance Academy
Winner Isabella Rivera Jill Justin Dance Alliance
Winner Nicole Rodriguez The Pulse Performing Arts Studio
Winner Briana Romero New Jersey Dance Fusion
Winner Roxy Rosenberg Edge Dance Company
Winner Keira Sainato Center Stage
Winner Abbie Sanchez Miss Margot's Ensemble Arts
Winner Gina Santorella Jill Justin Dance Alliance
Winner Tori Shapiro The Edge of Dance
Winner Gabriella Siegel In The Spotlight
Winner Allie Simone Stagelite Centre Of Performing Arts
Winner Sadie Smith Art of Dance
Winner Sabrina Sperry For Dancers Only
Winner Anissa Sroka LA Beatz Dance
Winner Brooke Stanek Tenacity Dance Company
Winner Sarah Starling Mary Lourdes Academy of Dance
Winner Katy Stowell Touch of Class Dance Studio
Winner Sabrina Stuber For Dancers Only
Winner Emma Syros For Dancers Only
Winner Daniel Tajes Jill Justin Dance Alliance
Winner Ruby Thompson Touch of Class Dance Studio
Winner Mia Tinoco New Jersey Dance Fusion
Winner Jade Tortorice Touch of Class Dance Studio
Winner Brooke Wagner Spotlight Studios of Dance and Performing Arts
Winner Carolyn Wassem The Pulse Performing Arts Studio
Winner Charley Wojtowicz ICON Dance Complex
Winner Katie Zimmer Monroe Dance Academy

StandOut in Ballet

Placement Dancer Studio
Winner Leora Atiles Agape Arts Center
Winner Brooke Bellows New England Dance Center
Winner Katie Bieber The Pulse Performing Arts Studio
Winner Victoria Bocchino Loperfido Dance Academy
Winner Kayla Bortlik Loperfido Dance Academy
Winner Audrey Botta Monroe Dance Academy
Winner Reilly Cahill Dance Arts Collaborative
Winner Gianna D'Ambrose The Dancers Workshop
Winner Megan Danahey New England Dance Center
Winner Talia Deutsch The Edge of Dance
Winner Lexy Fay Spotlight Studios of Dance and Performing Arts
Winner Meghan Ferris Monroe Dance Academy
Winner Nadine Foster Dance Theatre of New Jersey
Winner Lilly Galorenzo For Dancers Only
Winner Brielle Garber Touch of Class Dance Studio
Winner Jeena Granata Loperfido Dance Academy
Winner Janice Granata Loperfido Dance Academy
Winner Alexa Houle New England Dance Center
Winner Josie Kelman Monroe Dance Academy
Winner Briella Kramer Touch of Class Dance Studio
Winner Ryan Lambert New England Dance Center
Winner Lulejeta Latifi The Pulse Performing Arts Studio
Winner Madeline Martino Center For Dance Arts
Winner Remi Matza The Edge of Dance
Winner Sophia Pauline The Pulse Performing Arts Studio
Winner Georgia Randall New England Dance Center
Winner Anna Rooney New England Dance Center
Winner Andreaa Rusu Monroe Dance Academy
Winner Amelia Rycroft Loperfido Dance Academy
Winner Ava Skura Shore Dance Center
Winner Madison Thacker Precision Dance Competition Team
Winner Christine Wardell Art of Dance

StandOut in Hip-Hop

Placement Dancer Studio
Winner Cahlia Cotto Touch of Class Dance Studio
Winner Jasmine Coyle A&E Dance Studio
Winner Rylee Dennis For Dancers Only
Winner Julia Devirgilio In The Spotlight
Winner Annelise Fidanza-Huff A&E Dance Studio
Winner Alexa Garzon D3 Dancenter
Winner Breana Gionta Spotlight Studios of Dance and Performing Arts
Winner Joseph Gregoli Icon Dance Complex
Winner Meredith Hagy In The Spotlight
Winner Addison Kaiser Step by Step
Winner Edward Kayal In The Spotlight
Winner Willow Marshall A&E Dance Studio
Winner Madison Motroni Precision Dance Competition Team
Winner Victoria Piniella Jill Justin Dance Alliance
Winner Gabrielle Rembert Concepts In Choreography
Winner Eileen Salvato Jill Justin Dance Alliance
Winner Zach Saver Edge Dance Company
Winner Alexis Schrebler Loperfido Dance Academy
Winner Stephanie Valdez New Jersey Dance Fusion
Winner Shane Wassem The Pulse Performing Arts Studio
Winner Tatiana Winnik Jill Justin Dance Alliance

Die Hard Dancer

Placement Dancer Faculty Studio
Winner Danica Butler Anthony Morigerato In The Spotlight
Winner Simona Fahy Dana Foglia For Dancers Only
Winner Jailin Garcia Ivan Koumaev New Jersey Dance Fusion
Winner Daveigh Hedgeman Mark Meismer Concepts In Choreography
Winner Catherine Kelleher Stacey Tookey Art of Dance
Winner Hailey Panchame Denise Wall New Jersey Dance Fusion
Winner Samantha Pecora Travis Wall For Dancers Only
Winner Elliana Quiner Channing Cooke North Jersey School of Dance Arts
Winner Sofia Rosato Chantel Aguirre New England Dance Center
Winner Evelyn Sikati Ray Leeper Concepts In Choreography