Toronto Results

Toronto Info

nubie • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Broadway Baby  (Madison Downie)  Evolution Dance & Fitness Studio Inc.

mini • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Unwanted Memories  (Brooklyn Law)  Elle Dance Academy
2nd Going Back  (Tristan Gerzon)  The Dance Zone
3rd Brave  (Connie Sharabura)  Springbank Dancers
3rd It's About That Walk  (Abigail Carlton)  Tj's Dance Troop

junior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Rhythm  (Catrina Cuadra)  The Dance Zone
2nd Belly of the Beast  (Alexis Adair)  Club Dance
2nd Impossible Exits  (Casey Tran)  The Dance Zone
3rd Human  (Aurora Gibb)  Premiere Studio of Dance
4th Crippled Bird  (Ava McCutcheon)  Danceology MWO
5th Doomed  (Sahib Sandhu)  Axis Dance Studio
6th The Wind and The Wave  (Saya Prpic)  Premier Dance Academy
7th Arms Of An Angel  (Ashley More)  Creative Edge Dance Academy
8th Runaway Baby  (Natalie Clark)  Creative Edge Dance Academy
9th Sound of Silence  (Halle Doxsee)  Creative Edge Dance Academy

teen • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Get Your Kicks  (Jordan Occhiuto)  Emotion Dance Company
2nd Settle Down  (Morgan Perschy)  Triple Threat Dance Company
3rd The Abyss  (Jenna Renwick)  Dance City Inc
4th Letting Go  (Kiairah Hammond )  Dynamic Dance Force Inc.
5th Only The Lonely  (Kyle Clinton)  Dimensions in Dance
5th I Won't Complain  (Paige Rumohr)  Tapps Performing Arts
6th Tethered Bones  (Abbie LaMacchia)  Ignite Dance Project
7th Heal  (Brianna More)  Creative Edge Dance Academy
8th Wicked Games  (Erin Fera)  Let's Dance Ltd.
9th Worth  (Jocelyn Alcock)  Xpressions Creative Dance
10th Elephants  (Sophia Armstrong)  Tapps Performing Arts

senior • solo

Place Routine/Dancer Studio
1st Coming Of Age  (Isabella Di Liello)  Jo Read School Of Dance
2nd Body Of Water  (Jasmine Goulding)  Danceology MWO
3rd Black Lake  (Taylor Pollard)  Danceology
4th Cruel  (Grayson Lutes)  Bonnie Kilburn Dance Center
5th In My Dreams  (Isabelle Valdez)  Axis Dance Studio
6th Too Good At Goodbyes  (Colby Pilling)  Steppin' Time Dance Studio Ltd.
6th Syrup & Honey  (Ria Goros )  Dynamic Dance Force Inc.
7th The Moment I Said It  (Brooke Berry)  Tj's Dance Troop
8th Black Ships  (Abbey John)  Premier Dance Academy
9th Feelings Fade  (Destiny Rettinger)  Let's Dance Ltd.
9th Broken  (Kelsi Knowles )  Dynamic Dance Force Inc.
10th Instead  (Travis Brooks)  Dance Adventure

Mini Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Ella Boughner Canadian Dance Company
Winner Chloe Hogan Canadian Dance Company
Winner Brooklyn Law Elle Dance Academy
Winner Noa Levkov Elite Danceworx
Winner Curtasie Robin Joanne Chapman School of Dance
Winner Kate Roman Canadian Dance Company
Winner Olivia Tramonte Joanne Chapman School of Dance
Winner Kaitlyn Tran The Dance Zone
Runner-Up Mila Antico Sean Boutilier Academy of Dance
Runner-Up Ava Barbuto Joanne Chapman School of Dance
Runner-Up Abigail Bloomfield Premier Dance Inc.
Runner-Up Reave Bowman Canadian Dance Company
Runner-Up Luanna Di Iacovo Performing Dance Arts
Runner-Up Brianna Dillett Canadian Dance Company
Runner-Up Malaya DiMonte Art & Soul Dance Company
Runner-Up Holly Gorski Canadian Dance Company
Runner-Up Olivia Granic Canadian Dance Company
Runner-Up Tessa Kozma Canadian Dance Company
Runner-Up Brooke Lowry Canadian Dance Unit
Runner-Up Aiva - Jade Marful Sau Performing Dance Arts
Runner-Up Jayden Oliveira Watts School of Dance
Runner-Up Alessia Pedone Performing Dance Arts
Runner-Up Sofia Rosella Performing Dance Arts
Runner-Up Andrea Saratsiotis Performing Dance Arts
Runner-Up Adelaide Sebben Joanne Chapman School of Dance
Runner-Up Hailey Vultao Joanne Chapman School of Dance

Mini Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Nathaniel Chua The NINE Dance Academy
Winner Tristan Gerzon The Dance Zone
Winner Wyatt Moss Bojangles Dance Arts
Winner Jason Patryluk Elite Danceworx
Winner Roman Pesino The Dance Corps
Runner-Up Hudson Abbott Canadian Dance Company
Runner-Up Niko Ceci Canadian Dance Company
Runner-Up Angelo Durante Elite Danceworx
Runner-Up Fabian Fattaei C.B. Dance Academy
Runner-Up Vincent Gerzon The Dance Zone
Runner-Up Cole Lieberman The Dance Zone
Runner-Up Aris Mantis Dance Inc.
Runner-Up Charlie Musselman Bojangles Dance Arts
Runner-Up Marcantonio Povolo C.B. Dance Academy
Runner-Up Jeremy Squires Canadian Dance Company
Runner-Up Daniel Tamburro Evolution Dance & Fitness Studio Inc.
Runner-Up Noah Vidal Canadian School of Dance
Runner-Up Timothy Zvifel Vlad's Dance Company

Junior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Valeria Chiappetta Canadian Dance Unit
Winner Bella Rechichi Premiere Dance Inc
Winner Mariella Saunders Jean Leigh Academy of Dance
Runner-Up Megan Adach Canadian Dance Company
Runner-Up Alyssa Carpeneto Performing Dance Arts
Runner-Up Jenna Catanzaro Vlad's Dance Company
Runner-Up Kyleigh Chandran Canadian Dance Company
Runner-Up Kaylee Close Vlad's Dance Company
Runner-Up Julia Colantonio Art & Soul Dance Company
Runner-Up Catrina Cuadra The Dance Zone
Runner-Up Angel DiMartino Palladino Vlad's Dance Company
Runner-Up Sierra Drayton Elite Danceworx
Runner-Up Ava Dye Elite Danceworx
Runner-Up Daniella Falsetto FORWARD Dance Academy
Runner-Up Paige Ferguson Extreme Dance Connection
Runner-Up Chlea Giguere Elite Danceworx
Runner-Up Yasmina Granic Canadian Dance Company
Runner-Up Sophia Greco Sean Boutilier Academy of Dance
Runner-Up Alissa Guissine Dance Stream Studio
Runner-Up Tiore Hamilton Joanne Chapman School of Dance
Runner-Up Madeline Horn Bojangles Dance Arts
Runner-Up Danielle Jewell-Wolf Little Red Dance Studio
Runner-Up Peyton Lawrence-Page Annemarie's Dance Academy
Runner-Up Gia Mavrogiannis Ontario School of Ballet
Runner-Up Taylor McLennan Elite Danceworx
Runner-Up Tabitha Nitsopoulos Vlad's Dance Company
Runner-Up Keira Paluzzi Art & Soul Dance Company
Runner-Up Olivia Pereira Joanne Chapman School of Dance
Runner-Up Victoria Pileggi Art & Soul Dance Company
Runner-Up Samantha Rappitt Elite Danceworx
Runner-Up Ainsley Rix Canadian Dance Company
Runner-Up Mikaela Scampoli Elite Danceworx
Runner-Up Gracie Serber Performing Dance Arts
Runner-Up Cailey Spence Canadian Dance Company
Runner-Up Sabrina Tamburro Evolution Dance & Fitness Studio Inc.

Junior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Jackson Foley Performing Dance Arts
Runner-Up Carson Burr Steppin' Time Dance Studio Ltd.
Runner-Up Bryce Cooper Canadian Dance Company
Runner-Up Gavin Davis Canadian Dance Company
Runner-Up Andrew Di Pardo Art & Soul Dance Company
Runner-Up Kaden Golding Elite Danceworx
Runner-Up Kai Podruzny Canadian Dance Company
Runner-Up Talen Tsigaris Elite Danceworx
Runner-Up Liam Wignall Vlad's Dance Company
Runner-Up Brandon Yoo Canadian Dance Company

Teen Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Alicia Di Monte Art & Soul Dance Company
Winner Ashley Doel Elite Danceworx
Winner Madison Foley Performing Dance Arts
Winner Denise Goping Canadian Dance Company
Winner Aysia Ianiero Art & Soul Dance Company
Winner Brooklyn Lipke Elite Danceworx
Winner Isabella Pereira Performing Dance Arts
Winner Jezzaeyah Slack Joanne Chapman School of Dance
Winner Sofia Tramonte Joanne Chapman School of Dance
Winner Vianna Vaitkus The NINE Dance Academy
Runner-Up Suriya Allain Little Red Dance Studio
Runner-Up Isabella Baldino Joanne Chapman School of Dance
Runner-Up Courtney Barnabe FORWARD Dance Academy
Runner-Up Megan Bibby Joanne Chapman School of Dance
Runner-Up Naomi Bowen Joanne Chapman School of Dance
Runner-Up Ireland Byrne The NINE Dance Academy
Runner-Up Lorin Calabretta Art & Soul Dance Company
Runner-Up Julia Carpeneto Performing Dance Arts
Runner-Up Cameron Chong Elite Danceworx
Runner-Up Madison Cunha Canadian Dance Unit
Runner-Up Cassandra Dagostino Elite Danceworx
Runner-Up Olivia DiPietrantonio Canadian Dance Unit
Runner-Up Lora Djananova Vlad's Dance Company
Runner-Up Charlize Elliott Joanne Chapman School of Dance
Runner-Up Hailey Fauchere Art & Soul Dance Company
Runner-Up Kiara Fina Vlad's Dance Company
Runner-Up Chloe Hamil Little Red Dance Studio
Runner-Up Kiairah Hammond Dynamic Dance Force Inc.
Runner-Up Sarina Jeffcoat Elite Danceworx
Runner-Up Rachel Kempenaar Elite Danceworx
Runner-Up Amanda Knowles Vlad's Dance Company
Runner-Up Courtney Lam Elite Danceworx
Runner-Up Megan LeBlanc Kali Andrews Dance Company
Runner-Up Emma Levitt The Dance Zone
Runner-Up Kaitlyn Martini Performing Dance Arts
Runner-Up Victoria Paggiossi Art & Soul Dance Company
Runner-Up Nicole Peca Art & Soul Dance Company
Runner-Up Morgan Perschy Triple Threat Dance Company
Runner-Up Piera Raffoul DanzArts Toronto/ Columbus Centre
Runner-Up Alex Rechichi Premiere Dance Inc
Runner-Up Sierra Resendes Joanne Chapman School of Dance
Runner-Up Payton Rix Canadian Dance Company
Runner-Up Emily Roman Canadian Dance Company
Runner-Up Deanna Romano Performing Dance Arts
Runner-Up Brooklyn Slade Canadian Dance Company
Runner-Up Joselle Solarino Elite Danceworx
Runner-Up Andi Uebelacker Little Red Dance Studio
Runner-Up Ivanna Vaitkus The NINE Dance Academy
Runner-Up Sierra Wignall Vlad's Dance Company
Runner-Up Jaden Yoo Canadian Dance Company

Teen Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Murphy Lee Performing Dance Arts
Winner Daniel Paula Elite Danceworx
Runner-Up Aidan Bell Canadian Dance Company
Runner-Up Nigel Clifford Canadian School of Dance
Runner-Up Kyle Clinton Dimensions in Dance
Runner-Up Louie Gonzalez Big City Dance Center
Runner-Up Shane Mahabir Premiere Dance Inc
Runner-Up Ronald Marino Canadian Dance Company
Runner-Up Michael Missios Canadian School of Dance
Runner-Up Carter Musselman Bojangles Dance Arts
Runner-Up Brandon Ng Elite Danceworx
Runner-Up Moses Rankine Vlad's Dance Company
Runner-Up Cameron Roth Canadian Dance Company
Runner-Up Artem Tikhonenko Vlad's Dance Company
Runner-Up Justin Verreault FORWARD Dance Academy

Senior Female BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Amy Benedetto Hackworth School of Performing Arts
Winner Sophia Carbone Art & Soul Dance Company
Winner Tamia Heron-Villaroel Dance Inc.
Winner Emmerly Tinglin Joanne Chapman School of Dance
Winner Mya Vultao Joanne Chapman School of Dance
Winner Kylie Walker Canadian Dance Company
Runner-Up Maya Allen Joanne Chapman School of Dance
Runner-Up Olivia Berton Performing Dance Arts
Runner-Up Ashley Borg Canadian Dance Company
Runner-Up Nicole Carpeneto Performing Dance Arts
Runner-Up Chloe Chateauvert The NINE Dance Academy
Runner-Up Julia Dixon Port Perry Dance Academy
Runner-Up Hannah Doel Elite Danceworx
Runner-Up Claire Doel Elite Danceworx
Runner-Up Rosalie Elia Elite Danceworx
Runner-Up Celina Ferraro Performing Dance Arts
Runner-Up Nikki Grella Strictly Dance
Runner-Up Olivia Jacque Bojangles Dance Arts
Runner-Up Sofia Khachi Canadian Dance Company
Runner-Up Carmen Leardi Randolph College for the Performing Arts
Runner-Up Katie McAvoy Canadian Dance Company
Runner-Up Vanessa Piselli Art & Soul Dance Company
Runner-Up Marianne Rojas Joanne Chapman School of Dance
Runner-Up Isabelle Sauve Joanne Chapman School of Dance
Runner-Up Alexandra Shovlin Canadian Dance Company
Runner-Up Justine Tooth Vlad's Dance Company
Runner-Up Sanaa Williams Joanne Chapman School of Dance

Senior Male BreakOut Artist

Placement Dancer Studio
Winner Nathaniel Belnavis-wright Stars
Winner Josh Lamb Canadian Dance Company
Winner Jackson Lee Performing Dance Arts
Winner Julian Lombardi Canadian Dance Unit
Winner Michael Novitski Vlad's Dance Company
Winner Tyler Smith Vlad's Dance Company
Winner Noah Zulfikar Canadian Dance Company
Runner-Up Sejon Balachandran Vlad's Dance Company
Runner-Up Travis Brooks Dance Adventure
Runner-Up William Clark L.A Dance Design
Runner-Up Justyn Dyer-Potzinger Canadian Dance Unit
Runner-Up Christian Gallie In.Motion School of the Performing Arts
Runner-Up Isiah Hall Canadian Dance Company
Runner-Up Grayson Lutes Bonnie Kilburn Dance Center
Runner-Up Daijahmar Mason-Adams Canadian Dance Company
Runner-Up Kolton Moore Joanne Chapman School of Dance
Runner-Up Colby Pilling Steppin' Time Dance Studio Ltd.
Runner-Up Noah Rosa Vlad's Dance Company
Runner-Up Matthew Saggiomo Elite Danceworx

StandOut in Tap

Placement Dancer Studio
Winner Maxine Adjeleian Canadian School of Dance
Winner Ava Aleixo Elite Danceworx
Winner Francesca Biondi Happiness is Dancing
Winner Hannah Burg Evolution Dance & Fitness Studio Inc.
Winner Zoe Cacciotti Happiness is...Dancing
Winner Adriana Caruso Canadian Dance Unit
Winner Ava DiPietro Evolution Dance & Fitness Studio Inc.
Winner Jasmine Fauchere Art & Soul Dance Company
Winner Erin Ford Canadian Dance Company
Winner Kate Ford Canadian Dance Company
Winner Logan Gallinger Elite Danceworx
Winner Azenalea Glaze-Domingue Joanne Chapman School of Dance
Winner Stephanie Godfrey Somerville Dance Academy
Winner Cassidy Grossi The NINE Dance Academy
Winner Hope Heaphy Happiness Is Dancing
Winner Julia Iannou A2Y Dance Inc.
Winner Alexandra Keeting Burlington Dance Academy
Winner Kylie Mamaril Canadian Dance Company
Winner Arianna Mancuso Canadian Dance Company
Winner Amanda Marro C.B. Dance Academy
Winner Giana McLennan Elite Danceworx
Winner Emily Missios Canadian School of Dance
Winner Taylor Moran Happiness is Dancing
Winner Jenna Moran Happiness is Dancing
Winner Erin O'Callaghan Innovative Rhythm Dance Studios
Winner Jordan Occhiuto Emotion Dance Company
Winner Evelyn Osmak Extreme Dance Connection
Winner Sofia Rigakos Performing Dance Arts
Winner Gabriella Simonelli Dance Inc.
Winner Madison Spizzirri Performing Dance Arts
Winner Ani St-Aubin Ouellette Happiness Is Dancing
Winner Jordana Swaby Vlad's Dance Company
Winner Samantha Thomson Canadian Dance Unit
Winner Allison Tomashewski Center Stage School of the Arts
Winner Erin Tomashewski Center Stage School of the Arts
Winner Layla Whilby-Tylor Joanne Chapman School of Dance
Winner Sydnee Young Canadian Dance Unit

StandOut in Jazz

Placement Dancer Studio
Winner Jenna Renwick Dance City Inc
Winner Olivia Ajayi Mississauga School of Dance
Winner Christina Araya Joanne Chapman School of Dance
Winner Denise Banitaghi Performing Dance Arts
Winner Anaya Bansfield FORWARD Dance Academy
Winner Samantha Battley Canadian Dance Company
Winner Lauren Bayes Vlad's Dance Company
Winner Madalina Beck Premiere Dance Inc.
Winner Isabella Begin Canadian Dance Company
Winner Zina Begovic Art & Soul Dance Company
Winner Victoriana Belperio DanzArts Toronto/ Columbus Centre
Winner Hudson Benayon Kirsch Elite Danceworx
Winner Katerina Boussoulas The NINE Dance Academy
Winner Athena Bowman Evolution Dance & Fitness Studio Inc.
Winner Mia Bowman Evolution Dance & Fitness Studio Inc.
Winner Alexis Brown C.B. Dance Academy
Winner Megan Burrowes Elite Danceworx
Winner Olivia Cannataro Art & Soul Dance Company
Winner Abigail Carlton Tj's Dance Troop
Winner Michela Casciato Performing Dance Arts
Winner Emily Caughlin Extreme Dance Connection
Winner Celeste Chiappetta Canadian Dance Unit
Winner Victoria Ciniello Performing Dance Arts
Winner Daniella Clark The Bisland Dance Centre Inc
Winner Katie Coates The NINE Dance Academy
Winner Jessica Colantonio Art & Soul Dance Company
Winner Angelina Colinas Elite Danceworx
Winner Julia Conte Performing Dance Arts
Winner Jessica DaSilva Art & Soul Dance Company
Winner Autumn Daye-Fraser District Dance Company
Winner Silvana Del Valle Art & Soul Dance Company
Winner Shyla DeRosa Sean Boutilier Academy of Dance
Winner Victoria DiBlasio Canadian Dance Unit
Winner Samantha Dimou Center Stage School of the Arts
Winner Danielle Dobbs Canadian Dance Company
Winner Addisyn Doherty Happiness is Dancing
Winner Halle Doxsee Creative Edge Dance Academy
Winner Lexa Edelstein Elite Danceworx
Winner Hannah Elzbet Performing Dance Arts
Winner Olivia Ferrante The NINE Dance Academy
Winner Izabella Filice Performing Dance Arts
Winner Julia Fishman The NINE Dance Academy
Winner Olivia Forestier Art & Soul Dance Company
Winner Martina Gasparro Innovative Rhythm Dance Studios
Winner Isabella Giannace Art & Soul Dance Company
Winner Hailey Giguere Elite Danceworx
Winner Adriana Giorgio Canadian Dance Unit
Winner Ria Goros Dynamic Dance Force Inc.
Winner Alexandra Gorya Evolution Dance & Fitness Studio Inc.
Winner Merika Graham-Bailey Joanne Chapman School of Dance
Winner Gabrielle Guenette Project Dance
Winner Madelyn Henhoeffer Innovative Dance
Winner Abbie Herriot Canadian Dance Company
Winner Gabrielle Hoofatt Evolution Dance & Fitness Studio Inc.
Winner Katarina Horan Canadian Dance Unit
Winner Clara Horn Bojangles Dance Arts
Winner Genevieve Iantorno Canadian Dance Company
Winner Reagan Jankovich Canadian Dance Company
Winner Indio Johnson Sean Boutilier Academy of Dance
Winner Hailey Johnston Emotion Dance Company
Winner Stephanie Johnston Joanne Chapman School of Dance
Winner Melanie Kalogritsas A2Y Dance Inc.
Winner Samantha Keneford Canadian School of Dance
Winner Nicole Kirpalani Canadian School of Dance
Winner Kelsi Knowles Dynamic Dance Force Inc.
Winner Alice Kovalevsky Vlad's Dance Company
Winner Belle Koziol Sean Boutilier Academy of Dance
Winner Mikaela Lake Canadian Dance Company
Winner Tiffany Lau K and K Dance Dreamz
Winner Sofia Lawrence-Page Annemarie's Dance Academy
Winner Ella Letsche Elite Danceworx
Winner Megan Lofto Center Stage School of the Arts
Winner Evelyn Lombardi Canadian Dance Unit
Winner Elissa Louro Art & Soul Dance Company
Winner Nicole Luccisano Emotion Dance Company
Winner Jade Lyn Elite Danceworx
Winner Emily Melo Elite Danceworx
Winner Ashley Mendes The NINE Dance Academy
Winner Martina Morello Evolution Dance & Fitness Studio Inc.
Winner Leah Moses Vlad's Dance Company
Winner Katie Muir The Bisland Dance Centre Inc
Winner Sofia Natale Art & Soul Dance Company
Winner Hayley Nault Joanne Chapman School of Dance
Winner Madison Noronha Canadian Dance Company
Winner Julia Novakovic Canadian Dance Company
Winner Olivia O'Connor Art & Soul Dance Company
Winner Danielle Page Extreme Dance Connection
Winner Madeline Pal The Dance Zone
Winner Eva Palmigiani Elite Danceworx
Winner Priya Patkar Vlad's Dance Company
Winner Samantha Paura Vlad's Dance Company
Winner Brooke Pearsoll Evolution Dance & Fitness Studio Inc.
Winner Sierra Pistilli Canadian Dance Unit
Winner Giovanna Povolo C.B. Dance Academy
Winner Grace Prince Center Stage School of the Arts
Winner Angelica Punzo The Bisland Dance Centre Inc
Winner Savannah Rankin Canadian Dance Company
Winner Jude Richardson A2Y Dance Inc.
Winner Sara Root Canadian Dance Company
Winner Sahib Sandhu Axis Dance Studio
Winner Daniela Sanelli Art & Soul Dance Company
Winner Jaidyn Sanford-Zavitz Canadian Dance Company
Winner Sarina Sanna Art & Soul Dance Company
Winner Irene Rose Santos Canadian Dance Company
Winner Isabella Sasso Performing Dance Arts
Winner Kristina Scampoli Elite Danceworx
Winner Laura Schwengers Bojangles Dance Arts
Winner Sidney Scozzafava Innovative Dance
Winner Camila Servin Performing Dance Arts
Winner Hudson Simonini Joanne Chapman School of Dance
Winner Sabrina Siscos Sean Boutilier
Winner Destini Small-Allen Joanne Chapman School of Dance
Winner Taylor Smith Elite Danceworx
Winner Emma Smith Elite Danceworx
Winner Isabella Spence Canadian Dance Company
Winner Alyssa Stacey Tj's Dance Troop
Winner Ella Staios Elite Danceworx
Winner Sabrina Stallone Performing Dance Arts
Winner Kennedy Stark Canadian Dance Company
Winner Cora Stubbert Center Stage School of the Arts
Winner Sabrina Suppa Evolution Dance & Fitness Studio Inc.
Winner Jaelynn Swaby Vlad's Dance Company
Winner Lauryn Talabis The Bisland Dance Centre Inc
Winner Nina Tang Bojangles Dance Arts
Winner Gioia Tersigni Art & Soul Dance Company
Winner Makenna Trolley A2Y Dance Inc.
Winner Cora Tsigaris Elite Danceworx
Winner Rosalyn Tu Elite Danceworx
Winner Lily Turner Extreme Dance Connection
Winner Isabella Vaglica Art & Soul Dance Company
Winner Isabelle Valdez Axis Dance Studio
Winner Elisa Valle Performing Dance Arts
Winner Taya Vidal Canadian School of Dance
Winner Anna Volkova Canadian Dance Company
Winner Cynthia Wei C.B. Dance Academy
Winner Myia Wilhelm Joanne Chapman School of Dance
Winner Madison Williams Elite Dance Corps
Winner Kaliyah Williams Dance Inc.
Winner Savannah Wright Joanne Chapman School of Dance
Winner Selah Wright Joanne Chapman School of Dance
Winner Ruby Yang Vlad's Dance Company
Winner Alexandra Young Premier Dance Academy

StandOut in Hip-Hop

Placement Dancer Studio
Winner Rachel Ames Canadian Dance Company
Winner Juliet Bangamwabo Impulse Performance Art
Winner Zada Britton Vlad's Dance Company
Winner Nikki Callero [N/A]
Winner Sophia DelPrete Art & Soul Dance Company
Winner Ciara Gifford-Forsythe PKS Dance Elite Ltd.
Winner Sophia Gineto Canadian Dance Company
Winner Gabriela Giraldo Canadian Dance Company
Winner Claire Grenier Center Stage School of the Arts
Winner Samaya Hodge Joanne Chapman School of Dance
Winner Isabella Ilisinovic Joanne Chapman School of Dance
Winner Pauline Karabelas Vlad's Dance Company
Winner Tylor Lake Canadian Dance Company
Winner Jersey Lake Canadian Dance Company
Winner Olivia Lalonde-Novales Canadian School of Dance
Winner Sophia Lee Evolution Dance & Fitness Studio Inc.
Winner Makayla Leelook Bojangles Dance Arts
Winner Maya Lino Joanne Chapman School of Dance
Winner Anna Lou C.B. Dance Academy
Winner Avery Lyon Innovative Dance
Winner Emilia Mandic Canadian Dance Company
Winner Kate Marisa C.B. Dance Academy
Winner Mia Mazzaferro DanzArts Toronto/ Columbus Centre
Winner Elisabeth McHarg Xpressions Creative Dance
Winner Adaya Mongelli Art & Soul Dance Company
Winner Hannah Morris Mississauga School of Dance
Winner Leyla Munoz Art & Soul Dance Company
Winner Abby O'Brien The Dance Academy
Winner Alexia Pace DanzArts Toronto/ Columbus Centre
Winner Mya Poland Performing Dance Arts
Winner Stefanie Portelance Project Dance
Winner Ronni Prince Innovative Rhythm Dance Studios
Winner Destiny Rettinger Let's Dance Ltd.
Winner Karys Roulston Center Stage School of the Arts
Winner Dore Small-Allen Joanne Chapman School of Dance
Winner Vanessa Staffiere Canadian Dance Unit
Winner Miranda Taylor Elite Dance Force
Winner Fiona Taylor Canadian Dance Company
Winner Camila Vargas The Dance Zone
Winner Mariangela Vitale Canadian Dance Unit
Winner Quianna Walrond-Scott C.B. Dance Academy
Winner Casie Yuen Elite Danceworx

Die Hard Dancer

Placement Dancer Faculty Studio
Winner Kirsten Beaumont Mark Meismer Center Stage School of the Arts
Winner Juliana Caicedo Stacey Tookey Center Stage School of the Arts
Winner Alexa Case Anthony Morigerato Steppin' Time Dance Studio Ltd.
Winner Gabriella Di Pardo Lindsay Leuschner Art & Soul Dance Company
Winner Maiya Frias Ray Leeper Joanne Chapman School of Dance
Winner Reagan Grieve Denise Wall Little Red Dance Studio
Winner Abbie Herriot Martha Nichols Canadian Dance Company
Winner Cameron Root Travis Wall Canadian Dance Company
Winner Spencer Schofield Jason Parsons Tandem
Winner Journei Swaby Kenny Wormald Vlad's Dance Company
Winner Janinne Swaby Will Loftis Vlad's Dance Company