Dallas Results

Dallas Info

Studio Pick

Studio Routine
DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance Drop
Prodigy Dance And Performing Arts Centre Singing In The Rain
Next Step Dance Performing Arts Hurt Me
Dance Industry Performing Arts Center Attend To Me

Best NU Group (Mini)

Studio Routine
Prodigy Dance And Performing Arts Centre Long Way Down
Next Step Dance Performing Arts You Can't Touch This
Dance Industry Performing Arts Center Sunrise

Best NU Group (Junior)

Studio Routine
Next Step Dance Performing Arts Time After Time
Dance Industry Performing Arts Center To Oliver
Prodigy Dance And Performing Arts Centre Johnny B. Goode

Best NU Group (Teen)

Studio Routine
Next Step Dance Performing Arts Hurt Me
Prodigy Dance And Performing Arts Centre Singing In The Rain
Dance Industry Performing Arts Center Stuck In Love

Best NU Group (Senior)

Studio Routine
Dance Industry Performing Arts Center Attend To Me
Prodigy Dance And Performing Arts Centre Witch Hunt, Why Not
Next Step Dance Performing Arts Fool Of Me

nubie • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Taking Care Of Business  (Noah Johnson)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd Eyes Can't Hide  (Isabella Garcia)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd Rotten to the Core  (Amelia Bidwell)  Kaleidoscope Dance Academy
4th Build Me Up  (Faith Crain)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
5th Sweet Nothings  (Tristyn Goline)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
6th I'm Still Standing  (Addison Slocum)  Kaleidoscope Dance Academy
7th Happily Ever After  (Makenzee Floyd)  Kaleidoscope Dance Academy

nubie • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Get Up Kaleidoscope Dance Academy

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Elegy  (Nicholas Bustos)  Stars
2nd I'm In Here  (Brooklyn Simpson)  Williams Center Rhythm Factory
3rd The Last Time  (Hudson Pletcher)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd How We Left  (Lauren Rahimizadeh)  Dance Industry Performing Arts Center
4th Svanur  (Avery Watson)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
5th Under The Water  (Berkley Houchin)  The Edge Amarillo
6th Sweet Dreams  (Sophie Garcia)  DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
7th You Don't Own Me  (Taytum Goline)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
8th Breathe  (Allyson Curnel)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
8th Run Baby Run  (Rachel Mezger)  DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
9th I Walk The Line  (Kinley York)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
10th Never Be Alone  (Jordan Lassiter)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre

mini • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Sneaker Night Kaleidoscope Dance Academy

mini • group

Place Routine/Dancer Studio
1st You Can't Touch This Next Step Dance Performing Arts
2nd Les Petites Etoiles Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd Sunrise Dance Industry Performing Arts Center
3rd Can't Hurry Love Prodigy Dance And Performing Arts Centre

mini • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Long Way Down Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd Great Balls Of Fire Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd Shake The Room Next Step Dance Performing Arts

mini • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Someone To Stay Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd I Love Rock N' Roll Dance Industry Performing Arts Center

mini • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Work Dance Industry Performing Arts Center

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Celestial  (Brooklin Cooley)  Club Dance
2nd All the Light We Cannot See  (Keagan Capps)  The Pointe PAC
3rd Detached  (Zander Magolnick)  Dance Industry Performing Arts Center
4th The Other  (Milla Fabirkiewicz)  Club Dance
5th Melt  (Kali Knewitz)  Dance Industry Performing Arts Center
6th Shadow Journal  (Chloe Slone)  Club Dance Studio
7th Begin Again  (Ella Williams)  Dance Industry Performing Arts Center
8th Overload  (Summer O'Haver)  Club Dance
8th Undertow  (Madelyn Munz)  The Project at HTX
8th Time  (Claire Schunneman)  The Project at HTX
9th Do You Remember  (McKell Richardson)  DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
9th Guiding Light  (Eva Lawlor)  Dance Institute
10th Colorblind  (Abby Alexander)  Paragon Dance Centre
10th I'll Think About You  (Aidan Cook)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
10th Drowning Shadows  (Lauren Devaul)  DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
10th Fly Away  (Sofia Ramirez)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre

junior • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Dream On Next Step Dance Performing Arts
2nd Lost Next Step Dance Performing Arts
3rd Halo The Project at HTX

junior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Time After Time Next Step Dance Performing Arts
2nd Johnny B. Goode Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd Role In Creation Dance Industry Performing Arts Center

junior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st To Oliver Dance Industry Performing Arts Center
2nd Mozart's Presto Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd How Do You Do Next Step Dance Performing Arts

junior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Wolves Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd Perm Dance Industry Performing Arts Center
3rd 100 Easy Ways Dance Industry Performing Arts Center

junior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Good To Be Bad Dance Industry Performing Arts Center
2nd Drop Dance Industry Performing Arts Center

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st As Crazy As It Is  (Joziah German)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd Slow Decay  (Kamryn Funk)  Kim Massay Dance Productions
3rd Helix  (Haley Beck)  Dance Industry Performing Arts Center
3rd Breathe Into Me  (Mia Maxwell)  Michelle Latimer Dance Academy
3rd You Have Agreed  (Saliya Magolnick)  Dance Industry Performing Arts Center
4th Outside Self  (Madalin Autry )  Michelle Latimer Dance Academy
4th Evolving  (Onye Stevenson)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
4th Distal Points of Expanded Structure  (Kyla Stephens)  Dance Institute
5th Trapped By Time  (Karsyn Kelly)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
5th Sudden Throws  (Courtney McColley)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
5th Hidden in the Dust  (Reagan Davidson)  Dance Industry Performing Arts Center
5th Radical Self  (Mary Morgan Smith)  Dance Industry Performing Arts Center
6th Finding Home  (Amanda Vilello)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
6th Nuk  (Kendal Daniel)  Dance Industry Performing Arts Center
7th Seize  (Ava Arbuckle)  Elite Classical Coaching
8th Face to Face  (Olivia Kortge)  Dance Industry Performing Arts Center
8th Let Me Weep  (Madison Taylor)  The Project at HTX
9th In Between Time  (Lindsey Wade)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
9th Contradictions  (Sami McGowan)  Club Dance Studio
9th False Readings  (Gracie Lee)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
9th Moon  (Tiana Watson)  Dance Industry Performing Arts Center
9th Shift  (Lauren Rothert)  Dance Industry Performing Arts Center
10th Trance  (Emma Johnson)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
10th Emergence  (Brooke Jensen)  The Dance Movement
10th Direction  (Valerie Butz)  K2 Studios
10th Sleep Walk  (Daviana Fletcher)  K2 Studios

teen • duo/trio

Place Routine/Dancer Studio
1st Nature Boy Prodigy Dance And Performing Arts Centre
1st California Dreamin' Next Step Dance Performing Arts
2nd We've Already Won Next Step Dance Performing Arts
3rd St.Louie Prodigy Dance And Performing Arts Centre

teen • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Hurt Me Next Step Dance Performing Arts
2nd Singing In The Rain Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd I Only Have Eyes For You Next Step Dance Performing Arts

teen • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Creep Next Step Dance Performing Arts
2nd Sleeping On The Floor Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd Serenade In G Prodigy Dance And Performing Arts Centre

teen • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Perm Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd Give Me Love Dance Industry Performing Arts Center
3rd Drop DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance

teen • production

Place Routine/Dancer Studio
1st This is the Anthem Next Step Dance Performing Arts
2nd The Piano Man Prodigy Dance And Performing Arts Centre
3rd Stuck In Love Dance Industry Performing Arts Center

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Hypnosis  (Emma Sutherland)  Dance Industry Performing Arts Center
2nd You Are About To  (Scott Autry)  Michelle Latimer Dance Academy
3rd In One Ear, Out The Other  (Mykayla Hicks)  Dance Industry Performing Arts Center
3rd In Place of Once Was  (Tayler McGuire)  Michelle Latimer Dance Academy
4th Acceptance of Death  (Zeke Lindsey)  K2 Studios
5th Bridge  (Brooke Sorensen)  Aspire Dance Academy
5th A Particular Pigment  (Kennedy Huff)  Dance Industry Performing Arts Center
6th Lapse  (Maddie Gold)  Dance Industry Performing Arts Center
6th Window  (Olivia Browne)  Dance Industry Performing Arts Center
6th Breaking  (Allison Majors)  Dance Industry Performing Arts Center
6th Undergo  (Emma Weiss)  Artistry in Motion Performing Arts Center
7th Swallowed In Sea  (Emma Lochabay)  Dance Industry Performing Arts Center
8th Her Pigment  (Jada German)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
8th Glassy Eyed  (Madison Harvey)  Prodigy Dance And Performing Arts Centre
9th From Under  (Leah Andiel)  Dance Industry Performing Arts Center
10th Far Light  (Kayleigh Smerud)  Dance Industry Performing Arts Center
10th Atoms  (Delaney Ellis)  Dance Industry Performing Arts Center
10th Fell For You  (Addison Taron)  Kim Massay Dance Productions
10th A Whisper  (Chloe Martin)  The Project at HTX

senior • group

Place Routine/Dancer Studio
1st Attend To Me Dance Industry Performing Arts Center
2nd Midnight Dance Industry Performing Arts Center

senior • line

Place Routine/Dancer Studio
1st Aftermath Dance Industry Performing Arts Center
2nd Witch Hunt, Why Not Prodigy Dance And Performing Arts Centre
2nd Fool Of Me Next Step Dance Performing Arts
2nd La Ramnjasa Dance Industry Performing Arts Center
3rd Like I Love You Dance Industry Performing Arts Center

senior • extended line

Place Routine/Dancer Studio
1st Why Don't You Love Me Dance Industry Performing Arts Center

senior • production

Place Routine/Dancer Studio
1st Code of Conduct Dance Industry Performing Arts Center

open • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Change  (Madison Magolnick)  Dance Industry Performing Arts Center
2nd Mad World  (Julian Valdivia)  The Sparks Academy

mini / junior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Mozart's Presto Prodigy Dance And Performing Arts Centre

mini / junior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Role In Creation Dance Industry Performing Arts Center

mini / junior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st Boy Crazy DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance

mini / junior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st How Do You Do Next Step Dance Performing Arts

mini / junior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st To Oliver Dance Industry Performing Arts Center

mini / junior • musical theatre

Place Routine/Dancer Studio
1st Shake The Room Next Step Dance Performing Arts

mini / junior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Americano Prodigy Dance And Performing Arts Centre

mini / junior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Time After Time Next Step Dance Performing Arts

teen / senior • ballet

Place Routine/Dancer Studio
1st Serenade In G Prodigy Dance And Performing Arts Centre

teen / senior • contemporary

Place Routine/Dancer Studio
1st Attend To Me Dance Industry Performing Arts Center

teen / senior • hip-hop

Place Routine/Dancer Studio
1st This is the Anthem Next Step Dance Performing Arts

teen / senior • jazz

Place Routine/Dancer Studio
1st Why Don't You Love Me Dance Industry Performing Arts Center

teen / senior • lyrical

Place Routine/Dancer Studio
1st Fool Of Me Next Step Dance Performing Arts

teen / senior • specialty

Place Routine/Dancer Studio
1st Perm Prodigy Dance And Performing Arts Centre

teen / senior • tap

Place Routine/Dancer Studio
1st Hurt Me Next Step Dance Performing Arts

Mini Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Anna Claughton Dance Industry Performing Arts Center
Winner Lainey Harris Dance Industry Performing Arts Center
Winner Rachel Mezger DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Lauren Rahimizadeh Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Finley Aldridge The Pointe PAC
Runner-Up Aurora Bisson Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Olivia Brewer The Pointe PAC
Runner-Up Sophia Carrera [N/A]
Runner-Up Trinity Cunningham Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Allyson Curnel Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Sophie Garcia DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Runner-Up Taytum Goline Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Berkley Houchin The Edge Amarillo
Runner-Up Abby Knecht Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Faith Martin Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Tori Powitz DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Runner-Up Shanyce Washington Next Step Dance Performing Arts

Mini Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Nicholas Bustos Stars
Runner-Up Connor Blank On Our Toes Dance Studio
Runner-Up Hudson Pletcher Prodigy Dance And Performing Arts Centre

Junior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Brooklin Cooley Club Dance
Winner Kaycee Nieuwendyk DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Summer O'Haver Club Dance
Winner Dasha Vishnyakova Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Audrey Berg Paragon Dance Centre
Runner-Up Sophie Bishop Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Addy Cross C Squared
Runner-Up Carys Curdy Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Lauren Devaul DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Runner-Up Milla Fabirkiewicz Club Dance
Runner-Up Gianna Garwacki Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Ella Hendricks Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Caroline Holloway Paragon Dance Centre
Runner-Up Julia Huggins Foot Works Performing Arts Center
Runner-Up Ella Jerrier Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Trinity Kelly Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Paige Kracht Club Dance
Runner-Up Macie Krause DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Runner-Up Sarah Kate Kurzius Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Eva Lawlor Dance Institute
Runner-Up Kaylin Lehmann Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Beth Anne McGowan Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Madelyn Munz The Project at HTX

Junior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Aidan Cook Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Zander Magolnick Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Tristan Herschman C Squared
Runner-Up Galen Herschmann C Squared

Teen Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Haley Beck Dance Industry Performing Arts Center
Winner Christian Burse RISE Dance Company
Winner Mia Maxwell Michelle Latimer Dance Academy
Winner Madison Taylor The Project at HTX
Winner Lindsey Wade Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Ava Arbuckle Elite Classical Coaching
Runner-Up Madalin Autry Michelle Latimer Dance Academy
Runner-Up Ana Barros Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Camry Blackhurst Aspire Dance Academy
Runner-Up Haley Bogdon Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Abigail Caudle The Project at HTX
Runner-Up Mikayla Clark Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Reagan Davidson Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Lauren Giannini Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Ande Godwin DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Runner-Up Emma Johnson Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Karsyn Kelly Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Elise Knecht Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Olivia Kortge Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Dakota LaPenna MOVZ Dance Company
Runner-Up Gracie Lee Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Courtney McColley Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Madelyn Moats Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Kennedy Morrison Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Lainey Myers Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Runner-Up Ruby Perry Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Sasha Powers Edge Studio of Dance
Runner-Up Lauren Rothert Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Mary Morgan Smith Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Reagan Stafford Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Tiana Watson Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Amani Williams DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance

Teen Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Andrew Nash DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Runner-Up Nicholas Elizondo Allen Dance Studio
Runner-Up Jayden Ramirez C Squared

Senior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Mackenzie Bessner Dance Industry Performing Arts Center
Winner Olivia Browne Dance Industry Performing Arts Center
Winner Mykayla Hicks Dance Industry Performing Arts Center
Winner Tayler McGuire Michelle Latimer Dance Academy
Winner Brooke Sorensen Aspire Dance Academy
Winner Emma Sutherland Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Grace Eberflus Artistry in Motion Performing Arts Center
Runner-Up Delaney Ellis Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Maddie Gold Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Elle Holland DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Runner-Up Kennedy Huff Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Amelia Jane Joehl C Squared
Runner-Up Chloe Martin The Project at HTX
Runner-Up Alyssa Sartuche Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Kayleigh Smerud Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Ariana Sotero Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Addison Taron Kim Massay Dance Productions
Runner-Up Emma Weiss Artistry in Motion Performing Arts Center
Runner-Up Camille Wiltz Dance Industry Performing Arts Center
Runner-Up Abbey Winiger [N/A]

Senior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Scott Autry Michelle Latimer Dance Academy
Winner Michael Moore Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up M'Khian Rhodes Next Step Dance Performing Arts
Runner-Up Brian Seo Paragon Dance Centre

StandOut in Tap

Placement Dancer Studio
Winner Ella Berner Dance Industry Performing Arts Center
Winner Brooklyn Biddle Dance Industry Performing Arts Center
Winner Lauren Bond Dance Industry Performing Arts Center
Winner Grace Brownfield Ambition Dance Productions
Winner Ashton Carter Next Step Dance Performing Arts
Winner Emily Fluker Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Brooklyn Green Next Step Dance Performing Arts
Winner Asena Gursel Dance Industry Performing Arts Center
Winner Delaney Harwell Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Charlotte Kimball Paragon Dance Centre
Winner Saliya Magolnick Dance Industry Performing Arts Center
Winner Maci Marckx Next Step Dance Performing Arts
Winner Paige McManaman Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Addie Mendolia Next Step Dance Performing Arts
Winner Sarah Moayedi Next Step Dance Performing Arts
Winner Lily Moayedi Next Step Dance Performing Arts
Winner Kyndall Moore McKinney Dance Studio
Winner Sophia Neal The Pointe PAC
Winner Reagan Needleman DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Ellie Nerenberg DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Taylor Passanante DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Allyson Penn Dance Industry Performing Arts Center
Winner Jozzelyn Santillian Next Step Dance Performing Arts
Winner Megan Schnacke Ambition Dance Productions
Winner Lidia Volkova Next Step Dance Performing Arts
Winner Cate Warren Studio B
Winner Avery Watson Prodigy Dance And Performing Arts Centre

StandOut in Jazz

Placement Dancer Studio
Winner Caroline Adcock Artistry in Motion Performing Arts Center
Winner Abby Alexander Paragon Dance Centre
Winner Leah Andiel Dance Industry Performing Arts Center
Winner Hannah Beck Foot Works Performing Arts Center
Winner Caroline Belknap Next Step Dance Performing Arts
Winner Sarah Bell Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Elizabeth Bender Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Addison Bradley C Squared
Winner Kate Brooks Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Morgan Brown Next Step Dance Performing Arts
Winner Zion Brown iNFiNiTi Dance
Winner Valerie Butz K2 Studios
Winner Georgia Cain The Dance Movement
Winner Mikayla Caldwell C Squared
Winner Adeline Caudle Dance Expressions
Winner Cassandra Cavazos The Pointe PAC
Winner Chloe Champion Next Step Dance Performing Arts
Winner Evelyn Chatham McKinney Dance Studio
Winner Ashlyn Clarke Artistic Motion Dance
Winner Eva Claughton Dance Industry Performing Arts Center
Winner Katelyn Clifton Ambition Dance Productions
Winner Samantha Cobb The Dance Movement
Winner Alexandra Cobb The Dance Movement
Winner Elena Cokinos The Project at HTX
Winner Hayden Coomes Frisco Dance Studio
Winner Hope Crain Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Sloan Daley Dance Industry Performing Arts Center
Winner Kendal Daniel Dance Industry Performing Arts Center
Winner Alyssa Debruin DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Shayla Desai McKinney Dance Studio
Winner Emily Diaz Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Riley Ducharme Kaleidoscope Dance Academy
Winner Hannah DuFour Next Step Dance Performing Arts
Winner Cambree Dupuy Dance Industry Performing Arts Center
Winner Piper Embry Next Step Dance Performing Arts
Winner Rachael Fedash Paragon Dance Centre
Winner Morgan Ferris Dance Industry Performing Arts Center
Winner Mallory Fishman Dance Industry Performing Arts Center
Winner Sam Foughty Dance Industry Performing Arts Center
Winner Emma Frank Dance Industry Performing Arts Center
Winner Madison Galer Triple Motion Dance
Winner Carsyn Gekas Dance Industry Performing Arts Center
Winner Ashley Hardy Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Ava Harkness Next Step Dance Performing Arts
Winner Madison Harvey Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Katelynn Haseman Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Alexis Hawkins Dance Industry Performing Arts Center
Winner Ryleigh Highfill The Pointe PAC
Winner Lawsen Hooker Williams Center Rhythm Factory
Winner Bella Hosemann C Squared
Winner Brooklynn Huffer The Pointe PAC
Winner Kyndall Jeanise Next Step Dance Performing Arts
Winner Brooke Jensen The Dance Movement
Winner Alexis Kinney DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Rachael Landau Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Chloe Langston C Squared
Winner Kalen Latin Next Step Dance Performing Arts
Winner Lauren Long Next Step Dance Performing Arts
Winner Chloe Lopina Next Step Dance Performing Arts
Winner Graceanna MacKaron Next Step Dance Performing Arts
Winner Kinley Mackey Frisco Dance Studio
Winner Melanie Manning iNFiNiTi Dance
Winner Emma Marchlinski Foot Works Performing Arts Center
Winner McKenna Markham DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Kathryn Martinez Next Step Dance Performing Arts
Winner Aaron Mason Allen Dance Studio
Winner Isaac Mason Allen Dance Studio
Winner Spencer Massey Ambition Dance Productions
Winner Elyxia Mauch MOVZ Dance Company
Winner Chloe McDonald Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Evan McDonald Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Sami McGowan Club Dance Studio
Winner Malia McNeal McKinney Dance Studio
Winner Caroline Mennel DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Abbee Merryman DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Taryn Mikula All-Star Dance Academy
Winner Mia Miller Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Courtney Millstone Next Step Dance Performing Arts
Winner Hannah Mise Allen Dance Studio
Winner Ava Mogote Next Step Dance Performing Arts
Winner Abby Moland McKinney Dance Studio
Winner Molly Molthan Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Sofia Montemayor Dance Industry Performing Arts Center
Winner Dru Neal Next Step Dance Performing Arts
Winner Sadie Nerenberg DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Madison Newton DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Jocelyn Nguyen Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Natalie Pellecer MOVZ Dance Company
Winner Sophia Pennington DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Ryann Phillips Paragon Dance Centre
Winner Amaya Powell C Squared
Winner Emma Raine The Dance Movement
Winner Isabel Reese Paragon Dance Centre
Winner Maribel Rivera MOVZ Dance Company
Winner Avery Roy Dance Industry Performing Arts Center
Winner Dawson Sanders Allen Dance Studio
Winner Nolyn Schwartz Ambition Dance Productions
Winner Bella Sorokwasz Dance Industry Performing Arts Center
Winner Valeria Stewart C Squared
Winner Sterling Stumphauzer DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Lindsey Ta Next Step Dance Performing Arts
Winner Jenna Thomas The Pointe PAC
Winner Kennedy Thomas The Pointe PAC
Winner Ariana Thompson Next Step Dance Performing Arts
Winner Elyse Tompkins Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Giana Toothman McKinney Dance Studio
Winner Jaida Tyler [N/A]
Winner Isabelle Van Cleef Artistic Motion Dance
Winner Tess Wagner Next Step Dance Performing Arts
Winner Elle Wagoner MOVZ Dance Company
Winner Kayla Watts Dance Industry Performing Arts Center
Winner Kelsey Wedding Foot Works Performing Arts Center
Winner Ella Williams Dance Industry Performing Arts Center
Winner Ella Williamson Next Step Dance Performing Arts
Winner Peyton Winsett Kim Massay Dance Productions
Winner Meghan Woods The Dance Movement
Winner Makenna Wooldridge Prodigy Dance And Performing Arts Centre

StandOut in Ballet

Placement Dancer Studio
Winner Caroline Bender Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Katelyn Beres The Pointe PAC
Winner Jaden Cooper C Squared
Winner Sydney Craig Ambition Dance Productions
Winner Elizabeth Duckworth DV8 the Company-Dana's Studio Of Dance
Winner Olivia Dutton The Pointe PAC
Winner Kelly Gleason Next Step Dance Performing Arts
Winner Kate Gomez Next Step Dance Performing Arts
Winner Alexa Hendricks Next Step Dance Performing Arts
Winner Hannah Ivey Allen Dance Studio
Winner Maddy Keehn Dance Culture Center
Winner Emmalynn MacKaron Next Step Dance Performing Arts
Winner Mikenzie Moon Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Caroline Pierce The Dance Movement
Winner Claire Schunneman The Project at HTX
Winner Kilee Shafer Ambition Dance Productions
Winner Kylie Sicilian Next Step Dance Performing Arts

StandOut in Hip-Hop

Placement Dancer Studio
Winner Reagan Baker Next Step Dance Performing Arts
Winner Dyllan Bill Kaleidoscope Dance Academy
Winner Jordana Bluitt Next Step Dance Performing Arts
Winner Madelyn Dibee iNFiNiTi Dance
Winner Gracey Durham West Texas Movement
Winner Norah Edge Artistic Motion Dance
Winner Sophia Goedderz The Dance Movement
Winner Mylee Griffin Artistic Motion Dance
Winner Alina Heredia West Texas Movement
Winner Hannah Hinton Allen Dance Studio
Winner Ava Lopina Next Step Dance Performing Arts
Winner Meg Mackey MOVZ Dance Company
Winner Madison Magolnick Dance Industry Performing Arts Center
Winner Bella Marascio Kaleidoscope Dance Academy
Winner Madison McNear The Pointe PAC
Winner Mia Murphy Next Step Dance Performing Arts
Winner Nidhi Nair iNFiNiTi Dance
Winner Julie Nowlin Foot Works Performing Arts Center
Winner Kennedy Patrick The Pointe PAC
Winner Logan Peterson Next Step Dance Performing Arts
Winner Maddie Radzwion A Step in Time
Winner Carly Ross Woodlands Underground
Winner Maya Sample Next Step Dance Performing Arts
Winner Clara Tuma Power House of Dance

StandOut in Ballroom

Placement Dancer Studio
Winner Brooklyn Simpson Williams Center Rhythm Factory
Winner Rylee Bush Frisco Dance Studio
Winner Emma Dorman Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Bella Elizondo Allen Dance Studio
Winner Samantha Estervig Paragon Dance Centre
Winner Sydney Hendricks Next Step Dance Performing Arts
Winner Tyler Honea McKinney Dance Studio
Winner Kara Larson Next Step Dance Performing Arts
Winner Lana McGarity Artistic Motion Dance
Winner Avery Meyer MOVZ Dance Company
Winner Kaelan Mullican Paragon Dance Centre
Winner Jordyn Mullings Elevate A Dance Space
Winner Lauren Oevermann C Squared
Winner Marissa Ommodt Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Gwennyth Simmerman Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Chloe Slone Club Dance Studio
Winner London Suarez Next Step Dance Performing Arts
Winner Ashleh Thompson G-Force Dance Legacy
Winner Camila Velasquez Allen Dance Studio
Winner Avery Walker Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Treasure Wensauer Kim Massay Dance Productions
Winner Kinley York Prodigy Dance And Performing Arts Centre

Die Hard Dancer

Placement Dancer Faculty Studio
Winner Marlee Bell Stacey Tookey The Pointe PAC
Winner Addison Craig Will Loftis Kaleidoscope Dance Academy
Winner Emma Gutierrez Martha Nichols West Texas Movement
Winner Emma Hall Tucker Barkley The Edge Amarillo
Winner Bailee Jennings Ray Leeper Next Step Dance Performing Arts
Winner Noah Johnson Lindsay Leuschner Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Jordan Lassiter Anthony Morigerato Prodigy Dance And Performing Arts Centre
Winner Lucah Manguray Travis Wall Dance Industry Performing Arts Center
Winner Madeleine Martin Ashly Costa Dance Industry Performing Arts Center
Winner Angel McCray Mark Meismer [N/A]
Winner Iyana Schuman Ivan Koumaev Foot Works Performing Arts Center
Winner Emma Sucato Jason Parsons Next Step Dance Performing Arts
Winner Julian Valdivia Luis Javier Fuentes The Sparks Academy
Winner Emerson Ventura Denise Wall Dance Industry Performing Arts Center